2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Dr.um isterse yaptiricam cunku kendisine cok guveniyorum ilk hamileligimde yapildi.hamilelikte seker cikabiliyormus ona gorede diyet veriyorlar

hamilleikte şeker olup olmadığını anlamak için yükleme eziyetini bebeğe yapmaya gerek yok canım. açlık ve tokluk kanı vermek kâfi oluyor. boşuna eziyete gerek yok :)

ozgesinan ozgesinan lirac krem pahalıymış baya :KK57:
peki bunu banyodan sonra mı sürüyordun sabah akşam fln mı 200 ml hergün her yerimi bulasam haftada bir tane bitrer:KK53:
benim annemin karnı çatlak dolu.:KK17:ilk hamileliğimde 20 haftadaydım daha şişmeye başlamamıştım çatlama olmamıştı ama ben annemden ötürü çatlarım gibi geliyor.
elimden gelen bakımı yapayım da çatlarsam yapacak bişey yok sonra kendime kızmayayım
Valla canım ben de catlamayım diye sürdüm baya ama o jel kıvamında bıraz sıksan bütün karnına yetiyor sonra gögsüne kalcalarına ben dizlerime kadar iniyordum bişey olmasın diye evet pahalı ama catlamıcaksak verilir diye düsünüyorum yasayıp görcez artık bende 17 haftalıktım 3 ayda basladım bir tane bitti bir tane var evde bende henüz baslamadım. Ama yavastan baslamak lazım galıba canım mustelaya falan da bakabılırsın onu da öneriyorlar canım o daha uygun fiyatlı diye biliyıorum

Allah razı olsun canım. Herkesin imtihanı farklı ışte. Benım ne normal doğumum normaldi ne seseryanim normal sezaryen. İns bu sıkıntısız geçer de hepimiz keyifle tamamlariz. Hem dogurmayacak olsam gerçekten ben dogurmazdim bebisi görünce bütün acıların bitiyor şükür. Evet kızım cook bağlıydı 3 gün hastanede doğum sancısı çektim ac bilac. Ama yine de ikisi de benimle çok sukur. Senin imtihanın daha zor bana göre. Rabbim herkese kaldirabilecegini verirmiş. Bende kayba dayanamazdim sanırım. Allah kimseye kayıp açısı vermesin. İns bebisinin elini tutup disarlarda paytak paytak yürümeye başladığı günleri de görürsün:KK71: benim evde bio oil var o yüzden dört tane lierac almayı düşünüyorum uygun denk getirirsem. Doğuma kadar dediğin gibi her yerime bulayacagim:-):KK23:
İnş canım benim Allah senden de razı olsun biz birde heveslenip herseyini aldık sonra onlara bakmak cok canımı acıttı hepsını annemın evıne gönderdim ama cok sükür Rabbım aratmadı hemen tekrar verdi inş bunda saglıkla kucaklayabılırım bir sorun çıkmaz yarın randevum var bakalım nasıl gecicek canım:oops:

Gunaydin kizlar tam 92.gun bugun esimden ayri olali dun gece aradi beni goreve gidiyorum diye aglamaya basladim dayanamiyrm dedim gulmeye basladi sonra tamam tamam izne geliyorum supriz yapicaktim aglamana dayanamadim dedi :KK73::rolleyes:hayirlisiyla aksam yanimda olur cok mutluyum mm
Canım benim gözün aydınnnn aksam atla boynuna hemen cok özledin cok korktun sen Rabbım senin eşinin ve tüm askerlerinizin polıslerimizin yardımcısı olsun onları korusun acısını göstermesin inş:KK36:

Valla canım ben de catlamayım diye sürdüm baya ama o jel kıvamında bıraz sıksan bütün karnına yetiyor sonra gögsüne kalcalarına ben dizlerime kadar iniyordum bişey olmasın diye evet pahalı ama catlamıcaksak verilir diye düsünüyorum yasayıp görcez artık bende 17 haftalıktım 3 ayda basladım bir tane bitti bir tane var evde bende henüz baslamadım. Ama yavastan baslamak lazım galıba canım mustelaya falan da bakabılırsın onu da öneriyorlar canım o daha uygun fiyatlı diye biliyıorum
hergün mü kullanıyordun baya uzun gitmiş

Canım o belki bebek göbeği değildir gazdan da kaynaklanıyor olabılır benımde var ama gündüz yok aksam cıkıyor sanmıyorum bunlar bebıs göbekleri olsun çünkü rahım daha portakal büyüklügnde ve bebklerımız 2-3 cm 1 kilo almıssın canım normal bence inş cok kilo olmaz hiçbirimizde yavrularımızda cok saglıklı olur:KK36:
Gaz değil eminim en ufak bişey yesem yada su içsem çıkıyor hemen insanlar 5aylık sanıp karnımı sevıyo ilk hamilelik olunca insan merak ediyor doktorda bilgilendirmeyince ileriye dönük böyle endişe sarıyor işte ama en önemlisi seninde dediğin gibi bebeklerimizin sağlıklı olması:-)

selamlar kizlar gunaydinlarr hayirli bir gun olur insallah hepimizee,

Aman hepsi ayrı bir alem kv'lerin takma konuşsun konuşsun dursun . Ben öyle yapıyorum aramıyorum da elini birşeye sürmez sadece ince ince laf sokmaya Çalışır tınnnn :KK49:

al bendende o kadar bende aramiyorum icimdende gelmiyor arayipta bogazina yapismisim gibi zorla kinayeli konusmasi ama iste bazen yinede ariyorum sinir ola ola kocam bahanelerle aramami isteyince kavga cikmasin diye ariyorum :KK51: eskiden deli gibi kavga ederdik bu sebeblerden ama artik sikildim ve kendi kendime birak ya bu kadinin benim hayatimi maf etmesine izin veriyorum kazanan gene o oluo ve artik kocamla arami onun icin bozmamaya calisiyorum. Kocaminda annesi maalesef cokta duskun zamaninda namusuma kadar laf ettiler , kocam herseyin farkinda kiziyor konusuyo onlarla tepki gosteriyo bi sure ama hemen barisiyo geciyo onun icin ve benim asla laf etmeme izin vermiyo ama maalesef ben zamaninda bana yapilanlari unutamiyorum ve yeri geliyo konusuyorum cok doluyum bu konuda ya ama Allaha havale ettim Rabbim büyük. Daha bgne kadar ne bi iyiligini gordum ne tatli dilini nede bi copu nasip oldu bana evlenirken herseyi uzerimize yigdilar kendi uzerine duseni bile biz odedk daha yeniye kadar dugun borcu odedik yiprandik cok kocamda bende en guzel gunlerimizi maf etti.

Merhaba hanımlar 2016 Mayıs Annesi olucam Allah nasip ederse. Şimdi bizim de sizinki gibi tabloya ihtiyacımız var. Nasıl yapabilirim? Bana yardımcı olursanız sevinirim

ben mustela kullanacağım yaptığım araştırmalardan en iyi çıkan bu oldu umarım çatlamayız sanırım kullanmaya erken başlamak gerekiyormuş elastikiyeti artırmak için....

günaydınlar bu aradaa:KK31:

Ben bebek yağı kullanmaya başladım... aynı kremi kullanan bir kişide çatlak oluyor diğerinde olmuyor genetik önemli bence ama birde bol su içen insanda kolay çatlamazmış gibi geliyor...

Gunaydin guzel anneler, gununuz bol neseli bol.bereketli gecssin :-)
günayydıınnnn:anneadayı:
Gunaydin kizlar tam 92.gun bugun esimden ayri olali dun gece aradi beni goreve gidiyorum diye aglamaya basladim dayanamiyrm dedim gulmeye basladi sonra tamam tamam izne geliyorum supriz yapicaktim aglamana dayanamadim dedi :KK73::rolleyes:hayirlisiyla aksam yanimda olur cok mutluyum mm
:KK73::KK73: çok sevindimm canımmm ne güzelll:KK71:
günaydın kızlar:KK25::KK15:
:KK54:günaydıınnn
Herkese günaydın.dün kalp atışlarını duyduk.allahım ne büyük mutluluktu.40 dakika beklettiler hastanede.sinir katsayılarımuz yükseldi tabi.asık suratla girdik odaya canımız sıkkın.sonra pıt pıt pıt seslerini duyunca eşimde bende gülmeye başladık.böyle bir mutluluk olamaz.allahım herkese tez zamanda tattırsın.dün hamile olduğumu anladım.gerçi şimdi yine unuttum ama olsun.3 saniyelik bir kayıt yaptık.dünden beri açıp açıp dinliyorum hayatımda duyduğum en güzel ritmi.
:anneadayı:gözünüz aydın olsunn:KK200: sağlıkla kucağımıza alalım hepimiz:KK36:
:KK200:Günaydın nisan anneleri
:KK69: günayydıınnn

Merhaba bayanlar
Valla okumaya yetisemiyorum bayagi kalabaligiz sanirim. Bu nisan pek bereketli olacağa benziyor:)
(dün zaten rahatsizdim 3.5 yasindaki kizimda aşırı mizmizlik yapip çok canimi yakti simariklik falan abartinca odasina koydum sakinlessin sussun diye sonra 5 dakka sürmedi yemegini koydum tepsiye bi baktim aç uyumuş. Tabi bir vicdan azabi iki kat oldu baş agrisi migde bulantısı ) annemle konustum sagolsun beni rahatlatti esimin masajiylada baş agridi gitti şükür bugun iyiyim. Hatta evimi toplayip kizimla çarşıya cikacagim parka falan da götürürüm yavrucak sıkılıyor evde.

Merhaba bayanlar
Valla okumaya yetisemiyorum bayagi kalabaligiz sanirim. Bu nisan pek bereketli olacağa benziyor:)
(dün zaten rahatsizdim 3.5 yasindaki kizimda aşırı mizmizlik yapip çok canimi yakti simariklik falan abartinca odasina koydum sakinlessin sussun diye sonra 5 dakka sürmedi yemegini koydum tepsiye bi baktim aç uyumuş. Tabi bir vicdan azabi iki kat oldu baş agrisi migde bulantısı ) annemle konustum sagolsun beni rahatlatti esimin masajiylada baş agridi gitti şükür bugun iyiyim. Hatta evimi toplayip kizimla çarşıya cikacagim parka falan da götürürüm yavrucak sıkılıyor evde.
ayy kıyamam neyse annesi arada olur öyle ana-kız anlaşmazlıkları:KK48:
hamileyken bir diğer çocuk da zordur yaa, bi yardımcı olan yok mu annendir, ne bileyim kız kardeşindir.:KK51:

kızlar 6 ekimde randevum var
o gün 88 günlük olacak bebişkom:emir_bebek:
yani 12. haftaya 2 gün kalmış oluyor
Dr. cinsiyeti belli olur falan demedi
sizce belli olur mu o randevuda:KK48:
Benim ilk kuzum 12 haftalikti ogrendigimizde duruşu uygunsa muhtemelen görür doktor ama bazen hani ilk cinsel organ gelisiminde birbirine benzedikleti icin doktor gorsede soylemek istemeye biliyor yanlis ihtimaline karsi.cunku doktor yanlış gördü sözü kötü bir sey doktor için...

Canım gözün aydın çok sevindim :)

kızlar 6 ekimde randevum var
o gün 88 günlük olacak bebişkom:emir_bebek:
yani 12. haftaya 2 gün kalmış oluyor
Dr. cinsiyeti belli olur falan demedi
sizce belli olur mu o randevuda:KK48:
canım erkekse eger bir ihtimal belli olur ama doktorun söylermi bilemiyorum cünkü bazı doktorlar tam emin olmadan söylemiyor göbek kordonu ile karışabiliyormuş çünkü. kız ise mümkün değil belli olmaz hatta kızlar genelde göstermiyor benim kızımın hiç görmedik doktor göstermemesinden büyük ihtimal kız demişti.

X