2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Aynı durumdayız desene benimde akşam karnim çok şişiyor nefes alamıyorum şimdiden hamile pantolonları aldım karnım çok buyudu diyet listesi verildi ama uygulayamıyorum insülin direncimde var o yüzden göbekten yana dertliyim ben galiba 12 kilo alırsam yerimden kalkamam
Canım benim üçüncü bebeğim inş. İki gebeliimdede 68 ile hamile kalıp 90 küsurlarla doguma gittm. Eger dikkat etmezsen kilolar oyle bir geliyorki ayda 5kilo aldığımı biliyorum.bu sefer o hatayı yapmayacagım inş.15kg ile bitirirsem ben şükür etcem rabbim cunkü dogumdan sonra 40 içindeyken 10kilo gidiyor.

Yok cnm cinsiyet fln daha cumartesi gideceğim ama daha erken herhalde doğum zamanı konuşmadık doktorla ama nişanın bası olur herhalde benim doktor çok ilerisinikonusmuyor aşama aşama acele etmeden diyor
İkili testte belli oluyor diye biliyorum benim haftaya ikili testim var bakalım belli olcak mi benim doğum kısmetse 5nisan Allah sağlıkla kucağimiza almayı nasıp etsin bebişlerimizi

Canım benim üçüncü bebeğim inş. İki gebeliimdede 68 ile hamile kalıp 90 küsurlarla doguma gittm. Eger dikkat etmezsen kilolar oyle bir geliyorki ayda 5kilo aldığımı biliyorum.bu sefer o hatayı yapmayacagım inş.15kg ile bitirirsem ben şükür etcem rabbim cunkü dogumdan sonra 40 içindeyken 10kilo gidiyor.
Maşallah Allah sağlıkla kucağina almayı nasip etsin benim ilk hamileliğim çok dikkat edemiyorum sen çok kilo almişsin sanki ya son aylarda ağirlaşmadın mi yani hareketlerinde zorlanmadın mı

Ben ilk hamileligimde Lierac Phytolastyl sanirim adi onu kullanmistim, neredeyse catlagim hic yok. sezeryan sonrasi da Biooil diye bir yag kullandim ve hic yara izim kalmadi. Bio oil eczanelerde var, o da catlak onleyici, onu kullaniyorum. ikk dedigim urun de biraz pahali yalniz. bu arada bence bu biraz cildin yapisi ile de alakali olacaksa ne yaparsan yap engelleyemiyorsun. benim karnimdan ziyade goguslerimde catlak oldu, onlara birsey surmeyi hic akil edemedim. Kucuklerdi ve hamilelikte cok buyuduler, bir de 14 ay emzirince balon gibi sisip sonmekten biraz degisik oldular :KK45:
Bunu birinden daha duydum popo göbek göğüs ve üst bacak yağlıyorum pehlivan gibi yaglanıcam hamilelikte galiba:KK48: annem 3 dogum yapti yok gibi bisey insallah olmaz

Maşallah Allah sağlıkla kucağina almayı nasip etsin benim ilk hamileliğim çok dikkat edemiyorum sen çok kilo almişsin sanki ya son aylarda ağirlaşmadın mi yani hareketlerinde zorlanmadın mı
Yok canım ya cok hareketiydim tam tersi. Gebelikte kilonun bi sıkıntısını yasamadım ama sonrasında hamile kaldıgım kiloya düşene kadar gobegim çatladı. Cok zor vwrdim

Kızlar bende hiç belirti yok ya. Göğüslerimde de bir değişiklik yok. Acıma, hassasiyet, büyüme vs yok. Mide bulantım, ağrım vs de yok. Hatta unutuyorum bazen hamile olduğumu. Normal mi bu kadarı da ya? :KK43: bazen rahat bir hamilelik geçirdiğime seviniyorum ama bazen de korkuyorum anormal geliyor bu kadar belirtisizlik.

Kızlar bende hiç belirti yok ya. Göğüslerimde de bir değişiklik yok. Acıma, hassasiyet, büyüme vs yok. Mide bulantım, ağrım vs de yok. Hatta unutuyorum bazen hamile olduğumu. Normal mi bu kadarı da ya? :KK43: bazen rahat bir hamilelik geçirdiğime seviniyorum ama bazen de korkuyorum anormal geliyor bu kadar belirtisizlik.
once masallah de kendine nazar degmesin :)
ben de hep yazıyorum ilk hamileligim cok rahat gecmisti
5 aylık olana kadar isyerinde kimse anlamamıstı

suan da cok sorunlu degil ama eskiye gore biraz daha zor gibi
yas geciyor tabii

yat kalk sukret bence :KK37:

Cnm doktorunu kesinlikle değiştir benim doktorum inanılmaz yoğun ama daha yeni aradı nasıl olduğumu sorup tahlil sonuçlarımla ilgili bilgilendirdi ben unutmuştum tamamen güzel gidiyoruz harika bi başlangıç filan gibi hep benim içimi rahatlatıyor daha ilk gittim gün bebek yok kese bile zor gözüküyor oluşum yeniyken bile inanılmaz moral verdi doktor takibi önemli
Ay ne güzel aramış yok canım bu ben kendimi hatırlatmasam beni unutmuş resmen ,nerde öle arama falan değiştircem zaten canım inşallah iyi bi dr bulurum

Kızlar yardım istiyorum aşırı kabızlık oldu Afedersiniz. Ne yapayım ya 4 gündür wc ye cikamiyorum:oops: ve böyle karnimin altı çok sis acaba bebekten mi yoksa bağırsakları m dan mı kaynakli:KK22:
Ah canım ya allah yardımcın olsun ben 6.hafta çektim bir hafta çıkamadım tuvalete resmen burnumdan geldi o yaşadığım acıyı anlatamam kayısı ve activia ile yaptım sanada tavsiye ederim kayısı kompostosu iç activya ye bol

once masallah de kendine nazar degmesin :)
ben de hep yazıyorum ilk hamileligim cok rahat gecmisti
5 aylık olana kadar isyerinde kimse anlamamıstı

suan da cok sorunlu degil ama eskiye gore biraz daha zor gibi
yas geciyor tabii

yat kalk sukret bence :KK37:

Maşallah tabi :nazar: Ama eminim sana da olmuştur bu tedirginlik. Burada okudukça şaşırıyorum kendime. Neyse bebeklerimiz iyi olsun da gerisi mühim değil çok sağol canım :KK66:

Yok canım ya cok hareketiydim tam tersi. Gebelikte kilonun bi sıkıntısını yasamadım ama sonrasında hamile kaldıgım kiloya düşene kadar gobegim çatladı. Cok zor vwrdim
Genelde zor veriliyomus kilolar öyle duymuştum Allah yardımcımız olsun hem bizim yerimizde olmak isteyen ne kadr kadın var bunada sukur bebeğimiz için katlanıcaz artık

Ben bişey merak ediyorum bu konu benide yakından ilgilendiriyor ben 69 kiloyla hamile kaldim suan 11haftalık hamileyim 70 kilo oldum gobeğim çok çıktı 5 aylık gibiyim acaba ilerki aylarda karnim çok çıkar mi yani daha kotu olur mu kilom çok mu siz ne dersiniz
Canım o belki bebek göbeği değildir gazdan da kaynaklanıyor olabılır benımde var ama gündüz yok aksam cıkıyor sanmıyorum bunlar bebıs göbekleri olsun çünkü rahım daha portakal büyüklügnde ve bebklerımız 2-3 cm 1 kilo almıssın canım normal bence inş cok kilo olmaz hiçbirimizde yavrularımızda cok saglıklı olur:KK36:

ayy ozgecim tam soyleyeceklerimi söylemişsin valla. Lierac i zaten mankenler filan kullanıyorlar.bunda Lierac kullanacağım Ben yakınımda bulamayınca ikincide watsons dan bio oil almıştım 20 liraydı çatlağım olmamıştı. İlkinde hiç bişey kullanmadım sadece iki yanda ikişer çatlağım var o da pubb hastalığına yakalanmıştım 36. Haftada. Allah kimseye vermesin zaten milyonda bir görülen bir hastalık. Deli gibi bütün damarlarım mosmor kasiniyor ve disardaydi. Bebek beni zehirliyordu ona zararı yoktu ama doktor gebeligimi sonlandirmami önermişti. Şubat soğuğunda buz gibi suda gece gündüz banyoda oturarak 41+6 ya kadar idare etmiştim. Kızında dogmazligi tutmuştu yani içerde dış çıkaracaktı:KK53:Annemin dört doğuma rağmen hiç çatlağı yok. Çatlağın Anneden geçtiğine çok katılmıyorum ablamin tek doğum her yeri catladi. Ben her zaman şunu söylerim. Doğum yapan kadın içi açılmış telefon gibidir. Garanti kapsamından çıkar. Bi zahmet katlansinlar beylerde anamızdan aldığında böyle miydik:mad::63::KK67:
Canım benım cok gecmıs olsun sen oglunun gebelıgınde dogumunda bayagı sorun yasamıs üzülmüssün:cry: neyseki çok şükür yanında ve sağlıklı inş bu gebeliğin güzel geçer bir sorun çıkmaz canım hepimizin duaları bu yönde kızında gercekten çok geç gelmiş eee kızlarımız nazlı olucak tabi daha anne karnından belli ediyorlar farklarını ayy yerim onları:KK73::KK6:
Bu arada evet canım evde bir tane 200 ml lierac kremim var çarsamba randevum var hem heyecanlı hem cok streslıyım hersey yolundaysa iki tane daha 200 ml siparis edicem belki yetr doguma kadar yetmezse bir tane daha veririz catlamayalımda gögsüme kalçama karnıma heryerime sürücem:KK31:

Gecen kontrole gittigimde nohutum 3.33cm dedi doktor agirligini sordum ne agirligi daha agirligi yokki dedi guldu. Tbi ben o arada tansiyon falan gitmisti usg de 3 gun geride cikti diye...
Kafama takildi hamilelik takvimimozde agirlik gorunuyor ortalama bir sayi olsada..
Siz agirligini biliyormusunuz minnaklarinizin ??

Bende de hiçbir belirti yok ilk hamikwligimde de böyleydi rahat ol canım. Kilo konusunda daha önce de yazmıştım kızlar çok almamaya bakın sonra inan çok üzülüyor. Ben 16 kilo almıştım ilk 3ayi da 4kilo ile bitirmistim çünkü çok dışarda yemistik ve hareketim çok azdı antalyada yasiyorum sicaktan yerimden kipirdamak istememistim. Sonrasinda hep yürüyüş yaptim da 12kilo daha alarak yırttik :p
Çatlak konusunda çok sanssizim heryerim catir çatır catladi. Ben önce biooil kullaniyordum baktim catliyorum mustelaya gectim 1ay kullandim o da işe yaramayinca son 3ay lierac aldım aldim ama yine de engel olamadım. 2. Bebegimden sonra lazer tedavisi olmayi düşünüyorum yapcak birsey yok
Bir de kizlar neyi çok tuketirseniz bebeklerinizin de onu severek yediğini göreceksiniz. Biz haftada 2-3kez balik tüketmeye calisiyorduk simdi kizim da balıği bayilarak yiyor 1 yaşından beri. Bir de cikolata hastası ne yazik ki :d

X