2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Aranızda kilo almaya başlayan var mı 8. haftasında olupda? işyerinde bi kız bana sürekli soruyo almaya başladın mı diye. acaba zayıf mı görünüyorum ki ona :) yani bulantılardan yiyip içememekten vermiş olabilirim. vermemişte olabilirim. sadece almıyorum. zaten diyetim var, diyabet olduğum için. diyetede uymaya çalıştığım için kilo almıyorum şimdilik.
kiloyu taktım şimdide kafaya :)
Ben verdim hic takilma kilo vermeye
kızlar merhaba binim sata göre 8 hafta 4 gün olması gerekirken bugün doktor 7 hafta 2 gün dedi ama geçtiğimiz perşembe günü başka bir doktorda başka hastanede 7+1 demisti.sordum geç döllenmedir dedi doktor.ama persembeden pazartesiye nasıl 1 günlük artış olmuş oldu.doktor bebeğin gelişimi yavaş kötü vs bişey de demedi bişey anlamadım ben bu işten
Dr birsey demediyse icini ferah tut nefficim
kızlar çok fena grip oldum dökülüyorum şuan. izin alabilirsem eve gidicem. ilaç da kullanamıyoruz tavsiyeniz var mı ne yapabilirim? midem de bulanıyo öyle herşeyi de almaz :KK43: of fenalardayım.
Gecmis olsun sebnemcin
benim bildiğim ilk trimester'da 1.5 kg olabilirmiş. bende o da olmadı. Kilo almamın bebeğe bir faydası olacağını sanmıyorum ben. belki benim diyet olmasa bende alırdım bilemiyorum şimdi ama, almadığım içinde ters bi durum var diye düşünmek istemiyorum. bi dahaki gittiğimde sorcam doktoruma..
Bebek depondan beslenirmis sakin endise etme ben 10 kilo aldim ilk hamileligimde oglum 3610 dogdu sadece bebeğe yararli seyler yemek onemli herseyi yemek degil.
Kızlar şeker yüklemesi yaptırıcak mısınız?
Dr.um isterse yaptiricam cunku kendisine cok guveniyorum ilk hamileligimde yapildi.hamilelikte seker cikabiliyormus ona gorede diyet veriyorlar

ozgesinan ozgesinan beni listeden çıkar canım kürtaj oldum maalesef inş hepiniz bebeklerinizi sağlıcakla kucaklarınıza alırsınız halimi hatırımı soranlardan Allah razı olsun benim için dua edin hayırlısı böyleymiş demekten başka yapçak bi şeyim kalmadı Allah meleklerinizi korusun:nazar:
Perdecan canim cok uzuldum allah tez zamanda sağlıkli bir bebek nasip etsin
Kızlar 9+3 uz doktor yine benden bi gün fazla söyledi, demek ki ben yumurtlama günümüde hesaba katmaliyim. Kalbini duyduk yine, bide hareket etti, Allahm dünyalar benim oldu, Allah razı olsun yasin okuyan dua eden herkesten :)
Maşallah bebise

Bende de hiçbir belirti yok ilk hamikwligimde de böyleydi rahat ol canım. Kilo konusunda daha önce de yazmıştım kızlar çok almamaya bakın sonra inan çok üzülüyor. Ben 16 kilo almıştım ilk 3ayi da 4kilo ile bitirmistim çünkü çok dışarda yemistik ve hareketim çok azdı antalyada yasiyorum sicaktan yerimden kipirdamak istememistim. Sonrasinda hep yürüyüş yaptim da 12kilo daha alarak yırttik :p
Çatlak konusunda çok sanssizim heryerim catir çatır catladi. Ben önce biooil kullaniyordum baktim catliyorum mustelaya gectim 1ay kullandim o da işe yaramayinca son 3ay lierac aldım aldim ama yine de engel olamadım. 2. Bebegimden sonra lazer tedavisi olmayi düşünüyorum yapcak birsey yok
Bir de kizlar neyi çok tuketirseniz bebeklerinizin de onu severek yediğini göreceksiniz. Biz haftada 2-3kez balik tüketmeye calisiyorduk simdi kizim da balıği bayilarak yiyor 1 yaşından beri. Bir de cikolata hastası ne yazik ki :d

çatlak konusunda yapacak pek birşey yok maalesef genetik de çok etkili. ben de bu tespitine katılıyorum. benim sevdiğim şeyleri yiyor şimdi kızım... balık, ceviz, ayva, avakado... bunları hamileyeken çok tüketmiştim, kızım da çok seviyor. sağlıklı olsunlar da gerisine diyecek yok...

Kızlar günaydın sol kasik üstünde göbeğe doğru agri değil ama hafif kasılma gibi bir his var rahim büyümesinden mıdır geçiyor hafif hafif devam ediyor gaz hareketi mi bebekle mi ilgili anlayamadim

Gunaydin kizlar tam 92.gun bugun esimden ayri olali dun gece aradi beni goreve gidiyorum diye aglamaya basladim dayanamiyrm dedim gulmeye basladi sonra tamam tamam izne geliyorum supriz yapicaktim aglamana dayanamadim dedi :KK73::rolleyes:hayirlisiyla aksam yanimda olur cok mutluyum mm
çook güzel bi haber gözün aydın :)

Canm bende biraz sinirli bi tipim hamile kaldıktan sonra dahada agresif olmuşum yani herkes öyle diyor çok alınganmışım bide dün babamlara geldim babam bile diyo kız anneleri alıngan sinirli olur bizim torun kız galiba diyor sen çok alıngan duygusal olmuşsun diye.. aslında ben erkek isterdim ama sağlıklı olsunda ilk çocuk nasılsa kızda olur. Daha bir Allahın kulu demedi oğlun olacak diye :KK35: bende kıza hazrladm kendimi:KK24:
hayirlisi olsun cnm saglikli olsunda bebeklerimiz bende sinirli oldum bazen cok sinirleniyorum bazende normalim:)

Gunaydin kizlar tam 92.gun bugun esimden ayri olali dun gece aradi beni goreve gidiyorum diye aglamaya basladim dayanamiyrm dedim gulmeye basladi sonra tamam tamam izne geliyorum supriz yapicaktim aglamana dayanamadim dedi :KK73::rolleyes:hayirlisiyla aksam yanimda olur cok mutluyum mm
çok güzel bir haber bu gözün aydın canım:KK76::KK71:

Canım benım cok gecmıs olsun sen oglunun gebelıgınde dogumsezeryaagAun yasamıs üzülmüssün:cry: neyseki çok şükür yanında ve sağlıklı inş bu gebeliğin güzel geçer bir sorun çıkmaz canım hepimizin duaları bu yönde kızında gercekten çok geç gelmiş eee kızlarımız nazlı olucak tabi daha anne karnından belli ediyorlar farklarını ayy yerim onları:KK73::KK6:
Bu arada evet canım evde bir tane 200 ml lierac kremim var çarsamba randevum var hem heyecanlı hem cok streslıyım hersey yolundaysa iki tane daha 200 ml siparis edicem belki yetr doguma kadar yetmezse bir tane daha veririz catlamayalımda gögsüme kalçama karnıma heryerime sürücem:KK31:
Allah razı olsun canım. Herkesin imtihanı farklı ışte. Benım ne normal doğumum normaldi ne seseryanim normal sezaryen. İns bu sıkıntısız geçer de hepimiz keyifle tamamlariz. Hem dogurmayacak olsam gerçekten ben dogurmazdim bebisi görünce bütün acıların bitiyor şükür. Evet kızım cook bağlıydı 3 gün hastanede doğum sancısı çektim ac bilac. Ama yine de ikisi de benimle çok sukur. Senin imtihanın daha zor bana göre. Rabbim herkese kaldirabilecegini verirmiş. Bende kayba dayanamazdim sanırım. Allah kimseye kayıp açısı vermesin. İns bebisinin elini tutup disarlarda paytak paytak yürümeye başladığı günleri de görürsün:KK71: benim evde bio oil var o yüzden dört tane lierac almayı düşünüyorum uygun denk getirirsem. Doğuma kadar dediğin gibi her yerime bulayacagim:-):KK23:

Herkese günaydın.dün kalp atışlarını duyduk.allahım ne büyük mutluluktu.40 dakika beklettiler hastanede.sinir katsayılarımuz yükseldi tabi.asık suratla girdik odaya canımız sıkkın.sonra pıt pıt pıt seslerini duyunca eşimde bende gülmeye başladık.böyle bir mutluluk olamaz.allahım herkese tez zamanda tattırsın.dün hamile olduğumu anladım.gerçi şimdi yine unuttum ama olsun.3 saniyelik bir kayıt yaptık.dünden beri açıp açıp dinliyorum hayatımda duyduğum en güzel ritmi.

Günaydın kizlar hepimiz icin guzel birgun olsun.benim gogusum sorunlu gogus usg cekilcem bugun 4 ayda bir kontol ediliyor içimde korku :KK43: dr hamilelikte kistler kaybolabilir demisti inşallah kaybolmustur.
Canım benimde aynı sıkıntım var. 3 Ayda gidiyorum. Hatta biyopsi yapıldı 2 cm den büyük doktor yüzde doksan kansersin demişti. Bir ay iki çocuğu düşünerek içim içimi yemisti. Şükür temiz cikti. Bir sorun olacağını düşünmüyorum. Hamilelikte değil de asıl emzirirken geçiyor.benim geçmedi. İns seninki geçer bir an once:KK19:

ozgesinan ozgesinan lirac krem pahalıymış baya :KK57:
peki bunu banyodan sonra mı sürüyordun sabah akşam fln mı 200 ml hergün her yerimi bulasam haftada bir tane bitrer:KK53:
benim annemin karnı çatlak dolu.:KK17:ilk hamileliğimde 20 haftadaydım daha şişmeye başlamamıştım çatlama olmamıştı ama ben annemden ötürü çatlarım gibi geliyor.
elimden gelen bakımı yapayım da çatlarsam yapacak bişey yok sonra kendime kızmayayım

Kizlar catlama olacak ise hic varesi yok kremler engelliyor gibi gorunuyor ama benim degilde bir arkadasim ne denedi ise olmadi Karin harita gibi oldu Ben hic bir damla krem yag kullanmadim cizik bile yok deriden kaynakli ben CE belki biraz azaltir ama dursurmuyor doktorda demis

ben mustela kullanacağım yaptığım araştırmalardan en iyi çıkan bu oldu umarım çatlamayız sanırım kullanmaya erken başlamak gerekiyormuş elastikiyeti artırmak için....

günaydınlar bu aradaa:KK31:

X