2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Yok cnm iki kat falan büyümez endişe etme kuzeniminn de böyleydi ilk aylarda çok buyudu sonra o kadar almadı normal boyutlardaydı bebislerimiz sağlıklı olsun da kocaman gobis olsun ama yediklerinde dikkat et çok kilo anladığımız surece göbek buyumus buyumemis çok da önemli degil

Ben 8 haftalığım. Sabahları aç karna normal hallerimden bile daha düz karnım. 65 kilo ile hamile kaldım ben. Ama 65 iken karnım daha şişkindi :) saklıcak yer arardım. Şimdi 8 haftalığım ama göbük yohtir heç :) ama sanki böle yayıldı gibi ya. Yani yanlardan yayıldı gibi. İleri doğru değilde yayık halde gibi. Şuan 66.6 kiloyum. Bikaç haftadır aynı kilom.

Ben çok hareketli değilim kalçamda çok ağrı oluyo tutuluyorum kalkamıyorum yerimden o yüzden kilo alıyorum senınde var mi kramp gibi şikayetlerin ben hareket kısıtlığım olduğu için karnımı sorun ediyorum çünkü ilerde buyuduğunde dahada zorlanıcam

Benim bağışıklığım çıktı toksoplazmaya
Canım benim de kan testimde bağışıklığım çıktı. Acaba biraz daha rahatlayabilir miyiz dışarıda falan yemek yerken? Okulda da çıkan etli yemekleri yemiyordum az pişmişse diye. Birde bazen canım haşlanmış yumurta istemeyince peynirli yaparken çiğ kalmasın diye iyice kurutuyodum bişeye benzemiyor o zamanda

Geçen haftalarda yazmıştım belden sağ kalcama doğru bi ağrı vardı ama nasıl kötü donemiyorum egilemiyorum sonra zeytinyağı ile ovduk sıcak su torbası koyduk bayağı iyi geldi dikkat ediyorum ama edilirken belden değil dizden kiriyorum falan normal bunlar vücut kendini hazırlıyor çalışıyorum akşam yürüyüş falan yapacak halim kalmıyor benimde ama çok takma maya çalışıyorum kilo olayını doğumdan sonra düşünürüz sadece yediklerinde dikkat ediyorum hamurlu şeyler şekerli şeyler yemiyorum başka da yapacak yok

Ben ilk hamileligimde Lierac Phytolastyl sanirim adi onu kullanmistim, neredeyse catlagim hic yok. sezeryan sonrasi da Biooil diye bir yag kullandim ve hic yara izim kalmadi. Bio oil eczanelerde var, o da catlak onleyici, onu kullaniyorum. ikk dedigim urun de biraz pahali yalniz. bu arada bence bu biraz cildin yapisi ile de alakali olacaksa ne yaparsan yap engelleyemiyorsun. benim karnimdan ziyade goguslerimde catlak oldu, onlara birsey surmeyi hic akil edemedim. Kucuklerdi ve hamilelikte cok buyuduler, bir de 14 ay emzirince balon gibi sisip sonmekten biraz degisik oldular

Sen nasıl calısıyosun ya zor olmuyor mu o bel ağrısı çok kotu magnezyum eksikliğinden oluyormuş çoğu kişi onu kullandıktan sonra rahatlamiş baya geçmiş agrısı sen denedin mi kusura bakma çok uzattm sankı ama insan hamile birini hem de ayni haftalarda olan birini buldu mu herşeyi paylaşası geliyor

Ben dört aylık olabilirim o zaman :) doktorumda güldü geçen, maşallah ilerlemisiz haftaları falan diye, hamilelikte bağırsaklar çok yavaş çalışır kabızlık falan oluyor mu dedi. Tabiki dedim :) bende 4-5 günde ancak çıkabiliyorum. Hamileligimi saklamak istiyorum çevremden ama anlaşılıyor bu sebepten. Zaten hamilelikten öncede vardı az bi göbek şimdi tam göbekli oldum :)

Yok cnm ne uzatmasi magnezyum eksikliğinden ilerleyen aylarda oluyormuş bennormalde cok hızlı hareket ederim kendimi koltuğa falan atarim tabi Alışamadım yavaş harekete şimdi dikkat ediyorum geçiyor bazen oluyor ama hemen dizden kiriyorum belden egilmiyorum düzenliyor dikkat et sen de giyinirken otur giyin belden eğilme masaj sıcak su çok iyi geliyor benim çok sukur çok bulantim olmadı çalışmak rahatsız etmiyor evde olsam ssürekli kendimi dinlerdim bi rahatsızlık bulurdum yani

Kizlar angelsounds fetal doppler siparisi verdim az once..bebegimin kalp atislarini duyabilecegim insallah..her randevu oncesi acaba kalbi atiomu diye stresle gidiom doktora..belki bu alet ise yarar hergun stres olmaktan kurtulurum

Boyum 1.60 hiç bi yerim almadı bi tek karnım var çok canımı sıkıyor genelde kilolu olanların karnı 6. 7.aydan sonra çıkarmış ama bilmiyorum yani bizim karnımız iki kat mi büyüyecek
Canım benım boyu 163 69 ile hamile kaldım bende şuqn 70kiloyum. İlk üç ay 1-2 kilo normal. Karnının büyüklüğüne gelince aynı durum bendede var özellikle akşamları epeyce şişyorum bide sanki bebek büyükmüş gibi taş gibi oluyor kaarnım. İki kat daha fazla büyümez merak etme. ama yediklerine içtiklerine dikkat et maksimum 12-15kg ile bitirmeye calış.

Bende hiç çıkarmadım bulantimda çok olmadı bu konuda çok şanslıyım diye düşünüyorum bana acilde magnezyum verdiler ama içemiyorum bu ağrı çok başka kemiklerimin sesini duyuyorum resmen kırılıyor sanki Allah kimseye yaşatmasın bu ağrıyı bu arada senin doğum ne zaman cinsiyeti belli oldumu

Yok cnm cinsiyet fln daha cumartesi gideceğim ama daha erken herhalde doğum zamanı konuşmadık doktorla ama nişanın bası olur herhalde benim doktor çok ilerisinikonusmuyor aşama aşama acele etmeden diyor

Kizlar angelsounds fetal doppler siparisi verdim az once..bebegimin kalp atislarini duyabilecegim insallah..her randevu oncesi acaba kalbi atiomu diye stresle gidiom doktora..belki bu alet ise yarar hergun stres olmaktan kurtulurum
Canım araştırdin mi,yada doktoruna falan danistin mi, inan bende senin gibiyim iki haftada bi gidiyordum randevuya bu kez üç hafta dedi, nasıl geçecek bilmiyorum, yavrum usg den uzak kalacak en azından diye teselli veriyorum kendime. Bide yurtdışındaki arkadaşlarda yazıyorlar ya biz burada çok az usg ye giriyoruz diye. Inşallah zararı olmaz bebise, zaten çok sık bakmazsn biliyorum, bakarsın bizde sana gelir dinleriz :)

Aynı durumdayız desene benimde akşam karnim çok şişiyor nefes alamıyorum şimdiden hamile pantolonları aldım karnım çok buyudu diyet listesi verildi ama uygulayamıyorum insülin direncimde var o yüzden göbekten yana dertliyim ben galiba 12 kilo alırsam yerimden kalkamam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…