2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Merhaba kizlar hep okuyorum sizi ama arada yazabiliyorum malum 1,5 yaşında kizim var cok fırsat bulamiyorum takilmaya. Cogunuzun ilk bebeği olunca daha heyecanlisiniz tabii. Annelik dunyadaki en güzel şey ama endiselenmeyi birakmaya calisin çünkü asıl endişeler bebegin hareketlerini hissetmeye başlayınca oluyor. Bugun az hareket etti birsey mi var ay bugün hiç kipirdamadi diye zirt-pirt doktora gidesiniz gelecek özellikle son ay en ufak şey sizi korkutacak ve doktorunuz cok evham yaptiginiz icin size kizacak. O yüzden kalp sesini duyanlar artık endiseyi bıraksın
Saç kestirmekten bahsetmissiniz, bence sabredin zaten bir ay falan sonra saclariniz hic dokulmeyecek, birkac gün banyo yapamasaniz yaglanmayacak ve guclenecek. Bu da hamileligin en güzel hikmeti.
Bana gelince bebegim 4 gün geriden geliyor ama gec dollenmedir dedi doktorum ilk 3ayda normalmis. Hamilelikle ilgili hic belirtim yok ne mide bulantısı ne istahta artış. Sadece birazcik halsizlik var eskiye göre. Ilk hamileligim de cok rahat geçmişti son güne kadar gezip tozmustum. Hatta oylemi bebegim gelmemekte inat ettigi icin sezeryan olmak zorunda kaldım.
Konu buraya gelmisken dogum sekli icin inatla normal doğum istiyorsum hatta bu yuzden doguma 1 ay kala doktorumu degistirdim. Ama yine sezeryan oldum. Elbette bormal doğum en iyisi ama sezeryan da tu kaka değilmiş. Dogumda spinal anestezi oldum dogumla ilgili herseyi seyrettim bebegimi koynuma verdiler optum kokladim. Sütüm hemen geldi. Bebegimle bağım oldukca kuvvetli oyleki 1 yasina kadar kucagimdan inmezdi sezeryan dikislerim hiç sizlamiyor sizlamadi o eskidenmis bence.ve 16kilo alip 18kilo verdim 1yilda öyle çok kilom kalmadı. Tum bunlari sezeryani ovmek için değil mecbur kalinirsa çok birsey kaybetmediginizi söylemek icin yazdim. Sanirim konusulan tüm konulara topluca cevap vermiş oldum aa bir de baby shower yapmayi da düşünün çok eğlenceli oluyor

Cinsiyetle ilgili yorum yapmamisim ben de sol kasigimda hissediyorum ve rüyamda erkek bebek gordum sanirim yine kizim olacak. Sagĺikli olsun yeter ama erkek olsa hayir demezdim ama ultrason filmlerine bakinca sağ alt tarafta gibi görünüyor bilemiyorum doktoruma sordum ben o işlere girmem dedi cinsiyeti 13. Haftada ikili testte ogrenmistik biz perinatologa gittik de. Kendi doktorum taa 16. Haftada kiz gb sanki demişti

Sozlesme ornegini size vermeseler bile meb e gonderiyorlar hanimlar, orada.vardir oyle kacamazlar yani

Ayy kim yazmıştı hatırlamıyorum ama burada okuduktan sonra bir sürü doğum hikayesi videosu izledim. Gece gece ağlamaktan başım ağrıdı artık Allah'ım inşallah bize de nasip eder bebeklerimizi sağ salim kucağımıza almayı.

Aglamak insani rahatlatiyor ama cok aglamissin, Allahtan ben agladiktan sonra gülme krizi.geliyor bana uzme kendini şimdide güzel seyler düşün rahatla

B

ben içtiğim folik asitte suç buluyorum mide yanması ve bulantı yapıyor bence
Ben folik asit olmayabileceğini düşünüyrm canım. Çünkü ben hamile kalmadan çok önce başlamıştım folik asite ve hiç yanma bulantı yapmadı. Ama hamileliğin 6+ larına geçince başladı bunlar o zamana kadar da yoktu

merhaba cnm insallah bebegini saglicakla kucagina alirsin hangi ülkede yasiyorsun ve ne Kadar sürede doktorun randevuya cagiriyor acaba?ben salzburgdayim 7+3 günlükken ilk randevumdu 2ciyi 19.cu haftama Verdi normalmi bilemiyorum

merhaba cnm insallah bebegini saglicakla kucagina alirsin hangi ülkede yasiyorsun ve ne Kadar sürede doktorun randevuya cagiriyor acaba?ben salzburgdayim 7+3 günlükken ilk randevumdu 2ciyi 19.cu haftama Verdi normalmi bilemiyorum
Merhaba
Ben amerikadayim.İlk kontrol 6 .haftadan sonra verliyor.Ultrason ile kese,bebek,kalp atisi goruluyor.Ben 8.haftamda gittim ilk..
Daha sonra iki haftada veya ayda bir ebe ile idrar tahliline bakiliyor ve varsa sikayetlerin vs.
20.haftada ayrintili ultrason ve cinsiyet ogreniliyor.
Doguma kadar bir daha dr u gormuyoruz.
Yani toplamda iki ultrason..

Günaydın kizlar galiba cinsiyeti ogrenmek bayramdan sonraya kendi dr.uma gidip ogrenmeye kaldi risk gozukmuyor dedi.sukur atlattik riskli durumu. eller ayaklar kipir kipirdi 2 gun gerideydi aradaki acigi kapatip 1 gun once gecmis bol su icip gel dedi demek bol su icip usg.ye girince daha net gozukuyor aklinizda olsun kizlar.birde normal dogum yapamazmisim cunku rahimin hic acilmamis buyuk sancılar cekmemissin cok zor riskli dedi yani gene mecbur sezeryan olucam

Son düzenleme:
Gunaydin anneler. Ben hala hamilelik psikolojisine giremedim nedense. Kalp atışlarını duymayi bekliyorum.haftaya kontrolum var. Ondan sonra inanacağım hamile olduguma. Hatta keşke kimseye söylemeseydim diye dusunuyorum bu surece kadar.. Dogum hikayelerinden bahsedilmis. Benim de ilk hamileligimde en cok kendi hikayemi merak ederdim.herkesin hikayesi bambaskaydi çünkü. Bilgisayardan girersem bir gun sizinle de paylasirim. Cok sukur tam da hayal ettiğim gibi bir hikayem oldu. Simdi de bu hikayemi merak ediyorum. Allah hepimize keskesiz dogumlar nasip eder insallah

canım 3 gün farklı çıkmış ultrasonda zaten +-3 yazıyor. bence endişe etmeni gerektirecek birşey yok içini ferah tut.
benim ptesi 11 gün önde çıktı ilk defa görüyorum böyle bir şey. inş bir şey yoktur

Günaydınnn herkese mesajlara bakamıyordum uzun duredır forum akmış gıtmış:) dün dr a gittiğimde kalp atışlarını duydum ağlamamak için kendimi zor tuutum çok farklı bi duyguymuş allaha şükürler olsun :) 1cm boyu var ama onun bi kalbiiii var nasıl olabiiliyooor bu gerçekten bi mucizeee:)

Bugün amerika yolcusuyum yolculuktan önce prgestan al dedi dr sadece bakalım aksilik olmadan gidip gelirim inşallah.. Dualarınızı eksik etmeyin tüm nisan anneleri için:))

güzel çıkmış çok şükür
yaa ben de senden umutluydum cinsiyet konusunda bir yorum bekliyordum drundan
benimde 28inde var 11+5 olacağım öğrenemeyecek miyim

hayırlı yolculuklar. rabbim meleğinle seni korusun inş.
güvenlik kapılarından geçmeyeceksin dimi

Günaydın tatlı nisan annişleri ilk defa rüyamda bebişimi gördüm çok kötüydü ama wc de bebek çıkıyordu benden kordonu fln da duruyodu elim ayağıma dolandı doktora mı gitsem acaba die kalbi pıt pıt atıyodu hala elime aldığımda 3-4 santim di minicik çok korktum ama çok şukur ki uyandım rüyaymış canlarım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…