2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Canim sen istemelisin. Aynısı bende de oldu. Birde çok uzun süre dinlemek te bebeğe zarar veriyormus. Dr ekranda gördü ve ritim ler normalse endişe etme. Bende hemen kapattirdim. Çok uzun süre olsun istemedim

canım bize de doktor çok kısa dinletti, bebeğe ısı gidiyor dedi çok rahatsız etmeyelim dedi :) belki bundan dolayı dinletmemiştir ama sen iste bi dahakine duyursun kısa da olsa ama dediğin gibi ekrandan da görünüyordu :)

Duyabilirmiyim diye ben kendim sordum canım bazı şeyleri kendin sor yada iste :)

Ben duyulmaz diye istememiştim ama kısacık da olsa duymak istiyorum minik mucizemi :KK200: çok Sağolun kızlar bayramdan önce gidicem inşallah duyarım :)

Kizlar merhaba benim tsh degerim refarans araliginda oldugu halde 2.82 doktor kadin dogumcu sende guatr var dedi endokrin e git dedi. Dun tahlili dahiliyeciye gosterdigim halde bisi dememisti ama dahiliyeci tsh degilde serbestt4 ve tsh3 e bakti. Bu konudafikri olan varmi

Canım benim değerim de 2.9 çıktı. Sağlık ocağındaki doktor hamilelikte 2.5ten yüksek olması istenmez, doktoruna danış dedi. Doktorum normal bir şey olmaz dedi ama benim içim hiç rahat değil. Ben de bi doktora gitmek istiyorum. Endokrin uzmanına gidilmesi gerekiyormuş sanırım. Sen de bir başka doktora görün için rahat etsin. Bebekte boy kısalığına vs neden oluyormuş yüksek olması.

Arkadaslar ben de 2 gündür mide yanmasi var. Hele su an bayaa kotu durumda. Var mi acaba bunu yasayan. Ne yesem sindiremiyo

Arkadaslar ben de 2 gündür mide yanmasi var. Hele su an bayaa kotu durumda. Var mi acaba bunu yasayan. Ne yesem sindiremiyo
Bende 2 gündür ayniyim acayip yanıyor midem dün ilk defa çıkardım mayali şeyler yememeye çalış ben hamur işi gibi şeyler yediğimde daha kötü olduğumu farkettim dikkat edeceğim artık bende kazinmada var mahvediyor beni

arkadaşlar kan sulandırıcı iğne ve crinone jel kullanan var mı
Canim 12.haftaya kadar crinone kullanacagim ve aile hekimi bile yazabiliyor

Kızlar Allah kabul etsin duamızı yaptım herkesın ismini okudum ben herkese güvendım okuyacgım diyenlere okudu kabul ettım artık okumayan olmussa vebali almıyorum umarım herkes üstüne düşen görevi yapmıstır Rabbım kabul buyursun devamınıda getırmeyı nasıp etsın
Okuyan emegi gecen tum arkadaslardan allah razi olsun.

Kizlar dun kontrole gittim 10+2 olmama ragmen bebegim 9+6 cikti. Doktorum cok rahatti gayet normal dedi. Kalp atis hizini sordum soylemedi bu haftalarda hicbir onemi yok dedi. Ultrason ciktisindada hicbir deger yok. 3.33 cm miş. Agirrligi ne kadar dedim daha agirligi yok dedi guldu doktorum. Icime bi huzursuzluk girdi. Dunden beri garip ruh halleri icindeyim :KK51:

Kizlar dun kontrole gittim 10+2 olmama ragmen bebegim 9+6 cikti. Doktorum cok rahatti gayet normal dedi. Kalp atis hizini sordum soylemedi bu haftalarda hicbir onemi yok dedi. Ultrason ciktisindada hicbir deger yok. 3.33 cm miş. Agirrligi ne kadar dedim daha agirligi yok dedi guldu doktorum. Icime bi huzursuzluk girdi. Dunden beri garip ruh halleri icindeyim :KK51:
Biz tek tek gün sayıyoruz bebişlerimiz büyüsün tehlikeli haftaları atlatalım diye ultroson o zor geçirdiğimiz tek tek saydığımız günleri eksik veriyor bende çok bozuldum son kontrolde beş gün gerideydi ben sormasam doktor söylemiyecekti zaten geç Döllenme filandır diye içimi rahatlattım kendi kendime aklıma Gelişimi geride mi kalıyor sorusunu bile getirmemeye çalışıyorum :KK51:

B
Bende 2 gündür ayniyim acayip yanıyor midem dün ilk defa çıkardım mayali şeyler yememeye çalış ben hamur işi gibi şeyler yediğimde daha kötü olduğumu farkettim dikkat edeceğim artık bende kazinmada var mahvediyor beni
ben içtiğim folik asitte suç buluyorum :KK58:mide yanması ve bulantı yapıyor bence

Canim 2. Yılım olucak bu yıl. Sözleşme onların elinde ki bir kağıt yırtıp atsa gidecek. Bu yılın meb atamalarını da yapsınlarda resmilik kesinleşsin diye düşünüyorum. Hala geçen yılın devamı maaşı alıyoruz yeni yılın ki ekimde başlayacaklar. Izin konusuda çok sıkıntılı 40 günü geçtim doktor için ayda bir alabilsem bayram ederim ama nerde çok sorunlu bir mudür var. Mecbur tüm işlerimi cumartesi özelde halledicem. Oysa pahalı testleri devlette yaptırmak isterdim. Çapa cerrahpaşa samatya hep yürüme mesafesinde

Canım senle benzer durumdayız ben bu yılki sözleşmenin örneğini bile almadım.işten cikartirlarsa dava açarım onlar suçlu olur ama inan bana suan tek düşündüğüm bebeğim. Sende rahat ol işten çıkartsalar bile hakların var merak etme.Ama izin olayı kotuymus :KK43: rapor hakkın bitmediyse yıl sonuna kadar kullan.kimseyi takma.benim de sinirim bozuldu bugün yine.nerdeyse istifa etcektim ama doğum parasını bırakmam onlara.İnşallah hamilelik sağlıklı giderde ikinci dönem okula gitmemiş oluruz. Dogumdan sonra aynı okulda çalışmayı düşünmüyorum zaten.Sende sakin yorma kendini oturarak iş yap gerekirse tehlikem var de. YokSa nöbet tuttururlar canım

Kızlar hamileyken saç kestirmek Bebeğin ömrünü kısaltır batıl inancına inanan varmı benim saçlarım çok uzun ve inanılmaz dökülmeye başladı kısaltmayı düşündüğümü annemle paylaştım o dedi sakın kestirme bağla Ör kestirme dedi kararsız kaldım tamam boya Zararlı kimyasal filan ama kestirmeme sebebi bana mantıksız geldi...

Canım rahat ol boyu normal aynı haftalardayiz geçen hafta gittigimde boyu 2.3 cm idi çok normal seninki. Haftayı boşver önemli olan bebeğin kalp atışı ve boyu :KK66:

Redberryy Redberryy canim benimki birde tup bebek. Gec erken dollenme mevzusu benim icin sacma geliyor. Ben transferimin 4.gunu idrar tahlili yaptim.gayet net belliydi bebegim. Yani benim gec erken dollenme bahanesine siginma sansim yok sanki..
Gerci ters bisey olsa dr bir sekilde uyarirdi diye dusunuyorum sonrada biz onlar icin sadece bir işiz.. ama mevzu bizim bebeklerimiz..
Kafam karisik biraz huzursuzum. Tek tesellim 3 gun kadar geri olmak. :110:

Kızlar hamileyken saç kestirmek Bebeğin ömrünü kısaltır batıl inancına inanan varmı benim saçlarım çok uzun ve inanılmaz dökülmeye başladı kısaltmayı düşündüğümü annemle paylaştım o dedi sakın kestirme bağla Ör kestirme dedi kararsız kaldım tamam boya Zararlı kimyasal filan ama kestirmeme sebebi bana mantıksız geldi...

Sen bakma annelere : D kestir hiçbişey olmaz hatta rahatlarsın :KK66:

Canım bebegın hareket ediyomuydu? Gördünmü

Abidik Gubidik Abidik Gubidik umarim sen hakli cikarsin canim.. tup bebis oldugu icin cok saha fazla korkuyor insan ..
Gordum canim cok tatliydi kut kut atan bir kalp ve surekli hareket eden el ve ayaklar vardi. Videoya cektim yuz kere iLedim belki dunden bu yana

Şu sac kestirme konusunda bende kestirmek ferahlik getirir diye dusunuyorum ama o kadar yogun bir kocakari inanisi ki korktum kesmiycem.. gecen hafta bende cok dusundum bu mevzuyu

Ben de kestirmek istiyorum. Aslında inanmıyorum Saçma geliyor ama yine de korkuyorum kestirmeye. Keşke hamile kalmadan kestirseydim benim saçım da çok uzun ve gür çok zor oluyor kurutmak. Kışın hasta olmam inşallah :KK43:

kızlar batıl inanç, hurafe ne derseniz deyin :)) insan yine de vicdan rahatlığı istiyor bu dönemde...dayanabilirseniz dayanın. ben ilk haftalarda doktorum seyahat edebilirsin dediğinde seyahat ettim ve yolda çok sarsıldım. Sonraki günlerde kasık ağrılarım oldu ve yola çıktığıma pişman oldum. sinirlendim kendime. Hemen oradaki herhangi bir doktora gidip danıştım. Kısaca yaptığınız her hareketin olumsuz etkisi vicdan azabı olarak geri dönüyor insana...

Bir de şunu söylemek istiyorum. Benim saçlarım da çok ince tellidir. Hamileyken gürleşti, daha bir güzelleşti...Memnunum bu durumdan :))

Kızlar başlayan belirtilerim yeni çıktı. Sol kasığımda göz seyirmesi gibi seyirmeler oluyo 2 gündür var. Sizde varmı? :anneadayı:

Ağzımın tadı yok, azıcık yiyorum tıkanıyorum, açım ama yiyemiyorum fazla, midemde gaz var, arada sırada yanma var, kusma yok, bir de sürekli bir halsizlik, yorgunluk ve uyku hali...........

Şöyle ağzımın falan tadı gelse de şu süreci daha keyifli hale getirebilsem...

3 ay bir geçsin hayırlısıyla....:KK55::KK55:

X