2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Bebekler günde kaç mm büyüyor acaba. Şimdi ben bu soruyu çok merak ettim burdaki yorumları okuduktan sonra. :KK64:

ya arkadaşlar takılmayın akışına bırakın :) uzun boy vardır genlerde bebek uzun olur, kısalık vardır kısa olur , önemli olan testler ve doktorunuzun yorumları, kiminki ne kadar uzamış büyümüş tutmaz zaten, tehlikeli dönemleri atlatmamıza az kaldı biraz daha sabır ve sonrasında keyfini çıkarmaya başlayın, siz rahat olunki bebişler de rahat olsun, okuyun bol bol dua edin, ufak ufak egzersizlerinizi yapın, nefes en önemlisi :) geceleri solunuza yatmaya gayret edin :) kitap alın çok merak ediyorsanız bilimsel detayları ....
internete bağlı kalmayın ....

kızlar alışverişi falan hiç düşündünüz mü,neyi nasıl yapıcaksınız diye.. ben o kadar heycanlıyımki hergün bişiler bakıorum :)
oda bile beğendim :)
aynı bende canım yaa alışveriş listesi hazır şimdiden daha kız mı erkek mi belli değil ama hazırlıklar başladı valla beşik giyecek bez biberon ne ararsan var listede arabasına pusetine kadar :KK70:

Canım dün aynı soruyu sordum.koku yoksa normal dedi

Çok sağol canım normal o zaman benimki de.

Ya kızlar bana doktor bebeğimin kalp atışını hiç sesli olarak dinletmedi. Ben de daha küçük olduğu için duyulmaz sanıyordum ama burada duyduk diyenler var. Ben sadece ekranda gördüm. Ben mi istemeliyim doktordan?

ya arkadaşlar takılmayın akışına bırakın :) uzun boy vardır genlerde bebek uzun olur, kısalık vardır kısa olur , önemli olan testler ve doktorunuzun yorumları, kiminki ne kadar uzamış büyümüş tutmaz zaten, tehlikeli dönemleri atlatmamıza az kaldı biraz daha sabır ve sonrasında keyfini çıkarmaya başlayın, siz rahat olunki bebişler de rahat olsun, okuyun bol bol dua edin, ufak ufak egzersizlerinizi yapın, nefes en önemlisi :) geceleri solunuza yatmaya gayret edin :) kitap alın çok merak ediyorsanız bilimsel detayları ....
Dogru diyorsun canım bugün kitabımi siparis veriyorum inş. Benim geçen gebeliğimde bebeğim az az buyuyor du dr lar hiç umursamadi en son gerilik 2 hafta ya kadar çıkmıştı ve sonunda kaybettim. O yüzden gelişim konusunda biraz hassasim. Allah hakkımızda hayırlısı ni versin. Bebekler sağlıkla büyüsün ler inş.

Kızlar 1 saat kadar önce muayenem vardı. Kalbini 3. seferdir duyuyorum bugün çok hızlıydı. bu hafta hızlanması çok güzel çok normal dedi. Çok güzel geliştiğini söyledi. Diyabetli olduğum için ilk haftalarda bana çok açıklayıcı olumsuzlukları aktarmadı doktorum.. şimdi yavaş yvaş açılıyoruz birbirimize :) ben çok korkuluydum çünkü ilk zamanlar. doktor bugün 7+4 uyumlu dedi benim için. 8 haftalık hesaplıyorum ben, siz neden öyle diyorsunuz dediğimde geç döllenme olduğu için böyle dedi. Yani geç döllenme olduğumu henüz yeni öğrendim.
Dedim ya, ilk zamanlar beni korkutmamak için çok konuşamadık kendisiyle :) çok şükür iyiymişiz. diyabetli anne olmak çok zormuş. Normal gebeliklerden kat kat zor geçtiğini düşünüyorum. yaşamayan bilemez tabi.. hepimizin de sıkıntısı kendine ağır tabi. Daha yeni yeni kendimi bebeğe alıştırıyorum, sizde de böyle mi oldu? Daha yeni mutluluklar yaşıyorum, yeni adapte oldum ona. Diyabetli olduğum için çok tedirgindim ve olumsuzluklara beynimi hazırlıyodum. sanırım bundan geç adapte oldum. çok sevinçliyim bugün o yüzden daha fazla uzatmadan yazmayı kesiyorum :KK70:
hepinize sağlıklı gebelikler diliyorum. :anneadayı:

canım merhaba, tebrik ederim ,
bizde kalp atışını dün duyduk dünden beri kabullenebildik tam olarak artık :)
benim diyabetli arkadaşım doğum yaptı çokda sağlıklı bir bebeği oldu ve kendiside çok iyi, oda çok korktu başlarda ama herşey kafada bitiyor, aklına takıp sürekli tedirgin etme kendini, arkadaşım diyetine dikkat etti normale göre iki kat kontrole gitti, diyet ve egzersizlerini hiç aksatmadı, tamam zorlukları var ama birazcık kaderci olmak da fayda var, sen içini ferah tut dikkatli ol, sağlıkla sıhhatle kucağına alırsın inşallah, bazı yorumlarını çok tasvip etmesemde canan karatayda aileden genetik tip 2 diyabet riski ile gebe kalmış mesela ama diyorki yenmemesi gereken hiç bişey yemedim, sağlıklı doğum yaptım, çocuğumdada risk vardı onada yedirmedim, ondadada sıkıntı olmadı şu andada riskimiz yok diyor....

Çok sağol canım normal o zaman benimki de.

Ya kızlar bana doktor bebeğimin kalp atışını hiç sesli olarak dinletmedi. Ben de daha küçük olduğu için duyulmaz sanıyordum ama burada duyduk diyenler var. Ben sadece ekranda gördüm. Ben mi istemeliyim doktordan?
Canim sen istemelisin. Aynısı bende de oldu. Birde çok uzun süre dinlemek te bebeğe zarar veriyormus. Dr ekranda gördü ve ritim ler normalse endişe etme. Bende hemen kapattirdim. Çok uzun süre olsun istemedim

Kızlaaar bana kitap önerir misiniz anne bebek gebelik hakkında okudugunuz veya okuyacağiniz :KK200::anneadayı::emir_bebek:
Dr um bebeginizi beklerken sizi ne bekler adlı kitabı mutlaka okumam gerektiğini söyledi. Orda yazılan şeyleri sana aktarma mümkün değil dedi buna ne zaman yeter ne de imkanlar. Oku takildigin yerde yardimci olurum dedi. Nasip olursa bugün arastırıp siparişi mi vericem.

Ayy hiçbişeye takılmıyorumda şu boyuna takıyorum ya bebişim amcalarına cekersse diye kocam 1.88 boyunda erkek kardeşleri 1.60 dan fazla değil dua ediyomda babasına ceksin:-)

kızlar kitaplarımı tekrar paylaşıyorum :) doktor tavsiyeleri ve araştırmalarım bu kitapları ısrarla işaret ediyor :)
d&r dan online sipariş vermenizi tavsiye ederim....
IMG_5183.JPG

günaydın canlar.biz çalışan hamişler işe başladık ama bugünlerde evde olmak dinlenmek daha iyiydi belkide.
siz doktorlarınızı ayarladınızmı kızlar bazı doktorlar almıyormuş haftası yüksek olanları sanırım 8 de filan gitmek lazım diye okudum.ben hala doktorumu belirleyemedim.ankarada çok zor danıştığım çogu kişi hep başka başka şeyler diyor

özel doktor mu bakıyorsun devlet hastanesinde mi ? aklında kimler var?

Tamam canım ben duasını yapmadan okurum ıkı tane ama okumaya calısın lutfen illa persembe gününü beklemeyin hafta içi boş bir vaktinizde okuyun yasinlerinizi herkes katılsın istiyorum çünkü

listede yer acıldıysa beni ekler misin bu listede olmayı cok istiyorum :KK43:

aaa yaşasııın benim gibi ni ikiz annesi dahaa :21:Allah nasip ederse ben de ikiz annesei olacağım ama nisanda değil biraz daha önce olabilir.canım ben kalp atışlarını 8 haftadan sonra duydum.daha önce doktor gördü pıtır pıtır kalp atışlarını ama biri küçük gelişmeyebilir dedi 6 hafta falandı yanlış hatırlamıyorsam.ama tam sonucu 8 ila 9. haftada öğrendik.çok sevindim tekrardan tebrik ederim Allah 'ım önürlerini güzel ve uzun eylesin:nazar::nazar:
Biz 6.haftada sadece keseyi gorduk canim kalp atisi falan bisi yok kesenin icinde doktor 8 de bakalimm gunler gecmek bilmiyor simdie

Günaydın Annişler:nazar:
Benim çoook ateşim var yanıyorum
Ateş ve baş ağrısı çok mutsuzum mm
Doktorun dün ateşime tansiyonuma baktırdı herşey normal dedi.Gebelikten yüksek hormondan dedi.elimin altında bulunsun diye minoset verdi cook baş agrın olursa iç dedii.
Kızlarr rr ne zaman geçicekk Ateş ben çok mutsuzum:KK61:
Tecrübeli bu olayı yaşamış Annişler ne zaman geçicek:KK61:
Brndefe bi ara ates oldu canm ılık suyla duş alıyodum soğukalmştım ben sürekli limonlu karabiberli çay içiyodum terletiyo terledkçe ateşim düşüyodu. Baş ağrısı içinde ben ilaç kullanmıyorum karanfil atıyorum ağzıma hem baş ağrımı hem diş ağrımı kesiyodu.

Dr um bebeginizi beklerken sizi ne bekler adlı kitabı mutlaka okumam gerektiğini söyledi. Orda yazılan şeyleri sana aktarma mümkün değil dedi buna ne zaman yeter ne de imkanlar. Oku takildigin yerde yardimci olurum dedi. Nasip olursa bugün arastırıp siparişi mi vericem.
canım bende araştırdım kitabı almak isterdim ama çok pahalı geldi bana netten siparişle 100₺ fln yada ben mi yanlış siteden baktım bilmiyorum kütüphaneden fln bulunur mu acaba hani okuyup yine geri ücretsiz şekilde verilmk için almayı isterdim ama ozel hastane masrafları yüzünden almam çok zor sen ne kadara aldın tatlım :KK66:

Nisan anneleri nasılsınız bakalım,benim mide bulantılarım başladı yine.dun uskufra ettim bugün inş iyi geçer.
Canm benmde yeni başladı kahvaltıdan sonra aşırı bulantım oluyo düşük tehlikem olduğu için iyiye işaret ediyorum bebişimim sağlıklı olsunda varsn bulnsn.. gerci akşama öğleni hep salatayla geçiştiriyorum bişi yiyemiyorum.

canım bende araştırdım kitabı almak isterdim ama çok pahalı geldi bana netten siparişle 100₺ fln yada ben mi yanlış siteden baktım bilmiyorum kütüphaneden fln bulunur mu acaba hani okuyup yine geri ücretsiz şekilde verilmk için almayı isterdim ama ozel hastane masrafları yüzünden almam çok zor sen ne kadara aldın tatlım :KK66:
Canim 40 tl ye bile bulmuştum ben. Bugün tekrar bakicam sana haber ederim. 100 tl çok fazla bence de . Ama ben hiç 100 e rastlamadım en fazla 60 civariydi

X