2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Geçmiş olsun canım çabucak atlatın inşallah bizde aile boyu hastaydık 15 günde anca yavş yavş atlattık gerçekten bu kış çok uzun geldi bu sefer zor geçiyor bebeklerimizin ilk kışı

Çok geçmiş olsun:KK43:

Çok çok geçmiş olsun canım umarım çabucak toparlarsınız bol sıvı tüketin
Sağolun kızlar. İyileşmeye çalışıyoruz. Bugün 10.gün evden çıkmadık. Hiç halim yok. Kızımın uykudan on dakkada bir uyanması da ayrıca yoruyor. Dikkat edin hasta olmayın. Olandan uzak durun. Çok zorlanıyorum şuan.

Merhaba kızlar,
Size bir sorum var.. Siz olsaniz ne yapardiniz?
P.tesi işe başlıyorum yeni bir yerde.. Basladigim kurumun da 5 6 Martta iki gece toplanti ve semineri var Antalya da guzel bi hotelde.. Ama bebegimi birakip gitmeye kiyamiyorum.. Bi yandan da tatil gibi olacak bana da iyi gelecek.. Bi arada bebegim emmeye devam ediyor. Gece birlac defa kalkiyor emip uyuyorm

Merhaba kızlar,
P.tesi işe başlıyorum yeni bir yerde.. Basladigim kurumun da 5 6 Martta iki gece toplanti ve semineri var Antalya da guzel bi hotelde.. Ama bebegimi birakip gitmeye kiyamiyorum.. Bi yandan da tatil gibi olacak bana da iyi gelecek.. Bi arada bebegim emmeye devam ediyor. Gece birlac defa kalkiyor emip uyuyorm
Yanımda olurdu, birlikte giderdik yani.
Bizimde bi eğitim vardı, raporluydum ben gerçi gitmedim. İşyerinden arkadaş 7 aylık bebeğiyle gitmişti antalyaya eğitime. Tabi çok kolay olmamış onun için ama bırakıp gitmek daha zor olurdu sanırım

Kızlar bana yardımcı olurmusunuz.. haftaya doktor kontrolümüz var cinsiyet kesinleşir ama şimdiden isim işine girdik kızda yoğunlaşıyoruz oğlumda babası koydu bunda ben koyucam.
Sara
Zerya
Zerya sara
Yaz
Sizce hangisi

Kızlar bana yardımcı olurmusunuz.. haftaya doktor kontrolümüz var cinsiyet kesinleşir ama şimdiden isim işine girdik kızda yoğunlaşıyoruz oğlumda babası koydu bunda ben koyucam.
Sara
Zerya
Zerya sara
Yaz
Sizce hangisi
Samimi olarak fikir verecek olursam; sara, bir hastalık adı kulağa hoş gelmiyor. Yaz, bence bir anlamı yok yani çocuk içimde çok kullanışsız onu da elerdim. Zerya nın manasını bilmiyorum ama Zerya diğer ikisine oranla en en iyisi canım. Ama şunu da söyliyim Zerya ismiyle kızın çok anlaşmazlık yaşar. Derya mı serya mı zerya mı? Gündelik hayatta kullanınışlığını önemsiyorum açıkcası. Bunlar şahsi fikirlerim tabi en iyi sen bilirsin :)

Sara
Zerya
Zerya sara
Yaz
Sizce hangisi
Ay ben yaz ismini çok beğendim. Hİç duymamistim kimse de. Soyadınızla da uyumluysa Yaz neden olmasın. Zerya ne demek ve hangi dil de bilmiyorum.

Merhaba kızlar,
Bırakıp gidersen çok huzursuzlanabilirsiniz ikinizde:/

10. Ay kontrolündeydik bugün. Menenjit aşını da yaptırdım ben arkadaşlar, ikinci dozuda mayıs ayındaymış. Hayırlısı artık..
Buarada dil gelişimini sordum bende, bilinçli söylemiyo kelimeleri diye: çok normal dedi, 1 yaş gelişim özelliğidir o dedi. Ayrıca bikaç kelime söyledi kaldı ilerlemiyo dedim; ilgisi farklı alanlara kaymıştır dedi, bi süre sonra kaldığı yerden hızlıca devam eder, sorun değil, normal gelişiminin parçası bunlar dedi. Yalnız 'kesinlikle televizyon yok annesi' dedi:KK43:

Yanımda olurdu, birlikte giderdik yani.
Bizimde bi eğitim vardı, raporluydum ben gerçi gitmedim. İşyerinden arkadaş 7 aylık bebeğiyle gitmişti antalyaya eğitime. Tabi çok kolay olmamış onun için ama bırakıp gitmek daha zor olurdu sanırım
Onu sordum da izin vermiyorlarmis.m hatta ben karsilayayim ucretlerini de dedim ama yok maalesef

Orada arkadaş doktor takibindeydi zaten, benimki yorum niteliğindeydi yani:KK66: muhakkak ihtiyacı olanda vardır, ama 4 aydan itibaren hiçbir değerlendirmeye almadan verilen ilaç da sorun. Düzgün beslenmiş anneden doğan, doğru beslenen bi bebek niye kansızlık yaşasın. Bide bu uygulama batı ülkelerinde yok deniliyor.. neyse birsürü soru işareti işte, heryerde yazan şeyler. Ama doğru tabi, amacım kesinlikle yönlendirme diil zaten insanın içi rahat etmiyo, ben nile hem bunları diyorum hem aylarca ara ara verdim. Şişeyi gördükçe ya bişey olursa diyodum:)
test yapılmadan verilen ilaca bende karşıydım hatta forumdaki arkadaşlar hatırlar bayağa konuşulmuştu bu demir ilacı. kullanmaya başlamadık bizde 6 aylık testler normaldi 9. ay da yaptırdık biraz düşmeye başlamış şimdi 5 gündür ilaca başladık mesela yaşına kadar kullanıcaz tekrar test yapılacak.yumurta sarısı et kıyma tüketiyoruz bol bol ama yeterli gelmemiş bizim kıza:) haklısın konu bebekler olunca insan çok hassas yaklaşıyo olaylara .

Samimi olarak fikir verecek olursam; sara, bir hastalık adı kulağa hoş gelmiyor. Yaz, bence bir anlamı yok yani çocuk içimde çok kullanışsız onu da elerdim. Zerya nın manasını bilmiyorum ama Zerya diğer ikisine oranla en en iyisi canım. Ama şunu da söyliyim Zerya ismiyle kızın çok anlaşmazlık yaşar. Derya mı serya mı zerya mı? Gündelik hayatta kullanınışlığını önemsiyorum açıkcası. Bunlar şahsi fikirlerim tabi en iyi sen bilirsin :)
Fikirlerin için sağol cnm. Sara anneannemin ismi cok hoşuma gidiyor. Yaz yazın doğacak farklı değişik geliyor. Zerya kökeni farsça zazaca kürtçe.. kürtçe anlamı okyanus zazaca candan yürekli farsça altın gibi kıymetli anlamına eliyor buda farklı hoşuma gidiyor.. eşim yaz istemiyor.. :)

10. Ay kontrolündeydik bugün. Menenjit aşını da yaptırdım ben arkadaşlar, ikinci dozuda mayıs ayındaymış. Hayırlısı artık..
Buarada dil gelişimini sordum bende, bilinçli söylemiyo kelimeleri diye: çok normal dedi, 1 yaş gelişim özelliğidir o dedi. Ayrıca bikaç kelime söyledi kaldı ilerlemiyo dedim; ilgisi farklı alanlara kaymıştır dedi, bi süre sonra kaldığı yerden hızlıca devam eder, sorun değil, normal gelişiminin parçası bunlar dedi. Yalnız 'kesinlikle televizyon yok annesi' dedi:KK43:
Nasıl olacakki o? İllaki izleniyor açılıyor. Saatlerce bakmıyor tabi ama arada 2 3 dk dalıyor. O kadar titizlenemiyorum ben ya

Merhaba kızlar,
Canim hangi otele geliyorsunuz. Geldigin tarihler ara gecis donemi o yuzden beklentilerini yuksek tutma derim. Hani nolur kapali havuz hamam sefasi olur. Kafani dinlersin dicem ama vicdan azabindan onu da yapamayabilirsin. Bence bebegini birakma tatile hr zaman gidersin
Sara
Zerya
Zerya sara
Yaz
Sizce hangisi
Lutfen kirilma ama kizlara katiliyorum. Bu isimler cekici gelmiyor. Bence biraz daha arastir

Merhaba kızlar,
Bebeginle gitme şansın yok mu en azından gece emzirip uyutmuş olurdun,emmeden uyuyor mu kim kalcak gece?
Annen varsa yakinında o gelebilse keske,gunduz antalyada ilgilenirdi cocukla ne guzel

Cok moralim bozuk cooookkk. Kilolar da kızım gibi bana yapisti kaldilar. Normal kilom 60 idi ama ben 74 üm. 60 da fazla geliyor ama 50 gosteriyordum.belli olmuyordu kilo. Daha dün sabahtan takmistim kafaya aslinda.havalar da guzel olunca.dedim hergun bebek arabasiyla yuruyuse cikayim.biraz hantallik gitsin.sonra da platesi eklerim dedim. Dun baya bi yurudum.cok iyi geldi. Sevindim olacak bu is diye.
Bu aksam disari cikicam.arkadas 3 tane kiyafetim oluyor sadece.aralarinda dönüp duruyorum.pantalon gene 1 tane. Ve inatla veririm aman nasil olsa evdeyim daha almiyorum da.ki almiycam da kilo verene kadar. Hep ayni seyi giyerim o problem degil de dolap baza ardiye agzina kadar kiyafetle dolu.ki ikinci ele de bi ton gonderiyorum. Ve hepsi hadi veli ogrenci karsisina cikiyoruz diye özene bezene alinmis seyler.ama hicbiri mi olmaz.onceden bol gelenlere bakiyorum bari onlar da olsun diye.kollarim girmiyor.memelerden asagi inmiyor.
Yok yok bu sefer fena taktim. Nasil olacak bilmiyorum ama gitmesi lazim bunlarin.

Sara
Zerya
Zerya sara
Yaz
Sizce hangisi
Canım ya diğerleri çok hoş gelmedi kulağıma aralarında en anlamlısı zerya ama ona da pek sıcak değilim. Değişik sadece. Çok yanlışlığa müsait. Bilemedim valla. Kesin bunlardan biri mi olsun istiyorsun

X