2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Canım Merhaba . Bende senin gibiydim oğlum tam 7 buçuk aylikken çalışmaya başladım saat başı emiyor du memeden uyumuyor du gündüz uykuları yarım saat 45 dk dan fazla olmuyordu nasıl olacak derken yemekleri düzene girdi gündüz uykuları düzene girdi oyuncaklarıyla çok güzel oynamaya başladı tabi hala bana çok bağımlı benim olduğum yerde pek kimsede durmuyo özlüyo o da galiba kısacası güvendiğin birine bırakıyorsan için rahat etsin sende göreceksin beklediğin kadar zor olmayacak
Ne güzel demişsin. Anneme bırakıyorum inşallah ikimizde en kısa zamanda alışrız. Çok teşekkür ederim. Böyle şyler duyunca bir nebze olsun içim rahatlıyor.

Elifilkaymusab Elifilkaymusab canım bu kadar kendini üzme. arkadaşa katılıyorum ben de çok endişeliydim ki anneme bırakacak olmama rağmen. ik gün durmamış sonra yavaş yavaş alıştı ne yapalım şartlar bunu gerektiriyorsa çalışmaktan başka bir yol yoksa ne kendini üz ne de bebeğini. ben de çok vicdan yaptım ama tek maaşla zor bizim için geçinmek yoksA kendim bakmak isterdim çocuklarıma. büyüdüklerinde inşallah iyi ki çalışıyoruz diyebiliriz
İnşallah canım. Gerçekten bende çalışmak zorunda olmasam aslaaa ve aslaaa çalışmazdım. Herşey kuzularımız için. Bunu da atlatırız hayırlısıyla inşallah

Bu arada hala emziren anneler, günde kaç öğün ek gıda veriyosunuz??
Agzimiz hic bos durmuyor bizim sbh kahvalti sonra biskuvi ve bitki cayi corba sonra yogurt ikindiden once kuruyemis sonra meyve aksamustu benim 5cayimin vakti gelince masada ona uygun nevarsa ondan.. aksam yemekten once pek bisey vermiyorum yemektede baya bizim gibi corba salata ve ana yemek.. sonrada pek bisey vermemeye calisiyorum gece rahatsiz olmasin diye. En son yatmadan kefir veriyorum yani agzimiz hic bos durmuyor :)

Agzimiz hic bos durmuyor bizim sbh kahvalti sonra biskuvi ve bitki cayi corba sonra yogurt ikindiden once kuruyemis sonra meyve aksamustu benim 5cayimin vakti gelince masada ona uygun nevarsa ondan.. aksam yemekten once pek bisey vermiyorum yemektede baya bizim gibi corba salata ve ana yemek.. sonrada pek bisey vermemeye calisiyorum gece rahatsiz olmasin diye. En son yatmadan kefir veriyorum yani agzimiz hic bos durmuyor :)
Maşallah diyelim de... ne güzel, 2 yaşında çocuk gibi beslenmesi

Benin yabani kızım son 2 aydır kalabalık hastası. Yeterki insan olsun onları izlesin. Cok sosyal. Dün hatta kahvaltıya gitmiştik garson çocuğun agzina elindeki ekmeği uzatiyodu yesin diye :) sunun için yazıyorum bunu. 4 ay bizim evimize misafir gelemedi. Geleni bile ağlaya ağlaya kovdu. Babanne dede ye bile kucağına gitmezdi. Hiç zorlamadim. Kusura bakmayin dedim. Zamanla güven duygusu geliştikçe kendi alıştı. Sende merak etme onu fazla zorlama. İstemediği kisilere verme .
bızım sıkıntı ev ortamında yoksa dısarda market hastane vss herkese gulucukler sacıyor muhabbet etmeye calısıyor ama ev ortamında kalabalık bır yere gıttı ısek yada bıze geldılerse kı bu ortamdakı ınsanlar halası teyzesı vb hep gordugu kısıler oluyor bır baslıyor aglamaya sakınlesene kadar en az 10 dk gecıyor...
eee bende de tabı ne hal kalıyor ne moral onu susturacam dıye mılete merhaba bıle dıyemıyorum, sakınlesıyor bır sure sonra ama o zaman da benım enerjım bıtıyor bır yere gıtmek ıstemıyorum...
yaz gelsede yazlıga gıtsek orda kuzenı de var yasıt sayılırlar denız kum gunes salıcam oynasın onunla ve acık hava cocuk stresını enerjısını atar tabı once yurumesı lazım ama henuz yurumuyoruz :KK66:

Bebeginiz emen bir bebekmiydi? Yoksa biberon agirliklimi beslendi? Emen bebeklerin Bu surece biraz daha hizli adapte olabildiği, biberon ağırlıklı bebeklerin ilk etapta biraz daha zorlandığı belirtiliyor. Ama bu demek değil ki öğrenemeyecek. Onlar bizden daha fazla içgüdüsel olarak herşeyi biliyorlar... Sadece sanırım bizim biraz zaman tanımamız gerekiyor.
hep bıberonla beslendık anne sutu almadı cunku emmedı ve sutum kesıldı hemen ama 4 aylıktan berı ek gıda alıyoruz ve su an elıne ne versem kemırıp yıyor bence bu tez yanlıs :KK66:

Durdurun dünyayı inecek vaaarrr :eğlence:

Gece uyumuyor bu çocUk aklımı kaçırcam. Hala gaz derdi oluyo. Ama gündüz 3 4 saat uyuyo. Uyutmayım diyorum ne mümkün çığlık kıyamet. Peki o gündüz uyurken ben uyuyabiliyorum??? Nayn şıtrayzing:işsiz:

Ek gıda bizde çok nanay dün mesela hiç yemedi. Bende bilerek vermedim gaZı ondan mı oluyo diye ama bu gece yine aynıydı. Zaten yatış kalkış saatlerimizin düzensizliğinden öğünler hep kaçıyo. Allahım 11 de yatıp 7 de kalkan çocuklar nasip et :dua:

hep bıberonla beslendık anne sutu almadı cunku emmedı ve sutum kesıldı hemen ama 4 aylıktan berı ek gıda alıyoruz ve su an elıne ne versem kemırıp yıyor bence bu tez yanlıs :KK66:

O zaman sizde cesur bir anne olarak öğretmişsiniz. Çoğu teori zaten çürütülmek için vardır. Her teori herkese uymaz oran olarak sizin bebeğiniz diğer yüzdelikte demekki :))

Ek gıda serüvenine 4.ayda başlamanızda etkili olabilir şuanda rahatça yiyor olmasına.

O zaman sizde cesur bir anne olarak öğretmişsiniz. Çoğu teori zaten çürütülmek için vardır. Her teori herkese uymaz oran olarak sizin bebeğiniz diğer yüzdelikte demekki :))

Ek gıda serüvenine 4.ayda başlamanızda etkili olabilir şuanda rahatça yiyor olmasına.
valla hıc pure yada haslama gıda vermedım hep parcalı verdım elıne sureklı elma ayva salatalık vs dılım halınde verdık su an ıkıde dısımız çıktı gayet guzel yıyoruz..

Selam.kizlar uzun bi zamandan sonra tekrar merhaba daha düne kadar emen oğlum bugün emmek istemio anlayamiorum ne oluo böle aceba dış cikartio sebebi bu olabilirmi yoksa artık emmeyimi birakicak :KK43:

Merhaba kızlar
Bizim oglan en sonunda 1 adet dis cikardi.. Bunun serefine haftasonu dis bugdayi partisi yapacagim cok ufak capli.. Neler ikram ettiniz neler hazırladınız hediyelik falan..yapanlardan fikir alabilir miyim?

Emin olun sizden daha heyecanlıyım :)) Yeni deneyimleri hep severim :))
Paylaşayım hemen deneyimimizi:KK66:
Pek beklediğim gibi olmadı aslında. Ne bulsa ağzına götüren yaramaz kuzum muzu hiiiiç ağzına yanaştırmadı, elinde mıncıklayıp durdu. Ben verince yiyo, kenarlarından dişledi çiğnedi biraz fln hatta ( çok sevindim buarada, çok tatlı çiğniyo:)) ama kendi elinde ağzına götürmedi. Avucunda sıkıp durdu muzu, vıcık vıcık etti:)))

Ben o gazla az önce balık da verdim, çeyrak levreği yedi valla kuru kuru, çay kaşığı büyüklüğündeki parçalarla. Dediğiniz gibi öğürdü arada (eşim sayesinde panik yapmadan bekledim, başka tarafa bakarak:)) sonra çıkardı yutamadığını, geti yedi fln. Dediğiniz gibi güvenmem lazım ona, tahmin ettiğimden çok daha iyiymiş aslında yemek yeme çiğneme konusunda.
Ama tabi yinede yalnızken veremem:)

Merhabalar kızlar eski haline dönüyor galiba burası :) ek gıdalar uykusuzluklar konuşulmuş. Benim kuzu beşinci dişini çıkarıyor ben şu an ikinciye hamile olduğum için onu 7. Ayda sütten kesmek zorunda kaldım ek gıda ve mamaya geçtik direk. Çorbaları robottan çekip veriyorum hatta içine ekmek koyuyorum onu bile kurutup robottan çekiyorum ağzına gelince sevmiyor ama balık verdiğimde yada başka katı şeyler verdiğimde iyiyor. Uykusuzluk bizdede oluyor hanım efendi yanımda uyursa hiç kalkmak istemiyor hep uyuyacak ama bir taraftan saçımı yolduğu için ben dayanamıyorum yerine yatırıyorum bu seferde sabaha kadar benim yanım beşik mekik dokuyoruz birde erken arayla hamilelik olunca dikişler de ağrı yapıyor zorlu bir süreç içerisindeyim :) konuşmalarda ufak ufak başladı baba dede anneanne zora düşünce anne birde babamıza ismiyle hitap ediyor :) yürüme işine gelince de 4 5 adım atıyoruz heralde birkaç haftaya yürüyecek bizden bu kadar şimdilik :) bende baya bir yazdım galiba uzun zaman olmuş yazmayalı :)

Merhabalar kızlar eski haline dönüyor galiba burası :) ek gıdalar uykusuzluklar konuşulmuş. Benim kuzu beşinci dişini çıkarıyor ben şu an ikinciye hamile olduğum için onu 7. Ayda sütten kesmek zorunda kaldım ek gıda ve mamaya geçtik direk. Çorbaları robottan çekip veriyorum hatta içine ekmek koyuyorum onu bile kurutup robottan çekiyorum ağzına gelince sevmiyor ama balık verdiğimde yada başka katı şeyler verdiğimde iyiyor. Uykusuzluk bizdede oluyor hanım efendi yanımda uyursa hiç kalkmak istemiyor hep uyuyacak ama bir taraftan saçımı yolduğu için ben dayanamıyorum yerine yatırıyorum bu seferde sabaha kadar benim yanım beşik mekik dokuyoruz birde erken arayla hamilelik olunca dikişler de ağrı yapıyor zorlu bir süreç içerisindeyim :) konuşmalarda ufak ufak başladı baba dede anneanne zora düşünce anne birde babamıza ismiyle hitap ediyor :) yürüme işine gelince de 4 5 adım atıyoruz heralde birkaç haftaya yürüyecek bizden bu kadar şimdilik :) bende baya bir yazdım galiba uzun zaman olmuş yazmayalı :)

Maşallah, adım atıyo demek sizinki.. bende dört gözle bekliyorum adımları, sürekli alıştırmalardayız ama henüz yok. Sıralamaların ne kadar zaman sonra başladı kendi başına adım atmaya?

Ben o gazla az önce balık da verdim, çeyrak levreği yedi valla kuru kuru, çay kaşığı büyüklüğündeki parçalarla. Dediğiniz gibi öğürdü arada (eşim sayesinde panik yapmadan bekledim, başka tarafa bakarak:)) sonra çıkardı yutamadığını, geti yedi fln. Dediğiniz gibi güvenmem lazım ona, tahmin ettiğimden çok daha iyiymiş aslında yemek yeme çiğneme konusunda.
Ama tabi yinede yalnızken veremem:)

İyi Akşamlar,

Çok sevindim, :KK9: Eminim dahada iyi olacak. Muzu eline alıp tanıyor, o bile zeka gelişimi için çok önemli bir hamle. Bence bileğinden tutup, hafifçe onun kontrolünde ağzına götürün, kaşığa koyacağınız çorbayı da kendi yiyormuş gibi düşünmesi için onun kontrolünde ağzına yönlendirirseniz çok daha hızlı ilerleyecektir.

Benim oğlum uzun zamandır kendi kendine yemesine rağmen bazen elinde oynamak istiyor. Sadece ek gıda verirken biraz aç olmasına dikkat edin :) Önüne yumuşak bir avakado verebilirsiniz. Bence 3 gün içerisinde kendi kendine süper şekilde yiyecek anneciği :)) Eşiniz ile deneyin bir süre sonra aslında doğuştan yetenekli olduğunu görünce rahatlıkla verebileceksiniz.

X