2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
canım ben mesela alerji polikinliğine götürdüm doktor kan tahlili istedi..
bir sürür kan alındı 4-5 ünite tam hatırlayamıyorum. besine çıkmadı.
ama toz polene karşı çıktı malesef
Bizim babanıza gore zaten biseyi yok okadar kan almaya gotursem beni keser heralde bide testlerde güvenilir değil diyo başka bi doktor yok canm ben yunlude giydirdim yok kabaran bi yeri yok hersey yasak ama anlamadimki atıyorum ceviz gibi yararlı biseye alerjisi yoksa ben niye ceviz vermeyimm dimi özel mama icmiyo zayıfladı iştahı gitti ben zaten bise yememekten mahvoldum neye alerjisi var benim bulmam imkansız tepki vermiyo vücudu onbeş gün diyet yaptik gene aynı huysuzbu sefer ben manyaga bağladım acaba salataliktanmi rokadanmi sundanmi bundanmi ozaman benim hicbise yememem lazım ve sonuç sütümde kesiliyor cok çaresiz kaldim

Canım sen yine de çok yalnız bırakmamaya çalış arada bende koyuyorum 5 10 dk falan kendini aşağı sarkıtmaya çalışıyor tam yıkılırken yakaladım Allah korusun uçacak zaten bizim oğlan bş yürümeye başlasın mahvedecek heryeri
Aynen canim. tehlikeli seyleri kaldirdik ortadan. yine de cok hizli surunce kutluyor saga sola. mutfagi toplim yeter bana. yanimdan ayrilmiyor zaten
Merhaba ben bir buçuk sene once doğum yaptım depresyonu m oldu ilaç kullandım 6 ay kadar kilo artışı oldu eşim istemedi ve bıraktım ve abim i şehit verdim zaman zarfı içinde bu depresyonu ağır yaşadım hala devam ediyor. Ne zaman geçici diyorum yoksa hiçmi geçmicek Pospartum depresyonu yaşayan varsa bana yardımcı olursa çok sevinirim
Canim sen esinin lafina neden bakiyorsun. ilac tedavisini sakin birakma. duzenli kontrole git ve zamani gelince doktor azaltip biraktiracak zaten. ablam da benzer sorunlar yasadi. iyiyim diye her ilac biraktiginda basa sardi. simdi iyi cok sukur. bol bol yuruyus yap. bir arkadasin dedigi gibi namaz kilip yasin okumak cok iyi geliyor.
Bu arada basin saolsun canim. allah sabir versin.
Istedigin zaman ozelden de yazabilirsin
Yurutec olmasa hicbir iş yapamam herhalde. Bulasigi yikarken genelde yurutevte. Eline de oyalansın diye bir şeyler veriyorum. Babamjz gelenekadar idare ediyoruz böyle. Ben alamıyorum cok fazla kucağa. Belim fena. Baba gelince genelde onun kucaginda. Ama yürütec en buyuk yardimcin su aralar
Wc ye bari rahat gidiyorum artik. arkamdan yurutecle geliyor :KK70:

Kizlar oglum bensiz iki sn durmadigi icin pesimde donsun diye yurutec aldik. bugun hem o keyif aldi ben de evi supurdum rahatla. almayi dusunen varsa ebebekten aldik altmis tl idi. cok kisa kullanacagi icin cok donanimli alip cok para vermek istemedim. zaten hafif olmasini da istiyordum. bilmiyorum arsnizda kullanan varmi

Ben de onu kullanıyorum canım. Yürüteç uzun süredir kurtarıcım oldu benim. Temizlik yemek ütü vs yaparken o da yanımda dolanıyor. Peşimden koştur koştur geliyor :) ve en önemlisi tuvalete rahat gidiyorum :halay:

Bu arada bizim kız yaklaşık on gündür sürünüyor kızlar 9. aya yaklaştık artık. Kan testi yaptıran var mı demir ve d vitaminine mi bakılıyor.

Cikamiyorum kizlar bu psikolojiden cikamiyorum. bana kalsa hala aldiririm bu bebegi ( sure gecti tabi o ayri) sadece yrn obur gun kizimla imtahan olmaktan korktugum icin dokunamadim bu bebege. yoksa hala istemiyorum hala hic birsey hisssedemiyorum ona karsi. belki kipirtilarini hissedince degisir duygularim dedim ama olmadi. kendimi adapte etmeye calisiyorum buda yavru bu da kuzu diyorum kendime bazen boyle bi isinir gibi oluyorum sonra geciveriyor.. bu sefer de nasil bu kadar ruhsuz olabilirim icimdeki yavruya diyip kendime birde bu yuzden kiziyorum...
Canım en kötü kucağına alıp mis gibi kokusunu içine çektin mi hepsi biter geçer merak etme
Ama sen sonradan vicdan yapmamak için olumlu düşün yinede

Ben de onu kullanıyorum canım. Yürüteç uzun süredir kurtarıcım oldu benim. Temizlik yemek ütü vs yaparken o da yanımda dolanıyor. Peşimden koştur koştur geliyor :) ve en önemlisi tuvalete rahat gidiyorum :halay:
Bende onu kullanıyorum rahat oluyo yürütecini çok seviyo ama dikkat edin kızlar 1 sn gözünüzden ayırmayın ulaşabildiklere yere uzanıp ne varsa ağızlarına ve ya çekebildiklerini çekiyorlar hop kafaya gelme ihtimali vs vs
Ev kazalarına çok açık

Kızlar bebek keki, makarna tarzı şeyler veriyor musunuz artık bebelere. Meyveli yoğurt ve sebze dışı biseyler vermek istiyorum . Geçen gün kavaktan mücver gibi bisi yaptim cok hoşuna gitti ve 2.sorum su benim gibi cesareti olmayıp sonradan blw başlayan oldu mu

Bu sbh kontrolumuz vardi kizlar.
Kendimi kandirmaya alistirmaya calisiyodum 2.bbebegi kabullendim artik şu bu vs diye ama icten ice tam aksini dusunuyordum..
bu sbh ultrasona girince minik elleri ve ayaklari kipir kipir gordugumde icim akti sanki.. benim hamileligim bugun basladi...
2.kizim geliyor :anneadayı::KK200::nazar:
Kız olmasına çok sevindim Allah hayırlı evlat etsin cnm ikisinide size bağışlasın

acıbademe gidiyorum ben, hamile kalmadan önce meliha hanıma gidiyordum, çok da memnundum ama şimdi o da doğum yaptı sanırım ve sadece 1 saat çalışıyor şimdilik hastanede, o yüzden ceren yıldız eren e gidiyorum. ondan da memnunum, çok rahatlatıyor insanı, inşallah bir sorun yaşamayız...
sen kime gidiyosun?

canım bende ceren hanıma gıtmek ıstıyorum bebek tedavisi için.

Kan değerlerine bakıyorlarmış canım heralde hemşire oyle demişti biz vermedik hastanede yapmışlardı gerek görmediler tekrar
Simdi 8ay bitiyor kan testi yapılcak ama cesitli hastalıkların tespiti icinmiş.buarada bebekleriniz günde nekadar su iciyolar,dikkat ettiniz mi?bizimki az mı iciyo acaba ,100 ml belki

Simdi 8ay bitiyor kan testi yapılcak ama cesitli hastalıkların tespiti icinmiş.buarada bebekleriniz günde nekadar su iciyolar,dikkat ettiniz mi?bizimki az mı iciyo acaba ,100 ml belki
100 ml içiyosa iyi canım bizim ki 30 cc küçük biberonu zor bitiriyor teklif ediyorum ama içmek istemiyor her zmn emiyo diye düşünüyorum

Bunu daha once ben de sormustum.cok iciyor bizimki diye.300 400 ml cok rahat iciyor. Iyi ki de iciyormus.kum doktu.icmese halimiz nice olurmus.

Suyu biz az içiyoruz hala yoğun emdiğinden sanırım. Günde 30 cc belki. Sürekli teklif ediyorum ama içmiyor. Gece hele ağzını bile açmıyor illa meme bekliyor

Selam kızlar. Fırsat buldukça okuyorum takipteyim ama yazamıyorum. Alerji mahvetti benim psikolojim alt ust oldu sanırım depresyona girdim. Mamayi yediremiyorum, ek gida da alerji yapan seyleri bulcam diye kafayi siyirma noktasina geldim. Kilo alimimiz çok yavasladi korkuyorum hasta falan olacak diye. Icinde sut urunleri ve yumurta olmayan yemek tarifi verir misiniz bebeklerinizin sevdigi, ben tıkandım bisey yediremiyorum mercimek corbasindan baska.

X