2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
gurtmingotam gurtmingotam canim cok gecmis olsun. senin sorunlar genel olarak disle alakali ben sana soylim. aglama ataklari olabiliyor, huzursuz uyku da ayni sekilde. oglumun disleri erken cikmaya basladi. nerdeyse dort ayliktan beri bu sorunlari cekiyorum. Ilk disi gorene kadar kimse inanmadi annem haric. Annem kesin dis geliyor gor dedi. Dedigi de cikti. Sanirim bes aylikken baslamisti disler cikmaya. heleki ilk dislerde abartmiyorum gece her yarim saatte bir uyaniyordu. hala uyku sorunu devam ediyor. iki gun iyi gittik. son uc gun gene mizmizlik hat safhada
Aynı dediğin gibi canım şişlik fln yok ama bakanlar kökleri belli diyorlar beyaz beyaz hafif kızarık diyorlar ama yukarda diş çıkacak gibi değil daha ne kadar sürer ki böyle acaba ek gıdayı da red ediyor arada Bi ağzına tıkıyorm bşyler eline veriyorum unutmasın iyice diye emmeler de azalma var ama saat başı teklif ediyorum aç kalmasın diye emerse emiyo iki gün ateşi vardı 37.8 lerde seyretti hep ateş düşürücü vermedim ama uyumayınca verdim dayanamadım ondan sonra uyudu gecelri çok zor oluyor yaa salla uyumaz emzir uyumaz mız mız ağlıyor bi babası sakinleştirebiliyor oynuyorlar fln gece gece oyle işte bir an önce geçmesini umut ediyorum senin bebişin kaç dişi oldu üstler daha kötüymüş bunun kötüsü nasıl olur düşünemiyorum valla

Ben aldim canim gercekten kaliteli ve cok kullanisli. poposu acimsin diye altina minder koydum sadece
Ben de alıp annemin evine koydum,gidince rahat oluyor:KK66:guzel ama yerini degisirken yere surtmeden kaldırı tasıyorum.renkli ayak kısmı sıktırarak oturtuluyor,cıkarsa cocuk düşer.biraz dikkatli kullanım gerektiriyor okadar

Kızlar uyku sorunu icin şunu diyeyim.birisi de bahsetmis hatta.atak haftaları vardı sanki 9.ayda.bizde diş cıkarma,atak haftasi hepsi biaraya gelmisti,gece saat bası kalkıyoduk. simdilik gece 12de uyusa 3te,6da filan kalkıyor.en son bidaha emziriyorum 9u buluyor son uyanış.
artık bi dahaki atakta buluşmak üzere:duduk::halay:

Ben de alıp annemin evine koydum,gidince rahat oluyor:KK66:guzel ama yerini degisirken yere surtmeden kaldırı tasıyorum.renkli ayak kısmı sıktırarak oturtuluyor,cıkarsa cocuk düşer.biraz dikkatli kullanım gerektiriyor okadar
Canin seninki farkli modelimi acaba. benzer urunlerini gordum baska magazalarda ama o kadsr guvenli gelmedi bana. bu daha guvenli geldi

Aynen kızlar atak haftasındaymşz belliki diş herşey bi arada

Eklentiler

• C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_image(1).png
    C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_image(1).png
    147,5 KB · Görüntüleme: 87
Bugun tum tahlil testlerinde ultrason yapildi.check up tan gecti resmen kizim. Sol bobrekte minik minik taslar cikti. Idrardaki kalsiyum degeri gecen haftaya gore biraz dusmus.bu iyi. Bol su icmeye devam. Karaciger enzimlerinden bir kaci yuksek cikti. Dr problem degil dedi.haftaya tekrar bakilacak.

Aynen kızlar atak haftasındaymşz belliki diş herşey bi arada
:KK43: gecen haftalarda boğaz enfeksiyonundan uyutmadı ondan sonra değişik gıdalar faz yaptı uyutmadı bu ay atak haftasında uyutmasın.
E biz ne zaman uyucaz yaa ek gıda dediler 6 ay dediler gaz dediler biz hala uyucaz diye umutlanıyoruz sanırımm daha çookk bekliycez canları sağolsun ne diyelim :)))

:KK43: gecen haftalarda boğaz enfeksiyonundan uyutmadı ondan sonra değişik gıdalar faz yaptı uyutmadı bu ay atak haftasında uyutmasın.
E biz ne zaman uyucaz yaa ek gıda dediler 6 ay dediler gaz dediler biz hala uyucaz diye umutlanıyoruz sanırımm daha çookk bekliycez canları sağolsun ne diyelim :)))
Aynen canım yaa yarın bi doktora götüreceğim bşy mi var die uyumuyor ağlıyor bi sorun mu var acaba

Aynı dediğin gibi canım şişlik fln yok ama bakanlar kökleri belli diyorlar beyaz beyaz hafif kızarık diyorlar ama yukarda diş çıkacak gibi değil daha ne kadar sürer ki böyle acaba ek gıdayı da red ediyor arada Bi ağzına tıkıyorm bşyler eline veriyorum unutmasın iyice diye emmeler de azalma var ama saat başı teklif ediyorum aç kalmasın diye emerse emiyo iki gün ateşi vardı 37.8 lerde seyretti hep ateş düşürücü vermedim ama uyumayınca verdim dayanamadım ondan sonra uyudu gecelri çok zor oluyor yaa salla uyumaz emzir uyumaz mız mız ağlıyor bi babası sakinleştirebiliyor oynuyorlar fln gece gece oyle işte bir an önce geçmesini umut ediyorum senin bebişin kaç dişi oldu üstler daha kötüymüş bunun kötüsü nasıl olur düşünemiyorum valla
Su an alti dis oldu canim. genelde 38 ustune cikmiyormus ates disten kaynakliysa. insallah kisa zamanda cikar artik da en azindan su sebebi dersin. cunku insanin aklina bir suru sey geliyor. belirsizlik daha kotu

Hayirli geceler herkese.
Bizdede durumlar ayni resmen bebekligimize geri donduk gece kac kez kalkiyor bilmiyorum.
Gunduzde cok huzursuz odadan disari cikarmiyor beni surekli yanimda ol benimle oyna fenalardayiz:))
Abiyi okula gotururken sessizce ciktim ciktim yoksa gelene kadar agliyormus:KK43:(
Acayip yapistik birbirimize sormayin.

Bu ara gunduz emmiyor 5 dk.emip kalkmanin pesinde sizdede varmi bu durum.
Ustten 2 dis geldi 2 daha yolda
Emeklemiyor surunuyor amaa tutunup kalkmaya basladi emekleyen bebeklerede bayilirim emeklemezse uzulurum yaa
Bizde durumlar boylee.

Kizlar bizim hamilelikten beri olan uykusuzlugumuzu bilmeyeniniz kalmamistir.
Dogduktan sonra bu aya kadar hic vitamin kan damlasi vs kullnmadik bu surecte 2 kere kan tahlili yaptik hic bir sikintimiz olmadi cok sukur
Gelgelelim artik kiş diye d vitaminine basladim onleyici tedavi olarak ve sanki kizim daha bi fazla ve daha duzenli uyumaya basladi.
Merak ediyorum uykusuzluk sikayeti olanlariniz d vitamini kullaniyor mu?

Hayırlı geceler herkes iyidir umarım uykusuzluk tan yakinanlar bizde de durum aynı :) 8 aylik olduk 12 kg 74 cm z ama kan değerlerimiz düşük kansızlık varmis damla vermiyor dm tekrardan başladık 4 disimiz var al yanlar yoldâ henu emeklemedik ama emekler gibi sürünerek gitmeye başladı bizde de durumlar böyle

Uyku sorunu yaşayan var mı? Kafayı yemek üzereyim. Diş felan değil bu başka bişey 1 aydır diş olamaz.
Bu gece 11 de uyudu 1.30 da kalktı emzirdim annem aldı salladı felan uyudu 4 e kadar sonra uyumadı 5.30 6 gibi uyudu 9 a kadar yine sürekli uyandı. Dalıyor ama 10 dk olmadan uyanıyor.
Nedir bu böyle kızlar niye böyle oluyor çıldırıcam az kaldı.

Okuduğum kadarıyla hemen hemen herkeste bir uyku sorunu oluşmuş. hatta ben yenidoğan günlerine geri döndük dedim gece en az 6 kez kalkıyor ve ağlayarak... gözler kapalı çığlık çığlığa biz uyandırıyoruz anca o zaman sakinliyor.diş dedim ama diş bu kadar sürmez diye düşünüyorum. sonra biraz araştırma yaptım. Malum biliyorsunuz bebeklerde atak haftaları oluyor, bir şeyleri keşfetikleri tek başlarına başardıkları... Muhtemelen hepimiz o haftalardayız kimisi kısa sürerken kimisi uzun sürüyor..
Biraz gözlemleyin bebeğinizi; otururken emeklemeye, emeklerken ayağa kalkmaya, ayağa kalkmadan sıralamaya, anlamlı sesler çıkarmaya, uzak yakın ilişkisini kurmaya, annenin bırakıp gidebileceğini farketmeye, oyuncaklarını birşeylerin içine dışına koymaya, elleriyle kıskaç hareketi yapmaya.... gibi yeni özellikler kazanıyor olabilir.
Ve tabi bunları öğrenmek için çok hızlı bir şekilde beyni gelişiyor, kemikleri büyüyor ve ağrıları oluyor büyüme ağrıları... Güneşli günler bizi bekliyor nisan anneleri sabırlı olup bebeğimizin yeni özellik kazanmasına yardım edelim:halay:

Aynı bizi anlatmışsın canım valla uyuyormuyum bilmiyorum günlerdir çok sık uyanıyor oğlan dediğin gibi 11 yatış 1de uyanıyor emerken uyursa ne ala uyumazsa yandık 4te bi uyanıyor snra 6 da tamamen kalkıyor bende ne uyku kalıyor ne bşy ayyynı anlattığın herşey dişten değil galiba resim koymştum ama bi şişlik yok gibi ben mi anlamıyorum bilmyrm bi ateşlendi geçen gün ama çıkan bir diş yok ortada nasıl çıkacak bilmem
bizde 2 aydır böyleyiz bebeklik döneminde bile daha uzun uyuyordu. diş olsa çıkardı şimdiye. 11 de uyusa 1 de kalksada razıyım kızlar. bizimki en fazla yarım saat uyuyo sonra ağlıyo ama gözler kapalı uyur vaziyette. şuan 1 saattr uyusun diye uğraşıyorum ama yokk. gündüzde en uzun 40-50 dk uyuyo o da 2 defa. geçen gece sayıcam kaç defa uyandığını dedim eşime. saydım tam 11 defa kaldırdı beni küçük hanım. iyi olsunda kalkalım ama biyeri ağrıyodur diye tediirgin oluyorum. nasıl bişeyse bu ataklar çabucak geçse

Kizlar bizim hamilelikten beri olan uykusuzlugumuzu bilmeyeniniz kalmamistir.
Dogduktan sonra bu aya kadar hic vitamin kan damlasi vs kullnmadik bu surecte 2 kere kan tahlili yaptik hic bir sikintimiz olmadi cok sukur
Gelgelelim artik kiş diye d vitaminine basladim onleyici tedavi olarak ve sanki kizim daha bi fazla ve daha duzenli uyumaya basladi.
Merak ediyorum uykusuzluk sikayeti olanlariniz d vitamini kullaniyor mu?
biz kullanıyoruz ve uykusuzluğumuz tavan yaptı

biz kullanıyoruz ve uykusuzluğumuz tavan yaptı
Senin adina uzuldum ama kendi adima sevindim. Eger sadece d vit. Uyku yapiyor olsaydi ve ben 9 aydir bunu farketmeyip simdi bulmus olsaydim kahrimdan olecektim :)) demekki benim kiz kendi kendine bir rutin bulmaya basladi cok sukur. Toplami 1 saati gecmeyen 2 gunduz uykusu ve gece ise 40dk da bir kalktigi 5 6 saatlik bir uykusu var artik cok mutluyum :eğlence:

Bugun tum tahlil testlerinde ultrason yapildi.check up tan gecti resmen kizim. Sol bobrekte minik minik taslar cikti. Idrardaki kalsiyum degeri gecen haftaya gore biraz dusmus.bu iyi. Bol su icmeye devam. Karaciger enzimlerinden bir kaci yuksek cikti. Dr problem degil dedi.haftaya tekrar bakilacak.
Çok çok geçmiş olsun canım

Su an alti dis oldu canim. genelde 38 ustune cikmiyormus ates disten kaynakliysa. insallah kisa zamanda cikar artik da en azindan su sebebi dersin. cunku insanin aklina bir suru sey geliyor. belirsizlik daha kotu
Aynen canım bu gun doktora götüreceğim geniz akıntısı ve öksürük başlıyor gibi boğazına bi baksın bşy mi var uykusu var ama kıvranmaktan uyuyamadı yavrum gece anne karnı sesi açıyorum rahatlasın diye biraz işe yarıyor sakinleşmesi için en azından hastamı değil mi onu anlamış olurum dişten ise ona göre bakarz artk inşallah hasta değildir ya

uykudan bahsedılmıs kızım genelde 8-9 arası gece uykusuna yatar sabahta genelde 7-8 arası uynaıyor. uykuta dalmadan ya kasık maması ya formul mama verıyorum , sonrasında bır gece bırde sabaha karsı bırer bıberon 125 cc lık formul mama ıcıyor..
gece arada mıkırdanmalarıonı saymazsak guzel uyuyor ama gunduz toplamda maksımum 1 saat o da ıkı yada uc kez sallayarak uyursa uyuyor...
gunduz cok hareketlı , emeklememız yok nıyetıde yok ama tutunup kalkıyor-sıralıyor-ellerınden tutunca tumevı yuruyerek gezıyor, bye-ceee-tel sarar-çak bi beşlik-alkış tarzı şeyleri yapabiliyor. seslerı taklıt edıyor özellıkle öksürük sesini..kendınce aa ııı falan tarzı sesler cıkarıyor konustugumda... opuyor yanaklarımdan , bacaklarıma yapısıp pırt yapıyor tarıfı zor ama dudaklarını yapıstırıp ufurerek anlatabıldım mı bılmem?? babası ona yapıyordu ogrendı o da bana yapıyor :KK70:
bu ara gozlukler-kolyeler-kumandalar-kagıttan olan hersey pecete-dergı vsss cok ılgısını cekıyor.. tabıkı seslı oyuncaklar ve pelus bırkaç oyuncagı..
çıngıraklarıyla sallayarak muzık yapıyor, muzık kulagı var bence cunkumuzık calınca eller tel sarar modunda oynuyor :KK66:
dişimiz de yok henüz..
son olarak beslenme duzenımız gunduz kahvaltı-meyve puresı-çorba-arada kaşık maması -akşamda evdekı yemeklerden az mıktarda yıyor. yogurt arada verıyorum sade sevmıyor ya pekmezle yada yemeklerle karıstırıp kakalıyorum..
gece beslenmemız formül mama ile devam, bır yasına kadar devam etmeyı dusunuyorum kızım anne sutu almadı cok az mıktar alabıldı emmedı ve sutum cok cok azdı , gelende kesildı bır sure sonra...
bızde durumlar böyle..

X