2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kızlar ben biraz panik yaptım galiba çünkü bir zamanlarki hamilelik emarelerinden eser yok şimdi. Kusma yok bulantı yok. Bu aralar biraz yordum kendimi ve stres yapmıştım. Allah korusun da bunların bebişime bir etkisi olmuş mudur acaba. Dr randevuma çok var daha ay ne yapsam bilmiyorum yaşayan var mı böylesini
Arkadaşım benim hiç midem bulanmadı vs.hiç korkma bebeğin sağlığı ile ilgisi yok bebeğin çok sağlıklıdır inşallah şimdi bende okurdum kusan midesi bulanan annelerin bebekleri daha sağlıklı diye hiç ilgisi. Yokmuş hiç korkma

Arkadaşım benim hiç midem bulanmadı vs.hiç korkma bebeğin sağlığı ile ilgisi yok bebeğin çok sağlıklıdır inşallah şimdi bende okurdum kusan midesi bulanan annelerin bebekleri daha sağlıklı diye hiç ilgisi. Yokmuş hiç korkma
Önceden olması da bir donem mide bulantısı oluyo bir donem duruyo sukur senin durmuş dua et geri gelmesin

canım bulantın falan var mıı başladı mı... bende gogus agrısı da hafifledi sadece kasık batmaları devam ediyo bulantı yok halaa cok sukur :)))
bulanma gibi değil de. midem kalkıyor. gaz oluyor midemde. istediğimi yiyebiliyorum. soğuk su iyi geliyor gibi. 2 gündür yoruldum. çok az ağrım var. dinleniyorum şu an. göğüs ağrısı bende de azaldı. kasık ağrın varsa bol bol dinlen canım.

Merkezdeyim canm. Yaşam hastanesine gidiyorum Volkan beye.
Birde devlet özel ayrımı yapma bazen çok iiyi doktorlar devlette çıkıyor o doktorun iyiliğini ilgilenmesine kalmış hatta benim bu hamilelikte 5 . Hafta gittim bebeğin kalp atışını görüyorum dedi 6. Hafta özel durumumdan dolayı tekrar çağırdı bu bebeğin kalbi atmıyor dedi duşun o an beni tam kalktım bir prof geldi doktorda hocam karında gebelik vs anlattı kalbi atmıyor dedi sonra ben bir bakayım dedi önce görmedi sonra biraz bastırınca tamam ufaklık cin gibi atıyo kalbi goremediysen hocanı cağır diye çıkıştı ben üniversite hastanesine gidiyorum en iyi ora bence

Birde devlet özel ayrımı yapma bazen çok iiyi doktorlar devlette çıkıyor o doktorun iyiliğini ilgilenmesine kalmış hatta benim bu hamilelikte 5 . Hafta gittim bebeğin kalp atışını görüyorum dedi 6. Hafta özel durumumdan dolayı tekrar çağırdı bu bebeğin kalbi atmıyor dedi duşun o an beni tam kalktım bir prof geldi doktorda hocam karında gebelik vs anlattı kalbi atmıyor dedi sonra ben bir bakayım dedi önce görmedi sonra biraz bastırınca tamam ufaklık cin gibi atıyo kalbi goremediysen hocanı cağır diye çıkıştı ben üniversite hastanesine gidiyorum en iyi ora bence
Benim ilk gebeliğim de çok korkuttlar valla kızlar anlatsam film olur rabbim önce huzurlu gebelik sonra sağlıklı bebekler nasip etsin bana gebelikte aklınıza gelecek her hastalık ve sakatlık söylendi abartmıyorum o bebeğin dünyada yiyeceği lokması varsa hiçbirşey olmuyor içinizi herzaman ferah tutun

Cnm benim ağzından bal damlıyor valla.
İnş öyledir aksini allah hiç kimseye yaşatmasın inş. Çok sağol cnm rahatladım biraz.

Cnm benim ağzından bal damlıyor valla.
İnş öyledir aksini allah hiç kimseye yaşatmasın inş. Çok sağol cnm rahatladım biraz.
Tesekkur ederim inş sorunsuz hamilliğimiz olur dediğim gibi ilk hamileliğim çok sorunlu dediler inan şimdi daha riskli kan uyuşmazlığı var hemde pozitif gene de allahın dediği olur 12. Haftada belli olaca k

Ayrım yapmıyorum canm. Bizim burda devlet hastanesinde çok iyi dr lar var. Ama sıra alabilmek mesele. Çok yoğunlar. Gittiğm Volkan bey de devlet hastanesndeydi sonra özele geçti. Keşke devlet hastanesine gidebilsem ben mecbur kaldığmdan özele gittm randevu alamadğm için. Yoksa yani o kadar param yok özele gidecek :KK43:

Arkadaşlar bir de buraya yiyecek isimlerini yazmasak daha iyi bence....alan var alamayan var...ne bileyim gece gece canı çeken olur...o yiyeceği bulamayan olur.
ben de yazmıştım ama tamamen iyi niyetli paylaşımlar tavsıyeler... ama düşünemedık işin diğer tarafını teşekkürler uyarı için... affolaa :KK43:((

bulanma gibi değil de. midem kalkıyor. gaz oluyor midemde. istediğimi yiyebiliyorum. soğuk su iyi geliyor gibi. 2 gündür yoruldum. çok az ağrım var. dinleniyorum şu an. göğüs ağrısı bende de azaldı. kasık ağrın varsa bol bol dinlen canım.
bazen bana da oluyoo mide kalkması ve ben cookk korkuyorm mide bulantısından :KK43:(( ama başlayacak saanırım en gec haftaya :KK43:((

Ayrım yapmıyorum canm. Bizim burda devlet hastanesinde çok iyi dr lar var. Ama sıra alabilmek mesele. Çok yoğunlar. Gittiğm Volkan bey de devlet hastanesndeydi sonra özele geçti. Keşke devlet hastanesine gidebilsem ben mecbur kaldığmdan özele gittm randevu alamadğm için. Yoksa yani o kadar param yok özele gidecek :KK43:
Anlıyorum seni en yakın unv hastanesi nerede sana gerçi onlar da ilk randevu çile ama ben çok şanslıydım gittiğim doktor çok merhametli bana denk geldi işte hemen aldı muayeneye muayeneye çok mu gün atıyorlar yoksa almakmı zor oluyor

Merkezdeyim canm. Yaşam hastanesine gidiyorum Volkan beye.
Volkan bey cok iyi bence ya.begeniyorum o dr u. Benim daha onceki dr umdu.biz ilk bebek dusunmeye basladigimizda ona gittik subatin sonuydu.martta hamile kaldim.kese olustu ama bebek olusmadi.kendiliginden gitti 5 haftalikken. O zamanda hic alttan bakmamisti. Tekrar hamile kalinca da aradim volkan beyi.randevu alamadim.tatile cikicaktik bir dr gorsun diye ümit beye gittik.simdi onda devam ediyoruz. Ondan da memnunum.o da hep alttan bakti simdiye kadar.nihayet karindan bakmaya gecebildik artik.

Volkan bey cok iyi bence ya.begeniyorum o dr u. Benim daha onceki dr umdu.biz ilk bebek dusunmeye basladigimizda ona gittik subatin sonuydu.martta hamile kaldim.kese olustu ama bebek olusmadi.kendiliginden gitti 5 haftalikken. O zamanda hic alttan bakmamisti. Tekrar hamile kalinca da aradim volkan beyi.randevu alamadim.tatile cikicaktik bir dr gorsun diye ümit beye gittik.simdi onda devam ediyoruz. Ondan da memnunum.o da hep alttan bakti simdiye kadar.nihayet karindan bakmaya gecebildik artik.
Ümit bey ginesiste biliyorum. Herkes de çok memnun o dr dan. Ama ben hiç gitmedim. Bir muayeneye 140 tl dediler tahliller test ler hariç :)

Ya arkadaşlar 3 haftadır 24 saattir bulanıyorum sürekli öğürüyğrum ağlıyorum hiç bir şey yiyemiyorum 2 güne bir acildeydim bu içtiğim zinnad antibiyotik mi arttırıyor acaba kafama göre kesecem içmeyi idrar yolu iltihabı bebeğime zarar verir diye korkuyorum dalı günü kontrolüm var umarım her Ley yolundadır çok bitkinim çok mutsuzum bebeğime odaklanamıyorum önceden uzun uzun dua ederdim öğürmekten ve ağlamaktan onu bile yapamıyorum bugün hiç bir ilacımı almadım sadece antibiyotik aldım ama yine aynıyım ne yapmalıyım bilmiyorum 3hsftadır işe gitmiyorum ve neredeyse 24 saat uyanık yayıyorum Kafamı kaldırdığım anda bulantı vr başdönmrsi artıyor aynı durumda olan var mı acaba

Ümit bey ginesiste biliyorum. Herkes de çok memnun o dr dan. Ama ben hiç gitmedim. Bir muayeneye 140 tl dediler tahliller test ler hariç :)
Aynen oyle canim.ama genelde bir sonrakini kontrol olarak veriyor.ucret odemiyoruz.simdiye kadar 2 kez verdik 140 diye hatirliyorum.tahliller ayri tabi. Ikili testi de orda yaptircaz sanirim.ama nekadar tutar hic sormadik.burda bir arkadas 262tl demis.bizimki 350 olur herhalde.maalesef.bir de bana kan sulandirici igne veriyor.4.kutudayim su an.bir tanesi 109 tl. Bebisler bizi gelmeden masrafa soktu.

X