2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Sonra noluyorr anne yıpranıyor baba çocugum çok uslu akıllı diyor kaynana çocuk çok akıllı diyor herkes çocouk akıllı diyor evine kendine bak diyor yemegini yap çamaşırını yıka diyorlar diyorlar diyorlar sonra bana ne mi oldu hepsinden nefret eder hale geldim eşim dediğim insanın yaptıklarını saymıyorum bile sonra sen beni deli ediyorsun diyor beni bu hale getiren kim acabaaa

Yiyordu canım ama büyüdukce mama nin tadı ni almaya basladigi için çok zor artık iciriyo rum. Bazen hiç icmiyor. Ancak mümkün olduğunca 60 cc vermeye çalışıyorum. Hip in bir kaşık maması varmış. Bir onu denicem de korkuyorum alerjik birsey olur mu diye.

Kizlarrr bir bebek niye uyumaz.
Huyumu boyle yoksa ters giden birseylermi var anliyamiyorum.
Geceyi anladik sık sık uyaniyorsun.yaa gunduz uyutuyorum ennn fazla 20 dk.kesintisiz sonra ne kalkmak istiyor ne uyumak salla beni ben uyuyi(
Şu sıralar benimki de oyle.hastalığına vermek istiyorum.yoksa sinirlerim bozuldu iyice.resmen besigin yaninda pinekliyorum.cunku 5 dakika da bir uyaniyor.kucagimda mis gibi uyuyor.yanima da almak istemiyorum. Sabahi zor edicem yine.

Ewet cnm baslarda dusuk riskim vardi 4.aydan itibarende erken dogum riskim vardi ki zaten uc hafta erken dogdu ameliyatta kanamami durduramadilar olumden dondum kanim suan 8 okadar ilac kullanmama ragmen yukselmedi malum sezeryanliyim ustelik bilemiorum artik doktora kalmis eger benim hayati bi riskim olursa suan hayatta olani dusunmek zorundayim oglum ne olur bensiz inan karmakarisigim bi yanimda buda can buda evladin dio artik Allah ne hayirliysa onu nasip etsin bende cikmazdayim bi karar vermek cok guc

Ben esime de bir sey diyemiyorum ki.o da tüm gün ders anlatiyor. Ama kayinvalide kendi annem
Ay bizimkiler öyle de demiyor. Hem gelmezler sık sık.sonra cocuk gitmek istemeyince.aaa görüyon mu yabanci seciyo. Kııız eliffff yaramaz mi oldun seenn.aaa aman ne cok agliyor bu.diye siraliyorlar. Yavrumun olmayan kötü ozelliklerini soyleye soyleye bitiremiyorlar. Gecen diyolar ki.ek gida yerken cok üstünü batiriyor mu.oha dedim yaa. Ona da mana bulacaklar.yok artik

Yaaa seninki de mi reddediyor. Bende dün Bi 20 cc bugün 30 cc falan vermeyi başarabildim. Bugün muzlu süt yaptımda içti biraz ama muzda hemen kabız yaptı.... yarın nasıl vericem bilmiyorum

Yaaa seninki de mi reddediyor. Bende dün Bi 20 cc bugün 30 cc falan vermeyi başarabildim. Bugün muzlu süt yaptımda içti biraz ama muzda hemen kabız yaptı.... yarın nasıl vericem bilmiyorum
Canim bizim süt alerjimiz var o yüzden özel mama içiyor. O mama da çok acı tadı çok kötü.

Kizlarrr bir bebek niye uyumaz.
Huyumu boyle yoksa ters giden birseylermi var anliyamiyorum.
Geceyi anladik sık sık uyaniyorsun.yaa gunduz uyutuyorum ennn fazla 20 dk.kesintisiz sonra ne kalkmak istiyor ne uyumak salla beni ben uyuyi(
Canim benim bebegim hep uyurdu. Hic uyku problemi cekmedim. Ama son 1 aydir gunduz uykulari en fazla 40 dk. Hep kus uykusu 20 dk 30 dk filan . Normalde 2 saatte tekrar uyurdu. Bu ara 5 saat uyumadigi oluyor. Miz miz ötüyor ama uyumuyor.Allahtan aksamladi 7 bucuk gibi gece uykusuna geciyor sabah 5 veya 6 bucuga kadar uyuyor. Ordan Kurtarıyoruz.

Sizin ek gıda nasıl gidiyo canım, alıştımı oğulcuğun. Sıkıntı veren besin oldu mu?

Biliyorum canım benim içiremediğimde o, pregomin as verdi bizede dr... küçükten beri içince alışmıştırdiye sordum
Yok canım. 1 aylıkken başladık neredeyse 4 aylık olduğunda icme meye başladı. Sanırım tat duyusu gelisti. Pekmez katmayi düşünüyorum ama şimdilik değil. Bakalım 60 cc icse 1 gün için. 30 cc sabah 30 cc akşam. Vitamin ihtiyacını karşılaması için yeter sanirim. Hip in kaşık mamasi varmış . Onun içine karıştırıp veriliyor mus hiç denedin mi. Ya da denemeyi düşünüyor musun

Biz de aşırı uyku sorunu var. Bazen gece 12 oluyor hala uyutamiyoruz. Denemedigimiz yol metot kalmadi. Diyelim uyudu bu seferde 40 dk. Bir kalkıyor. Bazen 1 saat tekrar uykuya dalmasi sürüyor. Geceden sabah a kadar boyleyiz
Merhaba ben mayıs annesiyim ama okuyunca cevap yazmak istedim bebekler çok yorgun olunca çok zor uyuyor ve uykuyu da rahat uyuyamıyor.o yüzden uykuyu Bebek işaret vermden yönetmeye çalışın bence.mesela kızım sabah 6 da uyanır en geç 9da tekrar uyuturum gibi.akşam da 7 gibi başlarım en geç 9 gibi uyuturum gün içerisindeki değişkenlere bağlı olarak..esnemesini gözünü ovmasını beklemem yani..

polarisss konuyu yeni gordum hala karar veemediysen ankastrem hotpoint ve cok memnunum cam kulkaniyorum 5 sene oldu patlama catlama olmadi olursada cami degisiyomus cok teferruatli bisey degilmis diye duydum tavsiye ederim

Aynen katiliyorum gecenlerde gunduz az uyuydu oglum bende gece deliksiz uyur zannettim ama bu kez surekli uyandi saat basi nderdeyse 2 gun oyle oldu sonra gunduz duzenli uyuyunca cozuldi uyku sorunu

Ben Yen'i başladım işte 2 gün verdim sadece. Dr. Bana pregomini katabileceğin tarifler var içinde diye bir kitapçık verdi ama bütün tariflerde şeker var... direkt şeker vermek istemiyorum, onları denemedim bende içine pekmeZ, vanilya şurubu koyabilirsin dediler... onlarıda aldım bakalım ama bugün muz verdim 2 gün daha denemem pekmezi... hipp mAmayla verildiğini duymadım canım, mamanın içeriğine bakmak lazım bi...

Gunduz uykumuzda boluk boluk malesef.Uyuyor yatirinca uykusu var belli daliyorda kolayca uykuya ama ennn fazla 15 20 dk.sonra surekli besik sallaki yigit efendi uyusun.
Gece emiyor guzelce uyuyor sorun yok ama basliyor 20 dk.uyanmaya basinda bekliyorum cogu zaman uyaninca mudahale edeyim diye.
Butun ozelim sifirlandi resmen isin kotusu buyuk oglumada zaman ayiramiyorum geceleri hep babayla uyumak zorunda kaliyor.Masal okuyayim sarilalim uyuyalim diye niyetleniyorum giriyorum koynuna ama yigitten ne mumkun.
Bu gunlerde gecici tabide insan bir yerde tikaniyor daraldigini hissediyor resmen.
Gunduz 5 dk.oturmak yok bana zaten gecede uyku olmayinca verim dusuyor ister istemez.

Canim cok sagol ya. Bu kalmıştı denemedigimiz hemen bu metot u uygulamak istiyorum. Ay inş. Bizde de biraz olsun düzen olur

Face deki alerji grubunda ki anneler söylemişti. Bende işte daha denemedim. Bakalım şimdilik anne sütü ve mama gidiyoruz. Siz şu an tam ne kadarliksiniz

Kizlar slmmm
Beni hatirlarsiiniz umarim :)))
Bayadir bakamiyorum. Simdi uykum kacti bakiim dedim.
Kiz ilkokula basladi. Oglan da masallah hareketli. Gunduz cok kisa uyuyor. Gece de 5-6 kez uyaniyor. Yemek camasir halletsem sukrediyorum halime :)

Ek gidaya iki haftadir yavas yavas basladik. Elma armut havuc sulari verdim. Mamayi biberonla icmiyor muhallebi gibi karistirip kasikla yediriyorum. Yogurt verdim. Bi kere de sebze corbasi denedim.

Sizler de iyisiniz umarim. Emeklemeye baslayan var mi. Bizimki kollariyla kaldirmaya calisio.
nursena07 @sebnemmn acelya2687 A after_before sclkvnc Nergis26 @asliii1

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…