2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
eurybie_9 eurybie_9 canım bizde de yüzde kızarıklık, mukuslu ve gürültülü kaka,uykuya hemen dalamama, kilo alımının azligi gibi problemler çıkıyordu. Ben sadece sütü kestim. 6 aydir sut icmiyorum. Süt bariz şekilde etkiliyor. Çikolata kusturuyor. Antep çerez filan da pişik yapıyor. Kakada kana bakıldı ama süt içmediğim, yoğurdu peyniri tadımlık yediğim için tahlilde bişi çıkmadı.

Belki tüm alerjenleri kessem çocuk kilo alacak. Ama emin olamadan da kesmek istemiyorum. Bu sefer de sütüm besleyici olmuyor. Valla ek gıdada göreceğiz bakalım süt alerjisi var mı? Yoğurt henüz vermedim.

Ben hiç kakada kan görmedim canım, bizde deride döküntü, kaşıntı,popoda kızarıklık, mukuslu kaka belirti.2.aydan beri var aslında ama dr. Daha önce üzerine düşmedi, sadece nemlendirici verdi, diyet falan demedi, bu ay artık ek gıdaya geçicez diye teste yolladı sanırım. Alerji uzmanıda yönlendirmedi beni hala, sonuçları bekliyoruz bizde ama cilt testinde süt biraz kızarttı cildini, zaten 1 haftadır dikkat ediyodum, artık tamamen kestim bklm hakkımızda hayırlısı...

Benimkinde de kakada kan olmadi canim. Yuzde kizariklik, kabarma, yesil kaka oldu. Sut ve sut urunlerinden suphelendik, azalttim ben de onlari. Simdi ek gidada seftali ve muz kizariklik yapti mesela.

eurybie_9 eurybie_9 canım bizde de yüzde kızarıklık, mukuslu ve gürültülü kaka,uykuya hemen dalamama, kilo alımının azligi gibi problemler çıkıyordu. Ben sadece sütü kestim. 6 aydir sut icmiyorum. Süt bariz şekilde etkiliyor. Çikolata kusturuyor. Antep çerez filan da pişik yapıyor. Kakada kana bakıldı ama süt içmediğim, yoğurdu peyniri tadımlık yediğim için tahlilde bişi çıkmadı.

Belki tüm alerjenleri kessem çocuk kilo alacak. Ama emin olamadan da kesmek istemiyorum. Bu sefer de sütüm besleyici olmuyor. Valla ek gıdada göreceğiz bakalım süt alerjisi var mı? Yoğurt henüz vermedim.

Cok tesekkurler kızlar, bizde de gürültülü kaka doğduğundan beri var hep o şekilde yapıyor ve bezden fıskırıyor. Ciltte kızarıklık falan olmadı bizim, uyku konusunda çok sıkıntılıyız hiç dalamıyor huzursuz uyuyor ve cok sık uyanıyor. Kakası çoğunlukla sarı ama bazen yeşilimsi. Doktorumuz bunlar hem diş belirtileri hem de alerji dedi, ikisi üst üste geldi çok zor :KK43:

Sünnetimizi olduk çok ağladı kuzum halen iç geçiriyor.. Dikişli yaptılar pipisinden uyuştrmuşlar.. Etkisi geçtikten nekadar süre sonra parol verdiniz kızlar

Sünnetimizi olduk çok ağladı kuzum halen iç geçiriyor.. Dikişli yaptılar pipisinden uyuştrmuşlar.. Etkisi geçtikten nekadar süre sonra parol verdiniz kızlar
Çok geçmiş olsun. Çok zor bilirim.3 gün sonra geçecek inan. Bizimde dikişli idi. Etki geçip ilk çişini yapınca çok agladi. O yüzden hemen ver bence. 4 saat arayla uygula calpolu. Bardağı unutma.ben Dr a uydum.ilk 2 gün koymadım ama pipi beze degdikce oğlan delirdi. Koyunca rahatladı.

Çok geçmiş olsun. Çok zor bilirim.3 gün sonra geçecek inan. Bizimde dikişli idi. Etki geçip ilk çişini yapınca çok agladi. O yüzden hemen ver bence. 4 saat arayla uygula calpolu. Bardağı unutma.ben Dr a uydum.ilk 2 gün koymadım ama pipi beze degdikce oğlan delirdi. Koyunca rahatladı.
Sağol cnm.. Cok ağlıyor ya halen.:KK43: inş cabuk atlatırız Bardağı koyunca bez bağlanır demi.. Pipisi şuan sarılı yarın cıkarıcaz.. Uyasa belki rahatlıyacak kuzum bnm

Bizde dün tam 180 günlük olduk. Dr a gittik. 7.2 kilomuz. 68 cm. Persentile göre 1 kilo eksiğimiz var. Boydan normal ilerliyor.ve doğum kilosunu 2 ye katladı. Ama Dr beğenmedi. 2 ayda 1 kilo almış. Ek gıdaya geç dedi. Onu da günden 3 öğün. Meyve yoğurt ve yumurta sarısı ver dedi. Sonra da ekledi . İstersen biberon maması da içir diye....ben şok oldum.6 aylık bebeğe mama önerdi diye.... Sütün yetmiyordur, bir de çalışıyorsun gibisinden laflar etti. Halbuki ben her gün 300 ml ye yakın süt sağıyorum ve Evde de sürekli memede. Süt var. Salak muamelesi yaptı. Bi daha o Dr a gitmeyeceğim.

Bebek de bizim de alerjik var.antep yiyorum. Pişik oluyor. Süt içemiyorum yüzde egzama oluyor. Çikolata yiyorum kusuyor. Belki de ondan kilo almıyor.

Tek sevindiğim emekliyor. Çok ama çok hareketli. Tüm halıyı tavaf ediyor. İleri ve geri şekilde.

Bugün aşı da olduk. Yazık agladi. Ama eve gelince kudurmaya devam etti. Hemşireler de orda hareketlerini görünce kendini çevirip sedyede emekleyince boşver kiloyu dediler.

Ama yine de ben de 8 kilo olaydı diye iç geçiyorum.

Ek gıda nerden başlasam bilemiyorum. Kilosu düşük olunca blw yapmak istemiyorum ama eski usulde beslemek istemiyorum. Annem bugün cici bebe al dedi. Yok dedim cici bebe filan vermeyeceğim. Tartıştık falan...kafam allak bullak.
Ben artık şöyle yapıyorum yemeğini yediriyorum üstüne iki göğsümü emziriyorum ve 60ml mama teklif ediyorum genelde içmiyo içsede 30ml flan, tek göğsümü emip dierini emmediyse hiç teklif etmiyorum, cicibebe niye vericeksinki o kdr yararlı şey varken sebzesini yoğurdunu yumurtasını peynirini ver bence

aman tanrım diye Bi tepki vermek istiyorum. Bu ay kızın alerjisi 3 kere atak yaptı,sadece 300 gr almış. benim dr.ek gıdada temkinli git, alerjik bünyesi dikkatli ol dedi. 1 öğün 2 tatlı kaşığı başla dedi. 3 öğün nedir yaa. Canım dinleme kimseyi anneler en iyisini bilir, içinden geleni yap. Eminim kendinde araştırmış kafanda Bi yol çizmişsindir zaten. Blw ile Bebek kilo almaz bence o yüzden klasik başla. Yada şöyle diyim biz dr.la o şekilde Bi yol izlemeye karar verdik çünkü bebeğin yiyecekleri tatmasını değil kilo almasını istedi. Ben yedirirken kaşığı tutmasına izin veriyorum. Tabağa elini sokup parmakladıklarını ağzına götürmesine izin veriyorum. En sonda iyice ezip şu silikon fileye doldurup ağzına götürmesini izliyorum. Bir nevi blw işte. Lider yine bebek :)7.aydan sonra inşallah daha fazla kendi yer. en doğrusuna karar verirsin sen zaten ama cicibebe neymiş, teyzemin ellerinden öperim :)
Bende ellemesine dökmesine izin veriyorum yoksa fazla yemiyo o şekilde baya yiyo her yer batıyo tabi ama napalım yesinlerde:)

Son düzenleme:
Ben artık şöyle yapıyorum yemeğini yediriyorum üstüne iki göğsümü emziriyorum ve 60ml mama teklif ediyorum genelde içmiyo içsede 30ml flan, tek göğsümü emip dierini emmediyse hiç teklif etmiyorum, cicibebe niye vericeksinki o kdr yararlı şey varken sebzesini yoğurdunu yumurtasını peynirini ver bence
Ben de bugün tadımlık kabak verdim. Sonra emzirdim. Cici bebe vermeyi düşünmüyorum zaten. Annem eski usul besleyip sabah yumurta cicibebe pekmez tarzı vermek istiyordu da ben kabul etmedim. Yavaş yavaş başlıcam artık. Deneye deneye öğrencez.

Sağol cnm.. Cok ağlıyor ya halen.:KK43: inş cabuk atlatırız Bardağı koyunca bez bağlanır demi.. Pipisi şuan sarılı yarın cıkarıcaz.. Uyasa belki rahatlıyacak kuzum bnm
Keşkee sardirmasaydiniz. Bizim direk açıktı. Yarın açarken aglıcak yine :KK43: ne yazık ki 3 gün her alt açmada ağlayacak. Çiş yapınca uyancak. Sunnet zor yaaa... ama 4 gün sonra normale dönmeye başlar. 1haftada bişi kalmaz.dikislerin çoğu dökülüyor. 10 günde tüm dikişler atıyor. İyileşiyor. Sabır

Cok tesekkurler kızlar, bizde de gürültülü kaka doğduğundan beri var hep o şekilde yapıyor ve bezden fıskırıyor. Ciltte kızarıklık falan olmadı bizim, uyku konusunda çok sıkıntılıyız hiç dalamıyor huzursuz uyuyor ve cok sık uyanıyor. Kakası çoğunlukla sarı ama bazen yeşilimsi. Doktorumuz bunlar hem diş belirtileri hem de alerji dedi, ikisi üst üste geldi çok zor :KK43:
Canim bizde çok ciddi gıda alerjisi var. Süt ve süt ürünleri ile birlikte çoğu gıdayi kestim kendimde. Katı diyet yaptım 2 ay. Bebeğim hafif düzeldi kilo almaya basladi katı diyeti açtım ama süt ve süt ürünlerinin hiç birini ağzıma surmuyorum.hamd olsun çok fark etti. Bizim sikayetlerimiz kaka mız da nok nokta kanama, fıskırıyor şekilde gürültülü kaka. Aşırı mukuslu , yeşil köpüklü kaka yapıyordu. Huysuz luk uykuya dalamama karın ağrısı, gaz gibi belirtilerimiz vardı. Diyet ten sonra bunların hepsi yarı yarıya azaldı. Ve en önemlisi kilo alamam a ve az kilo alma düzeldi. Bizim özel diyet mama mız var. Ca ben almadigim için bebeğim de her gıda benden alamadigi için günde 60 cc onu iciriyorum

Canım mamaya kötü bakma bu mamalar bol kalorili bol vitaminli özel mamalar hatta bi blogda okumustum prematüre bebeklerde kullanmış biri bol kalorili oldugu için muhallebisine çorbasına herşeyine katıp verebiliyosun eger gerekli görürse rapor çıkıyor çunki çok pahalı
Bu mamalari biz nerdeyse 1 aylık olduğundan beri kullaniyoruz:KK54:çok memnunum şimdilik. Hatta bebeğimin alerjisi çok şiddetli idi. Herşeye tepki veriyordu. Bu mama ile tedavi olmasada tepkiyi azalttığını düşünüyorum. Ve benden alamadigi gıdayi bu mama dan alıyor. Bende mama ya çok karsiydim. Ancak bu mama yi vitamin gibi düşünerek veriyorum. Günde 60 cc. Mama yi 150 tl eczaneden alıyoruz. Bizde daha rapor cikaramadik.

Aslında canım bize kötü geliyor bebeklerin damak tadı yok balık yagı gibi bir kokusu var bugdaydan biraz farklı tadı var unsu gibi çokta kötü degil süt diyeti yapmadıysan evde kendi elinle cici bebe yapabilrisin yok süt diyetimiz var diyosan cici bebe verme sakın alerjisi varsa daha beter yapar Allah korusun bu arada pregomin as mama daha iyiymiş ben ondan aldım neocate göre daha pahalı bi kutu aldık bakalım 6 7 çay kaşıgı muhallebiyle yedi ama muhallebi baya cıvık olmuştu kaşık maması oldugu için annemin çektiği pirinçten yapıcam bugun bakalım
Canim yapacağın tarifi bana da yazar misin bende o şekilde bir denemek isterim

Keşkee sardirmasaydiniz. Bizim direk açıktı. Yarın açarken aglıcak yine :KK43: ne yazık ki 3 gün her alt açmada ağlayacak. Çiş yapınca uyancak. Sunnet zor yaaa... ama 4 gün sonra normale dönmeye başlar. 1haftada bişi kalmaz.dikislerin çoğu dökülüyor. 10 günde tüm dikişler atıyor. İyileşiyor. Sabır
Surubun etksi geçince ağlıyor 3 saat bitti öyle verdim bişey olurmu..bilmiyordukki yoksa söylerdik sarmayın diye ee nasıl cıkarcaz canı cok yanacak :KK43:

Surubun etksi geçince ağlıyor 3 saat bitti öyle verdim bişey olurmu..bilmiyordukki yoksa söylerdik sarmayın diye ee nasıl cıkarcaz canı cok yanacak :KK43:

Şurubu gece gündüz ver canım. Çok fayda ediyor çünkü. Valla sargı olayını bilemedim ama bu gece çok ağlar hazırlıklı ol. Bol bol dua oku. Şifa iste. Ben çok pişman olmuştum çok üzülmüştüm. Allah şifa versin size de bizde dua edelim de çabuk iyileşin.

Kizlar bebeginizde hic hirilti oldu mu? Oksuruk yok, ates yok ama hirilti var. Doktoru ates ve oksuruk olursa goruselim dedi. Bir arkadasim balgam vardir cigerlere inmeden doktora gotur dedi. Internette arastirdim bronsit yada zatuure belirtisidir yaziyor. Birisi internette ciddiye almadim kusunca acile goturelim dedik zatuure olmus diye yazmis. Digerleride endiselenecek birsey yok demis. Kafam allak bullak oldu. Baya hirildiyor 3 4 gundur. Ilk basladiginda burnunu cektim baya akinti gelmisti. Ikinci gun azaldi ama yinr vardi. Ucuncu gunu sadece sumugu cikti. Bugun dorduncu gun ama yedek burun ucumuz kalmadi. Acaba burun akintisi mi tahris ettide bogazini ondan mi geliyorki. Offff :KK43:

Kizlar bebeginizde hic hirilti oldu mu? Oksuruk yok, ates yok ama hirilti var. Doktoru ates ve oksuruk olursa goruselim dedi. Bir arkadasim balgam vardir cigerlere inmeden doktora gotur dedi. Internette arastirdim bronsit yada zatuure belirtisidir yaziyor. Birisi internette ciddiye almadim kusunca acile goturelim dedik zatuure olmus diye yazmis. Digerleride endiselenecek birsey yok demis. Kafam allak bullak oldu. Baya hirildiyor 3 4 gundur. Ilk basladiginda burnunu cektim baya akinti gelmisti. Ikinci gun azaldi ama yinr vardi. Ucuncu gunu sadece sumugu cikti. Bugun dorduncu gun ama yedek burun ucumuz kalmadi. Acaba burun akintisi mi tahris ettide bogazini ondan mi geliyorki. Offff :KK43:

Korkma canım biz yaklaşık bir ay önce grip olduk atlattık ama bi hırıltı kaldı. Geçen hafta da babası grip getirdi eve şimdi burnu akıyor biraz. Otribebeyle çekiyorum arada ama özellikle sabahları bi hırıltı oluyor. Üç kere dr a gittik ciğerler temiz çıktı.

Bu arada kızlar cicibebe vermeyi ben de düşünmüyorum. Alternatif olarak hipp in yerine eczanelerde satılan bi bisküvi var adını unuttum ama keçi sütü ve Hurma pekmezi içeriyor onu tavsiye ederim. Ben ondan alacağım.

Cnm bizde doğduğundan beri var her kontrole gittiğimzde soruyorum bazı bebeklerde oluyor dedi zamanla geçiyormuş ben cok rahatsız oluyorum başka doktorada gotrdm ciğerlerine baktı bişey yok balgam sökücü verdi ama ben kullanmadım ilacı şimdi göğsüne zeytiyağıkarabiber sürüyorum gittikçe azalıyor arada kustuğunda balgamı atıyor..

X