2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
1.trimester döneminde bir iki kilo normal zaten.
Ama aşırı derecede kilo almaya musaitseniz biraz daha dikkat edebilirsiniz.
Ama hamilelikte on kilo kadar normal zaten. Dr.unuza bu konuda danışın.
Az ve sık yiyin çok bulantı varsa light galeta mesela cok ise yarar. Yani midem bos kalmasin diye her seferinde yarim ekmek yemek olmaz :KK70:
Bol su içiyor musunuz
normalde bulantım hiç yok ama aç kalınca bulanacak gb oluyor bende bi kere bulanmaya başlarsa devamı gelir diye korkuyorum. Canım doğru tahmin bu arada sabah yarim ekmeğe tost yaptım:KK48: birde ben hamilelikte right ürünler içinde ki bir maddeden dolayı zararlı diye okumuştum ama kepekli galete mantıklı olur tabi. Suyuda azalttım bu ara yazdığını okuyunca bir litre su aldım yanıma. Teşekkür ederim aklıma getirdin.

Ben varım canm maşallah bi iştahlıyımki sorma daha iki aylığım iki kilo aldım bide yiyip uzanıyorum tehlikem var sindirim için kayısı yiyorum yardmcı oluyor.
Canım bebişin iyi olsun da hiç takılma ben çalışıyorum yatsam kesin 5 kilo almıştım şimdiye. Peşinde koşarken onların veririz annesi. Kuru kayısı bana pis geliyor canım yıkıyormusun öncesinde bende yesem iyi olucak.

normalde bulantım hiç yok ama aç kalınca bulanacak gb oluyor bende bi kere bulanmaya başlarsa devamı gelir diye korkuyorum. Canım doğru tahmin bu arada sabah yarim ekmeğe tost yaptım:KK48: birde ben hamilelikte right ürünler içinde ki bir maddeden dolayı zararlı diye okumuştum ama kepekli galete mantıklı olur tabi. Suyuda azalttım bu ara yazdığını okuyunca bir litre su aldım yanıma. Teşekkür ederim aklıma getirdin.

Canım bebişin iyi olsun da hiç takılma ben çalışıyorum yatsam kesin 5 kilo almıştım şimdiye. Peşinde koşarken onların veririz annesi. Kuru kayısı bana pis geliyor canım yıkıyormusun öncesinde bende yesem iyi olucak.
Ye bencede canm bebişim iyi olsunda kilo önmli diil ya. Evt canm yıkıyorum günde 3 kuru kayısı 1 incir 2 de ceviz yiyorum ( canı çeken olursa hakkını helal etsin )

Canım bu kalp atışı işine çok takmışım dün akşam aşırı başağrısı ve durmayan kusma ile acile gittik. Ordaki doktor baktı ve çok güzel anlattı bana. kese daha 12mm imiş. Geç döllenme olmuş. Daha 5haftalık hamileymişim. Çok normal dedi kalp atışını görmememiz. Bir hafta değil on günden önce göremezsin dedi. Çook rahatladım canım. İnşallah sen de kafandaki sorularaa cevap bulursun
cok sevindim canımm masallah hayırlısıyla ben de bi sonuc alsaydım artıkk :KK43:((

Sabah kahvalti icin tost gayet normal ama her defasinda yarim ekmek yeme. Aralarda yoğurt bir dilim tam bugday ekmeği ye. Arada eline salatalık al mesela kemir :KK70:kraker ye, üç ana öğünün olsun mutlaka, ha bu arada sicak mercimek çorbası yada sebze çorbası da gayet iyi bir ara öğün.
Kis gelsin havuç yiycem bol bol :KK73:

1.trimester döneminde bir iki kilo normal zaten.
Ama aşırı derecede kilo almaya musaitseniz biraz daha dikkat edebilirsiniz.
Ama hamilelikte on kilo kadar normal zaten. Dr.unuza bu konuda danışın.
Az ve sık yiyin çok bulantı varsa light galeta mesela cok ise yarar. Yani midem bos kalmasin diye her seferinde yarim ekmek yemek olmaz :KK70:
Bol su içiyor musunuz
Big eyes sevdiğim bi film:KK50::KK49:

Cevap veriyorum seen :KK70:nasil bildim demi
wallaha bildin nasıl bildin :)

Taze fasulye bulgur pilavı fırına tavuk ama hiçbirini yiyebileceğimi sanmıyorum
Hazır biri yapıp getrnce daha cazip geliyor sanki
Şimdi bi soru daha ütüm var onu kim yapacak

Kızlar isim düşündünüz mü:KK53:

Kız olursa hiç düşünmedik ama erkek olursa belli
Bn babamı ufak yaşta kaybettim hep oğlum olursa babamın adını soyadını koyacam derdim yani Fahri Mert
Yalnız eşimde babasını çok ufakken kaybetmiş haksızlık olmasın

Ama bir bebeğe de Fahri Celal ağır gelir onun için Mert Celâl yada Celal Mert olacak inşallah

Biraz uzun anlattım :))

Geç uyanmak Zararlı mıdır kızlar kahvaltı saati kaymış oluyor da Çevremdekiler hamile geç uyanmaz kahvaltını yap yat diyorlar

Bende varim!!!
Hamilelikten once sagimdan kalksam soluma donüp uyuyabilen bir modeldim hamile kalinca hep uyurum diyordum. 3 aydir uyku denen seyi unuttum resmen. Geceleri daha dogrusu sabah 5 olmadan yataga bile giremiyorum. 7 gibi wc icin uyaniyorum 8 de eşim kalkiyo gidiyor. Zaten ahır gibi bi semtte dağlıların arasinda oturuyorum 7/24 gurultu hic eksik olmaz. Uyumuyorum ama oglen 1 e kadar yatakta sarhos gibi yatiyorum kalkip kahvalti etmem 2 yi buluyor nerdeyse :KK43:

• Beğen
Reactions: cle
günaydın minik meleklerin anneleri. çok yakın arkadaşım 5 aylık hamile kendini kasma Zararlı şeyleri zaten tiksinip yiyemiyeceksiniz diyor. ama bende öyle bir durum midem henüz bulunmadığı için canım herşey istiyor. Sosis sucuk yiğen var mı arkadaşlar :mad:
Bu sabah ben de sucuk aldim usenmedim gittim aldim valla ilk hamileligimde 2kez gercek Cig köfte bile yedim çok şükür birsey olmadi. Tabii bu olmaz anlamina gelmiyor ama çok canın istiyorsa abartmadan yenebilir bence. Bir de bulanti konusunda ben hamileligimde de bulantisiz geçiriyorum çok şükür. Ama oncekinde istahim çok açıktı ilk 3 ayda 4kilo toplamda 16 kilo almıştım. Bu sefer İştahım pek yok. Sadece yemem gereken şeyleri yemwye çalışıyorum henüz kilo almadim. Hedefim de 10kiloyu geçmemek. Bence kendinizi hamileyim diye cok salmayin çünkü dogumdan sonra o kilolar çok gözünüze batacak ve gelen geçen kilonuza takacak. Özellikle ilk 6ay aynaya bakmak istemiyordum ben gobegimi görmemek için

Big eyes sevdiğim bi film:KK50::KK49:
Benim de :KK19:
wallaha bildin nasıl bildin :)

Taze fasulye bulgur pilavı fırına tavuk ama hiçbirini yiyebileceğimi sanmıyorum
Hazır biri yapıp getrnce daha cazip geliyor sanki
Şimdi bi soru daha ütüm var onu kim yapacak

Kız olursa hiç düşünmedik ama erkek olursa belli
Bn babamı ufak yaşta kaybettim hep oğlum olursa babamın adını soyadını koyacam derdim yani Fahri Mert
Yalnız eşimde babasını çok ufakken kaybetmiş haksızlık olmasın

Ama bir bebeğe de Fahri Celal ağır gelir onun için Mert Celâl yada Celal Mert olacak inşallah

Biraz uzun anlattım :))
Misafir mi var kiz o kadar yemeği nasıl yiyceksiniz:KK48: utuyu eşine postala bence :KK48::KK48:
Celal mert gayet güzel bir isim :KK200:
Babalariniz nur içinde yatsın:KK51:

Benim de :KK19:

Misafir mi var kiz o kadar yemeği nasıl yiyceksiniz:KK48: utuyu eşine postala bence :KK48::KK48:
Celal mert gayet güzel bir isim :KK200:
Babalariniz nur içinde yatsın:KK51:
Her konuda yardımcı yalnız ütü ve çamaşır katlamasını bilmez
Yemek konusunda da çalışan olunca fazla yaptım yarın da yensin diye
Bu sıcak ta ütü de çekilmez yaa:KK43::mad:

Kızlar selam kendi kendimin kafasını karıştırdım durduk yere.
Kendi doktorum kanamam konısunda çok rahat 1-2 ped doldurmazsa telaşlanma diyo.
Dün yine kanamam oldu acildeki doktor progestan yazdı.devam ederse kullan dedi.ve devam ediyor. Sildikçe geliyor.bir de bir saat önce lavaboda pıhtı geldi.
Sizce progestan kullanayım mı yoksa her zaman gittiğim doktora mı güveneyim

Dün yine kanamam oldu acildeki doktor progestan yazdı.devam ederse kullan dedi.ve devam ediyor. Sildikçe geliyor.bir de bir saat önce lavaboda pıhtı geldi.
Burdan okuduğum kadariyla kanamasi olan hemen herkes kullaniyor. Bence kullanmanda bi sorun olmaz. Kullanan arkadaşlar daha iyi bilir gerci ama. Sonuçta düşük önleyici. Tedbir almakta fayda var

Cuma günü pıhtılı kirli kırmızı renginde akıntım benimde vardı telaşla doktora gittik doktorum detay vermedi ama bebek gayet iyi dedi olur arada böyle dedi iğne vuruldum Ogün Acılı bi iğneydi ertesi güne azaldı bugün üçüncü günün hiç kalmadı akıntı doktor miktarı artarsa gel demişti peçeteyi kirletecek kadardı gittiğimde

X