2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
teşekkür ederim kızlar. krizini tosla bastırdım. bende çok severim ikinci ayki denememizde hamile kaldım. öncekinle beraber yaklaşık 4 aydır yemiyorum. sucuk daha masum anlaşılan. Winter haklısın valla canım kendimle savaşıyordum dayanamadım :KK17:
Afiyet olsun.. Ben de esime sucuk aldirdim yedim. :anneadayı: sanirim ilk asermemi yaşadım çünkü kokusu bile geldi burnuma ki normalde de cok severim. Kilosu kırk lira olanlar ve daha ustü olanlar normal sucukta çünkü et fiyati zaten kirk lira. Yirmi liraya otuz liraya sucuk olmaz. Az yerim arada yerim kalitelisinden yerim et ürünlerini ben param yetmiyorsa.
ya kizlar bisey solicem size benim bualntilarim dunden beri biraz hafifledi gerci sabah cok ogurtum vardi uyaninca ama sonra gecti uzun zamandir kahvalti yapamiyordum bgn bikac lokma bisey yiyebildim cokta zorlanmadan aslinda mutlu oldum sevindim yedim diye ama ya gulmeyin ama benim bebegim iyidir dimi cok etkileniyorum kotu olaylardan korkuyorum baska biri solese sacmalama derim ama bu durum ne kadar zormus insan dusunmeden edemiyo Allahim bebislerimizi bize bagislasin hepimizin insallah
Kuzummm benim de bugün iştahım açıldı nasıl yedim bulanti da yok ama aklima hic kotu birşey getirmiyorum :KK20: vücudun alisiyor. E benim arkadaşım hic bulantı yasamadan bes aylik hamile. Lutfen biraz oluşuna bırakalım. Bizler nasıl dogmusuz sanki annelerimiz her ay kontrole mi gidiyodu

Hey millet herkese selam iyi pazarlar ben yine kaskatı sırt üstü uzanıyorum heryerim tutulmuş vaziyette ne yemek yapabiliyorum ne kahvaltı hazrlayabiliyorum hersey eşimde birazdanda kızkardeşim gelcek yardıma.. off off ne zormuş hep uzanmak..

Saol canm evet kese etrafında kanama varmş üç gündür yatıyorum sırt üstü iğne vuruldum bide progestan kullanıyorum daha 4 gün daha sırt üstü yatcam
Aman bu süreci sagliklica atlatin da. Gerisi önemli değil. Protein almayı ihmal etmeyin. Bir de bebeğin tutunması rahmin kuvvetli olmasi icin K vitamini

Folik iod kullanan var mı sabah aç 1 defa alıyorum mideyi rahatsız eder mi aç karna midem çok kötü sürekli kazınma halinde coraspirin de kullanıyorum hangisi yapıyo ki biri rahatsız ediyo mide koruyucu nun zararı olur mu bilen var mı

Aspirini sabah alda diğer tüm ilaçları akşam al . Ben öyle yapıyorum fark etti 2 gündür

Amin inşallahta. Proteini zaten besinlerdrn alıyorumda k vitamini hangi yiyeceklerde bulunur acaba 8+3 günlük hamileyim
Koyu yeşil yaprakli sebzelerde var. Günlük besinlerimizde de var. brokoli, ispanak gibi besinlerden tuketin. K vitamini kanın pihtilasmasi icin gerekli yani kanamayi kesmede cok yardımcı.

Arkadaşlarim ben şimdiden 1 kilo aldım midem boş kalınca bulanacak gb oluyor bende boş kalmasın diye yiğince böyle oldu sindirimimde yavaşladı onunda etkisi var. Şu an sıkıntı değil ama böyle devam ederse daha erken. Benimle aynı durumda olan var mı öneriniz var mı kızlar?

Arkadaşlarim ben şimdiden 1 kilo aldım midem boş kalınca bulanacak gb oluyor bende boş kalmasın diye yiğince böyle oldu sindirimimde yavaşladı onunda etkisi var. Şu an sıkıntı değil ama böyle devam ederse daha erken. Benimle aynı durumda olan var mı öneriniz var mı kızlar?
1.trimester döneminde bir iki kilo normal zaten.
Ama aşırı derecede kilo almaya musaitseniz biraz daha dikkat edebilirsiniz.
Ama hamilelikte on kilo kadar normal zaten. Dr.unuza bu konuda danışın.
Az ve sık yiyin çok bulantı varsa light galeta mesela cok ise yarar. Yani midem bos kalmasin diye her seferinde yarim ekmek yemek olmaz :KK70:
Bol su içiyor musunuz

Ben varım canm maşallah bi iştahlıyımki sorma daha iki aylığım iki kilo aldım bide yiyip uzanıyorum tehlikem var sindirim için kayısı yiyorum yardmcı oluyor.

X