2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Madoya gaziantepten geliyor buzlarin icinde ve 2 -3 gun icinde tuketilmesi gerekiyormus. Nerede oturuyorsun bilmiyorum cmm ama mado pastanesine persembe ve pazar gunleri keci sutu geliyor ve cok cabuk tukeniyormus. Bilgin olsun.

Istanbul avrupa yakasinda oturuyorsan sana sutcunun telefonunu ve web sitesini onerebiljrim cnm. Catalcadan yumurta, inek sutu, yogurt vs getiriyor. Ben tadina baktim valla inek sutu bildigimiz. Taze getiriyor adam arabasiyla. Pahali birseyde degil valla hatta bence zararina veriyor :)

Cnm hoppala diye birsey var. Tavana asiyorsun yurutec gibi ama yurutmuyorsun tabi. Belki isine yarar hem fiyatida uygun 150 tl gibi birseydi. Kapi perfazlarina ve tavana asiliyor. Bencede yurutec zararli. Ben almayi dusunmuyorum sahsen.

En az 3 dk en fazla 10 dk bakabilse normal zaten canim. Atales Atales e cok imrendim gercekten. Ben eve gitttigimde cocugumla o kadar cok vakit gecirmek istesemde iste oldugum zamanlari kapatabilmrk adina bir nebze pek mumkun olmuyor :KK43:

Bizim kizda 65 cm canim seninkiylr ayni 6.aydan gun aliyor :) evham yapma ya, sonucta durma yok gelisiminde. Masallah diyelim kilosuda bence gayet yerinde...

Dun yogurt denedik, agzina kilit vurdu resmen pek sevmedi canim:) yogurtla neyi karistorabilirim acaba sevdirebilmem icin. Pekmez koyabiliyor muyduk? Biraz tadlandirayim diyorum...

Otribebe ile gunde 3 kez cek canim bence. Daha fazlasida zarar vermesin ama baktin tikali tabiki burnunu bosaltacaksin mecburen. Cok gecmis olsun bu arada. Okyonus suyu vermisti bize doktor burnuna onu sıkıp bosaltiyordum. Ama bizimki cok hafif atlattigi icin diger septomlar olusmadigindan biz fazla birsey yapmadik bilmiyorum yani. Surup kullandik birde.

Avrupa yakasındayım canım, eşim Çatalcalı :)
Verirsen sevinirim numarayı, köyden süt ve yumurta için arayıştayım şu aralar,

Sanırım günde üç kere idi. Damladan da bir iki damla damlatiyorsun. Ama ben ne zaman tıkandıysa çektim. Günde bi kere çektiğim de oldu dört kere çektiğim de. Zaten bir iki güne geçiyor hastalık canım. Ama hastalandigindan beri burnu ara ara tıkanıyor ve sanki balgam var atamiyor.
Aynen canımm bizimde öyle hırıltı gibi ses geliyo 2 kere yaptım sabahtan beri rahat edemiyorki yavrucak çekmeme rağmen o hırıltı geçmedi iyi çekemiyomuyum bilmem ki gözleri de çok sulanıyor
Geçmiş olsun..xleardan biz de kullanıyoruz sıkça..Ama sonrasında burnunu temizlemek işkence resmen,kızım dur,rahatlayacaksın diyorum,ama nafile,basıyor yaygarayı,ben de ağlasa da devam ediyorum,o sümükler oradan çıkacak,başka yolu yok :)
inatçı bebişler ya :-)

Madoya gaziantepten geliyor buzlarin icinde ve 2 -3 gun icinde tuketilmesi gerekiyormus. Nerede oturuyorsun bilmiyorum cmm ama mado pastanesine persembe ve pazar gunleri keci sutu geliyor ve cok cabuk tukeniyormus. Bilgin olsun.

Istanbul avrupa yakasinda oturuyorsan sana sutcunun telefonunu ve web sitesini onerebiljrim cnm. Catalcadan yumurta, inek sutu, yogurt vs getiriyor. Ben tadina baktim valla inek sutu bildigimiz. Taze getiriyor adam arabasiyla. Pahali birseyde degil valla hatta bence zararina veriyor :)

Cnm hoppala diye birsey var. Tavana asiyorsun yurutec gibi ama yurutmuyorsun tabi. Belki isine yarar hem fiyatida uygun 150 tl gibi birseydi. Kapi perfazlarina ve tavana asiliyor. Bencede yurutec zararli. Ben almayi dusunmuyorum sahsen.

En az 3 dk en fazla 10 dk bakabilse normal zaten canim. Atales Atales e cok imrendim gercekten. Ben eve gitttigimde cocugumla o kadar cok vakit gecirmek istesemde iste oldugum zamanlari kapatabilmrk adina bir nebze pek mumkun olmuyor :KK43:

Bizim kizda 65 cm canim seninkiylr ayni 6.aydan gun aliyor :) evham yapma ya, sonucta durma yok gelisiminde. Masallah diyelim kilosuda bence gayet yerinde...

Dun yogurt denedik, agzina kilit vurdu resmen pek sevmedi canim:) yogurtla neyi karistorabilirim acaba sevdirebilmem icin. Pekmez koyabiliyor muyduk? Biraz tadlandirayim diyorum...

Otribebe ile gunde 3 kez cek canim bence. Daha fazlasida zarar vermesin ama baktin tikali tabiki burnunu bosaltacaksin mecburen. Cok gecmis olsun bu arada. Okyonus suyu vermisti bize doktor burnuna onu sıkıp bosaltiyordum. Ama bizimki cok hafif atlattigi icin diger septomlar olusmadigindan biz fazla birsey yapmadik bilmiyorum yani. Surup kullandik birde.
Bizimki hafif mi ağır mı orasını kestiremiyorum canım bi ateş yok öksürük yok şükürler olsun burun akıntısı ve göz yaşarması hapşırık o kdr doktora gitsem ilaç verirse bide boşuna çarşamba günü yanındaydık çnki napsam bilemedim keyfi yerinde gülüyor oynuyor gece huzursuzlanıyor sdece
serum fizyolojik ile burnunu aç ve otribebeyle çek temizle
dr götür gecikmeden

Can'ım nerdesin öpücem seni :) :) dün akşam koydum dediğin gibi çok rahatlattı ya bunu hiç unutmam artık sorana söylerim :)
BURDAYIM ÖP BENİ ÖP :KK70: VALLA BEN ÇOK RAHATLAMIŞTIM EMZİREN KİMİ GÖRÜRSEM SÖYLERİM BEN HEP BUNU BIRAKMAYA KALKTIĞINDA NANE KOY DİE ÇOĞU KİŞİDE FAYDA GÖRÜYOR :)

acelya2687 acelya2687 canim kartlari nasil gosteriyorsun bilmiyorum ama.ben kesinlikle bir karti uzuuuun uzuuun gostermiyorum. Bir kac saniye bakiyor digerine geciyoruz. Bazen sadece ornegin el resmini gosterip el dedikten sonra bak bi da benim elim diyorum o kadar.ya da hayvanlarin seslerini taklit ediyorum.
Uzun uzun odaklanmıyor zaten canım bende kısa gösterip geçiyorum ama aldığım yeri çözerse oraya saldırıyor yada elimi tutmaya çalışıyo kart aldırmıyo. Kocamda kızıyo çocuğun seviyesinden fazla şey bekliyosun diye. Ben Baya hırsla alıştırmaya çalışıyorumda. Neyse hevesim ek gıdaya kaldı, bu merakla blw yaparız diye umuyorum :)

Aynı bizim velet senin anlattığın gibi yapıyorum eline alıp ağzına sokuyor arada resim değiştirdiğimde şasırıyor önce sonra elini atıp direk ağza.. Benimle yuvarlanmayı seviyor saçımı çekmeyi seviyor :)
Ayyy saçlada kalmıyo, burun çene dudak yanak göz nereyi tutarsa yoluyo :KK70: can onlar

Yoğurt la pekmezi sakin karıştırma cnm demir emilimi açısından zararlı. Yoğurdu ben 2 aydr veriyorum ilk 1 hafta yemedi. Israr etmedim ama hergün teklif ettim ve hergün yeni yoğurt yap. Birde tavsiyem günlük şişe sut. Bize de köyden gelio ama onların en tatlısı bile eksimsi oluyor. Tatlı yoğurt severmis bebisler.

Uzun uzun odaklanmıyor zaten canım bende kısa gösterip geçiyorum ama aldığım yeri çözerse oraya saldırıyor yada elimi tutmaya çalışıyo kart aldırmıyo. Kocamda kızıyo çocuğun seviyesinden fazla şey bekliyosun diye. Ben Baya hırsla alıştırmaya çalışıyorumda. Neyse hevesim ek gıdaya kaldı, bu merakla blw yaparız diye umuyorum :)
Ben yere onun yanina yatiyorum.kartlarin yarisini elime aliyorum.sira sira öne koyarak bakiyoruz.

Asabi kız bayağı bildiğin. Yatmak istemiyoken yatağa koyduysan tutuyo kendi saçını yoluyo, çığlık çığlık yıkıyo evi. Bu sadece 1 örnek
Hehehe kendi sacini mi yoluyo:KK70: bizimki sinirlenince yumruklarini sıkıp ciglik atiyo.onun ciglik atacagini anladigimda once ben atiyorum.ne oldugunu sasirip yapmiyo.

Canim biz tam 6 aylik olduk 7. Aydan gun aldik kilo 7050 boy 62,63 arasi ben de üzüldüm 6.ayda ne uzamis ne kilo almis ama o kadar da harap etmeye gerek yok kendini kotu birseyin işareti oldugunu sanmiyorum minyon bir kiz olacak bizimki diye düşünüyorum zaten ben 1.58 esim 1.70 boyunda baska bisey cikmazdi bizden:) zaten kizim 2810 gr 49 cm dogdu..
Öyle de gelişimi iyi giderken bir anda olunca üzüldüm ki ben kısa olsam da baba ve dayı uzun. Bizimki erkek. 51 cm 3420 doğdu. Bakalım bu ay ne olacak

3 asamali .dokunduğun yerin vücudun neresi olduğunu söylüyor ne renk olduğunu 1.seviyede. sonraki 2 seviyede şarkılar söylüyor ,alfabe ,sonra sende tekrar et fln diyor bazı kisa şeyleri, gülme sesleri fln var birde.
Güzelmiş fiyatına baktım su şu an benim için pahalı artık ise başlayınca alacağım. Eşime göre gereksiz pahalı bunlar bende ucretsiz izinde olunca zorluyor haliyle. Ne oyuncak alacağımı da bilemiyorum e tabi eğitici de olsun istiyorum hiç gezip bakamadım. Teşekkür ederim

kızlar akşam kampa gideceğiz abant'a. pazar gece de döneceğiz. çadır tulum hazırlıklar yiyecek içecek çook telaşımız var çokkkk :)

en son bulgalow tatilinden sonra çadır tatili bizi beklesin.
öpüyorum.
Ya ciddimi ay çok güzel. Bizde günübirlik gidip gelelim dedik ama senin dediğin de çok heyecanlı geldi.:rolleyes:

Kızlar doktora geldik yine biz iyiki gelmişiz kan aldılar oğlumdan boğazı hafif kızarmış ateşi 38i geçmiş yavrumun ne oldu birden anlamadım kan sonucuna göre antibiyotik başlıcaz dedi doktor 5 buçukta çıkacak sonuçlar aman hapşırık burun akıntısı deyip geçmeyin ben getirmeyecektim doktora ama iyiki getirdim ilerlemeden önüne geçilir inşallah inşallah bebişlerimiz çabuk iyileşir

X