2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Canım selam ,benim geceleri yogunlasıyo tavsiyelerime göre damla sakızı çiğnemek bana çok iyi geldi ,soda da bastırıyo biraz.Az az ve sık sık zorda olsa bişeler yemeye çalış ,boş mide daha kötü oluyo ,bide temiz havada ağır tempo yürüyüşte bana iyi geliyo inşallah çabucak toparlarız :KK43:
aleykümselam tatlım valla hamilelikte beni rahatsız eden yoran tel şey bu bulantı oldu kraker fln hiç fayda etmedi bide onları deneyim inşallah iyi gelir cennet annelerin ayakları altındadır diye boşuna dememişler gerçekten anne olmak çok meşakkatli Bi şeymiş rabbim hepimizin yardımcısı olsun canım ♥

Bebek kalp sesi dinleme cihazı almayı düşünüyorum. Sizce bir zararı var mıdır? İnternette zararına ilişkin hiç bir şey bulamadım
Canım benim bildiğim fazla dinlemek zararlıymış 4 dk dan fazlası iyi değilmiş.ben de almayı düşündüm de sonra vazgeçtim.bi de ilerleyen haftalarda dinleyebiliyomuşsun 12 falandı galiba

Canım nasıl oldun? Gebelikte ateş çok tehlikeliymiş ateşini takip etmeyi ihmal etme
Teşekkür ederim canım iyiyim. Hemen ılık duş alıp ve parol içip ateşimi dusurdum. Dr. Parol icebilirsin dedi.onun da Allahtan ateş düşürücü etkisi var. İyiyim çok şükür bugün hic çıkmadı atesim
cannııımm cok ıyı anlıyorum seni aynı haftadayız senınle benm de 5. hafta içindeyken yanı gecen hafta cuma gittim alttan muayene ıle keseyi gordu ama bebek yok henuz boş olabılır dedi :KK43:((( yolk sac izlenemedi dedi hemşiresine de :KK43:(( dun için randevu vermıştı ama gıtmedım yıne goremezse moralım bozulur dıye :KK43:(( ne zaman gıdeceksın sen
Kızlar sonuç kesinlesmeden lutfen aklınıza kotu seyler getirmeyin. Bebeği sekizinci, kalp atışını dokuzuncu ayda gorenler var.
Kızlar lütfen bana yardımcı olun,2 gün önce çok bulantim vardı dun azaldı bugün hic yok göğüslerinde hassaslasma azaldı bebegime bisey mi oldu ki,herhangi kanamam lekelenmem yok ama progestan kullanıyorum.bugün doktorum doluymuş.pazartesi gidecem o zamana kadar lütfen beni rahatlatin ya çok korkuyorum.
Ben de oyleyim canim merak etme birşey yoktur, vucut alisiyo sonuçta
Geçen sefer de kese vardı ama kimseye söylememiştim çünkü kesin değil dedi doktor. Bugün ikisini de gördük şükürler olsun. Seviniyormuyum, korkuyormuyum bilemiyorum. Değişik duygular içindeyim
Cooook güzel bir haber tebrik ederim allah kucağınıza almayi nasip etsin
kızlar sol kasığımda ağrı ve sancı geçmedi 3 gündür. p.tesiye kadar çatlıyacağım:KK17:
Onu dr. A sordum ben kanama olmadığı sürece bi anlam ifade etmiyor dedi.
:110:Günaydın kızlar benim bulantım sabah değil gece oluyo aynı şeyi yaşayan varmı
Beeen :) bazen akşam bazen sabah
Hastaneden geldik mercimeğimi gördüm kalbı 180 atıyor :) Boyuda uzamışş 1.7 cm çıktı kuzum :) Normalde 7+4 ama ultrasona göre 8 dedi doktor şimdi ben neyi baz alıp hesaplicam ? Bir daha ki randevum 3 Ekim :KK200: 2 li testi 3 ekimden sonra yapacağız dedi .:anneadayı:
Tebrik ederim :) ultrasona göre hesaplamak daha doğru olur gibime geldi ayrica seninki mercimek değil fasulye olmuş :)
Bende senin yaşadığın duygulara yakın duygular hissediyorum şuan. Kürtaja hazırlıyorum kendimii. Çok şükür sen meleğinin kalp atışlarını duymuşsun. Ben gördüm ama duyamadımm. Benm miniğim gelişmiyorr. Sanırım sona yaklaşıyorum :KK43:
Kizlar ya lütfen akliniza kotu şeyler getirmeyin daha kesin birşey yok ki. Uzmeyin kendinizi

İnşallah. Çk teşekkür ederim. Bana yalnızca 2 iğne yazdı biri bugün için diğeri ise 15 gün sonra alınmak üzere. İnşallah kontrolde hiçbir sıkıntı çıkmaz
ins canim sikma canini pozitif dusun benlm musluk glbl akiodu kesln glttl bebegim die cok agladim ultrasyona glrdlm ilk defa kendlslnl ve kalp atislarini duydum bugun dort gun oldu kanamam cok sukur kesildl koruyan rabblm ona emanet miniklerimz sikinti yapma pozitif ol allahin izniyle atlaticaz

Ama coraspin içmek için baya geç kaldm sanırımm. Sat a göre 8 artılardaym. Artk takip etmeyi de braktm moral bozukluğundan. Hiçbir şey yolunda gitmiyor kii..
Olsun canım ümidini kaybetme Rabbim emanet et mucizelere inan en azından elinden geleni yapmış olursun. Aklında acaba mi ki kalmaz. Bence denemeye değer. Giderse de nasibimde yokmuş der hemen pihtilasma testi yaptirirsin ve böyle zamanda esin gelmese bile gururuna yenilme git ve saril. Pişman olacaktır. En büyük sorunlar iletisimsizlikten ve karşıdakinin bizim aklımızdan geçenleri anlamasını beklemekten doğar. Eminim sizi birbirinize bağlayacak bu mücadeleler. Her yasadigimizda vardır bir sebep. Rabbim bebeğini sana bağışlasın, size bağışlasın ins

merhaba arkadaslar bir sorum olacakti bilgili olanlara ben Yurt disinda yasiyorum hamile oldugumu ogrendikten sonra 3 hafta sonraya Termin verdiler 7+3 günlükken kontrole gittim kann verdim muane ile bebege bakip normal dedi hersey ilk kizimda daha sIk gitmistim 5 kere simdi 19.cu haftaya randevu Verdi ilk kizimda ucret odemistim Bunda sormayinca onlar birsey söylemedim ama bana arayi baya acti gibi geliyor 12.ci haftada yine kontrol olmasi gerekmezmi bebegin gelisimi sagligi kontrolu acisindan basta iyi görmesi yeterli bosuna evham yapmak istemiyorum ama 2.5 ay sonraya randevu vermesi tuaf deilmi sizcede?

Olsun canım ümidini kaybetme Rabbim emanet et mucizelere inan en azından elinden geleni yapmış olursun. Aklında acaba mi ki kalmaz. Bence denemeye değer. Giderse de nasibimde yokmuş der hemen pihtilasma testi yaptirirsin ve böyle zamanda esin gelmese bile gururuna yenilme git ve saril. Pişman olacaktır. En büyük sorunlar iletisimsizlikten ve karşıdakinin bizim aklımızdan geçenleri anlamasını beklemekten doğar. Eminim sizi birbirinize bağlayacak bu mücadeleler. Her yasadigimizda vardır bir sebep. Rabbim bebeğini sana bağışlasın, size bağışlasın ins
Doktor çok net konuştu be canım. Progestanı bile bıraktırdı. İğne vurulma boşuna dedi. Kanama başlar ve düşer dedii. Düşmezse alırız dedi. Gerçi benim o özel hastanede kürtaj olmaya bile maddi imkanım el vermiyo:KK43: Devlet hastanesinde de narkozlu yapmazlar tahminimce. Keşke gelişmiş olsaydı ben de bu sıkıntıları yaşamasaydm ama yaşanacağı varmış herşey Allahtan..

Kızlar hepsini okuyamadim :confused:
Kaçırdıklarım varsa k.bakmayın.
İkizlere çok sevindim :KK73:
Aklımıza kötü şeyler getirmeyelim
Hep beraber sağlıkla Kucaklarimiza alalim inşallah. :emir_bebek:
Benim de pazartesi randevum var bakiyim benim karpuz çekirdeği ne kadar büyümüş :KK48: benim dis eti sorunum var iltihap yaptı sisti bir de onun icin gidicem inşallah :KK51:

Kizlar yaaa benim ultrason kagidinda kalp atis hizi yazmiyo galiba :KK43:((
2.9cm /1.3/34hz
1.trim rout
Har-low
100
Gn 5
C7/M5
Ff1/e3 yaziyo bunlardan anladiginiz ne var.

Bu 100 yaninda kilit isareti var ve bu neyse gebelikten onceki ultrasonumdada yaziyo kalp hizi degil yani.

merhaba arkadaslar bir sorum olacakti bilgili olanlara ben Yurt disinda yasiyorum hamile oldugumu ogrendikten sonra 3 hafta sonraya Termin verdiler 7+3 günlükken kontrole gittim kann verdim muane ile bebege bakip normal dedi hersey ilk kizimda daha sIk gitmistim 5 kere simdi 19.cu haftaya randevu Verdi ilk kizimda ucret odemistim Bunda sormayinca onlar birsey söylemedim ama bana arayi baya acti gibi geliyor 12.ci haftada yine kontrol olmasi gerekmezmi bebegin gelisimi sagligi kontrolu acisindan basta iyi görmesi yeterli bosuna evham yapmak istemiyorum ama 2.5 ay sonraya randevu vermesi tuaf deilmi sizcede?
Merhaba,
Benim ilk gebeligim ama bence her ay kontrol olması şart heleki ilk dönemlerde ve doğuma yakın zamanlarda. Bence siz gidin
Nerde yaşıyorsunuz ki. Erkenden gitseniz birşey derler mi. Yada ekstra ücret falan isterler mi

Geçmiş olsun canım bende de var başağrısı. Beş dk diye yattım iki saat uyumuşum hala da geçmedi. İlaç almak istemiyorum ama zorda kalırsak parol alabiliyoruz galiba. SSen ne yaptın?

Canim yokgecmedi basimin agrisi, yarim parol aldim o da bir ise yaramadi...hayret ilk hamilelikte basimin agrimadigi tek 9 ayim olmustu ama hepsi farkli iste :) tek dert buolsun napalimmm...

Canım muhtemelen erkektir erkek ve kızda benim en büyük farkım tuylenme idi... Hatta az killiyimdir lazer bile yaptiramamistim azligindan ama oglumda gobegimde bile çıkmıştı ileriki dönemlerde.bunda da kilim geç çıkıyor kız sanırım cin takvimi de kız diyoro_O bakalım ne cikacak:KK36:
Vallahı canım bılmıyorum bekleyıp görücez cinsiyeti artık bende erkek bebek testesteron hormonu salgıladıgı ıcın tüylenme yapar diye okudum hep ama bakalım hayırlısı saglıklı eli ayagı düzgün olsunda ilk yavrum ikisinede ihtiyacım var:KK68:

Merhaba,
Benim ilk gebeligim ama bence her ay kontrol olması şart heleki ilk dönemlerde ve doğuma yakın zamanlarda. Bence siz gidin
Nerde yaşıyorsunuz ki. Erkenden gitseniz birşey derler mi. Yada ekstra ücret falan isterler mi
salzburgda yasiyorum ekstra fiyati düsünmüyrumda 3 aylikkende kontrol yada cocugun sagligi gelisimi acisindan randevu gerekmezmi yada 3 .ayda yapilmasi gereken birsey yokmu onu merak ediyorum

salzburgda yasiyorum ekstra fiyati düsünmüyrumda 3 aylikkende kontrol yada cocugun sagligi gelisimi acisindan randevu gerekmezmi yada 3 .ayda yapilmasi gereken birsey yokmu onu merak ediyorum
Ya tam bir bilgim yok ama üçlü testler falan o aylarda yapiliyor sanki. Bu arada orada her ay kontrol mecburi değil mi. Yani benim kuzenim Türkiye de bir iki gün sapitsa dr.u arıyordu randevuya gelmedin diye. Bir de insan o süreye gelene kadar catlar meraktan ya

11-14 hafta arası bebege ikili test yapılır canım sonrada 16 ncı haftalarda 4 lü test yapılır senın doktor bunların hıcbırını yapmıcak galıba senın ilk gebelıgın mı bilgin yokmu canım bebege ne testlerın yapılması gerektıgınden bence doktorunu degıstr baska bır doktora 3 hafta sonra falan kontrole gıt benım ilk bebegımın 17 haftalık kalbı durmustu on gün karnımda öyle durmus hıcbır belırtı yoktu cok iyi gidiyordu hersey cinsiyeti kesinlessin diye muaneye gıttgımzde ögrendık yanı bebegı hıssedene kadAr ıkı haftada üç haftada bir kontrole gitmeliyiz ne olucagı bellı olmaz bazen bebeklerı kaybedebılıyoruz ama hıcbır belırtı olmayabılıyor 2.5 ay cok uzun süre bence canım baska doktora git birkac hafta sonra

X