2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Bu arada kızlar benım tüylerim cok cabuk uzamaya basladı ben normalde tüysüz biriyim diger kaybımda hıc cıkmıyodu cok seyrektı bunda cok cabuk tüylenmeye basladım sizde de varmı böyle olan neden böyle oluyo bende anlamadım
Canım muhtemelen erkektir erkek ve kızda benim en büyük farkım tuylenme idi... Hatta az killiyimdir lazer bile yaptiramamistim azligindan ama oglumda gobegimde bile çıkmıştı ileriki dönemlerde.bunda da kilim geç çıkıyor kız sanırım cin takvimi de kız diyoro_O bakalım ne cikacak:KK36:

Benimde içimden bir his iyi gitmediğini söylüyor. Niye gelişemiyor kii hep aynı boyutta. Bir süre sonra kendi kendine kalp atışını durduracak dedi doktor. İlk bebeğim de düşmüştü. İkinci de bir sorun olmaz dedi dr al buda kalıcı diil. Bundan sonra araştırmasını yapıcak. Napaym bendeki benden gittikten sonra araştırmayı. Psikoloji bu çabuk düzelmiyor ki..
Canim pıhtılasma testlerini yaptırdın mi. Gelişme geriliği ve kalp durması genellikle pıhtılaşmadan kaynaklanıyor.

Canim normal herhalde, benim de belim acayip agriyrdu daha yeni azaldi. Bugun de bir bas agrisi musallat oldu :)
Geçmiş olsun canım bende de var başağrısı. Beş dk diye yattım iki saat uyumuşum hala da geçmedi. İlaç almak istemiyorum ama zorda kalırsak parol alabiliyoruz galiba. SSen ne yaptın?

Canim pıhtılasma testlerini yaptırdın mi. Gelişme geriliği ve kalp durması genellikle pıhtılaşmadan kaynaklanıyor.
Doktor ilk düşükten sonra hiçbi test yaptırma gereği duymadı. İkinci sağlıklı olur dedii bende inandmm. Dr ların ihmalkarlığı iki üç kez canımızın yanmasını bekliyorlar işte..

Ben de 6+3te duyarım diye gitmiştim. Bebeği göremeyince çok üzülmüştüm ama doktor haftaya kesin görürüz dedi ve gördük çok şükür. O Yüzük gibi olan kese Bebeğin kan hücreleriymiş sanırım ve yüzde yüz Bebeğin oluşacağını gösterirmiş. Korkma canım haftaya görürsün inşallah. Ben o bir haftayı boşuna kendime zehir etmiştim. Sen aynı hatayı yapma boşuna :KK66:
Sağol canım içimi rahatlattın. Dün çok ağladım ama eşim sağolsun çok destek oldu.sizler de böyle yazdıkça baya rahatladım. Kv de diyor ki bir gün bile çok şey değiştiriyormuş bugün gitsen belki görcektin diyor. Belki de doğru

Ay tebrik ederim :KK15: ilk ikizlerimiz geliyor inşallah :KK76:

Canım bu arada bence doktorunu değiştir. Boşuna olumsuz konuşup seni üzmüş. Benim de karından görememişti, idrarın az alttan bakalım dedi. Hiç korkutmadı beni. Alttan bakınca da bebeği göremedi ama yolk var kesin oluşacak, haftaya gel duyarız dedi ve duyduk çok şükür.
Canım doktorum çok iyi.hem de tanıdık ama dün bize böyle bişey yaşattı sonradan çok güzel sorun yok falan dedi ama ben toparlanamadım. Sıkışık mı gitmek lazımdı bana öyle bişey demedi.

Doktor ilk düşükten sonra hiçbi test yaptırma gereği duymadı. İkinci sağlıklı olur dedii bende inandmm. Dr ların ihmalkarlığı iki üç kez canımızın yanmasını bekliyorlar işte..

Benim de bir dusugum olmustu canim. Doktor bir dusukle test yapilmaz dedi bana da. Iki - uc dusuk yasarsan nedenine bakiyorlar. Bir taneye normal diyorlar. Umarim en kisa surede kendini toparlarsin. Es destegi de onemli, birbirinizi suclamayin. Hem belki mucize olur bebegin gelisir, hic belli olmaz bu isler.

Kizlar teşekkürler masaj ve sicak su torbasi çok iyi geldi su an rahat rahat yürüyorum aklinizda bulunsun ayrıca bas agrisi için ben soğuk kompres yapiyorum basimin üstüne ve hafif enseme o kadar iyi geliyor ki çiğ patates bağlayanlar da var

Doktor ilk düşükten sonra hiçbi test yaptırma gereği duymadı. İksağlıklı olur dedii bende inandmm. Dr ların ihmalkarlığı iki üç kez canımızın yanmasını bekliyorlar işte..
Canım bende kan pihtilasmasi olabilir diyecektim. Sağolsun arkadaş söylemiş en azından hemen coraspirin içmeye başla geç kalmış değilsin bence... Benim arkadaşıma kayseri de 4 kayiptan önce yapmıyoruz demişlerdi. Ablam genetik te ona yonlendirmistim ilk kaybından sonra ve şimdi on günlük bir bebeği var. Onlara kalsa dört taneyi bekleyecekti... Yaşı da 34 du yani...

Bebek kalp sesi dinleme cihazı almayı düşünüyorum. Sizce bir zararı var mıdır? İnternette zararına ilişkin hiç bir şey bulamadım

Perşembe yada pazar müsaitmiş ben pazar gitmeyi düşünüyorum. Yolk sac var bende ama bebek var mı yok mu bişey demedi.kalp atışını görmemiz lazımdı ama yok dedi. Çok moralim bozuldu.akşam sınavım var çalışamıyorum.sen ne zaman gideceksin ?
Bende 7 haftanin icindeyken doktora gittim..kese bos,yolk sac ta olusmamis,kese icinde kan pihtisi var..10 gun sonra gel ama bebek olusmayacak cok umitlenme dedi...10 gun sonra baska bi doktora gittim..alttan ultrason ile bakti..bebegimin kalp atislarini duydum..aglamaktan kendime gelemedim..ben kurtaja hazirlamistim kendimi..olumsuz dusunmeyin..

Canım bende kan pihtilasmasi olabilir diyecektim. Sağolsun arkadaş söylemiş en azından hemen coraspirin içmeye başla geç kalmış değilsin bence... Benim arkadaşıma kayseri de 4 kayiptan önce yapmıyoruz demişlerdi. Ablam genetik te ona yonlendirmistim ilk kaybından sonra ve şimdi on günlük bir bebeği var. Onlara kalsa dört taneyi bekleyecekti... Yaşı da 34 du yani...
Ama coraspin içmek için baya geç kaldm sanırımm. Sat a göre 8 artılardaym. Artk takip etmeyi de braktm moral bozukluğundan. Hiçbir şey yolunda gitmiyor kii..

Bende 7 haftanin icindeyken doktora gittim..kese bos,yolk sac ta olusmamis,kese icinde kan pihtisi var..10 gun sonra gel ama bebek olusmayacak cok umitlenme dedi...10 gun sonra baska bi doktora gittim..alttan ultrason ile bakti..bebegimin kalp atislarini duydum..aglamaktan kendime gelemedim..ben kurtaja hazirlamistim kendimi..olumsuz dusunmeyin..
Bende senin yaşadığın duygulara yakın duygular hissediyorum şuan. Kürtaja hazırlıyorum kendimii. Çok şükür sen meleğinin kalp atışlarını duymuşsun. Ben gördüm ama duyamadımm. Benm miniğim gelişmiyorr. Sanırım sona yaklaşıyorum :KK43:

Bende senin yaşadığın duygulara yakın duygular hissediyorum şuan. Kürtaja hazırlıyorum kendimii. Çok şükür sen meleğinin kalp atışlarını duymuşsun. Ben gördüm ama duyamadımm. Benm miniğim gelişmiyorr. Sanırım sona yaklaşıyorum :KK43:
9 hatta 10. Haftaya kadar kesin karar verme bekle...folik asit ic hergun..kac haftaliksin

Kızlar mide bulantısı için nasıl çözümler bulabilen var mı mutsuzperi mutsuzperi cim sende bulantı çekiyordun nasıl başediyorsn ben yemek yemeyi çok özledim yiyemiyorum hiç bşy :KK43:

Canım selam ,benim geceleri yogunlasıyo tavsiyelerime göre damla sakızı çiğnemek bana çok iyi geldi ,soda da bastırıyo biraz.Az az ve sık sık zorda olsa bişeler yemeye çalış ,boş mide daha kötü oluyo ,bide temiz havada ağır tempo yürüyüşte bana iyi geliyo inşallah çabucak toparlarız :KK43:

9 hatta 10. Haftaya kadar kesin karar verme bekle...folik asit ic hergun..kac haftaliksin
8 artılardaym işte takip etmiyorumm gelişmiyor diye. Folic trio kullanıyorum. Yemekte iyi yiyorum bulantım yok. Ama gelişmiyor bebek. Bugün kasık ağrılarm da başladı baya düşücek herhalde. Napıcam nasıl dayanıcam hiç bilmiyorum

X