2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
gunsydin bayanlar benim oglum 4 ay 10 gunluk iki haftadir oturtmaya basladim doktorumuz oturtabilecegimi soyledi asm deki hemsirede destekli iturtbilecegimi soyledi

Kızlar dru beslenme tablosu veren varsa atabılır misiniz ? Bu meyveleri 3 gün arayla vericez doru anladm dimi 3 gün aynı meyveyi değil dimi verip 3 gün bekleyip diğerine geçicez? Biz daha 6 yı doldurmadık dr sadece tatmaya basladın meyveyi dedi bir de yogurt ver deiBir de bebeklerinizi neyle örtüyosunuz havalar sogudu

Canım doktor söylemişti tv de bebişler emme eğiliminde olduğundan dil hep dışarı doğru çıkarıyomş gibi yapıyormuşlar dilin ortasına koymamız gerekirmiş öyle öyle alışacakmış yani sevmediğinden fln değildir muhakkak bende çok çok az az veriyorm öyle yapıyor diliyle itiyor sanki ama emmeye eğilimli olduklarından dilini yuvarlayarak yutmayı bilmiyorlar henüz
Dilinin ortasina nasil koyucaz ki
Agzini zor aciyo bizim sipa
Benim duymak istedigim cevabi yazmissin yutmayi bilmediklerinden diye
Cunku yemeyen cocuk cok zor
Benim 8 yasindaki kizim yemezdi 1 -2 senedir dogru durust yiyor
Hatta annanesi yanimizda ise hala agzina tikistirir yapma anne diyorum e yemiyor diyor
Etle bu sene tanistik diyebilirim severek yemeye basladi eskiden yutAmazdi
Simdi yiyor diye bir mutlu oluyorum ki sorma
Benimkisi cok gec kalmis bir mutluluk ama sukurler olsun
Simdi de kucuk kizim yemek konusunda ablasina benziycek diye odum kopuyor

Dilinin ortasina nasil koyucaz ki
Agzini zor aciyo bizim sipa
Benim duymak istedigim cevabi yazmissin yutmayi bilmediklerinden diye
Cunku yemeyen cocuk cok zor
Benim 8 yasindaki kizim yemezdi 1 -2 senedir dogru durust yiyor
Hatta annanesi yanimizda ise hala agzina tikistirir yapma anne diyorum e yemiyor diyor
Etle bu sene tanistik diyebilirim severek yemeye basladi eskiden yutAmazdi
Simdi yiyor diye bir mutlu oluyorum ki sorma
Benimkisi cok gec kalmis bir mutluluk ama sukurler olsun
Simdi de kucuk kizim yemek konusunda ablasina benziycek diye odum kopuyor
Çok şükür alışmış ya en azından minikler de yavaş yavaş alışacaklar canım inşallah ablasına çekmez bu konuda yemek seçmesi hem kotu hemde zor olur bizler için mutlaka

Kızlar dru beslenme tablosu veren varsa atabılır misiniz ? Bu meyveleri 3 gün arayla vericez doru anladm dimi 3 gün aynı meyveyi değil dimi verip 3 gün bekleyip diğerine geçicez? Biz daha 6 yı doldurmadık dr sadece tatmaya basladın meyveyi dedi bir de yogurt ver deiBir de bebeklerinizi neyle örtüyosunuz havalar sogudu
3 gün boyunca 1 öğün, tercihen sabah saatlerinde aynı besini vereceksin canım, böylece gün içinde alerjik reaksiyon gösterirse o besinden olduğunu bileceksin hemde ek gıdaya alıştırmış olacaksın. Boş geçen gün olmayacak. Ben Eskişehirdeyim, eylül itibariyleyorgana geçtik...

Daktır a gittik bugün
8200 69 cm. Gelişim iyi dedi. Anne sütü yetiyor 6. Ayda ek gıda dedi. Aceleniz yok dedi.
Önce meyvenin suyu dedi ( benim vermediğim meyve püresi kalmadı ama hiç sesimi çıkamadım :p) sonra sebze ve sebze çorbası dedi.
Gece vermek için sütlü pirinçli muhallebi dedi onu şimdide verebilirsin uzun uyuması için. Yulaflı olsa dedim önce pirinç unlu dedi.
Kan ilacını ver dedi. Vermicem ama zaten kakadüzensiz bide kabızlıkla uğraşmasın yavrum.
Haberler böyle bizde. Sevgilerrr :))

3 gün aynı meyveyi vericeksin ama ben hç yapmadım öyle dha bişeyede alerjisi çkmadı çok şükür

Ben üç gün alerji testi yapmadım fakat şeftali püresi vermiştim bikere akşama doğru oğlumun vücudunda sivilce tarzı kabarıklar oluştu sonra bikaç gün sonra yine seftali verdim yine aynı oldu.. böylece seftaliye alerjisi oldugunu anladık bidahada vermedim.. yani alerjisi olursa üç günde değil aynı günde veya ertesi günde ortaya çıkar diye düşünüyorum

Daktır a gittik bugün
8200 69 cm. Gelişim iyi dedi. Anne sütü yetiyor 6. Ayda ek gıda dedi. Aceleniz yok dedi.
Önce meyvenin suyu dedi ( benim vermediğim meyve püresi kalmadı ama hiç sesimi çıkamadım :p) sonra sebze ve sebze çorbası dedi.
Gece vermek için sütlü pirinçli muhallebi dedi onu şimdide verebilirsin uzun uyuması için. Yulaflı olsa dedim önce pirinç unlu dedi.
Kan ilacını ver dedi. Vermicem ama zaten kakadüzensiz bide kabızlıkla uğraşmasın yavrum.
Haberler böyle bizde. Sevgilerrr :))
Ha ha ha, dr.un adı reşit kendin söyle kendin işit :KK70: maşallah oğluşa

Dun gece bizim de öyleydi 8 den 11 e kadar kaç kez uyandı sayamadim, gündüz de uyumadi. Bi huzura kavuşamadı kuzular
Aynen!gece kac kere uyanıyor bakmıyorum artık saate.sabah 5te ayaktayız.eşime diyorum ki hadi karnı tok cocukla bi saat ilgilen uyuyayım.mızırdatıyo,uyumak ne mümkün of

agresifportakal agresifportakal cancağazım sen bu Islak mendilleri araştırmıştın, senle birlikte bende sarı yenidoğan unibaby e başlamıştım. Ne yapıyosun hala aynı devam mı? 6. Ay dolunca değiştirelim diye konuştuk eşimle, ne alsam diye bakıyorum. Sana ve diğer arkadaşlara sorumdur: Islak mendilimizi değiştirelim mi ve ne kullanalım...?

X