2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
gumus19 gumus19 maşallah sana ne kadar güçlü bir annesin ve ne kadar pozitifsin. Tek gözü yok demek yerine diğeri normalden de iyi diye düşünüp güzel bakıyorsun hayata. Rabbim korktuğun ne varsa kaygılandığın ne varsa hepsinden korusun sizi inşallah.
Senin oğlanın birtek annesi olsun ona birşey olmaz :KK66:

gumus19 gumus19 ,şer gibi görünen olaylarda bizim için hayırlar vardır,sen de olumsuz gibi görünen bu olayı böylesine güçlü ve sabırlı karşıladığın için ne mutlu sana..Allah sabredenlerle beraberdir,bu sabrının karşılığı sana kat kat geri gelecek eminim ve yakışıklının da bahtı güzel-ömrü güzel olacak Allahın izniyle..İmtihan dünyasındayız,herkes birşeylerle sınanıyor,kimi malıyla,kimi eşiyle,kimi kayınvalidesiyle,kimi işiyle, kimi de evladıyla...“Olur ki siz bir şeyden hoşlanmazsınız, hâlbuki hakkınızda o bir hayırdır. Ve olur ki bir şeyi seversiniz, hâlbuki hakkınızda o bir şerdir. Allah bilir, siz bilmezsiniz.” (Bakara, 2/216).

Bayram bayram siz bunla meşgul etmek istemezdim sevgili annişler ama cumartesi başlayan ishalim var. Üşüttüm herhalde diye ciddiye almamıştım ama bugün hala devam ediyor. Bebeği emziriyorum . Onda bir sıkıntı yok çok şükür Ama gitsem mi acile falan . Labaratuvarçalışıyor mudur, yarn da köye gideceğiz. Napsam bilemedim

Bayram bayram siz bunla meşgul etmek istemezdim sevgili annişler ama cumartesi başlayan ishalim var. Üşüttüm herhalde diye ciddiye almamıştım ama bugün hala devam ediyor. Bebeği emziriyorum . Onda bir sıkıntı yok çok şükür Ama gitsem mi acile falan . Labaratuvarçalışıyor mudur, yarn da köye gideceğiz. Napsam bilemedim
Canım 16 sı açıkmış mesaj geldi hastaneden bana öyle yazıyordu ama su kaybı olmaması için bol su ve suda kabuklarıyla beraber patatesi haşlayıp yiyebilirsin muzda iyi gelir ama fovori patates ben hep oyle yaparım leblebide olabilir bol su iç ama bebişte emiyo senin vücudun susuz kalmasın

Herkese mutlu bayramlar güzel anneler tatlı bebişler..

Bnm oğluş ishal olmus ek gıdaya başladık varmı öneriniz
gumus19 gumus19 cnm nasıl güzel bi annesin.. Çok geçmiş olsun öncelikle evladın çok mutlu olcak böyle bi annesi olduğu için.. çok öpüyorum oğluşunu
Tatlım ishal olanlara patates yiyin denir ama bilmiyorum yavrucaklar yiyebilir mi. Ama muz verebilirsin

Salgın var canım ya eşim ve eltimde de aynı sıkınti ve baya uzun sürüyor geçmiş olsun

gumus19 gumus19 öyle güçlüsün ki inşalla h oğlun da senin gibi güçlü olur. Protez için hiç üzülme arkadaşım annesi vefat edince ogrenmis tek gözünün protez olduğunu ve su an düşünüyorum da annesi yaşasa belki 60 yaşında olacaktı şimdi herşey daha iyi. Ve oğlun için dua ediyorum inşallah karsisina onu gerçekten seven bir kız çıkar zaten gerçekten seviyorsa bunları dert etmeyecektir inan. Herşey Allah tan bizim ne olacağımız belli değil ki. Eşim evlenmeden önce bana ilerde çocuk sahibi olamama ihtimalimiz olduğunu söyledi ki vardı da ben bunu bilerek evlendim onunla diyorum ya herşey Allah tan çok şükür bir evladımız var hem de tedavi vs olmadık
O dilerse herşey mümkün. Inşallah evladın kendini seven biriyle cok mutlu yaşar

gumus19 gumus19 öyle güçlüsün ki inşalla h oğlun da senin gibi güçlü olur. Protez için hiç üzülme arkadaşım annesi vefat edince ogrenmis tek gözünün protez olduğunu ve su an düşünüyorum da annesi yaşasa belki 60 yaşında olacaktı şimdi herşey daha iyi. Ve oğlun için dua ediyorum inşallah karsisina onu gerçekten seven bir kız çıkar zaten gerçekten seviyorsa bunları dert etmeyecektir inan. Herşey Allah tan bizim ne olacağımız belli değil ki. Eşim evlenmeden önce bana ilerde çocuk sahibi olamama ihtimalimiz olduğunu söyledi ki vardı da ben bunu bilerek evlendim onunla diyorum ya herşey Allah tan çok şükür bir evladımız var hem de tedavi vs olmadık
O dilerse herşey mümkün. Inşallah evladın kendini seven biriyle cok mutlu yaşar

Valla canim bende ikilemdeyim ama sonucta verecegi en dogal/ bitkisel vs ilactan daha hayittlidir diyip yaradana siginip verdim. Ben ihlamuru kendim icinde hep şu sekilde yaparim..
Su kaynamaya cikinca elmayi 4 5 e bolup icine atarim 5 dk kadar elmayi kaynatirim altini kapatip icine ihlamuru ve dal tarcini eklerim. Sikica kapagini kapatip 10 dk sonra bardaga suzgecle aliyorum. Bal ve limon kullanmiyorum. Kiza da bu sekilde verdim sadece tarcini koymadim emin olamadim
Demleme seklinde veriyorsun o zaman? Elma kabuklarini bulundugu odayi nemlendirecegin cattle yada buhar makinasinin icinede atabilirsiniz diyorlar. Bende grip olunca kizim internette baya arastirdim. Buhar makinasindanda almaya karar verdim. Mesela viksi bebeklere kullanamiyorsun ama buhar makinasinin icine atip bulundugu odada nefes alip vermesini saglayabiliyorsjn. Allahtan kizimin burnu tikali falan degildi. Okyonus suyunu sıkıp cektim hortumla devamli birsey cikmadi. Cok gecmis olsun sizede. Ben acillik oldum dun gripten. Baya agir geciriyormusum. En kotusude suan benim icin emzirmeden dolayi ilac alamamak. Ya ilac kullan yada emzirme durumuna geldi. Doktor ilaclari kullanirsan 5 saat emzirme diyor. Zaten gunde 3 kez yazmis ilaclari. Cok caresiz kaldim.. neyseki kizin gribi hafif atlatildi onunla fazla uzulmedik.

Kızlar sağolun
Hekim komşu var muayene etti Boğaz'ı kızarmış, dolu dolu öksürüyor balgam söker gibi, burun fena, gözler kızarık, ne pis bi virüsmüş,
Doktorumuzla konuştuk,
Burnunu sürekli açık tutuyoruz,
Ateş çıkarsa ılık duş ve calpol
Öksürük için günde 3 defa PROSPAN bitkisel öksürük şurubu başladık,
Ateşi calpol vermeme rağmen 37 altına düşmüyor sabah 38 i geçti, bakalım yarına toparlar inşallah kuzum :KK43:
Canim 1 2 gun ates yapiyor. 38.5u gecerse risk basliyor demisti. 38.5a kadar cikarsa once ilik dus yine gecmezse calpol. Suan ne durumdasiniz? Bizimki cok hafif gecirdi oyle bogazda burunda birsey yoktu. Ama balgami var tabi suan ve bir turlu bogazindan inmedi o balgami. Suruba 3 gun daha devam et dedi doktoru. Cok gecmis olsun...

X