2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Goz protezi oglumun sol gozu kucuk dogustan ve gormuyo (sag gozde sorun yok sukur) yuz simetrisi bozulmamasi ve estetik gorunum olmasi icin goze hareketli protez takiliyo
Sunnetten korkuyorum da egrilik ve idrar deliginin asagida olmasi korkutuyo beni zaten zor olan o kisim sorunsuz atlatiriz insallah

Cok sukur ki sag gozu goruyo hatta sol gozun gorme yetisi de sag gozde yani 2 kat fazla goruyo yani hayatini devam ettirebilir kimseye muhtac olmadan baska saglik sorunumuz yok hayati tehlike yaratacak bi hastaligimiz cok binlerce kez sukurler olsun ben ogllumu cok zor buldum 5 dusukten sonra cok zor bi hamilelik gecirdim erken dogurdum kuvezdeyken bekledim zor zamanlar gecirdim yani tek gozu gormuyo diye dert etmiyorum ama disardan belli olmasi protezin zorluklari oglumun yasayacagi zorluklar beni dusundiruyo askere gidemiyo mesela yada sevdigi kiz onu nasil karsilar sakat gozuyle bakmasinlar ogluma tek gozunun eksikligini yuzune vurmasinlar tek dusuncem bu allah yardimcimiz olsun oglumun kaderi boyleymis verdiyse vardir bi bildigi elden bisey gelmiyo
Bu hayatta kimin basina nelerin gelecegini kim bilebilir. Biri cocugum saglikli der belki 5 belki 15 yasina geldiginde onunda basina birsey gelmeyecegi ne malum. Emin ol hepimiz herseye hazirlikli olmaliyiz. Bunlari takma kafana oyle guclu bir kisilik olacakki kimse onun gozune falan takilmayacak ileride herkesi bastiracak. Bizim sirkettede vardi gozunde protez olan bir arkadasimiz, cocuk sirketin bel kemigi durumunda. Inan bana arkadaslarla aramizda 1 gun bile gozu ile ilgili bir konu gecmedi. Kucukken mevcut durumu kabullenmeside daha kolay oluyor cocuklarin. Evin kiymetlisi oglusunuda op bizim icin :)

Son düzenleme:
Bnde bunu merak ediyordum canım iyi oldu yazman doktor kaslarını kontrol amaçlı ayaklarına bastırtıp oturtmuştu ama sormak aklıma gelmemişti bende kucağımda oturtuyorum kendisi kalkıyo oturmak için yaslanmak istemiyor zararı olmaz die düşünüyorum
Kizlar banada doktoe henuz erken oturtmaya calismayalim demisti. Hatta bunu daha ben sormadan kendi soyledi. Bakiyorum yanina destek yastik koysam oturacak bizimkide ama doktorun soyledigi aklima geliyor kaldiriyorum hemen. Isterseniz yinede doktora danisin. Belki legen kemigi acisindan ne biliyim atiyorum tabi kafadan suan fiziksel gelisimi icin sakincasi vardir henuz. Camaron Camaron

Bayram bayram siz bunla meşgul etmek istemezdim sevgili annişler ama cumartesi başlayan ishalim var. Üşüttüm herhalde diye ciddiye almamıştım ama bugün hala devam ediyor. Bebeği emziriyorum . Onda bir sıkıntı yok çok şükür Ama gitsem mi acile falan . Labaratuvarçalışıyor mudur, yarn da köye gideceğiz. Napsam bilemedim
Isbasi yaptigimda tam 1 hafta surdu ishalim.. sonra yine ara ara ishallerle devam ettim. Saka gibiydi 3 saatte bir lavabodaydim. Bebekle ilgili bir sıkıntı olmuyor cnm. Zatn doktora gitsen ne olacakki ben dun acile kaldirildim degisen birsey olmadi simdi yine ilac kullanamiyorum. Emzirmiyorsan git, emziriyorsan bosuna gitme bence evde bildigimiz yontemlerle ishali kovala :) 3 gunden fazla suren ishallerde doktora gidilmeli diye biliyorum..

Kizlar banada doktoe henuz erken oturtmaya calismayalim demisti. Hatta bunu daha ben sormadan kendi soyledi. Bakiyorum yanina destek yastik koysam oturacak bizimkide ama doktorun soyledigi aklima geliyor kaldiriyorum hemen. Isterseniz yinede doktora danisin. Belki legen kemigi acisindan ne biliyim atiyorum tabi kafadan suan fiziksel gelisimi icin sakincasi vardir henuz. Camaron Camaron
Tek başına oturtmam canım da kucağımda oturuyo hep tek başına düşer zaten o kdr gücü yok daha genelde kucağımda oturmak istiyo bana yaslanıyo fln dr sormadım ama sorcm bayram bi çıksın

Canim bana da doktor oturt destekli dedi :) belki gelisimine goredir. Her cocuk farkli sonucta. Doktorlarin takip ettikleri ekoller de farkli. Altinci ay olunca hepsi oturacak bir sekilde.

gumus19 gumus19 canım öncelikle geçmiş olsun. Okurken ne güçlü ne sevgi dolu bir anne dedim. Senin güzel yüreğinle, guzel sevginle yavrun o durumu aklina bile gelmeyecektir. Bundan sonra saglikli kazasiz belasiz omru olsun. Allah başka hastalik baska dert vermesin Allah tüm bebeklere, cocuklara sifa versin. Yetiskin birinde gormustum protezdi cok yakin akrabasi soyledi soylemezse anlasilmiyordu bile. Yayrunu çok opuyorum. Hayirli bayramlar herkese

Canim bana da doktor oturt destekli dedi :) belki gelisimine goredir. Her cocuk farkli sonucta. Doktorlarin takip ettikleri ekoller de farkli. Altinci ay olunca hepsi oturacak bir sekilde.
Merhabalar ocak annesiyim . Epeydir takip edemiyorum ek gidayla ugrasiyoruz. 8. Ay bitti. 3,5 aylik olinca dr un bilgisinde destekle azar azar oturtmaya basladim. Kendi oturmaya calisiyordu. Zamani gelince kendileri gosteriyo birsekilde. Yatirsamda kaldirmaya calisiyordu kendini. Dr fiziksel muayene ediyor. Hazir olup olmadigi gorup yonlendirir. Bir ay gec bir ay erken degisir. Her cocuk farkli. Canı isteyince yapiyorlar yapacaklarini

Kızlar bebeğimin vücudu kırmızı döküntü olmuş. Zaten egzama gibi pul pul döküntüler vardı, süt alerjisi şüphesi vardı, bugün azmış kızarmış vücudu. Annemin memlekete geldik, evimden 5 saat uzakta köydeyim. İnşallah kötüleşmez. Ciğer mi ağır geldi ki bu çocuğa acaba.

Kızlar bebeğimin vücudu kırmızı döküntü olmuş. Zaten egzama gibi pul pul döküntüler vardı, süt alerjisi şüphesi vardı, bugün azmış kızarmış vücudu. Annemin memlekete geldik, evimden 5 saat uzakta köydeyim. İnşallah kötüleşmez. Ciğer mi ağır geldi ki bu çocuğa acaba.
Çikolata ? Ben yersem bizimkine alerji yapio mesela. Kakasi kanlanio ve kaşları kıpkırmızı oluyor

Demleme seklinde veriyorsun o zaman? Elma kabuklarini bulundugu odayi nemlendirecegin cattle yada buhar makinasinin icinede atabilirsiniz diyorlar. Bende grip olunca kizim internette baya arastirdim. Buhar makinasindanda almaya karar verdim. Mesela viksi bebeklere kullanamiyorsun ama buhar makinasinin icine atip bulundugu odada nefes alip vermesini saglayabiliyorsjn. Allahtan kizimin burnu tikali falan degildi. Okyonus suyunu sıkıp cektim hortumla devamli birsey cikmadi. Cok gecmis olsun sizede. Ben acillik oldum dun gripten. Baya agir geciriyormusum. En kotusude suan benim icin emzirmeden dolayi ilac alamamak. Ya ilac kullan yada emzirme durumuna geldi. Doktor ilaclari kullanirsan 5 saat emzirme diyor. Zaten gunde 3 kez yazmis ilaclari. Cok caresiz kaldim.. neyseki kizin gribi hafif atlatildi onunla fazla uzulmedik.
Cok gecmis olsun ikinizede tam sakat havalar donemine girrduk 10 kisiden 8i rahatsiz. Rabbim bebelerimizi korusun

Tabiki cigerrr canım üçgün beklee geçmezse doktora git

Tabiki cigerrr canım üçgün beklee geçmezse doktora git
Yaa kızlar hamileyken konuştuk bu ciğer olayını, şimdi niye kimse uyarmadı beni :KK22::KK17: bilemedim kuzum ya ben, sevmem de Ama şifa olsun diye az bişey yedim... eyvahlar olsun, miniş bide kaşınmayı öğrendi teyzesi valla acıttı, çizdi bütün göğsünü, içim gidiyo :KK43:

Yaa kızlar hamileyken konuştuk bu ciğer olayını, şimdi niye kimse uyarmadı beni :KK22::KK17: bilemedim kuzum ya ben, sevmem de Ama şifa olsun diye az bişey yedim... eyvahlar olsun, miniş bide kaşınmayı öğrendi teyzesi valla acıttı, çizdi bütün göğsünü, içim gidiyo :KK43:
Bişey olmaz üç gün yediklerine dikkat et üçgün sonra temizlenir domateste yeme canım bunlar kaşıntı yapıyor egzamayı arttırıyor krem varsa sür yıkaya biliyorsan yıka rahatlatır canım geçmiş olsun

Açelya ben hamileyken de yedim doğduktan sonra da. Bi sıkıntı yaşamadım kuzum. Hangi bebeğe ne dokuncak belli değil gerçekten hepsi farklı farklı. Kursta bize doğduktan sonra şundan bundan yemeyin hiç demediler. Yediğimiz şeyin ardından etkileri gözlemleyerek karar vermelisiniz dediler. En basitinden bazı yiyicekler bi anne yiyince bebeğine gaz yapıyor diğerine yapmıyor. Sen bulmuşsun ciğermiş demek takip et bakalım geçecek inş.

Herkese merhaba ben mayıs annesıyım ve sohbetsiniz çok hoşuma gıttı aranıza katılmak istedim ve okurken ciğer konusuna değinmişsiniz bu akşam ciğer Yücel ama bebeğe zararı mı oluyor bilen yardımcı olabılır mi ? Birde bebeğinde böbrek reflüsü olan varmı

Herkese merhaba ben mayıs annesıyım ve sohbetsiniz çok hoşuma gıttı aranıza katılmak istedim ve okurken ciğer konusuna değinmişsiniz bu akşam ciğer Yücel ama bebeğe zararı mı oluyor bilen yardımcı olabılır mi ? Birde bebeğinde böbrek reflüsü olan varmı

Hosgeldinnnnn
Genel olarak ciger zararlidir diye bir sey duymadim ben ama bebegine gore alerji yapiyor sanirim. Cok fazla tuketmeden bebeginin tepkilerine bakabilirsin

Ciger mi verdin :KK57:

Kiz seni allah kahretmesin
Sen yemissin ; ))
Benim yedigim ictigim hicbirsey oznur simaya etki etmiyor da
Dusunemedim senin yedigini ; )))

X