2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Allah sabrını veriyor da bazen dayanamayıp ağladığım oluyor , sonra bebeğimi üzüyorum diye tekrar ağlıyorum , karmakarışık bir ruh hali.
Yani ben bir çözümünü bulamadım bu tükürüğü yutamamanın ve ağzımdaki ekşimeye de bi çözüm bulamadım. Ne yesem ağzım ekşiyor. Sonra bulantım tavan yapıyor. 10 günü geçti herhalde böyleyim. Erkek bebeklerde dördüncü beşinci ayda geçiyormuş , ama kız bebeklerde doğuma kadar sürüyormuş. Öyle diyorlar.
Kime söylesem psikolojik diyor. Deli muamelesi yapıyorlar resmen. Böyle şey mi olurmuş. Oluyor işte başa gelince anlıyor insan. Açım ama birşey yiyemiyorum. Evden çıkamıyorum. Artık dakikaları saatleri sayar oldum. Geçicek bir şekilde katlanacağım. Belki üç aydan sonra azalmaya başlar. İnşAllahh :dua:
. Bana da psikolojik yutamiyorsun diyorlardi ama sen onlara de ki psikolojik olsa dogumla gecmezdi diye, benim dogumdan iki gun sonra gecti, bebegim kiz ,erkeklerde belki dediign gibi daha cabuk gecer, bende cok agladim eve kapaniyor insan , tukyrmekten kendinden soguyor ama geciyor ,gecince ne sabirliymisim diyirsun, gercekten basa gelen cekiliyor, allah sabrini veriyor, arada senj oyalamasi icin misir patlatabilirsin ,yavas yavas yersin, veya yesillik, marul salatalik filan oyalar, leblebi tozu kimilerinde ise yariyormus istersen bir dene,bazilarinda ise kahveyi dilininin altinda koyup bekletmek yariyormus bikac kez yapinca arka arkaya kesmese bile hizini yavaslatiyor, kahveyi kuru sekilde agzinda tutucaksin, ben ilk yaptim cok artti agzimdayken sonra bi bes dakikaya dustu yarim saat rahatladim ama sonra ise yaramadi, belki sende yarar, eksimeme karpuz iyi gelmisti ,doguma bir ay kala okuduk biryerde birine iyi gelmis diye dene istersdn onu da, birde yagli, baharatli sekerli seyler arttiriyor tykurugu onlardan uzak drumaya calis, aci filan yememeye calisirsan iyi olur,sabret arkadasim gecicek bu gunler ,sende saglikla kucagina alicaksin bebegini..

Hepiminize tesekkur ediyorum bu aralar cok takmistim zaten sizin sayenizde guclu durabildigimi gordum
Canim gerçekten beni duygulandirdin ne kadar güçlü bir annesin maşallah.rabbim dermansız dert vermezmis gözü hiç belli bile olmayacak zaten sende yazmışsın.onu sevecek insan kalbini ruhunu kişiliğini sevecek hiç üzülme emi sünneti de inşallah güzel geçer hemencecik toparlar bebişin.bu arada merak ettim ismi ne esmer sekerimizin
Murathan teyzesi
gumus19 gumus19 sen kalbi güzel çok pozitif bi annesin. Herkesin bu dünyadaki sınavı farkli. Benim kayinbabamin gözüne 3 4 yaşındayken cam batmış ve sol gözünü kaybetmiş. Protez takılı şu an ve hiç belli değil. Sevecek kız onu öyle sevsin yoksa hiç sevmesin boşver takma bunları
Gittigi yaptirdigi dr kim sorarmisin

Benim iki bilegim de şişti kızlar. Bebeyi tasimaktan. Özellikle gece emzirrken kolumda tutmak çok yoruyor. Siz nasıl emziriyorsunuz. Minder aldım emzirme minderi ama suan tozlu raflara kalktı. ...

. Bana da psikolojik yutamiyorsun diyorlardi ama sen onlara de ki psikolojik olsa dogumla gecmezdi diye, benim dogumdan iki gun sonra gecti, bebegim kiz ,erkeklerde belki dediign gibi daha cabuk gecer, bende cok agladim eve kapaniyor insan , tukyrmekten kendinden soguyor ama geciyor ,gecince ne sabirliymisim diyirsun, gercekten basa gelen cekiliyor, allah sabrini veriyor, arada senj oyalamasi icin misir patlatabilirsin ,yavas yavas yersin, veya yesillik, marul salatalik filan oyalar, leblebi tozu kimilerinde ise yariyormus istersen bir dene,bazilarinda ise kahveyi dilininin altinda koyup bekletmek yariyormus bikac kez yapinca arka arkaya kesmese bile hizini yavaslatiyor, kahveyi kuru sekilde agzinda tutucaksin, ben ilk yaptim cok artti agzimdayken sonra bi bes dakikaya dustu yarim saat rahatladim ama sonra ise yaramadi, belki sende yarar, eksimeme karpuz iyi gelmisti ,doguma bir ay kala okuduk biryerde birine iyi gelmis diye dene istersdn onu da, birde yagli, baharatli sekerli seyler arttiriyor tykurugu onlardan uzak drumaya calis, aci filan yememeye calisirsan iyi olur,sabret arkadasim gecicek bu gunler ,sende saglikla kucagina alicaksin bebegini..

Demek doğumdan sonra geçti seninki canım :KK43: 9 ay dile kolay..
Bende artık ümidimi kaybettim , geçmeyecek biliyorum doğuma kadar. Hamileliğimi hiç yaşayamıyorum çok üzülüyorum.
Çıkıp alışveriş yapamıyorum. İki insan içine karışıp muhabbet edemiyorum. Herşeye hasret kaldım.
Sanki ağzımdaki benim tükürüğüm değil de bir başkasının tükürüğü. Ne zormuş ya , psikolojim çok bozuldu tarifi yok..

Biz çoğu Zaman yan yana Yatıyoruz, ikimizde öyle daha rahatız canım. Tabi benim tombiş bu şekilde oyunda yapabiliyo, yüz üstü falan dönüyo herhalde ondan hoşuna gidiyo :)

Yatarak emzirmek bebekte kulak iltihabina yol aciyormus uzun vadede
Drumuza sordum
Okudum bir yerde diye
Kesinligi yok ama bebegin basinin govdesinden yukarida olacak sekilde emmesi midesi ve sagligi icin daha iyi dedi

Düzenli mi adetleriniz diyecektim
Ben 2 tane oldum en son ayın 10 uydu oldum bugun 15 i en az 5 gün geciktim
Korunduğum halde içimi bir korku kapladı
Kafamda deli sorular
Tedirgin olmaya başladım
Sizde durumlar nasıl

Düzenli mi adetleriniz diyecektim
Ben 2 tane oldum en son ayın 10 uydu oldum bugun 15 i en az 5 gün geciktim
Korunduğum halde içimi bir korku kapladı
Kafamda deli sorular
Tedirgin olmaya başladım
Sizde durumlar nasıl

Bende 2 kez oldum
Duzenli degil 5 gun atti bakalim simdi 19 eylul gosteriyor takvimim nezaman gelecek bakalim

Bende 2 kez oldum
Duzenli degil 5 gun atti bakalim simdi 19 eylul gosteriyor takvimim nezaman gelecek bakalim

Bende 2 kez oldum
Yani ikinci 5 gün ileri attı üçüncüyü 19 unda bekliyosun
Doğru mu anladım
Dilerim benim gibi gözün yollarda kalmaz o zaman:))

Kızlar hepinizin bayramı mübarek olsun
Allah sevdiklerinizle beraber tekrarına erdirsin inşallah
Benim size bir sorum var daha doğrusu içinizden adet olanlarA
Adet olduysanı düzenli m
Ben son iki aydır oluyorum canım tam doğum yaptığım gün oluyorum yani her ayın 29 u iki aydır sasmadi valla :KK43:

Kızlar kimseyle paylaşamadım size danışmak istedim hamileyim:KK43: napıcağımı bilmiyorum çok moralim bozuk kendime kızıyorum dikkat etmedik diye napıcam ben şmdi eşim aldırmayalım diyor ama bana bıraktı:KK43:

Kızlar kimseyle paylaşamadım size danışmak istedim hamileyim:KK43: napıcağımı bilmiyorum çok moralim bozuk kendime kızıyorum dikkat etmedik diye napıcam ben şmdi eşim aldırmayalım diyor ama bana bıraktı:KK43:
Anaamm nasıl oldu o. Düzenli adet görmeye başlamışmıydın?
Valla canım biz hiçbirşey diyemeyix bu konuda en iyi kararı eşinle sen vericeksin.
Başıma gelse benim içinde zor bir karar olurdu.
Hakkınızda hayırlısı olsun

X