2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Eylül nasıl belli etti kendini ama. Bi gecede evler soğudu, terliksiz gezilmiyo. Geceleri buz gibi şehrim yaa. Yaz günü iyiydi, napcaz Eskişehir in rüzgarında ayazında bebelerle bilmem...

bende kara kara düşünüyorum
çorap giydiriyorum ama ayakları yine soğuk
gece uzun kollu giydiriyorum içine atlet giydirmeye başladım
yazın incecik örtüden rahatsız oluyordu şimdi nasıl kalın yorgan battaniye örteceğiz bilmiyorum

14258192_777289635743044_3028394308706404475_o.jpg
oğlumdan hepınıze iyi geceler mesajı var:emir_bebek::emir_bebek: saat 23 oldu gozlerınde gram uyku yok oyun oyna benle dıyor :)):anne:

bende kara kara düşünüyorum
çorap giydiriyorum ama ayakları yine soğuk
gece uzun kollu giydiriyorum içine atlet giydirmeye başladım
yazın incecik örtüden rahatsız oluyordu şimdi nasıl kalın yorgan battaniye örteceğiz bilmiyorum
valla şu gunlerde havalar bıraz serınledı uzun kollu gıydırdım bı kaç gun çoçuk kan ter içinde kalıyordu yazdan kıştan daha kotu bı dönem bu ara geçişler

Kızlar demir ilaciyla ilgili bir yakınımda sorun çıktı. Bebekleri 7 aylık. Önce siyah kaka sonraki gün köyü yeşil kaka yapmış ve çok huysuzlanip ateşi yükselmiş. Ateş düşürücü şuruplar geçici süre rahatlatmis. Hastaneye gittiklerinde yatırmışlar. Kakada kan çıkınca mide delinmesi demişler önce. Sonra kan tahlilinde demirin fazla olduğu görmüş. Üç günlük hastane yatisindan sonra demir zehirlemesi olduğu anlaşılmış. Bebekte zaten demir oranı yüksekmiş bir de demir ilacı kullanınca böyle olmuş. Sonuç önce kan sayımı yapılmalı.

pisgor pisgor ilişki sonrası kan gelmesi bende de oldu hem de her seferinde. Kadın doğuma gitmek istemiyorum :KK43: onun yerine ilişkiden kaçıyorum. Eğer gidersen sonucu yazarsan sevinirim.

Anası kılıklı bir kizim var.sese ve ışığa çok hassas. Ben nefes almaya korkuyorum yaninda.ust kattakiler at kosturuyor sanki.gulis bagisiris masayi ordan oraya cekistirmeler.bi gun soyledim tv sesi geliyor dedim.e daha da soylenmez ki
biz evde vallaha parkeler bıle tıkırdasa açıyor gozunu parmak ucunda geziyoruz :KK76:

Kızlar demir ilaciyla ilgili bir yakınımda sorun çıktı. Bebekleri 7 aylık. Önce siyah kaka sonraki gün köyü yeşil kaka yapmış ve çok huysuzlanip ateşi yükselmiş. Ateş düşürücü şuruplar geçici süre rahatlatmis. Hastaneye gittiklerinde yatırmışlar. Kakada kan çıkınca mide delinmesi demişler önce. Sonra kan tahlilinde demirin fazla olduğu görmüş. Üç günlük hastane yatisindan sonra demir zehirlemesi olduğu anlaşılmış. Bebekte zaten demir oranı yüksekmiş bir de demir ilacı kullanınca böyle olmuş. Sonuç önce kan sayımı yapılmalı.
Hadi ya banada verdiker sağlık ocağından ama vermedim daha hiç verip vermeme arasında gidiyodum 6 aylık kontrolde bende değerlerine baktırcam çünkü tahıllı ürünler veriyorum ben onlarda demir yüksek oluyor ztn boşa vermiyelim

Canım sonuçlar çıktı negatif alerji tahlilllerimiz özel doktorumuzun görmediği bi çatlağımız Varmış krem yazdı oturma banyosu yazdı cocuk cerrahisi kan burdan geliyordur dedi kan degerlerimize tekrar bakıldı demir eksikliğmiz var kan damlasına başlıcaz bayramdan sonra bagışıklıga bakıldı falan Allah a yüzbinlerce kere şükür siz nasıl oldunuz iyimisiniz
İyi canım çok şükür inşallah bundan sonrası hemencecik toparlar minigin demekki kan catlaktan geliyormuş.bizde toparladık sayılır azıcık burnumuz tıkanıyor ama keyfimiz yerinde

Yenibişey buldum tarçınlı süt hem süt yapıyomuş hem yağ yakıyomuş tok tutuyomus akşamları içecem birer bardak :KK66: işe yararsa duyururum buralardan olur inşallah

Valla yaa ne oluk ne oluk hiç bitmiyo dökülmeler ama kararımı verdim kısa kestirecem :KK43: büyüyünce kakariz kafalarına yumurcakların :KK70: şaka maka çok önem veriyodum saçıma içim yanıyor :cry:
Bende deneyeyim bakalım tarçını çok severim zaten :)ise yaramazsa diyetisyen yolu gozukuyor bana :))))

Bizim de kakayi bi tuhaf yapti.kullanmiyoruz biz.

Hadi ya banada verdiker sağlık ocağından ama vermedim daha hiç verip vermeme arasında gidiyodum 6 aylık kontrolde bende değerlerine baktırcam çünkü tahıllı ürünler veriyorum ben onlarda demir yüksek oluyor ztn boşa vermiyelim
Ben de iki üç gün verdim sonra burada yazılanları okuyunca vazgeçtim. Vermiyorum. Bu arada senin ek gıda cizelgeni takip ediyorum. İki üç gündür meyve veriyorum. Haftaya da hip in yulaflisini deneyeceğim. Ek gıda denemelerini yazarsan sevinirim bana da fikir olur.

Bizim de kakayi bi tuhaf yapti.kullanmiyoruz biz.

Kakayi farklı renklerde yapması normalmis. Aynı bizim hamilelikte kullanıp gördüğümüz yan etkiler görülebilirmis. Ateş ve huysuzluk da varsa demir zehirlemesi oluyor sanırım.

Arkadaslar, 4.ay bitti 5. Aya girdik. Ihlamur verilebilir mi sizce? Kizim 2 gun ateslendi, istahi kesildi, oksuruyor ve huzursuzdu. Bugun doktora goturdum hafif grip geciriyormus. Doktorumuzda ilac vermedi ilerlerse tavsiye etti. Bende grip yok ama salgin varmis sanirim doktor soyledi. Aman dikkat edin sizde...
Gecmis olsun canım biz cooooktan grip olduk ve malesef antibiyotik ile atlattık sayılır

X