2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Yanlız o tarçınlı süt yagsız süt olmalı diye biliyorum hem acıktırmaz da şekerinide düzenler

Berdinc Berdinc
içebilirsen keçi sütü iç inek sütünü önermiyor bizim doktor , keçi sütünün hazır satılanları içemiyorum , 2 güne bir sütçü getiriyor taze süt , kaynatıyorum koyuyorum soğuk içiyorum ,

ya bizim oğlan çok sinirli kızlar. çığlıklar atıyor yattığı yerde 10 dk yatmak istemiyor oyun halısıyla artık ilgilenmiyor hemen sıkılıyor sonrada sinirleniyor oyuncaklara olan gücüyle asılıyor ağzınada sokmak istiyor tabi.
sabah 7.30da evde bi çığlıklar komşular gelecek sus oğlum demekten bi hal oldum :) ağlamaya başlayınca bırak ağlasında yapmıyoruz alıyoruz hemen kucağımıza ama susması 5 dk sürüyor.
neden böyle agresifleşti anlamadım normalmi sizce

ya bizim oğlan çok sinirli kızlar. çığlıklar atıyor yattığı yerde 10 dk yatmak istemiyor oyun halısıyla artık ilgilenmiyor hemen sıkılıyor sonrada sinirleniyor oyuncaklara olan gücüyle asılıyor ağzınada sokmak istiyor tabi.
sabah 7.30da evde bi çığlıklar komşular gelecek sus oğlum demekten bi hal oldum :) ağlamaya başlayınca bırak ağlasında yapmıyoruz alıyoruz hemen kucağımıza ama susması 5 dk sürüyor.

Buyume atagidir belki canim. Ya da dis ya da gaz ya da sadece giciklik yapiyordur kim bilir :))

Sizinde dişlerden olabilir ,,,
Bizdede oluyor ARada,

Ben de iki üç gün verdim sonra burada yazılanları okuyunca vazgeçtim. Vermiyorum. Bu arada senin ek gıda cizelgeni takip ediyorum. İki üç gündür meyve veriyorum. Haftaya da hip in yulaflisini deneyeceğim. Ek gıda denemelerini yazarsan sevinirim bana da fikir olur.

Kakayi farklı renklerde yapması normalmis. Aynı bizim hamilelikte kullanıp gördüğümüz yan etkiler görülebilirmis. Ateş ve huysuzluk da varsa demir zehirlemesi oluyor sanırım.
Yok canim bizimki sadece koyu renk olmadi.onun disinda da bi degisiklikler oldu.

Kuzum noldu niye üzüldün sen böyle...Ahh canım erkeklerinin çoğu aynı benim eşimde hamilelikte bana çok düşkündü hamilelik öncesinde de ama bebek olduğundan beri sanki hayatında bitek kızı varmış gibi davranıyor bi sıcak kucaklama bile yok bırak hediyeyi niye böyle oldu niye benden soğudu bilmiyorum bende ilk kez babalik duygusu tattigina bağlıyorum bu durumu geçecek diye bekliyorum.esin babasının yanında da olsa stresli bit işte mi çalışıyor belki stresini sana yansitiyordur ister istemez.birde bana vurdu yazmışsin şiddet mi kullandı sana onu anlamadım ben
Üzme kendini kötüyü düşünme hemen dur bakalım...

Tostikdana Tostikdana
Hepsi aynııı birkaç ay daha sabret , ufaklık biraz anlamaya başlar sakinleşir, bizlerde kendimize bakamaya başlarız, takıp üzme kendini hayatından zevk almaya bebeğini büyültmeye odaklan şu aşamada, ufak ufak düzene giriyoruz , kendini Toparla kontrolü eline al, kendine bakmaya başla , bi allık bi ruj ufak bi tebessüm kendin ve bebeğin için, kendine gelip onu umursamadıpını fark edecektir işte ozaman dank eder kafasına ,,,

Canim
Kızlar sanırım bebeğim grip ya da nezle oldu. Sürekli burun akıntısı ve hapsiriyor. Bizi süt alerjimiz olduğu için başta onun etkisi sandık ama değilmiş. Onerileriniz nelerdir. Şu an nefes almakta o kadar zorlanıyor ki. Hafif oksuruk te var. Malum havalar birden sogudu sanırım kuru hava boğazını daha da tahriş ediyor. Şu kaynatip odaya getirdim nemlendirsin diye havayı ama çok etkili olmucak sanırım. Aranızda buhar makinası kullanan var mı ne yapsak bilemedim ya :işsiz:
sürekli burnunu ıslak tutmaya bak o zaman cok rahat ediyorlar geçmiş olsun

@dostikdana cnm oncelikle uzulme uzme.
Sen uzuldukce kizinda etkilenecek sutune gelisimine kadar herseyini etkileyecek.

Esine gelince erkek milletine ne denilebilirki.
Cocuk olduktan sonra isler yarim yamalak yapiliyor tabi.Eve gelince hazir ve nazir bir es yok aman yemegin bitti istermisin,hadi disari cikalim aaa tamam suslen puslen gir koluna gezin,gece aman seni pek ozledim gel yanina ohhhh bunlarin sonu yoktu biliyirsun.
Ama bebekten sonra ennn mulayim es bile malesef okuzlese biliyor.
Her is yarim kaliyor Hele hele erkekler uckurlarina cok duskundur gonullerini goremedinmi iste orada dur.Gelsin kavgalar karsilikli bagrismalar catismalar.
Hepimiz yasamisizdir ama ufak ama buyuk.
Yeri gelmis esimi taniyamiyorum demisizdir yeri geldi nefret etmisizdir.
Bunlar gecici kuzum inan gecici.
Hele bir duzenimiz otursun soyle bir ele avuca gelsin kyzular,gece yatirdinmi sabah uyansin gunduz kendi kendine yetsin hersey rayina oturacak inan.
Eslere kiziyoruz ama bizdede var degidiklikler bunuda inkar etmeyelim.
Faxla yoruluyoruz iki kat ilgi bekliyoruz leb demeden leblebiyi anlasinlar istiyoruz onlarda haksizda olsalar bir eeeee yeter ama diyorlar.
Ornek ben.Esim yazik 3 gundur beni bekliyordu ustune adet oldum dun gecede ben yigiti aldim o yagizi uyutup anne baba saati yapacaktik eee ne oldu ben uyuya kaldim:))bizimkininde azkaldi essek saatine dur bakalim hayirlisi:))
Kız güldürdün beni :)) bende de var tamam bak düzeltiyorum kendimi bu seferde azıtıyor kendince yaptıklarını yazıyorum gün içinde ev haliyle dagılıyo bizimkinin gündüz uykusu yok denecek kadar anca ben basında beklemeliyim ki uyandımı uyutum hemen hele huysuz kalktıysa zaten Alah yardımcım olsun geliyo dagınıklıgı düzeltiyo yemek yiyoruz telefonu alıyor sürekli iş konuşmalar birde meşhur lavabosu var girdimi 1 saat çıkmıyor kız aglıyor şunu verirmisin dediğimde ee ben yokken nasıl yapıyodun şöyle böyle en çok anasının yaptıgı birde hamileliğim de bana davranışları zoruma gidiyor bir hediyeee bir çiçekte mii alamazdııı ilk yıl çok güzeldi çiçeksiz gelmez di aldıgı bütün çiçekleri kuruttun kaldırdım onun bana verdiği degere bakarmısın etrafımdakiler fır dönüyor bu hastaneye gidicez deyince bende mi geleyim diyor Rabbim kızıma güzel kaderler yazsın cümlesine

Kızlar sanırım bebeğim grip ya da nezle oldu. Sürekli burun akıntısı ve hapsiriyor. Bizi süt alerjimiz olduğu için başta onun etkisi sandık ama değilmiş. Onerileriniz nelerdir. Şu an nefes almakta o kadar zorlanıyor ki. Hafif oksuruk te var. Malum havalar birden sogudu sanırım kuru hava boğazını daha da tahriş ediyor. Şu kaynatip odaya getirdim nemlendirsin diye havayı ama çok etkili olmucak sanırım. Aranızda buhar makinası kullanan var mı ne yapsak bilemedim ya :işsiz:

bi kere 2 aylıkken benden bebeğime hastalık geçti. dr a götürdük hava verdiler iyileşti. bence dr a götür

Tostikdana Tostikdana
Hepsi aynııı birkaç ay daha sabret , ufaklık biraz anlamaya başlar sakinleşir, bizlerde kendimize bakamaya başlarız, takıp üzme kendini hayatından zevk almaya bebeğini büyültmeye odaklan şu aşamada, ufak ufak düzene giriyoruz , kendini Toparla kontrolü eline al, kendine bakmaya başla , bi allık bi ruj ufak bi tebessüm kendin ve bebeğin için, kendine gelip onu umursamadıpını fark edecektir işte ozaman dank eder kafasına ,,,

Ahh canım ahh bunları anlayacak bi adam degil ben en basında yaptım bana göre degildi göremedim şimdi patlak verdi işte açıkcası benimde içimden gelmiyor ona bişeyler yapmak bana kafayı yemiş gözüyle bakabilrisin ama gidip birini bulsa da bende agzına edip bassam tekmeyi heryerde beni suçlu göstermek gibi bi özelliği var napayım Rabbim kızıma saglık versin benim herşeyim kızım artık onun için herşey

Kizlar günaydın ben mayıs annesiyim 2 bucuk aylıktan beri bebegim meme reddi yapti ne yaptiysam da almadi bidaha bende elimden geldikce sağip veriyorum ama sütumde gunde en fazla 200 cc cikiyo ve ben diger öğünler hipp mama veriyorum bu arada 11 mayis dogumlu kızım benim gibi mama verip ek gıdaya başlayan varmi neler veriyorsunuz önereceginiz şeyler varmi, malüm siz biraz daha tecrübelisiniz bir ay kadarda olsa tecrübe tecrübedir :KK48:
Canm benm oğlumda 2 aylıkken memeyi istemiyordu sadece uyurken emiyordu her yolu denedim olmadı bikaç gün h mama vermedim uyurken emzirdim uyanıkken aç kaldı iki gün sonra emdi biraz vicdanszlık gibi gelebilir ama onun için sonuçta.. sonra 4 aylıkken yine emmedi yine bikaç gün mama vermedim yine emdi.. yani bebekler reddedebilşyolar sen yinede pes eteme ayrıca makina 200cc süt çıkarıyodur bebeğin emse daha çok çıkar.. ek gıda olarakta önce tattırarak başla istersen 3 kuralıyla (ben uygulamadım) istersen yavaştan birer kaşık arttırarak meyve püreleri ve yoğurt, muhallebi verebilirsin.

Ahh canım ahh bunları anlayacak bi adam degil ben en basında yaptım bana göre degildi göremedim şimdi patlak verdi işte açıkcası benimde içimden gelmiyor ona bişeyler yapmak bana kafayı yemiş gözüyle bakabilrisin ama gidip birini bulsa da bende agzına edip bassam tekmeyi heryerde beni suçlu göstermek gibi bi özelliği var napayım Rabbim kızıma saglık versin benim herşeyim kızım artık onun için herşey
Ne yazıkki erkekler çocuktan sonra değişiyolar fazla yada az mutlaka bi huyları değişiyo ne diyim Allah yardımcın olsun Rabbim kimsenin evine huzırsuzluk vermesin bizede inşallah..

pisgor pisgor ilişki sonrası kan gelmesi bende de oldu hem de her seferinde. Kadın doğuma gitmek istemiyorum :KK43: onun yerine ilişkiden kaçıyorum. Eğer gidersen sonucu yazarsan sevinirim.
Gidicem ama bayram ertesine yer bulabildim tamam yazarım tabi.o muayeneyi ben de hic sevmiyorum ama eger icerde yara varsa cok önemli.iliskide bulunmamak lazımmış zaten.simdiden randvu al bence hazırda dursun.kurtulamadık şu işlerden

dişi çıkıyor olmasın ya da karnı bi yeri ağrıyordur. yoksa niye bu kadar agresifleşsin ki
evde sıkılmışta olabilir dışarı çıkar temiz hava alsın biraz

X