2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Selam kzlarfırsat buldukça okurdum nihayet yazabilcem yine offf iu bir ayda yaşlandm yaa aile sorunları dert tasa bitmiyor yinede şükür diyelim..bizde 5 ayı bitircez bayramda ben yavaştan muhallebi yoğurt ve meyve püreleri veriyorum 4-5 gündür oğluma en fazla 3-4 çay kaşığının ucuyla yiyo sonra kusası geliyo bende bırakıyorum..bitek muhallebiyi şaşup şupur yutuyo anlamadım yumuşak ondan mı acaba.. bu arada 15 gündür uyku uyuuyorduk huzursuzluk ağlama nöbetleri hat safhadaydı kulak ağrısıdr diye gittik bişi çıkmadı ertesi gün bibaktım bizim pıtırcığın altta iki dişi çıkmış birdeğil hemde iki biz şok:))) gittikçe şirin bi hal alıyo bu oğlan onu verene şükürler olsun.. bizden haberler böyle umarım sizlerde iyisinizdir meleklerinizle

Böyle düşünüp nede olsa süt var diyip yemek konusunu ciddiye almıyanların genelde yemeyen çocuğu oluyo sonrada keşke verseydik alıştırsaydık diolar
Öncelik anne sütü benim için..6. ay itibariyla da ufak ufak başlarım ek gıdalara..mama vermedim zaten hiç..Yemek konusunu ciddiye almıyor değilim,sadece şu etapta erken olduğunu düşünmekteyim..Bu arada, şeftali-erik-üzüm gibi meyveleri de yalatıyorum az da olsa..

birde 5 aydan snra anne sütü kalitesi azalıyo bebeğin ek besindeki vitaminleride alması gerekiyor yoksa ne uğraşıcaksın bu kadar ver sütü gitsin bütün gün ona bişiyler hazırlamak için uğraşıyorum bizimki hala beni aynı miktarda emiyo ,ama yemeklerinide yediriyorum
Yok zaten ben her zaman sadece anne sütü demedim,ama ana öğün anne sütü bir süre en azından,yetebildiği ölçüde..Sadece süt tabiki yeterli değil..

Hiç bişey yapamazsin cnm. 1 aydır benim kızım öyle yatıyor ve asla sırtüstü yatmioyr. Özellikle ilk zamanlar dediğin gibi kendini çok çabuk uyandiriyordu. Şimdi alıştı ama sırtüstü yattığı gibi uzun uyumuyor halen. Ve yapacağın hoc bişey yok :) ben emzirip bıraktığım an uyuyan çocuk löp kendini ters çevirio. Artık ben direk öyle koyuyorum. Tarzlari bu demekki:) hatta suan uyuyor yanımda bkz şekil A.
Boyle uyuyabilse ne guzel.ama yuzu yere degmeyecek hanfendinin. Insallah en kisa zamanda ogrenir

Hiç bişey yapamazsin cnm. 1 aydır benim kızım öyle yatıyor ve asla sırtüstü yatmioyr. Özellikle ilk zamanlar dediğin gibi kendini çok çabuk uyandiriyordu. Şimdi alıştı ama sırtüstü yattığı gibi uzun uyumuyor halen. Ve yapacağın hoc bişey yok :) ben emzirip bıraktığım an uyuyan çocuk löp kendini ters çevirio. Artık ben direk öyle koyuyorum. Tarzlari bu demekki:) hatta suan uyuyor yanımda bkz şekil A.
20160904_084515.jpg al benden okadar:KK66:kendi dönuyor

Bizimkinin böyle uyudunu daha hiç görmedim sevmiyor :)

Canim sizin tahlil sonucu nasıl çıktı yazdıysan da ben göremedim saniRim benim kız zayıf yaaa artık kabullendim bu çocuk hastalıktan basini kurtarip da kilo alamıyor ki :KK43: 29 ağustosta 66 cm 6200 idi
Canım sonuçlar çıktı negatif alerji tahlilllerimiz özel doktorumuzun görmediği bi çatlağımız Varmış krem yazdı oturma banyosu yazdı cocuk cerrahisi kan burdan geliyordur dedi kan degerlerimize tekrar bakıldı demir eksikliğmiz var kan damlasına başlıcaz bayramdan sonra bagışıklıga bakıldı falan Allah a yüzbinlerce kere şükür siz nasıl oldunuz iyimisiniz

Canım sonuçlar çıktı negatif alerji tahlilllerimiz özel doktorumuzun görmediği bi çatlağımız Varmış krem yazdı oturma banyosu yazdı cocuk cerrahisi kan burdan geliyordur dedi kan degerlerimize tekrar bakıldı demir eksikliğmiz var kan damlasına başlıcaz bayramdan sonra bagışıklıga bakıldı falan Allah a yüzbinlerce kere şükür siz nasıl oldunuz iyimisiniz
Çok sevindim :) geçmiş olsun. Alerji ile uğraşmak çok zor. Çatlak da zorladıklarınfs olabiliyomuş geçer gider inş :)

Kız deme öyle , dr.demeden vermek istemiyorum ama etraftan herkeste senin dediğini diyo. Alıştır yoksa istemez yemez diye. Aklım çok karışık çooook. Sen anne sütü verirken başladın dimi 4 aylık? Şu an kaç öğün yiyor ve öğün miktarları Nasıl canım
ben ilk oğlumda kızlar 4. aydan itibaren vermeye başlamıştım cam rendeyle meyve rendeleyip 1-2 tatlı kaşığı zaten tutupta koca meyveyi yedirmiyorsun inanın ne yemeyi bıraktı ne emmeyi 23. aylıkken zorla ben bıraktırdım hemde çalışan bir anneyim ben anne sütünü bırakacak die paniklemeyin zaten anne sütü alan çocuk onun tadını bildiğinden bence ayrılamıyor :KK43: 18 nisan doğumlu küçük oğlum şuan başladım meyveye 2 haftadır tedirgin olacak bir durum yok kızlar anne sütünü bırakacak olan çocuk siz ne yaparsanız bırakıyor anne sütünü bırakmayacak çocukta ne yaparsanız bırakmıyor

Kizlar gerci cogunun uyku problemi var.bizim kiz iki gece yapti onu 15 dakikada bir kalkti falan ama simdi normale döndü.eger kendini sasirmazsa.kiz besikte yatakodasinda veya socaklik durumuna gore salonda yatiyor.besigi tasiyorum. Evet boyle guzel.fakat kendi odasinda ne zaman yatirmaya baslasak ki.ben eskiden teee cocuk olmadan 6 ayda ayirsam mi acaba diyordum da simdi cok kucuk geliyor 6 ay. Gerci ne olacak yan oda.zaten besiginde yatiyor.yatak odasinda direk beni gordugu mesafedeydi.ama salonda besigin konumunu beni direkt gormeyecek gibi yaptim.biraz alissin diye.uyansa da kendi kendine konusuyor falan beni bekliyor.
Şimdi sorum şu.biz tekrar yatak odasina gectigimizde yine hemen yan tarafimda olacak ve gozunu actigi gibi beni gorecek.ama şu an zaten beklemeye aliskin.bu huyu bozusun da istemiyorum.cunku gunduz bile baska odadaysam uyanip etrafa sessizce bakip bekliyor.yani uyandigini ancak ben bakarsam girebiliyorum.yoksa sesini cikartmiyor garibim.
Çok küçük diye düşünme ben 2.5 aylıkken ayırdım

ben ilk oğlumda kızlar 4. aydan itibaren vermeye başlamıştım cam rendeyle meyve rendeleyip 1-2 tatlı kaşığı zaten tutupta koca meyveyi yedirmiyorsun inanın ne yemeyi bıraktı ne emmeyi 23. aylıkken zorla ben bıraktırdım hemde çalışan bir anneyim ben anne sütünü bırakacak die paniklemeyin zaten anne sütü alan çocuk onun tadını bildiğinden bence ayrılamıyor :KK43: 18 nisan doğumlu küçük oğlum şuan başladım meyveye 2 haftadır tedirgin olacak bir durum yok kızlar anne sütünü bırakacak olan çocuk siz ne yaparsanız bırakıyor anne sütünü bırakmayacak çocukta ne yaparsanız bırakmıyor
Benimki dha çok bağlandı anne sütüne yemekten snra aynen dediğin gbi tadını bırakamıyolar

Çok sevindim :) geçmiş olsun. Alerji ile uğraşmak çok zor. Çatlak da zorladıklarınfs olabiliyomuş geçer gider inş :)
Sagol canım ama ben yinede temkinli olacagım yine yemiyorum süt ürünleri süt proteini almıyorum okadar diyet yaptım ek gıdada anlıcaz ne oldugunu ama şükür kanın nerden geldini bulduk inşallah çatlaktandır belirsizlik insanı yıpratıyor siz naptınız kakada gördün mü bi daha

Boyle uyuyabilse ne guzel.ama yuzu yere degmeyecek hanfendinin. Insallah en kisa zamanda ogrenir
Benimki 3 ay 10 günlükken dönmeye başladı. Ve gece uykuları da yüzükoyun yaptı. Ben memede uyuyunca sırt üstü bırakıyorum. Bazen öyle uyuyor bazen de dönüyor. Alışır zamanla seninki de.

Benimki hamak beşikte, bebek arabasında bile öyle uyuyor ayrıca:KK70: ayağımda sallarken bile öyle yatıyor ellemiyorum.

Sagol canım ama ben yinede temkinli olacagım yine yemiyorum süt ürünleri süt proteini almıyorum okadar diyet yaptım ek gıdada anlıcaz ne oldugunu ama şükür kanın nerden geldini bulduk inşallah çatlaktandır belirsizlik insanı yıpratıyor siz naptınız kakada gördün mü bi daha
Yok daha hiç görmedim çok şükür. Diyette yapmadım başka bi belirtide yoktu tekrar görseydim yapıcaktım. Bir daha hiç görmedim görmem de inş.

Aciiiiiillll!!!!
Kafayi yemek uzereyim. Sözde uyuyor.ama yattigi gibi yüzüstü dönmek istiyor.dönünce uyaniyor agliyor.cunku yuzustu yatmayi bilmiyor. Reflu yatagina yatirdim yanlarinda yukselti var diye.ordan bile atlayip döndü.
Bir care soyleyin allah aşkına. Döndügü icin uyuyamiyor.3 saattir bununla mucadele ediyorum. Cok bunaldim.

Besleyin döndüğü tarafı , aynı durum bizdede var 2 gündür

Acil bir saglık problemimi danışacagım sizlere.bayram haftası old.icin bütün klinikler dolu,acile gitsem kadın dogumcu bulamam
Özür dileyerek anlatıyorum ;ilişki sırasında bi acı hissettim gecti hemen.bi baktım ki kan var.dikiş yerimin oldugu taraftı tam anlayamadm tabi.5ay olcak bu dogum dikisleri kaynamamıs olabilir mi ? Gece az daha kanamıs sabaha temizdi.regl olmadım eminim
Simdi ayın te 19una randvu buldum ,beklerken araştırıorum

Doğumdan sonra rahim kendini toparlıyor, geçmişe nazaran kuruluk ve sıkılık oluyor , muhtemelen tahriş olmuştur , 5 aya doğum dikişi kalmaz,

X