2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kızlar demir ilaciyla ilgili bir yakınımda sorun çıktı. Bebekleri 7 aylık. Önce siyah kaka sonraki gün köyü yeşil kaka yapmış ve çok huysuzlanip ateşi yükselmiş. Ateş düşürücü şuruplar geçici süre rahatlatmis. Hastaneye gittiklerinde yatırmışlar. Kakada kan çıkınca mide delinmesi demişler önce. Sonra kan tahlilinde demirin fazla olduğu görmüş. Üç günlük hastane yatisindan sonra demir zehirlemesi olduğu anlaşılmış. Bebekte zaten demir oranı yüksekmiş bir de demir ilacı kullanınca böyle olmuş. Sonuç önce kan sayımı yapılmalı.
Aman allahım sen koru en çok korktuğum şey benim o yüzden henüz başlamadık kullanmaya. Gecmis olsun kuzucuğa çok üzüldüm

Çok kırgınım eşime ailesine en çok ta kendime. Onlar için ne kadar taviz verdim. Yeri geldi üzüldüm. Ama eşim şu an çok tuhaf aslında hamileliğimden beri tuhaf. Çok canım acıyor yüzünü bile görmek istemiyorum. İş iş iş. Elin yanında da çalışmıyor babasının yanında. Durumlarıda çok iyi. Hamileyken her kontrole gittimiZde geç gelirdi ben heycanla bebişimi görücez diye hazırlanırken kavga dövüş doktora giderdik aglaya aglaya. Dogumdan önce neymişte işe geç kaldıgı için tek basıma taksiye binip kontrole gitmiştim gözüm hep arkada şimdi peşimden gelir diye gittim doktor kordon dolanmış dedi yanımda kimse yok nts aldılar beni hep bunlar geliyor dogum günüm evlilik yıl dönümümüz dogum yaptım hiç bir hediye yok insan 300 tl bi kolyede mi alamaz kızımla dışarı çıkmak istesek ya kardeşim gelsin ya ablan gelsin ben bas edemem diyor sanki kendine baktırıyorum çocugu yanımızda gelende beni panik ediyor yok aglıyor yok susmuyor bu nasıl bebek diye. Bir haftadır vurup duruyor bana koluma geçen boynuma sarıldı bogacak heralde. Kızlar çok bunaldım ve çok zoruma gidiyor dışardan gören etrafımda pervane kılıbık sanıyor kızımın bir yaşına girmesini bekliyorum kafaya koydum ya boşanıcam yada iki yabancı gibi yaşıca bu evde gitsin üzerime evlensin dost tuttsun umrumda degil içim kırık dökük tek dayanagım kızım.

Çok kırgınım eşime ailesine en çok ta kendime. Onlar için ne kadar taviz verdim. Yeri geldi üzüldüm. Ama eşim şu an çok tuhaf aslında hamileliğimden beri tuhaf. Çok canım acıyor yüzünü bile görmek istemiyorum. İş iş iş. Elin yanında da çalışmıyor babasının yanında. Durumlarıda çok iyi. Hamileyken her kontrole gittimiZde geç gelirdi ben heycanla bebişimi görücez diye hazırlanırken kavga dövüş doktora giderdik aglaya aglaya. Dogumdan önce neymişte işe geç kaldıgı için tek basıma taksiye binip kontrole gitmiştim gözüm hep arkada şimdi peşimden gelir diye gittim doktor kordon dolanmış dedi yanımda kimse yok nts aldılar beni hep bunlar geliyor dogum günüm evlilik yıl dönümümüz dogum yaptım hiç bir hediye yok insan 300 tl bi kolyede mi alamaz kızımla dışarı çıkmak istesek ya kardeşim gelsin ya ablan gelsin ben bas edemem diyor sanki kendine baktırıyorum çocugu yanımızda gelende beni panik ediyor yok aglıyor yok susmuyor bu nasıl bebek diye. Bir haftadır vurup duruyor bana koluma geçen boynuma sarıldı bogacak heralde. Kızlar çok bunaldım ve çok zoruma gidiyor dışardan gören etrafımda pervane kılıbık sanıyor kızımın bir yaşına girmesini bekliyorum kafaya koydum ya boşanıcam yada iki yabancı gibi yaşıca bu evde gitsin üzerime evlensin dost tuttsun umrumda degil içim kırık dökük tek dayanagım kızım.
Kuzum noldu niye üzüldün sen böyle...Ahh canım erkeklerinin çoğu aynı benim eşimde hamilelikte bana çok düşkündü hamilelik öncesinde de ama bebek olduğundan beri sanki hayatında bitek kızı varmış gibi davranıyor bi sıcak kucaklama bile yok bırak hediyeyi niye böyle oldu niye benden soğudu bilmiyorum bende ilk kez babalik duygusu tattigina bağlıyorum bu durumu geçecek diye bekliyorum.esin babasının yanında da olsa stresli bit işte mi çalışıyor belki stresini sana yansitiyordur ister istemez.birde bana vurdu yazmışsin şiddet mi kullandı sana onu anlamadım ben
Üzme kendini kötüyü düşünme hemen dur bakalım...

Bizimkinde suan sadece oksuruk var biraz canim cuma gununden beri. Siz antibiyotige ne asamada basladiniz?
Bizde burun tikanikligi hapşırık ara ara öksürük birde boğazlari hafif kabarmış demişti doktor benden grip geçti ilk bekledim geçer fiye daha da arttı mecbur goturdum doktora

Kızlar sanırım bebeğim grip ya da nezle oldu. Sürekli burun akıntısı ve hapsiriyor. Bizi süt alerjimiz olduğu için başta onun etkisi sandık ama değilmiş. Onerileriniz nelerdir. Şu an nefes almakta o kadar zorlanıyor ki. Hafif oksuruk te var. Malum havalar birden sogudu sanırım kuru hava boğazını daha da tahriş ediyor. Şu kaynatip odaya getirdim nemlendirsin diye havayı ama çok etkili olmucak sanırım. Aranızda buhar makinası kullanan var mı ne yapsak bilemedim ya :işsiz:

Canım önce bi sakin ol. Eşin sana şiddet mi gösterdi? (!)

Kuzum noldu niye üzüldün sen böyle...Ahh canım erkeklerinin çoğu aynı benim eşimde hamilelikte bana çok düşkündü hamilelik öncesinde de ama bebek olduğundan beri sanki hayatında bitek kızı varmış gibi davranıyor bi sıcak kucaklama bile yok bırak hediyeyi niye böyle oldu niye benden soğudu bilmiyorum bende ilk kez babalik duygusu tattigina bağlıyorum bu durumu geçecek diye bekliyorum.esin babasının yanında da olsa stresli bit işte mi çalışıyor belki stresini sana yansitiyordur ister istemez.birde bana vurdu yazmışsin şiddet mi kullandı sana onu anlamadım ben
Üzme kendini kötüyü düşünme hemen dur bakalım...
Canım stresli bi işi var ama ne babadan korkar ne amcadan işine gelmeyen bişey olunca kavgayı çıkarır bana karşı böyle evde bile tlf tlf tlf doktora gittik adam ortalıkta yok tlfnları almış geçmiş bi kenara ablamla ben dolanıyoruz güzellikle anlatıyorum yok kötülükle yok bu iş böyle gitmeyecek kimse beni
Düşünmüyor evde bebekle demiyor yatıp kalkıyorum sanki kaynanamda öyle 2 gün önce ayagımda salladım uyudu ama dalmadı bıraksam açacak gözleri eeee sen kötü alıştırmıssın bırak aglarsa aglasın kıskanç aglatıp kucagına alacak sanki annesi kendi artık gücüm kalmadı
Canım önce bi sakin ol. Eşin sana şiddet mi gösterdi? (!)
Evet omzuma yumruk attı tabi bende vurdum ama hiç beklemezdim Allah ıslah etsin

Ben de iki üç gün verdim sonra burada yazılanları okuyunca vazgeçtim. Vermiyorum. Bu arada senin ek gıda cizelgeni takip ediyorum. İki üç gündür meyve veriyorum. Haftaya da hip in yulaflisini deneyeceğim. Ek gıda denemelerini yazarsan sevinirim bana da fikir olur.

Kakayi farklı renklerde yapması normalmis. Aynı bizim hamilelikte kullanıp gördüğümüz yan etkiler görülebilirmis. Ateş ve huysuzluk da varsa demir zehirlemesi oluyor sanırım.
Ben sabah meyve öğlen sebze ara öğünde yoğurt akşam muhallebi veriyorum ama pek severek yemiyor bende diyorum 5,6 kaşık yese kardır genede sonuçta midesi kendi avuçları kadarmış blw hoşlarına daha çok gidiyo çocukların ama oda erken dha bi 8 aylık olsun dişleride çıkınca biraz rahat ederiz, akşam çok huysuzlanıyo muhallebi yedirmekte Zorlanıyorum bende katı gıdalar için olan biberondan aldım deliği büyük onunla veriyorum akşam yiyor hep memedeyiz genelde daha çok emmeye başladı gecede çok kalkmaya başladı

Kızına sarıl. . Gerisini boşver. Zamanı geldiğinde istediğini yap. Ama bu süreçte kendini yıpratma. Umursammaya çalış hep kizinla oyalan. Benim eşim de doğumdan sonra oldukça öküzlesti. Bazen bana da gelenler geliyo . Hayirlisi

İyi ya sağlıklı huzurlu mutlu gerisi önemli değil doktor da iyi dedi ek gıdalarla kilo alır artık muhallebi de yapıcam artık ilk defa bize yakın kilo boy burdakiler maşallah tonton:KK48:
bız ek gıdaya baslayalı nerdeyse 1,5 ay oldu erken basladık cunku formul mama ıle beslenıyordu anne sutu hıc almadı emmedı sutte gelmedı...
su an formul mamaya devam ama mıktarı azaldı, meyve sebze puresı corba lor yumurta falan yıyor. ekmek kemırmeyı cok sevıyor mesela :KK66:
ama ek gıdaya gecınce bosaltım sıstemıde fazla calısmaya baslıyor o nedenle kılo alımı aylık ortalama degerlerde oluyor....
ve bu degerler ortalama persentılde yanı normal gelısımlerı...

Bizde burun tikanikligi hapşırık ara ara öksürük birde boğazlari hafif kabarmış demişti doktor benden grip geçti ilk bekledim geçer fiye daha da arttı mecbur goturdum doktora
Bu sabah itibari ile hapsiriklari artti, oksuruk artti, bogazlarindan catal gibi ses geliyor:KK43: Doktoruda gripmis sanirim ondan bulasti gecen hafta cunku ailede kimsede grip yok. Cok uzgunum suan... en kisa zamanda iyilesir insallah daha cok ufak ya.

Bu sabah itibari ile hapsiriklari artti, oksuruk artti, bogazlarindan catal gibi ses geliyor:KK43: Doktoruda gripmis sanirim ondan bulasti gecen hafta cunku ailede kimsede grip yok. Cok uzgunum suan... en kisa zamanda iyilesir insallah daha cok ufak ya.
benimkide iki hafta önce öksürüyordu
her dakika emzirdim ilaç almasın diye
bol bol emzir

Kizlar günaydın ben mayıs annesiyim 2 bucuk aylıktan beri bebegim meme reddi yapti ne yaptiysam da almadi bidaha bende elimden geldikce sağip veriyorum ama sütumde gunde en fazla 200 cc cikiyo ve ben diger öğünler hipp mama veriyorum bu arada 11 mayis dogumlu kızım benim gibi mama verip ek gıdaya başlayan varmi neler veriyorsunuz önereceginiz şeyler varmi, malüm siz biraz daha tecrübelisiniz bir ay kadarda olsa tecrübe tecrübedir :KK48:

Kızına sarıl. . Gerisini boşver. Zamanı geldiğinde istediğini yap. Ama bu süreçte kendini yıpratma. Umursammaya çalış hep kizinla oyalan. Benim eşim de doğumdan sonra oldukça öküzlesti. Bazen bana da gelenler geliyo . Hayirlisi
Ne yaptıysam olmuyor küsüyorum tınlayan yok süslenip püsleniyorum yapacagımızzı yapıyoruz o kadar nefret ettim artık bi kavga daha edersek döver bu beni nasıl vurdu omzuma kimsenin yüreği acımıyor bana tek derdi ev işi kıyafeti ütüsü pislik sen nasılsın sen ne istersin diyen hiç yok kızım saglıklı olsunda elbet zamanı gelecek böyle kalmayacak

Kizlar günaydın ben mayıs annesiyim 2 bucuk aylıktan beri bebegim meme reddi yapti ne yaptiysam da almadi bidaha bende elimden geldikce sağip veriyorum ama sütumde gunde en fazla 200 cc cikiyo ve ben diger öğünler hipp mama veriyorum bu arada 11 mayis dogumlu kızım benim gibi mama verip ek gıdaya başlayan varmi neler veriyorsunuz önereceginiz şeyler varmi, malüm siz biraz daha tecrübelisiniz bir ay kadarda olsa tecrübe tecrübedir :KK48:
benim bebeğimde 12 nisan bir ay var aralarında
benimkide emmedi ilk 67 gün gece ilk defa emdi
86 günlükken gündüzde emdi
hep sağıyordum
iki hafta önce hiç sütüm gelmedi
çok yorulmuştum her halde o yüzden gitti sütüm

sonra burdan bir arkadaş
adını hatırlayamadım (ALLAH RAZI OLSUN ONDAN)
O kuru incir dedi
sağ olsun .
bende inciri hamilelikte çok yediğim için gına gelmişti
bende yıkadım yarım kilo taze incirleri düdüklüye attım susuz
10 dakka kaynadı
sonra ezdirdim onları öle 3 parçaya bölüp içtim sütüm arttı
sonra dondurucuya küçük küçük kaplara koyup dondurup poşetledim
kışın eritip eritip içicem.

Ne yaptıysam olmuyor küsüyorum tınlayan yok süslenip püsleniyorum yapacagımızzı yapıyoruz o kadar nefret ettim artık bi kavga daha edersek döver bu beni nasıl vurdu omzuma kimsenin yüreği acımıyor bana tek derdi ev işi kıyafeti ütüsü pislik sen nasılsın sen ne istersin diyen hiç yok kızım saglıklı olsunda elbet zamanı gelecek böyle kalmayacak

Canim hamilelik oncesi nasildiniz? Yani evliligin basindan beri boyle git-gelli bir iliskiniz varsa esin sana hic uygun degilmis ama hamilelikle beraber basladiysa acaba anlatmadigi bir derdi mi var?
Ancak ne olursa olsun bir erkegin bir kadina vurmasi affedilemez. Birak fiziksel siddeti, psikolojik siddet bile uygulasa tekmeyi basacaksin. Allah korusun yarin oburgun ayni seyi kizinin onunde yapsa, o yavrucak ne yaralar alacak. Acilen yardim almasi lazim esinin bence. Onu yardim almaya ikna edecek bir aile buyugu falan yok mudur?
Bu arada sen sakin kendini suclama, ben ne yaptim da boyle oldu deme. Esinin kendi okuzlugu kesinlikle.

Canim inciri bende denedim saklamak degil gün içine yetmio
benim bebeğimde 12 nisan bir ay var aralarında
benimkide emmedi ilk 67 gün gece ilk defa emdi
86 günlükken gündüzde emdi
hep sağıyordum
iki hafta önce hiç sütüm gelmedi
çok yorulmuştum her halde o yüzden gitti sütüm

sonra burdan bir arkadaş
adını hatırlayamadım (ALLAH RAZI OLSUN ONDAN)
O kuru incir dedi
sağ olsun .
bende inciri hamilelikte çok yediğim için gına gelmişti
bende yıkadım yarım kilo taze incirleri düdüklüye attım susuz
10 dakka kaynadı
sonra ezdirdim onları öle 3 parçaya bölüp içtim sütüm arttı
sonra dondurucuya küçük küçük kaplara koyup dondurup poşetledim
kışın eritip eritip içicem.

@dostikdana cnm oncelikle uzulme uzme.
Sen uzuldukce kizinda etkilenecek sutune gelisimine kadar herseyini etkileyecek.

Esine gelince erkek milletine ne denilebilirki.
Cocuk olduktan sonra isler yarim yamalak yapiliyor tabi.Eve gelince hazir ve nazir bir es yok aman yemegin bitti istermisin,hadi disari cikalim aaa tamam suslen puslen gir koluna gezin,gece aman seni pek ozledim gel yanina ohhhh bunlarin sonu yoktu biliyirsun.
Ama bebekten sonra ennn mulayim es bile malesef okuzlese biliyor.
Her is yarim kaliyor Hele hele erkekler uckurlarina cok duskundur gonullerini goremedinmi iste orada dur.Gelsin kavgalar karsilikli bagrismalar catismalar.
Hepimiz yasamisizdir ama ufak ama buyuk.
Yeri gelmis esimi taniyamiyorum demisizdir yeri geldi nefret etmisizdir.
Bunlar gecici kuzum inan gecici.
Hele bir duzenimiz otursun soyle bir ele avuca gelsin kyzular,gece yatirdinmi sabah uyansin gunduz kendi kendine yetsin hersey rayina oturacak inan.
Eslere kiziyoruz ama bizdede var degidiklikler bunuda inkar etmeyelim.
Faxla yoruluyoruz iki kat ilgi bekliyoruz leb demeden leblebiyi anlasinlar istiyoruz onlarda haksizda olsalar bir eeeee yeter ama diyorlar.
Ornek ben.Esim yazik 3 gundur beni bekliyordu ustune adet oldum dun gecede ben yigiti aldim o yagizi uyutup anne baba saati yapacaktik eee ne oldu ben uyuya kaldim:))bizimkininde azkaldi essek saatine dur bakalim hayirlisi:))

X