2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Canim sizin tahlil sonucu nasıl çıktı yazdıysan da ben göremedim saniRim benim kız zayıf yaaa artık kabullendim bu çocuk hastalıktan basini kurtarip da kilo alamıyor ki 29 ağustosta 66 cm 6200 idi
Merhaba kızlar bebeklerinizin boyu kilosu ve gününü yazarmısınız

O gün için değilmi o biz misafir gittiğimiz için kimse bişey demiyo ateş falan yok görünürde şişlikte yok dokununca çok sert sadece koysammı acaba buz
Canim benim kızimda enfeksiyondan dolayı bacaklarından beş iğne yedi aynen sertlesti doktora sordum bişey yok zamanla geçer dedi geçti cok sukur.

Kizlar benim oglan altinci hastalik gecirdi. Sureci yazayim da size de tecrube olsun.

1. Gun: aksamustu atesi cikmaya basladi. Keyfi yerindeydi. Calpol verdim bir kasik. Aksam yatagina yatirdim. Gece emmek icin kalkti, bir baktim ates yukselmis. Soguk suya bezler koyup alnina, eklem yerlerine surduk. 6 saat gecince bir calpol daha verdik. Ates dusmedi acile gittik. Acildeki doktor bogazi hafif sismis, uc gun bekleyin gecer dedi. Calpolu dort saat arayla verin dedi. Soguk su degil ilik suyla silin ve ates 39.5 ustune cikarsa ilik banyo yaptirin dedi.

2. Gun: calpol sonrasi ates dusunce sorun yok. Keyfi yerinde. Gunduz daha iyiydi. Aksama dogru gene kotulesti, huzursuzluk artti. Ilik suyla silmeler, banyo yaptirmalar. Ates cok dusmedi, bu sefer baska bir acile gittik. O da bogaz enfeksiyonu yarina gecmezse antibiyotik verin dedi. (Not: kendi doktoru tatilde oldugu icin whatsappdan yazisiyoruz, tahlil olmadan antibiyotik verilmeyecegini soyledi)

3.gun: Ates devam. Calpol verince dusuyor, sonra gene yukselme. Oglanda emmek istememe, huzursuzluk basladi. Kabiz oldu. Devamli aglama vs. annem ve esimin zoruyla antibiyotik verdik (ben cok karsiyim bebeklerde antibiyotik kullanimina). Gece ates devam, bu sefer daha iyi bir hastanenin cocuk bolumune gittik. Doktor kan ve idrar tahlili yapti. (Atlas aksam 9dan sabah 3e kadar idrar yapmadigi icin hastanede bekledik) sonuclar geldi temiz. Doktor vermeyin antibiyotik, yarina gecer dedi. Ohhh dedim, kestik. Calpol yerine fitil verdi.

4. Gun: fitili alinca 8 saat atesi cikmadi, sonra tekrar. Cocukta devamli uyku hali, gozunu acamiyor. Esim ve annem kavga dovus tutturdular antibiyotik vericez. Verdiler.

5. Gun: doktorlar bir seyi yok gidin dedigi icin tatile yola ciktik. Yolda yuzu kizarmaya basladi, goguslere indi. Yol uzerinde bir devlet hastanesine gittik. Antibiyotik alerji yapmis baska antibiyotik alin dedi. Onu aldik ve o aksam onu verdik. Sonucta hicbir degisim yok, cocuk huzursuz ve kizariklik yayiliyor. Artik iyice cildirip cirladim annemle esime. Antibiyotigi kesiyoruz dedim. Kendi doktoruna da fotolarini attim, durumu anlattim. Altinci hastalik bu, antibiyotigi kesin hicbir faydasi yok dedi.

Su an yedinci gun ve Atlas gayet keyifli, atesi falan yok. Tatil yapiyoruz oglusla. Kizarikliklar azaldi.

Surecte ogrendiklerim: calpol benim oglana kabizlik yapiyor. Etrafi dinlememek lazim, annelik icguduleri en iyisini biliyor. Bastan beri antibiyotik vermek istemedim. Sonucta hakli ciktim. Bosuna cocugun vucuduna neler yaptik Allah bilir.
Ayrica altinci hastalik tahlillerde cikmadigi icin dikkatli olmak gerekiyor. Tedavisi icin yapilacak bir sey yok, cocugun kendi kendine yenmesi gerekiyor. Tek yapilacak sey atesi takip etmek.
Bizden haberler bu kadar :)

Ben de basladim 2 gun seminere gittim. Bakicimiz yeni basladi. Muz vermis ben yokken, zaten besin alerjimiz var kakasi iyice bozuldu. Canim cok sikildi bu duruma. Zaten birakip okula gittigim icin aglayip duruyordum. Ucretsiz izine ayrilmaya karar verdim. Biraz sikinti cekecegiz ama para falan umrumda degil. Hala aglayasim geliyor. Nasil biraktim gittim 2 gun bebegimi diye dusunup duruyorum.

bu bebekler hasta olunca sanki anne hiçbişey bilmiyomuş gibi herkesin konuşması insanın sinirlerini bozuyo haklısın valla. keşke başta hiç dinlemeseydin. gerçi dinlememişsin zorlamışlar.
çok geçmiş olsun canım

Bebegin hastaligindan cok onlara laf anlatmak beni yordu bu surecte. Aldilar kucagimdan biri tutuyor digeri antibiyotigi veriyor tee Allahim ya. Annem telefonla bir tanidik doktora sormus, uc gunde gecmezse verin demis. Cocugu gormeden telefonda bilgi veren doktora inaniyor, cocugun tahlillerini yapan doktora ve onu aylik rutin kontrol eden doktora inanmiyor. Bak gene sinir oldum simdi :) neyse sonucta esim ozur diledi. Bundan sonra annemle degil benle koalisyon kurar insallah :)

@sclkvnc KardelenRuzgar kızlar çok sağolun. Valla şu günü bi atlatayım başka birşey istemiyorum

Geçiyor geçiyor :)
Hastanedesiniz sanırım izlemeyin yapılırken , geç kaldım bunu söylemek için ama bebeği oyalamak için yanınızda bişeyler olsun oyuncak vs, olmadı cepten küçük kurbağa falan aç izlet ...

Kızlar kehribar kolye alıcak mısınız? Güvendiğiniz bir yer var mı malum sahteside çok
Verazeyn sitenin adı. Sertifikalı yolluyorlar. Güvenilirmiş çok tavsiye eden oldu alırsam ben de ordan alıcam.

Canım aynen 4.ay aşısında kızımda da oldu. Doktor merak edilcek bişey yok. Ovala biraz geçer dedi. Birkaç günde de geçti korkma.
Kızlar bu arada ben hero baby sütlü pirinçli kaşık mamasini aldım günde 1 kere veriyorum çokta severek yiyor bi sıkıntı olmaz değil mi
Kaşık mamalarının bebeğe hiçbir faydası yok dilaracım. Sen bilirsin ama yerinde olsam keserdim.

Geçmiş olsun canım. Ayrıntılı anlatmışsın baya :) bende olsam böyle yazardım. Kendi adıma teşekkür ederim. 6.hastalık hakkında bilgim oldu.

Deniz'e girebilirsin sıkıntın oysa, iyi bile gelebilir, tampon kullan rahat edemezsende...

Ne bilim bebeklerler kaç kilo olmalı diye heralde 4 gün var aramızda bizimde kilomuz böyle lakim sizin boy maşallah erkekti demi
Hahah evet beni gectim babamız uzun.erkek,takılmadım ben ayda 1kilo almıslıgı olmadı hic, 600,900 alıyoruz ama alt sınır önemsiyorum 400ün altı azmış.öyle de büyüyolaar böyle de.ana baba minyonsa normal bebegin küçük olması bence

Ben doktorun söylediğini ve araştırdığımı söyledim. Sana gerizekalısın diyen de olmadı ki, burda herkes duyduğunu paylaşıyor ben de öyle yaptım. Ne yönden alacağın sana kalmış
Ama yanlış anlamışsın doktora söylemiştim bu lafı.cok ezbere konuşuyolar hic araştırıp yorum yapan doktora denk gelemedim
Ilahi ,sana niye diyeyim öyle

Çok çok geçmiş olsun ...
Herkes herşeyi çok iyi biliyor dinleme kimseyi ...

Canim benim kızda aynı şurubu kullanıyor 4 gün oldu 12 saat arayla günde iki defa veriyorum uykusunda bir degisiklik olmadı
Hay allahım bizde niye öyle olduki.aynı kullanıyorum.sabah kalktı tekrar uyudu 2saat,evi süpürmüştüm uyansın diye yok nafile.bi de balgam söktürucu şurubu var o yapıyor belki.iyileşsinler tez zamanda

Camaron altıncı hastalık da neymiş öyle,ilk defa duydum.penisiline alerjisi olabilir,antibiyotiklerde bulunuyor.bunun icin varsa ayrı bi test yaptırın bence,ilerde igne filan olur ateş icin,alerji varsa önlem alınır.ben de sevmiyorum ant. Cok ama bazen mecbur.gecmiş olsun

Bir alerji testi isticem canim.
Altinci hastalik, kizamik, su cicegi grubundan bir hastalikmis. Nette baya bilgi var.

Canim sizin tahlil sonucu nasıl çıktı yazdıysan da ben göremedim saniRim benim kız zayıf yaaa artık kabullendim bu çocuk hastalıktan basini kurtarip da kilo alamıyor ki 29 ağustosta 66 cm 6200 idi
Canım biZin kan degerlerimizin bazısı yüksek bazısı düşük sanırım büyük adam degerlerini baz alıyolar doktora yolladım sadece demir eksikliği var dedi bu testte önemli bişey yok dedi süt yumurta testimizde ankaraya gönderildi sonuçları 10 gün sürermiş hoş negatif bile çıkasa önemli olan tepkiymiş anasını satim anlamadım gitti kimi bagırsakta kimi ciltte kimi gelişim geriliği kimi üst solunum olarak gösterirmiş şu hayatta gamsız anne olmak varmış teyzemin gelini kızını bıraktı yanına 1 kere bile aramadı ben olsam 1000000 kere aramıştım kendimi depresyonun eşiğinde görüyorum neyse uzattım sonuç olarak böyle canım

Biz demir ilacı kullanmadık da gerizekalı bi nesil mi olduk töbe yarabbim. Keciboynuzu pekmezi düşünüyorum da dogalını bulmak zor gercekten.burda kòyler var sorcam anca öyle

k.bakma da inan yazmadan edemedim. kimsenin avukatı da değilim zaten ama arkadaş "dr ileride zeka gelişimini etkiliyor " dedi, demiş. senin yazdığın cevaba bak! ki sana da dememiş, başka birine yazmış zaten.

yalnız şunu da belirteyim belki burda sitemin dr'a idi. yazılanlar bazen yanlış anlaşılabiliyor.

Ama yanlış anlamışsın doktora söylemiştim bu lafı.cok ezbere konuşuyolar hic araştırıp yorum yapan doktora denk gelemedim
Ilahi ,sana niye diyeyim öyle

"dr'a dedim" diye cevap yazmışssın arkadaşa. sayfaları tek tek okuduğumdan yeni ulaştım bu cevabıma.
neyse ki, ilk yorumumdaki tahminim tuttu. yazı soğuk bir teknoloji olabiliyor, net anlatılacak kelimeler seçilmezse.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…