2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Evet canım pahalı ama uykusuz gecelerde uyku paha biçilemez :) senin yumurcak huysuz bir bebek değil anladığım kadarıyla bizimki gece 10 kere kalkınca parasından vazgeçtim artık
kuzum muciZe bekleme, zaten gece çıkarılması öneriliyor... İnşallah rahatlatır oğluşu ama gece kalkmalarına çözüm olur mu bilmem. Ben salyayı azalttığını göZlemledim ama dişimiz yok henüz ağrı huysuzluk için çok yorum yapamicam

Kizlar benim oglan altinci hastalik gecirdi. Sureci yazayim da size de tecrube olsun.

1. Gun: aksamustu atesi cikmaya basladi. Keyfi yerindeydi. Calpol verdim bir kasik. Aksam yatagina yatirdim. Gece emmek icin kalkti, bir baktim ates yukselmis. Soguk suya bezler koyup alnina, eklem yerlerine surduk. 6 saat gecince bir calpol daha verdik. Ates dusmedi acile gittik. Acildeki doktor bogazi hafif sismis, uc gun bekleyin gecer dedi. Calpolu dort saat arayla verin dedi. Soguk su degil ilik suyla silin ve ates 39.5 ustune cikarsa ilik banyo yaptirin dedi.

2. Gun: calpol sonrasi ates dusunce sorun yok. Keyfi yerinde. Gunduz daha iyiydi. Aksama dogru gene kotulesti, huzursuzluk artti. Ilik suyla silmeler, banyo yaptirmalar. Ates cok dusmedi, bu sefer baska bir acile gittik. O da bogaz enfeksiyonu yarina gecmezse antibiyotik verin dedi. (Not: kendi doktoru tatilde oldugu icin whatsappdan yazisiyoruz, tahlil olmadan antibiyotik verilmeyecegini soyledi)

3.gun: Ates devam. Calpol verince dusuyor, sonra gene yukselme. Oglanda emmek istememe, huzursuzluk basladi. Kabiz oldu. Devamli aglama vs. annem ve esimin zoruyla antibiyotik verdik (ben cok karsiyim bebeklerde antibiyotik kullanimina). Gece ates devam, bu sefer daha iyi bir hastanenin cocuk bolumune gittik. Doktor kan ve idrar tahlili yapti. (Atlas aksam 9dan sabah 3e kadar idrar yapmadigi icin hastanede bekledik) sonuclar geldi temiz. Doktor vermeyin antibiyotik, yarina gecer dedi. Ohhh dedim, kestik. Calpol yerine fitil verdi.

4. Gun: fitili alinca 8 saat atesi cikmadi, sonra tekrar. Cocukta devamli uyku hali, gozunu acamiyor. Esim ve annem kavga dovus tutturdular antibiyotik vericez. Verdiler.

5. Gun: doktorlar bir seyi yok gidin dedigi icin tatile yola ciktik. Yolda yuzu kizarmaya basladi, goguslere indi. Yol uzerinde bir devlet hastanesine gittik. Antibiyotik alerji yapmis baska antibiyotik alin dedi. Onu aldik ve o aksam onu verdik. Sonucta hicbir degisim yok, cocuk huzursuz ve kizariklik yayiliyor. Artik iyice cildirip cirladim annemle esime. Antibiyotigi kesiyoruz dedim. Kendi doktoruna da fotolarini attim, durumu anlattim. Altinci hastalik bu, antibiyotigi kesin hicbir faydasi yok dedi.

Su an yedinci gun ve Atlas gayet keyifli, atesi falan yok. Tatil yapiyoruz oglusla. Kizarikliklar azaldi.

Surecte ogrendiklerim: calpol benim oglana kabizlik yapiyor. Etrafi dinlememek lazim, annelik icguduleri en iyisini biliyor. Bastan beri antibiyotik vermek istemedim. Sonucta hakli ciktim. Bosuna cocugun vucuduna neler yaptik Allah bilir.
Ayrica altinci hastalik tahlillerde cikmadigi icin dikkatli olmak gerekiyor. Tedavisi icin yapilacak bir sey yok, cocugun kendi kendine yenmesi gerekiyor. Tek yapilacak sey atesi takip etmek.
Bizden haberler bu kadar :)
Geçmiş olsun kıyamam kuzular aman hasta olmasınlar :KK43:

k.bakma da inan yazmadan edemedim. kimsenin avukatı da değilim zaten ama arkadaş "dr ileride zeka gelişimini etkiliyor " dedi, demiş. senin yazdığın cevaba bak! ki sana da dememiş, başka birine yazmış zaten.

yalnız şunu da belirteyim belki burda sitemin dr'a idi. yazılanlar bazen yanlış anlaşılabiliyor.
Zaten konu sahibine de izah etmem gerekti.bizzat doktora hatta doktorlara sitemim. Kontrole gittigim yeni bir doktora fikrini sordum.adam hic araştırmamış,saglam bi kurulmuş saglık bakanlıgında bu demir takviyesine karar verenler.nerden biliyo?cocuklara yeterince sey veriyolar,araştırmak gerek diye düşünüyorum elimizden geldigince

Kızlar iyi akşamlar sizinde verem aşısı yerleriniz böyle oldumu Dd.jpg

daha hiç kontrole gıtmedık en son 4 ayda gıttık 8800 gr 65 cm dı geçen ay şimdı durum ne bılmıyorum ama bana zayıfladı gıbıme gelıyor diş çıkarıyor :mad: gecemız gunduzumuz karışmıs durumda :confused: 8 nisan dogumlu....

Alin size bir degisim daha:))
Concondu degilmi?
Masallah kuzucuga,azcik zayiflasin annesi birseycik olmaz zaten gurubumuzun tosuncuklarindanmis kendileri:KK56:

Kızlar geçen pazartesi 4 ay aşılarını olmuştuk dün farkettim sol bacağında aşı yeri taş gibi olmuş çok korktum dün sağlık ocağına gidemedim yine yollardaydım pazartesi gidecem normalmi sizce başına gelen varmı dokunamıyorum korkudan sanki içinde misket var gibi

Benim buyuk oglumdada olmustu cbm.
Dr.asi dagilmamis pamuga kolonya dokup ovusturun demisti bilgin olsun.

Kızlar bu arada ben hero baby sütlü pirinçli kaşık mamasini aldım günde 1 kere veriyorum çokta severek yiyor bi sıkıntı olmaz değil mi

Uzerinde 4.aydan itibaren yaziyorsa sıkınti olmax ona dikkat etmek lazim.
Bazilari 6.aydan itibaren yaziyor.

@Tostikdana
28 mart
5800 gr
61 cm
Bayragı en arkalardan taşıyoruz arkadaslar :)

Ahanda bizim sipayla ayni dogan bir fistik.
Bizimkide 28 mart.6.800 boyda 64.5

Kızlar iyi akşamlar sizinde verem
aşısı yerleriniz böyle oldumu Eki Görüntüle 1880859

Evet cnm asi olali 1 ay oldu halen kizarik.
Buda asinin tuttuguna isaretmis.

kuzum muciZe bekleme, zaten gece çıkarılması öneriliyor... İnşallah rahatlatır oğluşu ama gece kalkmalarına çözüm olur mu bilmem. Ben salyayı azalttığını göZlemledim ama dişimiz yok henüz ağrı huysuzluk için çok yorum yapamicam
Sen nereden aldın canım. Gündüzleride huysuzlanıyor ona etkisi olur belki.

Sen nereden aldın canım. Gündüzleride huysuzlanıyor ona etkisi olur belki.
Tots and more canım sitenin adı, sertifikayla gönderdiler. Senin kuzuya baban bakıyomuş geçen gün okudum. Maşallah ne güzel dede. Benim ki Bi saat bakamaz valla, kıymetini bilsin huysuzluk yapmasın o dedeye yaa kıyamam :) benim kuzu bugün sürekli şikayet mokurdanma halindeydi, kolyeyi takmadan çıkmıştım. Sonra akşam kolyeyi taktıktan sonra bayaa neşelendi, oynamaya başladık ama bilmiyorum, kolyeden böyle bir mucizede beklemiyorum tabi de umuyorumda etkisi vardır...

Bu eşşek sıpası uyumuyor arkadaş, evde çığrım çığrım bağırıyor, apartman boşluğuna çıktıkmı sus pus hele sokağa çıktık mı mest oluyor ve biraz sonra uykuya kendini bırakıyor. E tamam çaresi varmış işte uyuyormuş demeyin, durdum mu anlıyor ve uyanıyor... :KK43: bugün 16 bin adım atmışım 9.2 km yürümüşüm uyusun diye. Şimdi gece uykusuna geçti, acaba hiç bişeyi umursamayıp yatsam mı, yoksa beni bekleyen ev işlerine Bi el atsam mı :silah:

Biz de iyiyiz her zamanki gibi koşturmacalar devam ediyor :) ya denize gitmek için neler vermezdim iznim bitti ise döndüm 1 aydır. Kızım ben evde yokken huzursuz oluyormuş cok üzülüyorum.
Yaaa allah sizlerede bebislerinizede kolaylok versin. Bende calisma durumum var diye kahroluyodum ki cok sukur esim cifte mesai ile acigi kapamaya calisiyor bu kadar minikken birakmak cok zordur

Yagizi uyuturdum bundan 5 sene once kayahan ipek ninnisiyle:))
Hatta en zor zamanlarinda onunla sakinlesirdi kuzum,en son ameliyat olmustu 6 yasinda cikti nasil agliyor narkozun etkisiyle cirpniyor:KK43:(valla odadakileri hiccc takmayarak basladim ninniyi soylemeye hemen sustu dinledi ve sonuc sakinlesip uyutu kuzucum:KK43:(

Az oncede uyumamak icin direnen yigit beye actim ninniyi hemen sustu sakinlesti ve uyuduuuuu.Bu ninni benim kyzucuklara iyi geliyor sakinlik veriyor sanirim:))

Yaaa allah sizlerede bebislerinizede kolaylok versin. Bende calisma durumum var diye kahroluyodum ki cok sukur esim cifte mesai ile acigi kapamaya calisiyor bu kadar minikken birakmak cok zordur

Cnm sen nerelerdesin yahu:))
Zaman zaman kendi kendine cinlatirim kulaklarini konuyu acti kayboldu diye:))
Hosgeldin.en son tatildeyim demistin.
Kizin nasil nasil gidiyor.
Sende azcik paylas boyu kilosu huyu suyu hareketleri nasil.resim paylastik sende paylas kime benziyor bakalim.
Annesi halen fitmi:))
Devammi pilatese?
Bak ne cok sorum birikmis:))

Hay allahım bizde niye öyle olduki.aynı kullanıyorum.sabah kalktı tekrar uyudu 2saat,evi süpürmüştüm uyansın diye yok nafile.bi de balgam söktürucu şurubu var o yapıyor belki.iyileşsinler tez zamanda
İnşallah canım geçmiş olsun.size şurup fayda etti mi peki biz 4 gun oldu kullanıyoruz ama kızimda hiç düzelme olmadı bugün kontrole goturdum dk sabret geçer dedi sinir oldum ben sabrederim de 4 aylik bebek nasıl sabretsin Offf offff.canım surup belki bunyeden bünyeye fark edebilir uyku konusunda.birde karnı tok uyuyor dimi aç olsa halsiz kalıp uyuyordur belki q

Canım biZin kan degerlerimizin bazısı yüksek bazısı düşük sanırım büyük adam degerlerini baz alıyolar doktora yolladım sadece demir eksikliği var dedi bu testte önemli bişey yok dedi süt yumurta testimizde ankaraya gönderildi sonuçları 10 gün sürermiş hoş negatif bile çıkasa önemli olan tepkiymiş anasını satim anlamadım gitti kimi bagırsakta kimi ciltte kimi gelişim geriliği kimi üst solunum olarak gösterirmiş şu hayatta gamsız anne olmak varmış teyzemin gelini kızını bıraktı yanına 1 kere bile aramadı ben olsam 1000000 kere aramıştım kendimi depresyonun eşiğinde görüyorum neyse uzattım sonuç olarak böyle canım
Gecmis olsun canım insallah o sonuçda iyi çıkar. Bende senin gibiyim iki dk bırakamıyorum babasındayken bile içim rahat etmiyor elimde değil kafa meselesi o rahat kafa da bizde yok malesef :KK43:

Sünnetimizi olduk şimdilik biraz huysuzluk var. Doktorumuz pansuman yapmamız için krem verdi bide şurup verdi şimdilik onu kullanıyoruz 7 gün sonra banyo yaptır 20.gün kontrole getir dedi. Sanırım acısı var emmeyi reddetti. Şu an annem sallıyor bakalım yatıyor umarım hemen iyileşir yavrum. Onun pipisi kesilirken sanki benden bi parça aldılar :KK43:

Sünnetimizi olduk şimdilik biraz huysuzluk var. Doktorumuz pansuman yapmamız için krem verdi bide şurup verdi şimdilik onu kullanıyoruz 7 gün sonra banyo yaptır 20.gün kontrole getir dedi. Sanırım acısı var emmeyi reddetti. Şu an annem sallıyor bakalım yatıyor umarım hemen iyileşir yavrum. Onun pipisi kesilirken sanki benden bi parça aldılar :KK43:
Hadi geçmiş olsun canım insallah hemencecik iyileşir

Ama yanlış anlamışsın doktora söylemiştim bu lafı.cok ezbere konuşuyolar hic araştırıp yorum yapan doktora denk gelemedim
Ilahi ,sana niye diyeyim öyle :KK66:
Evet yanlış bi anlam çıkmış, demek ki yalsa yalsa da benim gibi anlamış :olamaz:
O konuda haklısın, ezbere ilaç veriyorlar ben de ona kızdığım için önce dokttora hep neden bu ilaç gerekli diye soruyorum. Küçücükler bi de gereksiz ilaç saçma geliyor. Ama kendim de araştırınca gerekli olduğunu düşündüm ve paylaşmak istedim:KK15:

X