2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
4 saatte bir bir çay kaşığı devam et Can'ım. Ben 4 gün verdim Aşıdan sonra
Aynen canım veriyorum artk doktora da gittik bu gün genel Bi muayene oldu çok şükür herşeyi iyi enfeksiyon da görünmüyor dedi cumaya kadar huzursuzluk ve ateş devam ederse getir dedi bklm beklemedeyiz ateş değilde huzursuzluk var emmeyi red etti yavaştan emiyor ama acıkınca mecbur emdi şükürler olsun inşallah çabuk atlatırlar

Ben de henüz hiç şurup vermedim,aynen antibiyotiği direkt verirler diye korkum var,çünkü büyük ihtimalle tahriş oldu boğazı..Bakalım yarın nasipse doktora götürebileceğim..iyileşir mi diye bekledim şimdiye kadar..
Çok geçmiş olsun canım bu ara öksürük ve burun akıntısı olan çok bebek gördüm Allah şifa versin hepsine de çabucak atlatsınlar inşallah

Dusundugun kadar kolay bukadar pozitif dusunur olmadim kiz bendee
5 senelik evliyim biri 4 yasinda digeri 4.5 aylik iki bebis var rabbime sukurler olsun..
Adam ayni her gun istisnasiz hergun annesine ovgu yagdiriyorum cok iyi yetistirmis diyee :sinirli:
Bende kizmakla uzulmekle bisey elde edilmedigini gordum
5 yilda az biraz yontulabildigi kadar yonttum :dondurma:
Calismalarim hizla devam ediyor pes etmiyceemmm azimle s...an kayayi deler hedef sozum ahahahahahah
Oglumada bulasik ev temizligi toz alma ben utu yaparken oda oyuncak utu ve masasiyla utuyapar evet ogluma utu ve utu masasi oyuncagi aldim
Evet oyuncak vileda seti aldim
Bulasiklari makineye koyar o yamuk koyar yanlis koyar ama ben ona tesekkur ederum arkasindan tekrar yerlestiririm ama o yapar ve yapmasi gerektigini bilir
Masadan tabagini almadan kalkmaz gibibibi
Demem oki sekerim en buyuk sebebim cocuklarim pozitif olamkta
Yoksa koca kisisi isten gelir yemekte ne var
Yer sirada ne var
Cocuk durmazsa tutusturuyorum eline max 10 dk 11. Dk ne hikmetse beni ozluyor cocuk ahahahah
Pozitif olmak sana vebebisine iyi gelicek..

öznurum canım benim, biliyorsun edebiyatçıyım ve düzeltmeden edemeyeceğim. zaten alınmayacağını biliyorum. hem bilmeyenler de varsa öğrenir.
azimle sıçan kayayı deler değil, azimli sıçan (yani fare) kayayı deler. sevgiler :)

Öznur çok çok geçmiş olsun. İyi ki fark etti doktorunuz.
Kızlar aylık muayenelerinizde doktorunuzun kızlarda vajinasını kontrol edip etmediğine dikkat edin. Öznurun dediği gibi eğer bebekken fark edilmez ve kapanırsa ergenliğe girdiğinde ya da daha kötüsü evlendiğinde ilk gecesinde fark edilebilir. Bebekken doktor kendi açabiliyor elle ya da küçük bi müdaheleyle ama büyüdükce et örtülüyor ve kapanıyor o bölge. Kuzenimin ilk gecesi kabus olmuş bu sebeple. Durumu da bilemeyince çok tatsız şeyler yaşamış eşiyle. Aylarca denemişler ilişki olmayınca doktora gitmişler ki zaten olmasına imkan yokmuş zarın önü etle örtülmüş.
Kendiniz kontrol etmeye kalkışmayın tahriş edersiniz kızlar bizim anlamamız zor doktor muayenesinde bakılsın ki zaten bakması gerekir. Böyle bir hikaye bildiğimden doktorumuzun da her muayenede kontrol ettiğini gördüm yoksa söylerdim.

Sebnem cnm su galactago damlayi arttirdinmi sen? Hala 15 damla mi kullaniyorsun?

@coznur cok gecmis olsun. Dondum kaldim okuyunca yazdiklarini. Hic kimseden boyle birsey duymamistim. Cok enteresan yaaa...

Kizlar bizde 4.ay kontrolune gittik bugun. Kilo alimi yavaslamisti doktor yinede normal bizim icin dedi 650 gram almis. Boyuda 3 cm uzamis. Kan ilacina 6.ay baslicaz erken dedi. Takviye gidalarada baslama dedi simdilik. Istersen meyve suyu ile basla sutun yetmedigi yerlerde gunde 1 cay bardagi... oda yetmezse 1 hafta sonra ayrica yogurt verebilirsin dedi. Ama anladigim kadariyla ek gidayi 6. Ayda falan baslatacak. Bu arada almanyadan ithal bir demir ilaci ogrendim onu sordum bilemedi. Ingilizcesini istedi almancasi yokmus. Sanki bende almanca var:) Sorucaz birilerine bakalim...

Kizlar gulmeyin ama bisey sorucam bu vajinal kapaliilik nasil oluyo biz anlayabiliyor muyuz?

Birde kizlar bugun dra goturdum oznur simayi ctesi kisik kisik bi oksuruk vardi koye gittik dugune diye babannesi bakti kalabaliga sokmadim
Ammmaaa ctesi gecesi bir oksuruk cok.kortuk havlu isitip gogsune koyduk
Sabaha kadar azalarak oksurdu
Evham yaptim dun oksurmedi ama bu sabah goturdum.dra bakti etti abisinin oksurugu viraldi belki onada bulasti anne sutu aldigi icin hemen atlatmis olabilir dedi
Genel muayene etti ne dese begenirsiniz " vajinal kapalilik" olusmus
Uyustum kaldim hemen cocuk cerrahina yonlendiriyorum dedi aayy allak bullak oldum goturdum acti kapaliligi ama ne agladi kizim
KizBebeklerde ostorojen hormonu salgilanmasi baalayana kadar olurmus
Farkedilmezse ameliyatla aciliyormus (allahkorusun)
Kontrollerinizde mutlaka baksin dr bizde yoktu boyle bisey
Oksuruk icin gittik ne gorduk allahtan farkedildide gecti gitti 3hafta bi kremla masaj yapicam
Bir kez kapaninca kapanma tekrar edebilirmis: ((

öznurum canım benim, biliyorsun edebiyatçıyım ve düzeltmeden edemeyeceğim. zaten alınmayacağını biliyorum. hem bilmeyenler de varsa öğrenir.
azimle sıçan kayayı deler değil, azimli sıçan (yani fare) kayayı deler. sevgiler :)

Ahahahah
Bizim ahali degistirdi kendimize uygun hale getirdi ne olmus yanii ; ))
Ahahahahah

Aynen canım veriyorum artk doktora da gittik bu gün genel Bi muayene oldu çok şükür herşeyi iyi enfeksiyon da görünmüyor dedi cumaya kadar huzursuzluk ve ateş devam ederse getir dedi bklm beklemedeyiz ateş değilde huzursuzluk var emmeyi red etti yavaştan emiyor ama acıkınca mecbur emdi şükürler olsun inşallah çabuk atlatırlar

Çok geçmiş olsun canım bu ara öksürük ve burun akıntısı olan çok bebek gördüm Allah şifa versin hepsine de çabucak atlatsınlar inşallah
Seninle ayni gun dogum yaptik diye hatitliyorum cnm. Bizimkidr asidan sonra ateslendi baya. Butun gece yanindan ayrilmadim 1 dk olsun. Gunduzde devam etti atesi ertesi gun. Fitili verince ates kesildi. Simdde dedigin gibi huzursuzlugu devam ediyor. Omzumda agliyor agzini dayiyor omzuma mirildaniyor agliyormjs gibi. 3 gun surermiymis bu huzursuzluklari?

Kizlar gulmeyin ama bisey sorucam bu vajinal kapaliilik nasil oluyo biz anlayabiliyor muyuz?

Bana doktorun dedigi koylerde eskiler buyukler biliyir ama sehirlerde hic farkedemiyor anneler dedi :KK57:
Bebegin altini temizlerken vajinasini iyice actirdiginda bebegin dogdugu alanin kapali oldugunu gorevilirsin allah korusun oyle bisey varsa
Ama ben hic okadar acmadim ne yalan soyliyim kimsede boyle bisey olabilir dikkatli olun demedi :KK42:
Bence.kontrol ettiginde anlayabilirsin

erkeklerın bı çogu oyle takma kafayaa :KK47::KK47: bende verıyorum bızımkıne 5 dk bıle bakmıyor bahane uretıyor hemen bende durmuyor yok çırpınıyor yok senı arıyor fln fılan akşama kadar yoruluyorum deyıp ustune gıdıncede başlıyor ben akşama kadar çalısıyorum benden ne ıstıyorsun elın işinde kosturuyorum akşam rahat vermıyorsun ben sızın içnb çalısıyorum hemen haklı çıkartma çabaları desemkı evde iş yapamıyorum yapma dıyor :))) sadece ogluma bak dıyor ama oylede olmuyor bunalım geçırıyor ınsan eve bakınca bıde bızım ogla maşallahı var :nazar: 4 ay 8800 çıktı tartıta şimdı nasıldır bılmıyrm akşama kadar kucakta kollarım kopuyor babası gelınce verıp az kaçayım dıyorum ama oda en çok 5dk sonra gerı yıkıyor başıma :skandal:

Hepsi aynı demek ki... Maşallah bebiş ne güzel kilo almış Allahım onlara sağlık versin.

polarisss polarisss sana yardım etmeyen kocaya yemek mi yapıyorsun bide?? Ben ne yemeğini yaparım ne çamaşırını yıkarım ne ütüsünü yaparım. ki bunu uygulamışlığım oldu sonra akıl geldi başa. Bilmem kaç liraya yeni aldığı açık renk pantalonunu kotla atıp maviye boyatınca '' ne var ev işinde bende yaparım '' demeyi gördü :))
Hiç acımam ordan burdan yesin kirli kırışık gitsin işe. gaddar olmak lazım. bizde insanız bebeler kolay değil mahvediyorlar bizi üstüne bide hıyarlığın lüzumu yok :KK14::KK48:

Kesinlikle bu yöntemi uygulayacağım. Şimdilik bi şey demiyorum zaten okulların açılmasını bekliyorum. Ben de çalışmaya başlayınca aynı devam ederse bu dediklerini bir bir uygulayacağım. Sanki yemek gökten zembille iniyor çamaşırlar kendi kendine yıkanıp utulenip yerine konuluyor ev kendini süpürüp siliyor.... vs yani işleri ben yapmıyormuşum gibi bi de akşam gelince hizmet bekliyor. Ki artık yapamıyorum da zaten çocukla.

Dusundugun kadar kolay bukadar pozitif dusunur olmadim kiz bendee
5 senelik evliyim biri 4 yasinda digeri 4.5 aylik iki bebis var rabbime sukurler olsun..
Adam ayni her gun istisnasiz hergun annesine ovgu yagdiriyorum cok iyi yetistirmis diyee :sinirli:
Bende kizmakla uzulmekle bisey elde edilmedigini gordum
5 yilda az biraz yontulabildigi kadar yonttum :dondurma:
Calismalarim hizla devam ediyor pes etmiyceemmm azimle s...an kayayi deler hedef sozum ahahahahahah
Oglumada bulasik ev temizligi toz alma ben utu yaparken oda oyuncak utu ve masasiyla utuyapar evet ogluma utu ve utu masasi oyuncagi aldim
Evet oyuncak vileda seti aldim
Bulasiklari makineye koyar o yamuk koyar yanlis koyar ama ben ona tesekkur ederum arkasindan tekrar yerlestiririm ama o yapar ve yapmasi gerektigini bilir
Masadan tabagini almadan kalkmaz gibibibi
Demem oki sekerim en buyuk sebebim cocuklarim pozitif olamkta
Yoksa koca kisisi isten gelir yemekte ne var
Yer sirada ne var
Cocuk durmazsa tutusturuyorum eline max 10 dk 11. Dk ne hikmetse beni ozluyor cocuk ahahahah
Pozitif olmak sana vebebisine iyi gelicek..

Bi kere daha takdir ettim canım seni. Ben de kesinlikle oğlum olursa silah tüfek yerine bu tarz oyuncaklar alıp iyi bir şekilde yetiştircem derdim. Oğlum olmadı ama oğluna kız ararsan aklında bulunayım :KK55: İnşallah seneler gectikce ben de biraz daha pozitif olurum.

Kizlar erleklerden isteyeceksiniz aman onlar anlasin bilsin derseniz kusura bakmayinda havanizi alirsiniz.
En mulayim en dusunceli erkek olsun istemezsen anlamaz bilmez.
Onlardaki mantik ben calisiyorum eve geldim isim bitti artik dinlenme zamani.
Sakince guzelce buyurmak gerekiyor malesef.
Benim esim saolsun her iste yardimci cocuklara bakar amaaaaa demezsem aslaaa aklina gelmez.
Heleki ben evdeyim nasilsa ben yaparim o dinlensin derseniz daha cooook beklersiniz dusunceli olmalarini:))

Doğru diyorsun canım ama söyle söyle bi yere kadar. Bazen söyledigim zamanlar gözlerini deviriyor ondan sonra hiçbir şey söylemiyorum uzun süre kendi yagimda kavruluyorum. Sonra bi patlıyorum... Böyle böyle gidiyor.

Seninle ayni gun dogum yaptik diye hatitliyorum cnm. Bizimkidr asidan sonra ateslendi baya. Butun gece yanindan ayrilmadim 1 dk olsun. Gunduzde devam etti atesi ertesi gun. Fitili verince ates kesildi. Simdde dedigin gibi huzursuzlugu devam ediyor. Omzumda agliyor agzini dayiyor omzuma mirildaniyor agliyormjs gibi. 3 gun surermiymis bu huzursuzluklari?
Canım sürebilir dedi her bebekte farklı olabilirmiş bizimki 2. Ay aşılarında 1 gun sürdü bunda daha fazla devam ediyor 28 nisan doğumlu inşallah seninki o kdr sürmez çabuk geçer ateş yok ama huzursuzluk var

Selam kızlar mayıs annesi olacaktınama nisan annesi oldum 22 nisan dogumlu bi kizim var dun kan ilacina basladik gece kaka yapti kakasinda damla damla.kan gibi şeyler vardı sizce kan ilacıyla alakası olabilir mi bilenler.lutfen cevap versin şimdiden teşekkürederim

Selam kızlar mayıs annesi olacaktınama nisan annesi oldum 22 nisan dogumlu bi kizim var dun kan ilacina basladik gece kaka yapti kakasinda damla damla.kan gibi şeyler vardı sizce kan ilacıyla alakası olabilir mi bilenler.lutfen cevap versin şimdiden teşekkürederim
Canım bununla alakası varmı bilmiyorum yan etkilerine bi bak istersen

http://blog.milliyet.com.tr/bebeklere-demir-takviyesi-gerekli-midir-degil-midir-/Blog/?BlogNo=404310
Kızlar doktorumuz bu gün vegaferon kan damlasını kilosuna göre ver dedi rutin bi zorunluluk sanırım sağlık bakanlığı şart koymuş bu yazıyı okuyunca başlamaktan vazgeçtim tam kan sayımı yapılmadan vermeyeceğim demirin eksikliği kadar fazla demir alımı da bebeğe çok büyük zararları varmış Allah korusun bide ferro sanol sanırım toplatılmış içinde parafen olduğu için iyice araştırıp test yaptırmadan vermeyeceğim d vitamini dışında hiç bşy

Hepsi aynı demek ki... Maşallah bebiş ne güzel kilo almış Allahım onlara sağlık versin.

Kesinlikle bu yöntemi uygulayacağım. Şimdilik bi şey demiyorum zaten okulların açılmasını bekliyorum. Ben de çalışmaya başlayınca aynı devam ederse bu dediklerini bir bir uygulayacağım. Sanki yemek gökten zembille iniyor çamaşırlar kendi kendine yıkanıp utulenip yerine konuluyor ev kendini süpürüp siliyor.... vs yani işleri ben yapmıyormuşum gibi bi de akşam gelince hizmet bekliyor. Ki artık yapamıyorum da zaten çocukla.

Bi kere daha takdir ettim canım seni. Ben de kesinlikle oğlum olursa silah tüfek yerine bu tarz oyuncaklar alıp iyi bir şekilde yetiştircem derdim. Oğlum olmadı ama oğluna kız ararsan aklında bulunayım :KK55: İnşallah seneler gectikce ben de biraz daha pozitif olurum.

Doğru diyorsun canım ama söyle söyle bi yere kadar. Bazen söyledigim zamanlar gözlerini deviriyor ondan sonra hiçbir şey söylemiyorum uzun süre kendi yagimda kavruluyorum. Sonra bi patlıyorum... Böyle böyle gidiyor.
Ya tabiki uygulucaksın. Kölemiyiz biz. Çocuğu beraber yap ee bakmaya gelince annesi bu seni istiyor annesi sana bakıyor vs vs yaparken düşünecektin babacım bunları. Erkeksin tabi anne kadar olamazsın ama gel eve malı yay otur olduuuu anacım.
Çok sinirleniyorum ben böyle erkeklere elimden geleni ardıma koymam sürterim burnunu onun

Ya tabiki uygulucaksın. Kölemiyiz biz. Çocuğu beraber yap ee bakmaya gelince annesi bu seni istiyor annesi sana bakıyor vs vs yaparken düşünecektin babacım bunları. Erkeksin tabi anne kadar olamazsın ama gel eve malı yay otur olduuuu anacım.
Çok sinirleniyorum ben böyle erkeklere elimden geleni ardıma koymam sürterim burnunu onun

Duygularıma tercüman oldun canım çok haklısın. Bu düzen değişmeli.

Sebnem cnm su galactago damlayi arttirdinmi sen? Hala 15 damla mi kullaniyorsun?

C coznur cok gecmis olsun. Dondum kaldim okuyunca yazdiklarini. Hic kimseden boyle birsey duymamistim. Cok enteresan yaaa...

Kizlar bizde 4.ay kontrolune gittik bugun. Kilo alimi yavaslamisti doktor yinede normal bizim icin dedi 650 gram almis. Boyuda 3 cm uzamis. Kan ilacina 6.ay baslicaz erken dedi. Takviye gidalarada baslama dedi simdilik. Istersen meyve suyu ile basla sutun yetmedigi yerlerde gunde 1 cay bardagi... oda yetmezse 1 hafta sonra ayrica yogurt verebilirsin dedi. Ama anladigim kadariyla ek gidayi 6. Ayda falan baslatacak. Bu arada almanyadan ithal bir demir ilaci ogrendim onu sordum bilemedi. Ingilizcesini istedi almancasi yokmus. Sanki bende almanca var:) Sorucaz birilerine bakalim...
Günde 3 defa bir bardak suya 15 damla kullanıyordum aynen devam ediyorum kuzum

Bana doktorun dedigi koylerde eskiler buyukler biliyir ama sehirlerde hic farkedemiyor anneler dedi :KK57:
Bebegin altini temizlerken vajinasini iyice actirdiginda bebegin dogdugu alanin kapali oldugunu gorevilirsin allah korusun oyle bisey varsa
Ama ben hic okadar acmadim ne yalan soyliyim kimsede boyle bisey olabilir dikkatli olun demedi :KK42:
Bence.kontrol ettiginde anlayabilirsin

Simdi acip baktim gordugum ve anlattigin kadariyla sikintimiz yok rutin kontrollerimizde dr kontrol yapiyormu hic farketmedim. Yarin gudicez bisey demeden izleyeyim bakalim isini duzgun yapiyomuymus bizim dr. :)))

Aynen canım veriyorum artk doktora da gittik bu gün genel Bi muayene oldu çok şükür herşeyi iyi görünmüyor dedi cumaya kadar huzursuzluk ve ateş devam ederse getir dedi bklm beklemedeyiz ateş değilde huzursuzluk var emmeyi red etti yavaştan emiyor ama acıkınca mecbur emdi şükürler olsun inşallah çabuk atlatırlar

Sağolasın Aslıcım,amin inşallah..Çok minik olduklarından hastalıklarına hiç kıyamıyoruz..

X