2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Bişey sorucam saçma gelebilir ama :)) gelişim yazılarını okurken bitirdiği ayı mı okuyorsunuz girdiği ayı mı? Biz şimdi 4,5 aylığız 5 mi okuyım 4 ü mü :))
Ben ikisini de okuyorum:KK66:4aydakileri daha rahat yapıyor olmalısınız,5.ay gelisim özellikleri de kapida,heran yapabilir diye mesela

Doktorlarda çeşit çeşit
, fitili son verdim sabah, calpol veriyim bende 6 saatte bir bir kaç gün ,
Krem ve batikon hemen aynı gün başladım günde 3 defa yapıcam, 1 haftayı atlatırsak rahatlar heralde , günde 3 defa yıkanan çocuk 1 hafta Nası durcak banyosunuz o sıkıntı bizde..
14 ünde tatile gidiyoruz denize sokun tuzlu su iyi gelir dedi bilemedim onuda canı yanarmı daha çok..
1 hafta kesin koyarımda Bardağı ne Zaman alıyım ne kadar koyuyum sence...
Bizim bugün 6.gun hala bardak var. Bugün pipinin ucu düzelmeye normal deri olmaya başlamış. 2 gün daha koyarım. Sen de öyle yap istersen 1 hafta koy.
Size sünnetten 3 gün sonra küvete oturttun demedi mi? Günde 2 defa yapıyoruz. O üzerindeki iltihap yara deri falan gidiyor. Bebekte mutlu oluyor. Kafasını da çıkarken su tutuyorum. Şampuan hala yapmadım ama cesaret edemedim.
Tuzlu su iyi gelirmiş doğru. Yakacağını zannetmiyorum. Bizimki bugün ilk kez altını açarken huzursuzlanmadi. Pipiye batıkon sürünce tepki vermiyor. Demek ki ağrı gitmeye başlamış. Dikişlerden atan oldu .iyileşme başladı.

Bu arada gruba ben de dahil olmak istiyorum blw için :) mama sandalyemizi ve ek gıda alışverişimizi tamamlamak üzereyiz Avent buharda pişiriciui çevremde alıp 1 aydan sonra kullanmayan var ve doktorum da gerek olmadığını söyledi ikea ya da toshibo dan tencere içine konandan almayı planlıyorum
Ben de dün avent in yorumlarını okudum. Buhar için koyulan suyun haznesinde kir bırakıyormuş. O yüzden tencere almaya karar verdim.

Uyku düzenimiz baya bozuldu. 4. Ayda olurmuş ama beni çok yoruyor. Yeni doğan hallerine döndü sallanarak uyumak istiyor gece babasının dizinde uyudu. Otomatik beşiği tekrar kurucaz kaldırmıştık.

Her uyandığında emzirmemek lazımmış 2 saat önce uyandıysa pışpışlayarak uyutmak lazımmış. Duyurulur :)

He canim her
Pispilamak lazim
Gelsin pispislasin benim kizcemi bakiim nasil acilen bi meme arayisina giriyor bunu diyen bende elimde kahve izliyim onu
Ahahahahhah:KK76:

Yaa bende soruyorum kizim bu nedir diye siritiyor: ))
Rabbim nekadar uykusuz kalabilirim diye siniyor sanirim: ))
Oglumda uykusuzdu haaalaa uykusuz
Buda benim kaderim sanirsam :KK49::KK49:
Kahve çay filan çok tüketiyor musun acaba? Özellikle geceleri...mesela benim arkadaşım kakaolu süt içiyordu. Nescafe filan...bebeği de uyumuyordu.

Ben de dün avent in yorumlarını okudum. Buhar için koyulan suyun haznesinde kir bırakıyormuş. O yüzden tencere almaya karar verdim.
Evet tekrar tekrar su koyanlar oluyormus hazne temizleyemediği için de kirler içinde birikiyor ve vitamin vericez derken o kadar para ver hayal kırıklığı bence fiyatı da cok ucuk gecen e Bebek % 50 indirim yaptı alamadım diye üzülmüştüm sonra araştırma içine girince vazgeçtim

Evet tekrar tekrar su koyanlar oluyormus hazne temizleyemediği için de kirler içinde birikiyor ve vitamin vericez derken o kadar para ver hayal kırıklığı bence fiyatı da cok ucuk gecen e Bebek % 50 indirim yaptı alamadım diye üzülmüştüm sonra araştırma içine girince vazgeçtim
En güzeli kendimiz buharda haslayalim. Zamanla öğreniriz kıvamını herhalde...Zaten arada fırında veya tost makinesinde de yapabiliriz. İlla ki sebzeleri buharda yapcaz diye bi şart yok.

Kahve çay filan çok tüketiyor musun acaba? Özellikle geceleri...mesela benim arkadaşım kakaolu süt içiyordu. Nescafe filan...bebeği de uyumuyordu.
Çayda mı içmiyağğakk :)) valla ben çayı baya içiyorum. 10 bardağı buluyor günde. İşe başlayınca çoğaldı baya. Ama gündüz içiyorum akşam 2 bardak anca. Etkiler mi ki oda

He canim her
Pispilamak lazim
Gelsin pispislasin benim kizcemi bakiim nasil acilen bi meme arayisina giriyor bunu diyen bende elimde kahve izliyim onu
Ahahahahhah:KK76:
:)) aynısı ya ağzını açıp bi araması var. Gece babasıda diyor memeyi arıyor sürekli diye alışmış sana iyice dedi. Kafayı çeviriyor 5 dk sonra geri dönüyor buluyor memeyi

A after_before bizim sipalar benzer kaç gündür yeni dogan modundayiz ya bir bebek gece gündüz uyumadan nasıl durur ben dayanamıyorum uykusuzluga
Bizimki salla beni diyor. Aha şimdi dizimde uyuyor indirince uyanıyor 3 kefe indirdim geri aldım. Gaz sıkıntısı da yok gibi karnı yumuşak anlam veremedim bu hallerine. 4. Ay semptomu oluyormuş hemen geçer inşallah

Meyve sikacaklari yasak :) aynen canın cam rende ile yapın dedi doktor ne yazik ki (cok zor yav) şeftaliyi üzümü erigi fln direk soyup tulbentte elimle sıkıyorum rendeye gerek olmuyo yumuşak meyveler için.
Canım bizde bişey bilmiyoruz ne demek rica ederim. Işte ordan burdan biraz takip le biraz da doktor desteği ile. Aklına takilanlari sor hiç çekinme :KK54:

Kızlar ben seftalii soyup wee nin silikon meyve süzgeci var onun içine koyup eline verip yedırıyorun iyi oluyor .karpuzu üzümü de öyle veriyorum.elmeyı armutu rendeliyorum.dun 5.ay kontrolumuzden geldik.Dr artık ek gıdaya başlayalım dedi( biz 1 ay önce baslamıltık mama yeniyor çünkü mecbur kaldım).çilek kivi portakal mandalina yasak dedi.

X