2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Bizim kizce 2 aylikken yan yatmaya basladi.ama şu an 5 aylik ve dönmeye baslayali cok olmadi.ben azcik cekistirince dönüyor.onun disinda hic dönesi yok.annesi gibi yüzüstü yatmayi sevmiyor bence.cunku dönse bile rahatsiz oluyor.sirt üstü ve ozellikle yan cok mutlu. Boyle bi sey de olabilir canim.istekleri oluyor artik. Bosuna dert etme.sorun yoktur.
Yan dönüyor..aslında başta dert etmiyordum kitaplarda ve int baktığımda her bebek farklı diye 6 aylığa kadar dönebilir bizimkide tembel dedim... Aile içine girince her gören yorum yapınca çok cnm sıkıldı kuzenim kızı maşallah durmak bilmiyor bi saniye bile.. Onunla karşılaştırıyorlar.. Oğlum Eli kolu durmuyor sesli gülüyor etrafını incelemeyi cok seviyor yaprak kıpırtısına bile gülüyor.. Bizimkide geç dönecek

Burada hepimiz 1 yılı aşkın süredir birbirimize samimi bir şekilde yardımcı olmaya çalışıyoruz. Herhangi bir konuda bilgisi olup, mesajı okuyup cevap vermeyen arkadaşım olduğunu sanmıyorum. Hepimizin zaman zaman cevaplanmayan soruları olmuştur, bunun şahsıma giciklik olsun diye yapıldığı hiç aklıma gelmedi. Ben çıkıp burda "güzel anneler kimler düğünde halay başıoluyor?" diye sorarsam ve cevap gelmezse kimsenin halay başı olmadığını anlarım. Halay başı olmayanlar cevap vermiyor diye kizmam
He he he ne güzel post... Ben hayatımda hiç halaybaşı olmadım :KK70:

Biz de bugun gitcez kontrole bakalım.kilo ve boyumuz aynı gibi tahmin ediyorum sizinle
Bu pipide beyaz beyaz bizde de arada oluyodu kremsi,silip alıyodum ben.normal degil miymiş sünnet demiş doktorunuz.sorayım madem bu sefer

Sorun mutlaka muayene ediyor, doktor yorumluyor hemen, sonrası sıkıntı Allah korusun iltihap durumu falan, aşı ateşimiz sürmez ise perşembe yada cuma olacak sünnet..

Kızlar benim oğlunda kabız oldu.bence sebebi kan damlası ,vermiyorum artık ama duzelmiyor çocuk.fitili koydurmuyor nasıl düzeltecek bilmiyorum.
Sağlık ocakları kan famlası veriyor 4 ayden itibaren. Ama ben iki buçuk yaşındaki kızına hiç kullanmadım. Oğluma da kullanmayacağım. Çünkü kızımın kan sayımı gayet iyi. Oğlumda da ihtiyaç olmaz inşallah. Bence herkesin sağlıklı beslenemeyeceğini düşünerek otomatik veriyorlar. Eğer kan ilacı gereksinimi olsaydı insanlık tarihi çoktaaan bitmişti. Soyumuz kurumuştu. Eksiklik yokda verme taraftarı değilim. Doktora da sordum

Bana clexane iğneyi bıraktıracağını söyledi Dr um , şuan vuruyorumm hergün ama bıraktıracak Dr :KK43:
Bana hiçbir test yapılmadı , pıhtılaşma var mı yok mu belli diil , sadece düşük yaptığım için verildi önlem amaçlı.
Ya bıraktığım an bşy olursa bebeğime ? Sen doğuma kadar mı kullandın cnm ?
doğuma 1 ay kala bıraktım ben 36.haftada. bu kadar erken bırakmak bile korkutmuştu beni ya bişey olursa diye anlayabiliyorum seni şuan. doktorunun vardır bi bildiği ya da için rahat etmiyosa bir başka doktorunda fikrini al derim ben. ama ben genetik test yaptırmıştım ben kullanırken araştırdığımda tedbir amaçlı test yaptırmayanlarda kullanıyorlardı

Sağlık ocakları kan famlası veriyor 4 ayden itibaren. Ama ben iki buçuk yaşındaki kızına hiç kullanmadım. Oğluma da kullanmayacağım. Çünkü kızımın kan sayımı gayet iyi. Oğlumda da ihtiyaç olmaz inşallah. Bence herkesin sağlıklı beslenemeyeceğini düşünerek otomatik veriyorlar. Eğer kan ilacı gereksinimi olsaydı insanlık tarihi çoktaaan bitmişti. Soyumuz kurumuştu. Eksiklik yokda verme taraftarı değilim. Doktora da sordum

Cvp için teşekkür ederim.kabızlık için bi öneriniz var mı

Senin kaç aylık cnm.. Dün arkadaşımın tanıdığı cocuk doktoru fakültede onu aradı sordu.. Eline bişey verdğinde tutuyormu kafasını tutyormu yuzüstü yaptıgında kafasını kaldırıyormu evt dedim ozmn sorun yok tembel bi cocuktur 7 ayda bile dönen var dedi .. Biraz rahatladım ama doktora götürecem

Benimki 1 nisan dogumlu canim, sen icin rahat etsin yine de gotur. Ama bizimkiler biraz keyfi bence :)) seninkini kac aylik?

kızlar bebişleriniz için kışa hazırlık yaptınız mı meyve püreleri yada sebze konserveleri ben birtek kayısı püresi yaptım diğerlerini nasıl yaparım die düşünüyorum kışa bebişlerimize yedirecek meyve arıycaz tırım tırım hazır kavanoz mamalarını yedirmek istemiyorum bu kadar meyve bolken yapan varsa fikirlerinizi bekliyorum
Konserve ve dondurulmuş ürünler bebeklere tavsiye edilmiyor. En güzeli mevsiminde olanlardan vermek ben de öyle yapıcam inş

Vallahi bravo kislikta yaptin bebeyle ; ))
Benin o islerime kv bakiyor
Ise baalayana kadar kisliklari hazirla anne didim ise baslayinca oznur simaya bakmaya gelicen ; ))
Bknz yuzsuz gelin :halay::halay:
E he he +1 ben, benimkileride kaynanam yapar, annem pazara gitmez pek, onun mahallesinde pazar yok. Kaynanama sen iyisini seçip almayı bilirsin ben beceremem, oğlunseni pazara götürsün beraber yaparız diye verdim gazı, hazırlamış getirmiş, bende buzluğa diziverdim yardım olsun diye :KK70:

Gunaydin arkadaslar nasilsiniz uzun zamandir giremiorum bebisim dogdugundan beri hasta ayy biturlu iilesmior iltihapla basimiz dertte yok idrar yolu iltihabi yok bogaz iltihabi vs...kucucuk cocuk cekmedigi kalmadi kan alinio serum verilio beni bilenler bilio hamileliktede cok cektim ayy ne bitmez bi cilem varmis ne deyim Allah beterinden korusun
Canım Allah dermansız dert vermesin, sana sabır bebeğine güç versin. Bunlarla geçmiş olsun inşallah....

Teşekkürler cevap için canım. Bir yıl bekleyeyim o zaman.
Kegel egzersizleri yapmanı tavsiye ederim. Kursta kegel egzersizlerinin üzerinde o kadar durdular ki anlatamam. Kadınlar için çok çok önemli bu egzersizler. Kegel egzersizlerini lütfen genç kızlara annelere anlatın dediler bize hep. Hamileyken hergün düzenli yapıyordum ve bende genişleme olmadı. Sende kegel yapmaya başla canım görüceksin farkı. Doğumdan dolayı gevşiyor kaslar zamanla düzelecek üstüne bir de sen egzersiz yaparsan daha da iyi olacak.
Kızlar oturduğunuz yerde kegel yapın zahmetsiz bişey bu. Tuvalette çişinizi tutuyormuş gibi kaslarınızı sıkıp bi nefes alıp bırakacaksınız bu kadar. Günde 10 dakika yapsanız bile kar. Kegel yapan ilişkiden daha çok zevk alır, doğumu kolaylaşır, ileriki dönemlerde altına kaçırma gibi sıkıntılar yaşamaz.

X