2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
puyenime yapıcı olun diyosun ya hani, benim yorumumda seni aşağılayıcı veya bebegini sevmiyor musun vb gibi bir algı yaratacak herhangibir şey yok. Mesajımi yeniden kopyalayayim.

"Sen burda herkese emzirin mama vermeyin diyen insan tutmuş sigara mi iciyosun? Şaşırttın beni"

anne sütünün faydalariyla alakali yaziyordun ya hani. Şimdi bu kadar önemseyen insan sigara içerse şaşırırim tabi. Ama bana neeee? Yorum istemiyorsan yapmam olur biter. Bide demişsin ki ben mama vermeyin demedim. Süt yoksa aç mi kalsın tabiki verceksin falan demişsin. Sütü olup da emzirmeyen anne bence zaten ruh hastasıdir. Burda mama verenlerin çoğunun sütü yetmedi olmadı az oldu zaten.

C coznur geçmiş olsun rüzgâr sık mi hastalanmaya başladı? Belki yanlış hatırlıyor da olabilirim?
Zaten en iyi şekilde bakıyorsundur ama c vitamini ağırlıklı beslesen kuzunu kuzum?

Canım bebeğinin poposunda çatlak var mı? Oğlumun poposunda çatlak var bu yüzden geçenlerde 3 gün kaka yapamadı. Ben çatlak gitsin diye poposuna hametan krem sürdüm sonra hemen yaptı kakasını. Sanırım rahatladı. Dene istersen canım. Seni çok iyi anlıyorum kaka yapmayan bebek çok zor

Haklısın ama sonra pişman olursun 3 yaşında yanından yatağından ayrılmayinca anlarsın :)
kalonce
Yok kızlar ben çoğu şeyin alıştırma değil çocuğun huyu yapısı olduğuna karar verdim. Mesela bana annem hamile kalınca 2 yaşında "tamam artık sen büyüdün, burası senin odan artık burada yatacaksın" demişler be bir daha da hiç annemlerin yanına gitmemişim. Yemeğimi kendim yemişim, kardeşimide hiç kıskanmamışım. Ama kardeşime okula giderken bile annemler yediriyodu. İkimizde aynı annem yetiştirdi. Kuzenimde 3aylıkken bebeğine uyku eğitimi yaptı, bebekken kendi uyudu yatağında yürümeye başlayınca annesinin yanına gitmeye başladı, 3 yaşında hala anneyle uyuyo, baba çocuk odasına transfer :) herkes içinden geleni yapsın, bebekler Mutlu olsun

Valla çok güzel örnekler. Ben de ileride ayiramamaktan korkuyorum birtek. Bizim doktor gerçi beraber yatın 2 yaşına kadar diye kendisi söyledi hatta ısrar bile ediyor. 2 de ayrılır dedi ama işte ... :/

Bence de bebeğin karakteri ve genetik şeyler etkili.kimi çocuğa ne yaparsan yap etkili olamıyorsun. Arkadaşlarım 2.yi bebekleri yaptılar. Abla ve abileri ile alakaları yok.

İştahı yok ya, çocuk 45cc icio başka hiçbirşey içmiyor (((((((
Tatlım bazen bizim de çok emmiyor. Sen stres yapma. 1 saate bir bebeğe teklif et. O kendine yeteceğini miktarı içer zaten. Zorlamamak gerek. Benimki de 8 de emmedi.2 fırt çekti. Saat 10 da baya saldırdı. Her defasında aynı performansı bekleme.

Sail canim,Catlagimizda vardi dr krem verdi
Normalde ben hergun 1 kez de olsa hametan surerim su an catlak da yok
Ayy ben mi cok kafaya takiyorum bilemedim onun icinde birikenler benim beynimde birikiyo resmen

Sail canim,Catlagimizda vardi dr krem verdi
Normalde ben hergun 1 kez de olsa hametan surerim su an catlak da yok
Ayy ben mi cok kafaya takiyorum bilemedim onun icinde birikenler benim beynimde birikiyo resmen
Haklısın canım ama işte elden gelen pek bişey yok. Hametan sürmeye devam et. Rabbim yardımcımız olsun. B.k yolu gözler olduk valla

Ben de herzaman derim önce Mizaç etkili sonra alistırmak. Ben de 4 yaşında bile eve bırakıp uslu otur gelicez dediklerinde tamam der otururdum zaten hatırlıyorum. Mizaç önemli ama bazı şeyleri de öğretmek gerekli yine de. Tutar tutmaz bilemeyiz. Yalın kokum olmadan uyumuyordu hop beşik zamanı geldi dedim Alistirdim düzeldi. Şimdi de diğer odalarda uyuyorum daha iyi uyumaya başladı geceleri

Sagol canimcim
Gecer gider insallah
Cuma aksami acile goturduk
Sanki acil degil poliklinik muaynesi gibi kalabalik
Hepsi atesli oksuruklu kiminde kusma var
Bebekler cocuklar..
Rabbim.cumlesinin bizimde yardimcimiz olsun insallah..

C coznur geçmiş olsun rüzgâr sık mi hastalanmaya başladı? Belki yanlış hatırlıyor da olabilirim?
Zaten en iyi şekilde bakıyorsundur ama c vitamini ağırlıklı beslesen kuzunu kuzum?

Aslimda bu bekledigim birseydi
Malum okula basladi
Degisik mikroplar degisik duzen:)
Terlemeler sogumalar
Doktoruna sordum takviye verdi umca damlaya ve vitamine basladik
Yemekte babasi gibi seciciydi
Ama okulla duzene girdi yenek isi cok mutluyum taze faaulyesinden mercimege bamyadan patlicana hepsini yiyor lay lay lom
Sagol tatlim..

Tüm gün çokmuş canım Allah kolaylık versin sanada bebegınede

Sakiz cignemeye basladim cnm. Agzim dolu oluncada aklima gelmiyor. Zaten kimse keyiften icmez bunu cocugunu emzirirken. Sıkıntılarim vardi bu haftasonu hallettim yoluna koyuyorum yarinda. Insallah tekrar azıtmam. ❤

Cnm bizimkindede oluyor ama seninki gibi uzun surmuyor tabi. Koyulasti kakalari sanki bizimkide ıkınıyor baya zorlanıyor. Popisini acip ayaklarini kaldiriyorim havaya oylece 15 dk bekliyorum. Zor isler ya valla kaka cok sıkıntı bebeklere.. anne sutu yagliysa bebekler kabiz olirlarmis. Seninkide demekko yagli. Yagli sutte iyi derler..

Emzirmek istemeyenlerde olabilir. Benim bildigim ve duyduklarom var oyle. Gogsu sarksin istemiyor, ilk cocukta emzirmis ikincide mamayi denemek istemiyor vs.

Tüm gün çokmuş canım Allah kolaylık versin sanada bebegınede
Evet canim amin cumlemize. En zorlarindan biride sagdigim sutu bozulmadan eve getirebilmek. Bazen akiyor biberonlarda ise yaramiyor cantaya dokuluyor. Termos cantalar varmis ondan alicam yarin. Arastiriyorum bakalim isyerinde sut sagmak, tasimak vs. gibi konulari. ALLAH hepimize kolaylik versin...

Canım Prima Canbebe ve bir iki paket molfix kullandım. En çok primayi kullandim ama pişik yapmadı çünkü. Ama hepsi taşırdı. Şimdi bim in bezini kullanıyorum. Herkese tavsiye ederim. Pişik de yok taşma da.

Canim benim basta 8.60 cikti ilaca basladim simdi 2.50 lerde en son cuma gittim bugun sonucu alacaz her ay endokrine kontrole gidiyorum
Ya bende 6 haftalik gebeyim 9.47 tsh hap basladin lavotron 100 mg 1 taneyi 4 e bolup ceyregini yutuyrm diger dr ginde 1 hapn yarisini ic dedi napsam bilmiyrm ilk bebegim ve korkuyrum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…