2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
puyenime puyenime neden herkesi haksız görüp bi tek kendini haklı görüyorsun? Geçenlerde beni de azarlamaya çalıştın. Burdaki insanlar senin çocuğun değil. Kelimelerini düzgün kullanmalısın. Sen sigara içiyorum demişsin arkadaşlar sana yalnızca yanlış bi davranış olduğunu söylemiş. Anlatma o zaman arkadaşım burda özelini. Yazarsan herkes fikrini söylemekte özgür

Evet canım tayin olduk eşim çok üstüme geliyo baskı yapıyo sürekli çok abarttı artık erkek değil bildiğin mahalle kadını bildiğin kaynana çocuğa uzun alt 2 tane koymuştum onlarıda yenialıp yıkayıp getirmiştim yaz zaten sıcak giymez ne olur ne olmaz demiştim onlarında biri dar geldi diğerini giydirdim bir iki kere sürekli bebek hasta olacak kalın giydir diyo yaa hava sıcak bunaltma çocuğu diyorum sen giy hadi uzun diyorum kendi şortla geziyo bebekle biz birmiymişiz neden sadece bir tane uzun alt getirmisim benden anne falan olmazmış yaa neler saydı bunun için bende kızınca iyice büyüdü hakaret bile etti :KK43: ben kafasızmıyım 4 aydır ben bakıyorum bu bebege ben öldürdüm senmi gelip dirilttin dedim bana demedigini bırakmadı çok zoruma gitti zaten aramız çok iyi değildi ben düzeltmeye çalıştıkça o daha fena yapıyo eve gidince boşanma davası açmazsam adam değilim dedim
saskinlikla okudum canim yaa :KK43: bebege cok duskun babasi diyodun,zaten yine duskunlugunden problem olmus ama bosanmak care degil, napicaksin el kadar cocukla babadan uzak. hemde baba duskunken, bu kadar severken. canim tayininiz diyarbakir olmus, esin oranin durumundan dolayi stres altinda korkuyo olup sana bu sekilde yansitmis olabilir mi acaba bunu? yasadiginizi bilemem ama biraz alttan alsan sen, bi pantolon icin yuva yikilmaz be kuzum....

Kizlarrrrrrr bebekleri yataginizda yatiiiiirmayin:KK20:
Yataktan dusmekten neler oluyor neler kollari bacaklari kirilir beyinleri hasar gorur allahim sen koru.
Onlar daha hic birseyin farkinda degiller nerede yatirirsaniz orada uyurlar kendi zevkiniz icin yazik etmeyin kuzulara.
Odalarini ayirmayin 2 yasina kadar evet ama yataklari ayri olsun lutfennn
Benim kadar psikopati olmasin. Oglan 3 yasina kadar ayni odada yatti sagimda yatardi soluma 3 sene donup yatmamisimdir,aslaa korkulugu kilifla kapatmamisimdir uyanip goremem diye.simdiye kadar buyuk oglanida kucuk oglanida hic almadim yatagima,gece emzirmeye kalkarim oturup emzirip yatagina koyarim.Allah korusun emzirirken uyuya kalirim diye.Bizim bir tanidik 5 aylik bebegini oldurmus yaninda yatip emzirirken :KK61:

Hayirli sabahlar..
Iyi pazarlarr efendiimm herkese
Recep ruzgar 3 gundur atesli 39.5 ile cuma okuldan aradilar aldik dooogru acile
Doktor gordu bakti etti
Bogaz fena kirmizi faranjit dedi
Antibiyotik ates dusurucu oksuruk surubu
Surubun tadi kotuymus icirmek iskwncee
Huysuzluk hat safhada
Uykusuzluk aynen devamm
Oznur simay iyi ama oda abisinden mutevellit huysuz sanirim hisswdiyor premses birini yatiriyorum digeri kalkiyor
Tam dalicam birisinin ikac saati
Tam yatiyorum emmeye kalkiyoruz gibigibigibi bizdeki durumlar boyle..
Rabbim dermansiz dert vermesin
Iyilik saglik herseyinbasi..

puyenime puyenime neden herkesi haksız görüp bi tek kendini haklı görüyorsun? Geçenlerde beni de azarlamaya çalıştın. Burdaki insanlar senin çocuğun değil. Kelimelerini düzgün kullanmalısın. Sen sigara içiyorum demişsin arkadaşlar sana yalnızca yanlış bi davranış olduğunu söylemiş. Anlatma o zaman arkadaşım burda özelini. Yazarsan herkes fikrini söylemekte özgür
Hic sevmem bu sekilde ithamlari. Kimseyi tersledigimde yok isterseniz bir donup bana yapilan yorumlara ve verdigim cevaplari 1 kez daha okuyun. Ayrica benimde aklimda kalan anne sutunun faydalari ile ilgili bir paylasimimdan dolayi sizin bana saldirdiginizdi. Varsa ters verdigim bir cevap buyrun cikartin herkesin yazdigi mesajlar ortada.

Ben sigara iciyorum demisim arkadaslardan bazilari rahatligima, vurdumduymazligima kadar olayi tasimis. Gerek yok anladin mi? Burada insanlar bunlari birbirinden duymak icin yazmiyordur. Siz bu konuda insan gormek ve algilamak istedigini secermis herhalde en guzel ornegisin su anda karsimizda. Lutfen yapici olmaya calisin. Yazisma dilinize ( sizli konusuyorum normalde canim diye burada yazarim) tekrar bir donup bakin kim kimi azarliyor mesela su yorumunuzda :KK66:

puyenime puyenime iyi fikir bence arkadaslara sigarayi biraktim demek. Sigara yerine koyacak baska bir sey de bulmalisin bu arada. Sevmedigin bir sey koysan cok iyi olur hatta. Ornegin canin her sigara istediginde icmeden once sevmedigin bir sey yap ya da ye. Bikarsin bu sekilde belki.

Bu uyumama durumu bir tek benim oglan da var saniyordum. Bir bucuk saatte bir kalkmaya basladi. Demek ki normalmis. Doktor su ihtiyaci icin de kalkiyor olabilir dedi. Uykusu oldugu icin de midesini dolduracak kadar ememiyor. Doktorun tavsiyesi bir memede uyuya kalirsa, kaldir gaz cikart, alt degistir. Sonra diger memeye tut. Ben henuz yapamadim. Kiyamiyorum kucagimda uyuya kalinca :)

Bu uyumama durumu bir tek benim oglan da var saniyordum. Bir bucuk saatte bir kalkmaya basladi. Demek ki normalmis. Doktor su ihtiyaci icin de kalkiyor olabilir dedi. Uykusu oldugu icin de midesini dolduracak kadar ememiyor. Doktorun tavsiyesi bir memede uyuya kalirsa, kaldir gaz cikart, alt degistir. Sonra diger memeye tut. Ben henuz yapamadim. Kiyamiyorum kucagimda uyuya kalinca :)

Bebekken oyle yapiyorduk uykusu acilsin emsin diye.
Şimdi yapsam tobee uykusu acilip bir daha geri uyumaz.
Gecen gece emerken kaka yapti saat 4 mecbur acip temizledim sonuc saat 6 da geri uyudu:KK43:(

Hayirli sabahlar herkese.
Delii gibi uykum var yigit bey uyandi emzir alt degistir ter değistir oyun oyna derken tam uykusu geldi uyucaz bende uyurum diye hayal kurarken abimiz uyandi:))

C coznur cok gecmis olsun ruzgara.
Havalar birden serinledi cocuklarin dengesi bozuldu tabi.
Yigitte hastaydi ilac kullaniyoruz 3 gundur ama gece oksuruyor kuzum insallah cigerlere inmez:KK43:(

Bebekken oyle yapiyorduk uykusu acilsin emsin diye.
Şimdi yapsam tobee uykusu acilip bir daha geri uyumaz.
Gecen gece emerken kaka yapti saat 4 mecbur acip temizledim sonuc saat 6 da geri uyudu:KK43:(

Hayirli sabahlar herkese.
Delii gibi uykum var yigit bey uyandi emzir alt degistir ter değistir oyun oyna derken tam uykusu geldi uyucaz bende uyurum diye hayal kurarken abimiz uyandi:))

C coznur cok gecmis olsun ruzgara.
Havalar birden serinledi cocuklarin dengesi bozuldu tabi.
Yigitte hastaydi ilac kullaniyoruz 3 gundur ama gece oksuruyor kuzum insallah cigerlere inmez:KK43:(

Doktor henen ciger filmi cektirdi cunku sessiz bronsit diye bisi cikmis hiriltisizmis
Emin olamiyoruz dedi film temiz ama bogazlar kizarmis iste
Bubunla gecmis olsun napalim
Okulda basladi artik hastaliklar gelir alisicaklar

Benim de bildigim 10 gune kadar yapamamasi normal ama bu 10 gun sure zarfinda kakasini yapamamasi cocukta huzursuzluk ve aglama yapiyorsa ilac kullanilmali. Bunun icinde bir damla varmis onerilen. Birde farkli yontemler duymustum. Agizdan ufak bir damla zeytinyagi verin derler. Veya hic kullanilmamis bir beyaz sabundan tirnak ucu kadar fitil gibi poposuna salinmasi. Veya kulak copuyle zeytinyag damlatarak ucuna poponun uyarilmasi.

Kendi tecrubemide sana aktarayim. Ben ne zaman gaz ilaci kullandim sap ve biogaia hep kabizlik yapiyordu. Gaz ilaclarini biraktim cocuk normal kaka sayisina ulasmisti. Gaz ilacini birakinca humananindi sanirim kimyonlu rezene cayi var onu vermeye basladim. Doktor tavsiye etmistim onunla birlikte gaz problemide ortadan kalkmisti ve hem rahat gazini hemde kakasini cikariyordu. Bizim rezene cayi bitince tekrar almadik suan hicbir sey kullanmiyorum yavas yavas duzene girdi
Tesekkur ederm cnm biz kulakcubugu yontemiyle bir kere yaptik bi dahada yok
Kaka yapamadigimizdan mi bilmem gaz cok cikariyoruZ bizimkide cok duzenliydi iki hafta oncesine kadar
Tatile gittik geldik sanirim hava degisikliginden bu hale geldik ama duzelemedik bir turlu ilac ta kullanmamiza ragmen:KK43:(
Annenin yedikleri de etkiliymis dikkat de ediyorum ama yok
Bekliyorum bakalim
Tekrar saol tavsiyelerin icin

Hayirli sabahlar..
Iyi pazarlarr efendiimm herkese
Recep ruzgar 3 gundur atesli 39.5 ile cuma okuldan aradilar aldik dooogru acile
Doktor gordu bakti etti
Bogaz fena kirmizi faranjit dedi
Antibiyotik ates dusurucu oksuruk surubu
Surubun tadi kotuymus icirmek iskwncee
Huysuzluk hat safhada
Uykusuzluk aynen devamm
Oznur simay iyi ama oda abisinden mutevellit huysuz sanirim hisswdiyor premses birini yatiriyorum digeri kalkiyor
Tam dalicam birisinin ikac saati
Tam yatiyorum emmeye kalkiyoruz gibigibigibi bizdeki durumlar boyle..
Rabbim dermansiz dert vermesin
Iyilik saglik herseyinbasi..
Geçmiş olsun öznurcum. Benim kızımda aynıydı bu hafta boyunca antibiyotik verdim dün kontrole gittik geçmişti. Bir salgın varmış havadan geçebiliyomuş. Oğluşunda hemencecik iyileşir inş. Bu hastalık sayesinde geceleri güzel uyuyan kızım saat başı uyanır oldu artık

Kan ilacı yazdı aldım ama size bi danışayım dedim henüz vermedim hemşire dedi ki emzir 1 saat geçsin 5 damla ver sanra aradan 1 saat geçsin öyle emzir dedi d3 le farklı zamanlarda ver dedi kilomuz 6100 biraz az dedi moralimi bozdu pis hemşire :KK11: O damla bende işe yaradı canım ben ilk sikayetimde 10 gün yapmamıştı acile gitmistim 2 kez lavmandan sonra yaptı sonra duphalac diye bi şurup verdi 4 günde yarim ölçek ver dedi belli bi sure onu yaptım 4 günde verdim 5. Günün sabahına yapıyordu ama sonra benim içim huzursuz oldu hep boyle mi olacak diye bağırsak ile ilgilenen bölüm varmış gastroentoloji mi ne ona gittim o da normal anne sütü alan bebeklerde olabilir kimi bebek ishal olur kimileri de boyle kabızlıkla gündeme gelir dedi geçici bi donem ek gıdaya geçince meyvelerle geçer bu durum dedi ve dedim ki bize acildeki doktor duphalac verdi dedim kesinlikle biz o şurubu bebeklere önermiyoruz 10 güne kadar yapmaması normal zaten dedi Bende dedim acildeki doktor 7 gün demişti o_O anlayacağın canım herbiri bi çeşit diyor ama gastro doktoru ban
Saol canim biogia bende alip deniycem

Berdinc Berdinc canim biz de d.bakirda yasadik 4 yil benim esim de polis bu sene tayinimiz cikti mesleklerinden dolayi inan cok yipraniyorlar esim bir yildan fazla 12 12 calisiyor bir yildan fazladir bi carsi taraflarina gidemedik malum olaylardan dolayi basta ben de cok bunaldigimi hissettim ama onun geceden cikip tekrar geceye gitmesini gorunce o sogukta yazin o sicakta ve o stresi gorunce inan insan aciyor esinle bence oturup konuşun cunku onlardaki stres ister istemez bize de yansiyor iki tarafinda anlayisli olmasi ilimli yaklasmasi gerekiyor

6aylik kontrolumuze gittik kilo 9300 66cm boy olmusuz yavastan ek gidaya basladik ama kusuyoruz meyveyi ve yogurdu
Ek gida isi zor meme kolaydi bakalim yavas yavas alisacak onerisi olan varsa alirim

Neden küsür acaba reflü olmasın? Bide çok az az vermeye başla 2 çay kaşığı ver 3 gün yavaştan arttır. Yoğurtla başlamadım ben sebzeye başladım meyve veriyorum arada. Yoğurt daha vermedim

@Atales bebeği ayırmak deyince ben onunla aynı yatakta yatiyosun sandım.

Kimler Bebegiyle aynı yatakta uyuyor?

Ben eskiden sabah a karşı alıyordum yanıma ama şimdi yatağıma geçtikten sonraki ilk emmesinde alıyorum saat 12 gibi.
Cünkü hayatımın en güzel uykusunu uyuyorum:KK200:
Çünkü o da böyle hissediyor:KK200:

Neden ayrı yatayim ki diyorum

Haklısın ama sonra pişman olursun 3 yaşında yanından yatağından ayrılmayinca anlarsın :)

Bu aralar çok kötüyüm kızlar sanırım depresyona giriyorum :KK43: kimsem yok gibi hissediyorum eşimden bile boşanmayı düşünüyorum kafayı yiyecem artık ne yapacağımı bilmiyorum bana dua edin :KK43: bebeğime baktıkça ağlayasım geliyo bazen ağlıyorum hatta

Kuzum ben de öyle oldum ve geçti şükür. Eşime dedim galiba ben evliliği yurutemiycem falan. Neler yaşadık. Meğer depresyonMuş. Hatta burdan da yazmıştım. Darbe günü iyice kotulemistim burdan bana destek çıktınız çoğunuz. Kendimi allah korusun aşağı atacak bi Psikolojiye bürünmüştüm. Eşim işin ciddiyetini anladı ve erkenden izin alıp geldi. Konuştuk falan iyi geldi. Siz de birbirinize vakit ayırın konuşun. Gezin yemeğe çıkın. Bide eşim beni hemen alışverişe götürüyor ahahahhaha. Bi dene istersen :) akşamına da darbe olunca konuyu bidaha acmamistim. O gün eşim erken gelmesi ne yapardım bilmiyorum inan öyle delirmistim

Hic sevmem bu sekilde ithamlari. Kimseyi tersledigimde yok isterseniz bir donup bana yapilan yorumlara ve verdigim cevaplari 1 kez daha okuyun. Ayrica benimde aklimda kalan anne sutunun faydalari ile ilgili bir paylasimimdan dolayi sizin bana saldirdiginizdi. Varsa ters verdigim bir cevap buyrun cikartin herkesin yazdigi mesajlar ortada.

Ben sigara iciyorum demisim arkadaslardan bazilari rahatligima, vurdumduymazligima kadar olayi tasimis. Gerek yok anladin mi? Burada insanlar bunlari birbirinden duymak icin yazmiyordur. Siz bu konuda insan gormek ve algilamak istedigini secermis herhalde en guzel ornegisin su anda karsimizda. Lutfen yapici olmaya calisin. Yazisma dilinize ( sizli konusuyorum normalde canim diye burada yazarim) tekrar bir donup bakin kim kimi azarliyor mesela su yorumunuzda :KK66:
Tabi tabi haklısın burdaki arkadaşlarımız görüyor kimin nasıl davrandığını. Sen çok bencil bi insansın bunu bilmeni isterim. Sakın benimle muhattap olma haddini aştın çünkü

X