2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kusmasına dikkat edin diyor bizimki hala kusuyor zaten normalde de. Bayada kusuyor ama doktor önemsemiyor. Neyse ben şimdi şüphede kaldım normal kusması mı emdikten sonra kustu çünkü düştüğü için mi kustu. Gözlerde kayma yok ama

Kızlar bugün momfortbaby kanguru denedim bir arkadasimindi. Kızım sevdi ama gömulmesinden hoslanmadim kafası terledi. Ergo baby sanırım katlanabilir. Kullananlar var mı. yalsa da vardı sanki ergobaby emin olamadım?
İkisi arasında hangisi daha iyidir acaba. 4.5 aylığız buarada

Aldigimiz şeylerden hangilerini hiç kullanamadik ,çöp
Hangileri en çok işimize yaradı. Hadi yazalım ben merak ediyorum. Fikir vermiş oluruz birbirimize alacaklarimiz konusunda. (Gerçi herkesin bebegine göre farklı olacaktir, mesela benim hiç kullanmadiklarim eminim çok. Kişinin eli kolu:)

Hiç işime yaramayanlar
-emzirme minderi
-emzirme örtüsü
-oyun halısı (çok karmaşık bişey almışım )
-uyku arkadaşı (en sevmediği oyuncağı oldu:)

İyiki almışım dediklerim
-Muslin bez (ben bunla emziriyorum hep dışarıda, güzel hava alıyor ,kundaklandı, üst örtüsü oldu geceleri , banyo sonrası kurulama. .herisimme koştu :)
-dış kasiyici Sophie (80tl minik bişey ama kauçuk olduğu için ağzına alması en zararsizlardan, cok oyaliyor )
-tinylove projeksiyonlu donence (bazen uzun bazen kısa hergün bir süre ona bakıyor, gece ışığı çok heyecanlandiriypr )

En cok kullandiklarimiz
_Reflü yatagi ( gunduzleri hala onda yatiyor)
_Oyun halisi (tiny love ve play go olarak iki tane var.ikisine de bayiliyor.kucagima aliyorum.gozu hala halida oluyor bazen)
_uyku arkadasi ( fisher pricedan)
_ projektörlü dönence ( chicco)
_ahtapot ( kanz )
_avent elektrikli süt sagma makinasi
_baby tech ten yatak odasina aldigimiz beşik ( gerci şu an salonda. klima var diye geceleri orda yatiyoruz kizimla )
_emzirme koltugu ( her ne kadar şu siralar baba kullansada)
_uyku tulumlari ( simdi kullanmiyoruz ama soguk günlerde iyi geldi)
_musteladan aldigim tüm ürünleri cok sevdim.

Hic sevmediklerimiz kullanmadiklarimiz
_ english home dan aldigim alt acma bezleri ve minderi ( kullan at lar daha cok isime yaradi)
_ bi hipopotam oyuncagimiz var.karnına basınca gülüyor falan.ona resmen gıcık oluyor
_odasına aldigimiz beşik. Hadi takim bozulmasin dedik ama cok gereksizmis.sadece güzel duruyor iste.çilekten almistik.
Simdilik aklima gelenler bunlar

Iki gunluk yeni huyumuz:kafayi kuytu biyerlere sokma. Yastik var mesela yaninda gidip yastigin altina altina sokuyor kafasini. Uyuturken mesela yana cevirip kapaniyor yine. Agzi burnu kapaniyor nefes alamaz diye korkuyorum. Varmi ayni seyi yasayan?

Iki gunluk yeni huyumuz:kafayi kuytu biyerlere sokma. Yastik var mesela yaninda gidip yastigin altina altina sokuyor kafasini. Uyuturken mesela yana cevirip kapaniyor yine. Agzi burnu kapaniyor nefes alamaz diye korkuyorum. Varmi ayni seyi yasayan?
Bizimki hep oyle uyuyor.uykusu geldiyse.gomuluyor memeye.eliyle de gozunu kapatiyor.karanlik istiyor demek ki.ama bizimki uzuuuuunn zamandir yapiyor bunu.görenler bi sasiriyor once

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…