2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380

Tatlim oval olmasi gerek yani sekli zaten asil duzgun olmazsa sekil bozulmus kese deniyor ki bu sagliksiz gebelik isareti. Kese ve etrafinda bir hare olacak oda iyi gömüldüğü anlamina geliyormuş sagolsun esimin dr arkadasi iyice anlatti bugun bana ici siyah olmaliymis kesenin bu da sivi var demekmis yolk sac kesesi oluncada sanki kesede yüzük varmis gibi gorunecekmis. Zaten bebek cok belli oluyor kesede siyah sivinin icindeki minnak beyazlik bebis oluyor. Kalp atisinida bir an once duysak cok rahatlariz.

canm sağol verdiğin bilgiler için salı günü ilk kez bebeğimi göreceğim Allah'ın izniyle inşallah çok faydalı oldu dikkatlica bakacağım bende

Ayy canın allah razı olsun senden. Tam yusyuvarlak değil oval yumurta gibi o yüzden endişelendim baya. Ama doktor iyi dedi.
Kaç mm olduğunu ölçmedi bile ama 5 hafta için uygun dedi. Benim doktor pek konuşmayı sevmiyo evhamlandırmak da istemiyo iyi diyo gönderiyo. Ama çok iyi bir doktor ondan şüphem yok.
Kesenin de etrafı beyaz içi siyah.iyi di mi?
Ay bu annelik neymiş ya hep endişe hep evham. Şimdi annemi daha iyi anlıyorum

Bide herkes yolk sac bebek vs görmüş bende hiçbişey yok. 5+0 olduğum için mi acaba? Doktora da bebeği sordum daha erken dedi sadece keseyi görebiliriz şuan dedi.
Tatlim bebek icin erken benim drum baya iyi bi ultrasonla bakti oyle gördü onemli olan mm degil zaten canim kesenin haftayla uyumlu olmasi benimde uyumluydu 1 gun ileri hatta. Evet disi beyaz ici siyah saglikli . Yolk sac icin daha cok erken canim bize seninle ayni sayıliriz zaten ben sanirim cuma gidicem esim ctesi nobetci diye. 1 hafta 10 güne olur. Birde dedi ki mesela benim kesem 10.2 mm yani 1.2cm bu 2.5 3 cm arasi olunca yolksac i bebegi kalp atışını gormeyi isteriz dedi yani tam iki katina cikcak o zaman dedi sana ultrason fotosu verdiyse mm bakabilirsin canim.

[QUOTE="asliii1, post: 42285544, member]canm sağol verdiğin bilgiler için salı günü ilk kez bebeğimi göreceğim Allah'ın izniyle inşallah çok faydalı oldu dikkatlica bakacağım bende [/QUOTE]

Rica ederim canim ne demek ogrendigim herseyi paylasirim yeterki faydali olsun saglikla kavusalim bebislerimize.

Kizlar merhaba bende yenı katildim aranıza. 4+5 de bende doktora gittim ve Keseyi gorduk beta hcg 2765,7 çıkmıştı ayni gun. Pazartesi kalp atışını duymaya gidecegim ins bu arada Benım de 3. Bebegim olacak. Beni de eklerseniz tabloya sevinirim. Yas 26 sanliurfa. Boy 1.64 kilo 60. Kızım 2 yas 5 aylik oglumda daha 10,5 aylık ve calisiyorum. Her birinin arasi 18 ay olacak bakalim ne yapacazz

Bu arada clexane kullanan kizlar banada bugun drum heparin basladi koldan yaptik ama hem cok agridi hemde o bolgede morarma ve sertlik oldu halada dokununca agriyor 32 hafta isimiz zor. Siz nereye yapiyorsunuz agrimiyor mu??

Yapıyo canm bnm doktorum kesti folik asiti simdilik
Ay ben napıcam almam lazım ama alamıyorum midem çok bul
Çok sagol canım umarım geçer hayatım kabusa döndü resmen

Doktoruna soylesene canm bn hastanede yattim bulantı yüzünden vitamin verdi sanırım ki şimdilik alma folik asit haftaya bakalım dedi
Yani doktor normal dedi zaten gebeliğin 6 ila 12. Haftalarında oluyomus çok kötü olursan hastaneye gidiceksin dedi ilaç verdi gecer diye almadım 3 gündür korktum bebege bişe olr diye Ama geçmiyo daha da beter oldum yarın sabah alıcam ilaç zofer

tabloda eksik veya yanlışlık varsa düzeltirim inşallah
Mersah22 canim beni de eklermisin
yaş 25
Boy160
Kilo 53
Sat 28.06.15
Bdt 03.04.16
İstanbul

Birde kizlar ben erdem hastanesine gidiyorum yasemin hanim var cok mükemmel bir doktor esimim kuzeni vearkadasim 2 dogumunu orda yapti su haberlerde cikan anne bebek ölüm olayi kafami karistirdi
Bugun kontrolum vardi bebek cok iyi dedi 15 mm olmus haftasiyla uyumlu kalp atislari duzenli dedi bulantilarim icin 1 aydaha sabret dedi su icemiyorum dedim ayran ic o zaman dedi bebegin depolarindan besleniyo dedi toplam 6 kilo vermis oldum hamile kaldigimdan beri alirsin korkma dedi 3 hafta sonra gel dedi 12. Haftaya gircez o zaman minnosum kocaman olur o zamana gormeden nasil dayanicam progestan i 3 ten 2 ye dusurdu 1 hafta sonra teke dusur dedi 1 hafta kullan kes dedi bende havadisler bunlar opuldunuz

Kedidilim canim allah mi gonderdi seni....
Ben takibime erdemde baslamak istiyodum ve dogumuda orda istiyodum. Ama o haber benide korkuttu kaldiki siyami ersekten cikan otopsi raporunda anne ve bebegin hastane yuzunden öldügünü onaylanmis .
Esimde bana kiziyo bi karar veremedin alt tarafi bi doktor belirliycen diyo... ama artik korkuyorum erdemden. Afiyettte sansimi denemek istiyorum ama icime sinmiyo napicaz boyle....

Kizlar asiri istahsizlik yasayan var mi
Her seyden igreniyorum resmen
Igrenme tiksinme vs yok ama zaten 40 kg ile hamile kaldim 7.haftama yeni girdim ve 1.700 verdim daha simdiden. Midem acliktan bulaniyo nerdeyse ama yememk icin direniyorum. Sanki bogazimda bi engel var agzima attigim inmiyo asagiya. Ilk lokmadan sonra tikaniyorum. Zaten uyku denen seyi unuttum 2 şer saat uyursam gunde kendimi sansli sayiyorum. Bu yasam seklimizle bebisler bizi birakmasa iyidir

Ya keşke azıcıkta benim iştahım kesilse kilo almak kâbuslarım oluyor zaten kolay alan zor veren metobolizmam var :/

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…