2016 AĞUSTOS Ayında Tüp Bebek Tedavisine Başlayacaklar...

merhaba,
öncelikle umarım emekleriniz karşılığını bulur ve hepimiz alırız gucağımıza yavrularımızı,amin...

ben eylül 25 de başlıyacağım,normalde haziranda başlayacaktım fakat beklenmedik durumlar yaşadım sıkıntılı,eylüldeki adetimde başlamaya karar verdik.Doktoruma çok inanıyor ve güveniyorum.Sebepsiz infertilite bizimkisi,teşisi konmuş bişi yok.6 yıllık evliyiz.İlk 2 sene hapla korunduk sonra bıraktım hapı ve bu zamana kadar herhangi bir tedavide yaptırmadım. hiç hamile kalmadım.Yani hamile kalıp kalamadığımı bile bilmiyorum.Doktorum ilk denememde şansımın yüksek olduğunu söyledi,çok heyecanlıyım.Hep ikizim olsun isterdim,sağlıklı olsun ,hayırlı evlat olsunda hiç önemli değil...Devletin karşılayabilmesi için 3 kez aşılama gerekiyor ya tedaviyi,aşılama ile vakit kaybetmemek için tüp bebek önerdi direkt doktorum.özelde olduğundan ilaçlarınızın fiatları ne kadar paylaşabilir misiniz?teşekkürler şimdiden.

merhaba,
öncelikle umarım emekleriniz karşılığını bulur ve hepimiz alırız gucağımıza yavrularımızı,amin...

ben eylül 25 de başlıyacağım,normalde haziranda başlayacaktım fakat beklenmedik durumlar yaşadım sıkıntılı,eylüldeki adetimde başlamaya karar verdik.Doktoruma çok inanıyor ve güveniyorum.Sebepsiz infertilite bizimkisi,teşisi konmuş bişi yok.6 yıllık evliyiz.İlk 2 sene hapla korunduk sonra bıraktım hapı ve bu zamana kadar herhangi bir tedavide yaptırmadım. hiç hamile kalmadım.Yani hamile kalıp kalamadığımı bile bilmiyorum.Doktorum ilk denememde şansımın yüksek olduğunu söyledi,çok heyecanlıyım.Hep ikizim olsun isterdim,sağlıklı olsun ,hayırlı evlat olsunda hiç önemli değil...Devletin karşılayabilmesi için 3 kez aşılama gerekiyor ya tedaviyi,aşılama ile vakit kaybetmemek için tüp bebek önerdi direkt doktorum.özelde olduğundan ilaçlarınızın fiatları ne kadar paylaşabilir misiniz?teşekkürler şimdiden.
Canım öncelikle inşallah sağlıklı hayırlı evlatlarımız olur hepimizin..ilaçlar 1500_2000 arası tutuyor..

Kızlar merhaba canım çok sıkkın... benim saģ yumurtalığimda kiste benzer şeyler çıkmisti en son ultrasonda simdi de sağ ayağım uyuşuk gibi ağrıyor 4 gündur..korkmaya başladim acaba kistim varda sağ bacağıma mi vurdu başına gelen var mı?

Merhaba ,

Bende dondurulmus 1 kalıte embrıyolar ıle bu ay denıyecegım .

Senın dondurulan embrıyoların kalıte durumu nasıl ?
11 tane donduruldu 4-5 tanesi 1. kaliteymiş geri kalanı orta kalite galiba 3. gün donduruldu hepsi sanırım transfer zamanı çözüp 5. güne götürmeye çalışacaklar
tedavin olumlu sonuçlanır umarım:emir_bebek:

Kızlar merhaba canım çok sıkkın... benim saģ yumurtalığimda kiste benzer şeyler çıkmisti en son ultrasonda simdi de sağ ayağım uyuşuk gibi ağrıyor 4 gündur..korkmaya başladim acaba kistim varda sağ bacağıma mi vurdu başına gelen var mı?
Tam göremedilermi ne olduğunu kist mi değil mi? Orda bişeyler varsa onlar ağrı yapar tabiki bence başka bir doktora detaylı muayene ol kesin teşhis koysunlar hemen moral bozmakta yok :)

merhaba,

Bana 1500-2000 arası fiyat verdiler ilaçlar için. İnşallah sağlıcakla bebişlerimiz gelir. Çok masraflı olcak bu yumurcaklar :emir_bebek:

Canım bu fiyatlar raporlu fiyatmı raporsuz mu? Benim de herşey özel olacakta. Merak ettim
*bahar* *bahar* Canim genelde tup bebek merkezlerinin anlasmasi yok diye biliyorum.. 2 kez acibademde yaptirdim ve ilaclari kendimiz aldik.. sana verilen ilac miktarina gore fiyat degisir.. Örneğin bana ilk denemede yazilan 4 kutu gonal f in 1 kutusu kalmisti.. ama 2.deneme de 4 kutu da kullanildi..
Tedavi olacagin sehirdeysen eger recete ile birkac eczane gez... 4 kutu verilen bir ilaci ilk etapta 3 kutu al.. gerekirse digeri sonra alirsin..receteyi verip te bunlari alacagim dersen en az 1700 odersin.. ne kadara olur diyerek pazarlik yapacaksin.. ben barkod fiyati 1700 u bulan ilaclarimi pazarlikla 1150 ye aldim..

Merhaba;
2 yıllık bekleyiş sonunda ilk tüp bebek denememe karar verdım. Agustosta olAcak. Memorıal atasehır cem demirele gidiyorum. Sebepsız ınfertılıte teshısıyle..
Kızlar aklıma takılan bırsey var;
Herkezden duyuyorum kımyasal gebelik boş gebelik vs. Bu durum cok uzucu fakat gebelik oluşabılecegininde bır gostergesı . Bende hıc gebelik asamasına gelinmedi .. Sizler bu konuda ne dusunuyorsunuz.?
Ve tedavı öncesı nasıl hazırlanıyorsunuzzz

Merhaba;
2 yıllık bekleyiş sonunda ilk tüp bebek denememe karar verdım. Agustosta olAcak. Memorıal atasehır cem demirele gidiyorum. Sebepsız ınfertılıte teshısıyle..
Herkezden duyuyorum kımyasal gebelik boş gebelik vs. Bu durum cok uzucu fakat gebelik oluşabılecegininde bır gostergesı . Bende hıc gebelik asamasına gelinmedi .. Sizler bu konuda ne dusunuyorsunuz.?
Canim bende ayni durumdayim 3 yil bitti hic gebelik olusmadi. Suan icin en cok onem verdigim sey tedavi surecinde kaliteli yumurtalarin gelismesi. Arastiriyorum quenzim q10 bu konuda cok ii bi seymis tedavi olacagim ay bu vitaminden kullanacagim. İncir yemeyi dusunuyorum ve folik asit kullanmaya simdiden basladim. Hic aksatmamaya gayret gosteriyorum. Transferden sonra her gun ananas yicem bunlarin planlarini yapiyorum. Tabi doktora da soracagim. Kullanmam gereken ayri vitaminlar varsa onlari da ogrenecegim.

merhaba,

Merhaba ,

Bende 5 yıllık evlıyım son 1.5 senedır ıstıyoruz ama olmadı .Bızde de sızınkı gıbı eşimde de bende de herhangı bır sorun bulunmadı .Ben mayıs-hazıran ayında tüp bebek tedavısıne İstanbul Ataşehır Memorıal hastanesınde başladım . Toplam hersey dahıl fıyatı 7,500 e denk geldı bana . Orta kalıte embrıyolarla denedık ama tutmadı . Bu ay dondurulmus 1.kalite embrıyo ıle denıyecegız .
Başka sormak ıstedıgın bırsey varsa cevaplamaya calsıırım .

Canım bu fiyatlar raporlu fiyatmı raporsuz mu? Benim de herşey özel olacakta. Merak ettim
Raporsuz bizimkisi. Zaten rapor kriterlerine uymuyorum. 1 yıllık evliyim bi de aşılama istiyolar sorun sperm olunca zaman kaybetmek istemedim tüp bebek düşündük. Yaşım küçük olsa beklerdim :))

Merhaba;
Zaten tüp bebek %100 garanti değil. Herşey olabilir. Oluşan kimyasal gebelikler, düşükler vs kromozomlarla alakalı diye biliyorum. Doktor bana sadece folik asit başla dedi folidoce yazdı. İçinde b12 de var. Ortada bir sorun yoksa zaten tüp bebekte %60-%70 tutma oranı var diyolar. Mesela bizde erkek infertilitesi var o yüzden bu oran %50 ye düşüyor. Allah bilir ya biz elimizden geleni yapalım da. Tedaviye başlarken herşeye hazırlıklı olalım. Psikolojimiz çok önemli.

Merhaba kızlar. Eşimin sperm sayı ve hızında problem olduğu için Tüp Bebek yapmaya karar verdik. 6 aydır eşim tedavi görüyor, iyiye gidiyor sonuçları ama yaşımızda gidiyor. O yüzden tedavi ve aşılama ile zaman kaybetmek istemiyoruz. Ağustos ayında reglimle beraber İstanbul Bahçeci'de tedaviye başlayacağız inşallah bir aksilik olmazsa. Ön görüşmemizi yaptık ücretsiz olarak. Bazı testler istediler onları yaptırıp gideceğiz. Bana folik asit başlamamı söyledi dr. ve dün başladım. Folidoce yazdı. Var mı ağustos ayında tedaviye başlayacak olanlar benim gibi. Burdan haberleşelim hep beraber.

KULLANICIYAŞMERKEZDENEMETAHMİNİ TEDAVİBAŞLANGIÇ (ADET TARİHİ)TRANS. TAR.SONUÇ
simarik83 simarik83 33Bahçeci Fulya1. deneme15 Ağustos???
@ZehreNur30Bahçeci Umut1. deneme14 Ağustos???
@hgnm26İstanbul Tüp2. deneme1 Ağustos???
Yenidunya3 Yenidunya3 32Genart/Hrs1. deneme4 Ağustos???
@Gulce2728Başkent Üni.3. deneme8 Ağustos???
D Dove01 30Acıbadem Atakent1. deneme4 Ağustos???
hilal1907 hilal1907 31Etlik Zübeyde1. deneme22 Ağustos???
@Garakiz?Başkent1. deneme1 Ağustos???
@betul6130Medical Park Trabzon1. deneme20 Ağustos???
@umudum835Gurgan2. deneme30 Temmuz???
S Sinemix91 25Acıbadem Maslak1. deneme12 Ağustos???
D Derin7767 30Acıbadem Bursa2. deneme4 Ağustos???
Snmclsn Snmclsn 28Memorial Ataşehir2. deneme22 Temmuz???
usagi62 usagi62 31Bahçeci Fulya1. deneme??????

*bahar* *bahar* Canim genelde tup bebek merkezlerinin anlasmasi yok diye biliyorum.. 2 kez acibademde yaptirdim ve ilaclari kendimiz aldik.. sana verilen ilac miktarina gore fiyat degisir.. Örneğin bana ilk denemede yazilan 4 kutu gonal f in 1 kutusu kalmisti.. ama 2.deneme de 4 kutu da kullanildi..
Tedavi olacagin sehirdeysen eger recete ile birkac eczane gez... 4 kutu verilen bir ilaci ilk etapta 3 kutu al.. gerekirse digeri sonra alirsin..receteyi verip te bunlari alacagim dersen en az 1700 odersin.. ne kadara olur diyerek pazarlik yapacaksin.. ben barkod fiyati 1700 u bulan ilaclarimi pazarlikla 1150 ye aldim..
çok teşekkürler,bende bu gün fiyat aldım,1200 e halledicem inşallah da ilk semarda ascus çıkmıştı fitil verdi doktorum 2. semar ıda aldı sonra ilaç bitince gene ascus çıkmış.Kolposkopi yapılacak.Umarım bişi çıkmaz ,çok moralim bozuldu...üstelik bunu yapan biyerde bulamadım yönlendirdikleri yere şimdi gidemem çok pahalı ,nakit ödeme almasalardı belki...

Tam göremedilermi ne olduğunu kist mi değil mi? Orda bişeyler varsa onlar ağrı yapar tabiki bence başka bir doktora detaylı muayene ol kesin teşhis koysunlar hemen moral bozmakta yok :)
Sağol canim benim... doktora gittim bugun 2.gundur.kanamam vardi cyclo progynova ilaci kullanmama ragmen.kanama gelmisti kistlerimden biri çatlamis onun kanamasiymis ... cyclo p. Ilacina devam et dedi.adet gorursun bitince dedi...acaba gercekten gorecek miyim? Merak ettim

X