2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
ben daha önce 2 normal doğum yapmış ve 4 kilo üzerinde doğurmuş bir anne olarak kesinlikle tıbbi bir sebep olmadan sezeryan olmayın derim 4.günüm hala ağrılarım devam ediyor ne oturabiliyorum ne kalkabiliyorum göbek çevremde çok şiddetli ağrılar oluyor sadece dua ediyorum artık çocuklarım bile anne bu günler geçicek diyor ama ben hep ağlıyorum neden böyle oldu diye ama allahın taktiri allahım herkese yardım etsin

gelelim kilolara ben kızımdada 60ile hamile kalıp 78 ile doğumaa girmiştim bu hamileliğimdede durum aynı kızım normal doğumdu doğumdan geldiğimde 65 kiloyu gösteriyordu tartı bebek 4 kiloydu şimdi ise sezeryan sonucu yine 4 kiloya yakın bebek ve 78 ile girdiğim doğumdan 74 kilo ile eve döndüm bütün ödem ve şişlilerle

birde göğüs uçlarım çok kötü yara buna bir çaresi olan var mı sütüm inmedi ilk 2 gün ve eczaneci eşime humana still çay vermiş çok işe yarıyor bilginize

Günaydın kızlar şuan şoktayım su gelmesi nasıl oluyo yaa benden sabah saat 9 dan beri az az bişeyler gelip duruyo nişan değil akıntı da değil ayağa kalkınca birden gidiyo acaba damla damla mı geliyo??? Tamamen şeffaf kokusuz bişey geliyo ..su mu acaba?? Hafif sancıda var ama sık değil...

Benim de öyle olcak canım. Gelmez ise haftaiçi bi gün belirleyip erkenden hastaneye gidicem doğum için. Oğluşlarımız rahatına düşkünler.
Öyle mi desene öle yada böle bu hafta kavusuyouz bizde kuzucuklarımıza :))Hayırlısı olsun hepimiz icin insallah saglıklı olsunlarda bakalım dogduktan sonrada böle rahatlarına düskün olucaklar mı eger öleyse bol bol uyurlar demek insallah yani :))

Günaydın kızlar şuan şoktayım su gelmesi nasıl oluyo yaa benden sabah saat 9 dan beri az az bişeyler gelip duruyo nişan değil akıntı da değil ayağa kalkınca birden gidiyo acaba damla damla mı geliyo??? Tamamen şeffaf kokusuz bişey geliyo ..su mu acaba?? Hafif sancıda var ama sık değil...
Benimde şarıl şarıl geknemişti canım lavobaya gittikce geliyordu hatta kanlı akıntım gelince acil gittim hastaneye doktor bebeğin suyu bitmek üzereymiş dedi idrar yaparken gelmiş ben anlamamışım

Muhtemelen suyun geliyor. Doktora gitmende fayda var, günün geçmiş miydi bilmiyorum ama suyunun temiz gelmesi iyi bir durum. Bebeğin kalmasını yapmadığı anlaşılıyor. Benim öyle durduk yere suyum gelmedi ama bildiğim kadarıyla az az da gelebilir birden de gelebilir. Bende suni sancı ile birlikte az az gelmeye başlamıştı ama kanlı bir görüntüsü vardı neden öyle diye sorduğumda çatı muayenesi de yaptıkları için diye yanıt verdi ebe.

gelelim kilolara ben kızımdada 60ile hamile kalıp 78 ile doğumaa girmiştim bu hamileliğimdede durum aynı kızım normal doğumdu doğumdan geldiğimde 65 kiloyu gösteriyordu tartı bebek 4 kiloydu şimdi ise sezeryan sonucu yine 4 kiloya yakın bebek ve 78 ile girdiğim doğumdan 74 kilo ile eve döndüm bütün ödem ve şişlilerle
Kilo mantığını ben de anlamadım 4160 gr bebek doğururdum, suyu, plasentası falan 7-8 kilo vermişimdir diye düşünüyordum eve geldim fark 5 kg bile değil. Bir de 2 gün doğru dürüst birşey de yemedim hastanede.

kızlar buda benim iğrenç doğum hikayem çarşamba günü doğum raporunu uzatmakiçinhastaneye gittim doktor muaene etmek istedi ve 3 cm açıklığım olduğunu nişanımın 4 gün önce gelmesiyle bebeğin enfeksiyon kapabileceini ve doğumu sunni sancıyla başlatmak gerektiğini söyledi ve ben hastaneye yattım 2 saat sonra 7cm açıklığa ulaştı ebe 1 saat sonra doğum yapabileceğimi söyledi sancılarım bile hiç canımı akmıyordu zaten kolay sancı çektim ve sonra nstde ben bebeğin kalbinin daha yavaş attığını duyunca ebeyi çağırdım ne bebekte taşikardi olduğunu yani nabzın birden düüp birden 180lere ulaştığını söyledi doktor ebeye suyumun patlatılması gerektiğini söylemiş ters dönük olan rahim ağzım yüzünden doğumdan daha zor bir işkenceyle su kesem patlatıldı ve suyumun çok sıcak olduğunu ve suyma kan karıştığını söyledi bebeğin kalp atışları 180nin altına hiç düşmedi ve doktr acil sezeryana aldı beni o kadar doğum sancısı su patlatma işi ve sonunda piskolojimi bozan sezeryan bebeğimin kordonu iki kere boynuna dolanmış ve bebek kanala indikçe boğuluyormuş nabzı o yüzden çıkıyormuş ama sonunda mucizem kucağımda 3930gr ve 52 cm olrak allaha şükür çektiği sıkıntılardan şimdilik zarar görmeden 21 ocak 19:35 de dünyaya geldi
Maalesef hepimiz hayalimizdeki doğumu yaşayamıyoruz ama sonunda bebeğimizde biz de sağlıklı olalım yeter. Ben de normal doğum için o kadar direndim suni sancılara ama takatim kalmayınca pes ettim. Sezeryan sonrasını çok daha korkunç hayal ediyordum. Evet elbette ağrılarım var ama o suni sancının yanında bu ağrılar hiçbir şeymiş. Aslında doğum şekli kişiden kişiye değişiyor. Hastaneye benimle aynı anda kendi sancıları olan bir bayan geldi, birkaç saat sancı çekti hemen doğuma alındı benim o sırada açılmam 1-2 cm idi. Bebeği 4 kg imiş içini parçalayacak çıkmış. Kesi de var, dikmek için narko vermişler kadın doğumdan sonra tansiyon düşüklüğü yaşadı bayıldı. Ben de ona özeniyordum ne güzel kendi sancısı ile geldi hemen doğurdu diye ama bunları duyunca her işte bir hayır var dedim. Herşeyin normali güzel ama olmuyorsa da zorlamamak lazım şartları

su gelmesi azar azarda oluyor . Biraz koyu hafif sarımsı bişey. Su gelmesi hemn anlaşilan bişey aslında. İdrar kaçirması gbi ve azar azar devam gelmeye dewam eder surekli . Bez gbi bişey koyarak takip edebilirsin eger suyun geliyosa hastaneye gitmen lazım.

Kızlar dogumdan sonra gobeginiz hemen gittimi eski haline dondumu. Beni gorenler gobegin kalmiş gitmemiş dogumdan sonra hmn gitmesi lazımdı diyorlar. Korse filanda taktım bagladım kanamada hala devam ediyr .

Kızlar dogumdan sonra gobeginiz hemen gittimi eski haline dondumu. Beni gorenler gobegin kalmiş gitmemiş dogumdan sonra hmn gitmesi lazımdı diyorlar. Korse filanda taktım bagladım kanamada hala devam ediyr .

Maşallah herkes kadın doğumcu, herkes çocuk doktoru bizim millette canım :)
Doktorum bana 4-6 haftada rahim kendini tamamen toparlar dedi. 6 ayda ise yavaş yavaş kilonu verirsin dedi. Benim şimdilik iyi gidiyor ama çok takılma bence

@sarfansari canım şekerli suyla denedim parmağımı çok kuvvetli emdi mememe sürdüm yalayıp bıraktı zaten hastanede de şekerli su mama sürüp denemiştik

slikon uçla emmesi de bir iki çekip bırakma şeklinde ikimizinde üstü başı sütten ıslanıyor ama beyimiz yaygarayı basıyor illa biberonla ya da şırıngayla alacak doymuduğunu anlamıyor asla uyumuyor öyle içmeyince

banyo yaptırdım uykuluyken bir saat kucağım da tutup slikonla emzirdim durdu durdu emdi göğsüm boşaldı anlıyorum hala biberon bekliyor şaka gibi

aslında hiç vermiycem biberonla aç kalınca mecbur alır diyorum ama tek böbrek olduğu için eşim izin vermiyaslında hiç vermiycem biberonla aç kalınca mecbur alır diyorum ama tek böbrek olduğu için eşim izin vermiyaslında hiç vermiycem biberonla aç kalınca mecbur alır diyorum ama tek böbrek olduğu için eşim izin vermiyaslında hiç vermiycem biberonla aç kalınca mecbur alır diyorum ama tek böbrek olduğu için eşim izin vermiyor

........

Son düzenleme:
F fatvolege ya sen boyle dogumunu anlatinca Allahim afettsn beni ucuncu cocuk dusunmuyorum artik hatta 4istiyordum ama 2.normaldogumdan sonra Alllah isteyenlere versin bana ne bakim ne baska birsey tek digum zor geliyor ..normal dogumdan sonra sezeryan olunca simdide buyuk konustugum ici sezeryan olurum diye korktum :KK43: Allah hayirlisini vrrsin kuzun kucaginda saglikliya gerisi bos

Öyle mi desene öle yada böle bu hafta kavusuyouz bizde kuzucuklarımıza :))Hayırlısı olsun hepimiz icin insallah saglıklı olsunlarda bakalım dogduktan sonrada böle rahatlarına düskün olucaklar mı eger öleyse bol bol uyurlar demek insallah yani :))
Allah'ın îzni ilelavuşalım canım inşallah :) uykucu olurlar înşallah :

Bu arada gobek oyle heemn gitmiyo @pınar45 o soyleyenlere bakma.... ozlmsd ozlmsd bi sure sonra iniyor sisler bi haftaya bi 5kilo daha gider

X