2014 Seçim Sonuçları

çok üzüldüm, hemde çok

çok isterdim gelsin Güzel İzmir'e güzellikler katsın, çalışsın ciddi anlamda iyi yerlere taşısın diye...

olmadı, biz kaybettik (kendi adıma konuşuyorum) Binali Yıldırım değil...

Yanlış anlamışım, kusura bakmayın o zaman :) Yine de sizin aracılığınızla kendi düşüncelerimi de belirtmiş oldum, o açıdan teşekkürler :)

demek istediğim de bu, gelip yaşayıp görsünler halimizi, yemin ederim İzmir'de doğup büyüdüm ama ilk kez İzmir'e ön yargı ile baktım...

bende izmirliyim
ama baba anne mesleğinden dolayı izmir de yaşamadık
akrabalarımız var izmir de herkes şikayetçi aslında gelişmiyor diyorlar
bunu burda söyleyince tepki alıyoruz ama reelde herkes şikayetçi.
diğer iller atak yaptı resmen..
bilim merkezleri açılıyor, devasa parklar yapılıyor, kelebek vadileri yapılıyor, dev akvaryumlar yapılıyor.....
ama izmir de ben duymuyorum bunları..

hile haberlerini zaten bekliyordukki, hazimsizlik bu olsa gerek,soda icin kolayca hazmetinizi göreceksiniz
AKP birinci ,siz sahte oy demekle hayallerler kurun,hayal kurmak güzeldir

siz alan oy verenlere altin gramla parayla suclayin,burda cogu insan,kendi cebinden para ödeyip bilet alip AKPye oy vermek icin TÜRKIYEYE gitti

eceviti yermedim dönemi yerdim..
ayrıca erdoğanı erdoğanla mı karşılaştırcam.. önceki hükümetlerle karşılatırcam tabi ki..
tarihi neden öğreniyoruz hatalardan ders çıkartmak için..

yamukprenses yazını alıntılamadım ama cevap yazmak geldi içimden inan bende iyi niyetle yazıyorum ama alıntılamadım ...
ilk satırlarına katılıyorum canım hem fikiriz .

ikinci satırına gelince ; ben şahsım adına akp partiye oy verme sebebim kendim için canım . ben ak partiyi temsil etmiyorum ,ak parti beni temsil ediyor !bende açıkda kapalıda omuz omuza olsun istiyorum . açık kardeşim özgürdü ama kapalı kardeşim özgür deyildi .!. ak parti aslında bunu yapıyor özgürlügü her kesime saglıyor .. nedense kapalılara esneklik saglanırkan . açık (ya aslında bu kelimeyi kulanmak istemiyorum konu böyle gelişti )olanlar kendi üzerine alınıyor ne hikmet onuda anlamıyyorum .. baş örtü serbest olup baş açık yasakmı oldu bu ülkede ?
son cümleni bende paylaşıyorum. hangi partiye oy vermiş olursak olalım bu ülke hepimizin

işte bu durumdan dolayı üzülüyoruz, AKP nin elinde olan illerimiz bile dediğiniz gibi 'atak'yapmış güzel projelere imza atmışken biz yerimizde saydık...

hani ne kattı? şunu yaptık desinler, bu gelişti, gençlerin önünü açtık İzmir hakkettiklerine kavuştu desinler !

bir metro projesi bile senelerce bitmedi ! trafik felç oldu, insanlar o yollardan geçemedi...

fuarımız meşhurdu oda yok artık !

olanları da kaybetti İzmir...

yok , yok, yok ....

şimdi bangır bangır 'İzmir Özgür' diyen kesim bunlara da çözüm bulsun...

kimse kimsenin Özgürlüğüne laf etmedi, el atmadı ki...

tuhaf vallahi tuhaf, biz gelişen illeri ve ilçeleri seyre dalarken bir bardak suyumuzu da üzerine içelim...

Son düzenleme:
eceviti yermedim dönemi yerdim..
ayrıca erdoğanı erdoğanla mı karşılaştırcam.. önceki hükümetlerle karşılatırcam tabi ki..
tarihi neden öğreniyoruz hatalardan ders çıkartmak için..

obama nın erdoğan karşısında düğmesini iliklemesine ve bi fotoya dayanarak otoriter konuşulması anlamsız..
ingiltere kralının da atatürk karşısında eğildiği bir fotograf var ama onun gerçek dışı oldugu hakkında ne yazılar çıktı
her fotograf gerçekliği yansıtmıyor ne yazık ki

önceki dönemlerde kapalılar iş verilmiyordu, kapıdan kovuluyordu...

ben açığım ama arkadaşlarım bu durumu yaşadı, neden birlik değildik...

şimdi hepsi eşit

genelde konular kişiselleştiriyor .her ne görüşte olursa olsun kendidini bilene kimsenin lafı yok aslında ..

Birileri "Ben onlar gibi koyun değilim" mantığında evet, ama bu karşısındakini hiçe sayan tavrı her 2 taraf da sergiliyor maalesef. Şurada gördüğüm ve Facete falan da gördüğüm benim bu. Birisi kalkıp da "koyunsunuz" "hırsıza oy veriyorsunuz, ahlaksızlar" demesin ya da diğeri kalkıp da başbakanın ağzıyla "işte milli irade" demesin. 2 tavır da bence KESİNLİKLE yanlış, ama şurası da bir gerçek ki "ben koyun değilim" diyene daha çok iş düşüyor.

Yani bence :)

Secim sonuclarini sindiremeyen bi arkadasim facede; "cok cahilsiniz, keske ölseniz" yazmis .

Ölür müsün öldürür müsün

izmirli olduğum için söylemiyorum ama izmir gerçekten güzel şehir ..
izmir dikkat çekende bir şehir ,
bu şehre yapılan herşey yerli yabancı turist demek,
izmir çok önemli bir şehir Türkiye için o yüzden izmire önem verilmeli daha çok şey yapılmalı..
izmir özgür evet ama şimdi heryer özgürlşemeye başladı
insanlar iç anadoluda eskiye nazaran daha rahat
ki gitgide de rahatlıyor..
sadece özgürlük yetmiyor,
hem özgürlük hemde güzel bir şehir görüntüsü aliyyül ala olur..

sizler fotoğraf paylaşırken bizler gerçek değil deyince kızıyordunuz,
aynı durum empati bu olsa gerek..
tamam tamam hadi siz haklı olun...

bir sonra ki seçimde değişir mi dersin güzel İzmir'in kaderi...

İzmir'in başına kim gelirse gelsin yine özgür ve kendine has duygusunu kaybetmezdi ki...

kimse anlamadı bunu, anlayamadı, dilerim bundan sonra gözlerini açarlar...

galiba izmir bundan korkuyor,
kendine has duygusunu kaybetmekten..
ama izmirin kararlı insanına hiç bir şey yapılamaz, değiştirilemez bunu da biliyorlar aslında
ama nedense cesaret edemiyorlar.
valla zannetmiyorum izmir de hep chp olcak parti önemli değil önemli olan güzel işler yapsınlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…