Ben savcıyım diyerek kayınpederim dolandırıldı🥲

Birlikte mi dolanrıldınız da birlikte ödüyorsunuz ya
Benim babama sardılar bu ara babamı duydum odadan o…. Dedi sonra da vermezsen mahkemeye daha da o….sun dedi o günden sonra aramalar azaldı

Cok inandirici gelmdei bana
Sanki kayin ailesi sizin elinizdekinin lesine dusmuste oyun kurgulamis gibi geldi bana.

Hadi diyelimki dogru, siz niye para vercelsiniz
Kaynin calisip ödesin. Sizden istemeleri cok ayip

Kızlar o kadar üzgünüm ki size nasıl anlatayım 🥲 Dün akşam üzeri saat 2 gibi bir telefon gelmiş kayinpederime kendini emniyet müdürü olarak tanıtan şahıs telefonda GBT sorgulama yapacağız demişler .Çıkan sorgulamada kayınpederimin kimlik bilgilerinin çalındığını şuan onun araması olduğunu hatta x bankadan şuan kredi çekmeye çalışıldığını söylemişler .X bankadaki çalışan da bu terör örgütüne iş birliği yapıyor onu tespit etmek için bize yardımcı ol eğer kredin onaylanırsa demekki o kişi işin içinde yakalayacağız demişler .adamcağız zaten emekli 12 bin maaş alıyorum bana kredi çıkmaz demiş zaten kullanmam ben internet deyince ama oğlum evde yapabilir demiş . kaynım devreye girmiş nasıl inandiysa babası adına 100 bin TL kendi adina 150 bin TL artı +30 bin esnek hesap toplam 280 bin tlyi önce kendisinin başka gir bankasına sonra da adamların güya maliye Bakanlığı'nın bilgisi dahilinde sivil bir polisin hesabına parça parça yollatmışlar . Açıklamalara da bağ evi ödemesi arabanın son taksidi almış olduğumuz borc ödemesi diye parayı bir güzel adamlara göndermiş .güya bir operasyon düzenlenecekmis küçük bir ilde yaşıyoruz ne operasyonu güya emniyet müdür işin icindeymis gizli bir operasyon olduğu için telefonda gizli operasyon yapılacakmış bunlarda iş birliği yaptığı için iç işleri genel müdürlüğü madalya verecekmiş çete çökertildiği için yazarken ağlıyorum hatalı yaşıyorsam kusura bakmayın .parayı da güya yarin size madalyaniz ile basınla beraber geri getireceğiz demişler .öyle bir ikna olmuşlar ki oturduğunuz evi ailenizin ne iş yaptığını terör örgütü biliyor demişler .sonra telefon kapanmış tabi kaynım hesapta para kalmaynca ben ne yaptım şimdi diyerek karakola gitmiş .Kullanılan IBAN sanal ibanmis kullanılan hat 24 saatlik hatmis .bir bardak su için demişler.bankaya gittik banka bu parayı kendi Rızanizla çektiniz ödeyeceksiniz dedi faiziyle beraber 400 bin aylık ödeme 27 bin erken kapatılırsa 240 bin 😭savcılığa gittik bişi çıkmaz dediler .
Bu devirde hala bunlara inanan mi var diyeceksiniz bizimkiler öyle bir inanmış ki onlara ayrı kızıyorum üzülüyorum Bu parayı toparlayalim ödeyelim dedi kayınpeder . Biliyorsunuz tüp bebek için para biriktiriyorum taç duvar süsü vs yapıyoruz 60 bin TL birikimimiz vardı bugün o parayı vereceğiz eş dost bu para bı şekilde toplayacağız .Olan bize oldu tedavi umutlar hepsi gitti çünkü bize parayı hemen ödeyemez şu aşamada bizde geri ver diyemeyiz kime ağlayacağımi uzuleyecegimi şaşırdım 🥲 buraya yazmak istedim çok doluyum . Lütfen inanmayın polis savcı sizi aramaz polis para istemez lütfen ailelerinizi uyarın biz yandık siz de yanmayın
Tüm aileye geçmiş olsun malesef bunun akılla ilgisi bence çok yok insan o an şaşırıyor. Olan olmuş zaten ama sizin parayı vermeniz ÇOK SAÇMA. Acil hastalık ameliyat vs olsa verilebilir ama tüp bebek ilk denemede tutmayabilir o para bebeğinizin parası. Kayınpederi böyle yüz üstü mü bırakayım gibi vicdanen süşünüyorsanız şöyle diyebilirim. Emekli maaşını borca bağlarlar zaten 4/1 kesiliyor senelerce ödenir yapacak bişey yok. Emekli insanların evlerine icra da gelemiyor üstüne mal varsa zaten kendi malı gitsin. Yani siz de arada erzak vs yardımı yapabilirsiniz ama o borcu nakit parayla kapatmak normaldedr akıllıca değil. O kadar nakit para böyle bir borca kapatılır mı akıllıca düşünün bence

Off dolar anlamisim ben 900 binde az meblağ değil Allah yardımcılari olsun amcam sonuç alamadı maleef
tabiii az olur mu? başına gelen arkadaş perişan halde haliyle. bundan da bisey çıkmaz parasini geri alan bir iki kişi ancak gördüm gerisi hep üzerine maalesef bir bardak soğuk su içti. en üzücü olan da bu.

Avukat ne dedi ?
Bankanın tamamen suçlu olduğunu parayı odemeseniz bile hiçbir şey talep edemeyeceği onların sizin ayağınıza geleceğini yapılandırma yapalım diyeceğini söyledi .emekli maaşı alana zaten icra vs gelemiyormus çok uzun yıllar sürer bu dedi . dolandırıcıyi bulmak biraz zor ama bankayla uğraşırim isterseniz dedi
Avukat ne dedi ?

Bankanın tamamen suçlu olduğunu parayı odemeseniz bile hiçbir şey talep edemeyeceği onların sizin ayağınıza geleceğini yapılandırma yapalım diyeceğini söyledi .emekli maaşı alana zaten icra vs gelemiyormus çok uzun yıllar sürer bu dedi . dolandırıcıyi bulmak biraz zor ama bankayla uğraşırim isterseniz dedi
Aklın yolu bir işte. Siz de ödemezsiniz inşallah bu saatten sonra

Tüm aileye geçmiş olsun malesef bunun akılla ilgisi bence çok yok insan o an şaşırıyor. Olan olmuş zaten ama sizin parayı vermeniz ÇOK SAÇMA. Acil hastalık ameliyat vs olsa verilebilir ama tüp bebek ilk denemede tutmayabilir o para bebeğinizin parası. Kayınpederi böyle yüz üstü mü bırakayım gibi vicdanen süşünüyorsanız şöyle diyebilirim. Emekli maaşını borca bağlarlar zaten 4/1 kesiliyor senelerce ödenir yapacak bişey yok. Emekli insanların evlerine icra da gelemiyor üstüne mal varsa zaten kendi malı gitsin. Yani siz de arada erzak vs yardımı yapabilirsiniz ama o borcu nakit parayla kapatmak normaldedr akıllıca değil. O kadar nakit para böyle bir borca kapatılır mı akıllıca düşünün bence
Yok yok parayı ben vermedim ilk öyle bir konuşuldu telaş haliylesonra in
Aklın yolu bir işte. Siz de ödemezsiniz inşallah bu saatten sonra
yok yok biz odeme yapmayacağız .

hayır maaşı var oturduğu ev kira değil ama kendi üzerinde değil babannemizin üzerine
Emekli maaşına haciz koyulmuyor. Üzerine taşınır veya taşınmaz yoksa kayınpederin borcunun tahsil kabiliyeti yok. Yalnız babaanne vefat ederse miras payına haciz işlemi yapılır. Vefat etmeden önce taşınmazın satışını yaparsa o zaman da sıkıntı olmaz. Burada yazdıklarından okuduğum kadarıyla bankanın da ihmali görülüyor zaten.

Emekli maaşına haciz koyulmuyor. Üzerine taşınır veya taşınmaz yoksa kayınpederin borcunun tahsil kabiliyeti yok. Yalnız babaanne vefat ederse miras payına haciz işlemi yapılır. Vefat etmeden önce taşınmazın satışını yaparsa o zaman da sıkıntı olmaz. Burada yazdıklarından okuduğum kadarıyla bankanın da ihmali görülüyor zaten.
Banka kredi veren çalışanı için de soruşturma başlatmış ama ben bu kredi işlerinden pek anlamıyorum. Nasıl bir tuşla kredi cikiyor bu bankalardan

X