Ben savcıyım diyerek kayınpederim dolandırıldı🥲

Kız kayınpederinin üstüne ev araba yoksa zaten haczedilebilirliği yok.
Emekli maaşına haciz gelmez. Banka takip başlatır sonra o yıllarca orda kalır kalır.
Birkaç sene sonra borcunuz varlık şirketlerine satılır.
Onlar da ne tutturursa çeyreği kadarını anca alabilir. Siz deli misiniz niye hepsini ödüyorsunuz ?
Allah aşkına yav.
Bunun gibi onlarca yol var.
Git konuş bir avukatla
Hakim hanııım size bir sorum var :) Bu durumda borçları varlık şirketine satılan birine miras düşerse ne olur ? Varlık şirketleri banka gibi direkt haciz koyamazmış diye duydum doğru mu ?

Hakim hanııım size bir sorum var :) Bu durumda borçları varlık şirketine satılan birine miras düşerse ne olur ? Varlık şirketleri banka gibi direkt haciz koyamazmış diye duydum doğru mu ?
varlık şirketi veraset ilamı alır o da haciz koyar.
Doğru değil bilgi.
Burada şöyle bir fark olur borcu varlık şirketi mi aldı yoksa varlık fonu mu ?
Bu ikisi aynı şey değil varlık şirketinin temlik aldığı borçla varlık fonuna katılan alacakların zamanaşımı farklıdır. Belki buradan bir çıkar yol bulunur dosyayı incelemeden yorum yapmak zor.
Ama sorunuca cevabım her ikisi de sıradan bir mirasçı gibi veraset ilamı alıp satış isteyebilir yani yanlış bilgi

varlık şirketi veraset ilamı alır o da haciz koyar.
Doğru değil bilgi.
Burada şöyle bir fark olur borcu varlık şirketi mi aldı yoksa varlık fonu mu ?
Bu ikisi aynı şey değil varlık şirketinin temlik aldığı borçla varlık fonuna katılan alacakların zamanaşımı farklıdır. Belki buradan bir çıkar yol bulunur dosyayı incelemeden yorum yapmak zor.
Ama sorunuca cevabım her ikisi de sıradan bir mirasçı gibi veraset ilamı alıp satış isteyebilir yani yanlış bilgi
Cevabınız için çok çok teşekkür ederim çok sağolun

X