2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Masallah bebebgine. Tahliller temzimis masallah. Sorun yoksa kilosu dert degil.

Bazi bebekler kucak sevmiyr cnm. Uzulme. Benim kuzu da o kadar cok seviyr ki boyun fitigim azdi. Surekli boyun ve bas agrisi yasiyrm artik. O nedenle uzulme.

Saglikli olsunlar yeter kizlar. Uzulmeyin. Benim arkadasin kizi 15aylik. 8kg. Dr herseyi normal dedi. Kilo o kadar da onemli degil.

Merhaba kizlar Nasılsıniz. Kiloyu dert etmeyin. Bir doktor tanıdığım diyrki anneler kontrole gelirken acaba kaç kilo oldu diye geliyormuş aslında en son kiloyu merak etmek gerekliymis. Okadar önemsiz yani sadece obeziteye karşı aşırı kilolu olmamalı. Kucakta duran bebeklerin aşırı kilolu olmaması iyi rahat olur. Benimki çok kucak sevmemesine rağmen haftaya bel ve sırt ağrıları ndan dolayı doktora gidicem.tek rahat ettiğim an sert düz zeminde yatmak oda 5 dakika sonra yine başlıyor ağrılar. Anam bana bi de ikincisi hemen yapta beraber büyüsün diyorlar. Ben bitane çocukla 9 ayda çuruge ciktim.

Bu arada yarın annesinin ve ozanin dış randevusu var. Veeeeee evet disimiz geliyor iğne ucu gibi disimiz sonunda çıktı. Darısı diğer dissiz bebişler in basina

Oyyyy masallah. Disimi geliyr Ozanimin... bizim ki daha gelemedi cnm. Hala dissiz kuzucugum.

Buarada denizcim. Ben de 1.ci de curuge cikanlardanim. 2.ciyi dogurmayi isteyenleri tebrik ediyrm cidden. Ama bana gore degil. Ödüm kopuyr yeni bir gebelikten.

Oyyyy masallah. Disimi geliyr Ozanimin... bizim ki daha gelemedi cnm. Hala dissiz kuzucugum.
Evet görünmüyor daha ama elleyince hissediliyor ve uç tane birden geliyor. Sağ on alt, sağ on üst ve sağ üst onun bir yani. Niye sadece sağ anlamadım. On alt daha iyi görünüyo foto koyarım. Yarın dişçi ne diyecek bakalım. Doktorun dediği gibi o sağ üstteki köpek dışı ise kötü demektir. Ama bence hemen yanı.

Buarada denizcim. Ben de 1.ci de curuge cikanlardanim. 2.ciyi dogurmayi isteyenleri tebrik ediyrm cidden. Ama bana gore degil. Ödüm kopuyr yeni bir gebelikten.
Nasıl bakıyorlar anlamıyorum. Babam 14 kardes benim hahaha. Yememis icmemis dogurmus babaanne. Halada allah nazardan saklasin taş gibi.kadinin hayatı gebe geçmiş.

Bn dert etmiyorum cnm bazen etraftakiker cnmi sikio onlara da cvp veyiom bn şuan 2.ye hamileyim bakalim nasil olacak

Kızlar merhaba biz bugun 9. Ayımızı doldurduk dr kızamık ve menenjıt aşsın vurdurun dedi siz yaptırdınız mı ikisinide ateş huzursuzluk oldumu yazarsanız sevınırm

Bn dert etmiyorum cnm bazen etraftakiker cnmi sikio onlara da cvp veyiom bn şuan 2.ye hamileyim bakalim nasil olacak
Hic bosuna sikma canini cnm. Agzi olan konusuyr.
Kızlar merhaba biz bugun 9. Ayımızı doldurduk dr kızamık ve menenjıt aşsın vurdurun dedi siz yaptırdınız mı ikisinide ateş huzursuzluk oldumu yazarsanız sevınırm
Ben kizamigi yaptirttim. Hic de sorun yasamadik. Ama menenjiti 2 dr.a danistim. 2si de yaptirma dedi.

Bugunku tarifimiz

Etli Kurufasülye (9+): Her hafta 1 kurubakliyat yedirerek ek gidaya devam etmemi isteyen doktorumun tavsiyesiyle, bu hafta ailecek yemek için kurufasülyeyi seçtim.

Malzemeler: Biraz fazla yaptiğim icin ne yazik ki tam ölçü veremeyeceğim.
●Haşlanmış olarak 4 su bardağı kurufasülye (ben direk düdüklü tencerede 30dk haşlayarak gazını atıyorum)
●1 büyük boy kuru soğan
●1 tahta yemek kaşığı zeytinyağ
●Yeterli miktarda dana eti
●Yeterli miktarda su
Yapilisi: Et ve kurusoğan küp küp doğranır. Et düdüklü tencerede kısık ateste kendi suyuyla pişirilir (bu aşamada düdüklünün kapağını degil, başka bir tencere kapağını kullandım). Et, suyunu çekince kurusoğan ve yağ eklenir. Biraz pisirilir (soganin pembelesmesini beklemedim. Bebegim yiyecegi icin bir iki kez cevirdim sogani ekleyince). Icersine haşlanmış kurufasülye ve su eklenir. Düdüklü tencerenin kendi kapağı kapatilarak pisirilir (herkesin düdüklü tenceresinin pisirme suresi farkli oldugu icin kesin bir sure veremiyorum. Ben 45dk pisirdim). Soguduktan sonra bebegimizin yiyecegi kisim icersinden alinir. Çatalla ezilerek minigimize yedirilir. Ezdiginizde fasulyenin kabuklari cikiyor. Onlari bebege yedirmemenizi tavsiye ederim. Boylece bebegimiz fasulyeyi daha rahat sindirebilir. Afiyet olsun.
Not: Ayri bir kapta az yag ile salçayı pişirdim. Geriye kalan fasülyeye ekledim. Tuz da ekledikten sonra 2 dk daha pisirdim. Bizim de yemegimiz hazir oldu.

Bunu da gecen haftasonu yapmistim sanirim.

Yarmalı Yoğurt Çorbası (9+): Ailecek yemek için guzel bir tercih oldu.

Malzemeler
●3 tahta yemek kasigi yogurt
●4 çorba kasigi yarma (bugdayın küçültülmüş hali. Ben robottan gecirip kullandim. Bugday unu yapmak icin kullandigim bugdaylar ufaldi, bu sekilde degerlendirdim)
●1tatlı kasigi tam bugday unu (bugdayi robottan gecirerek elde ettigim un)
●1cay bardagi et suyu
●2 diş sarimsak
●1 çorba kasigi tereyağ
●1 yumurta sarısı (alerjimden dolayi ben eklemedim)
●Nane
●Yeterli miktarda su

Yapilisi: Guzelce yıkanan yarma, yeterli miktarda su ile haşlanır. Soguduktan sonra içersine un, yoğurt, et suyu ve isteğe bağli olarak yumurta sarisi eklenir. Su ile özenerek kivami ayarlanir. Surekli karistirilarak pisirilir. Kaynayinca alti kisilir, karistirmaya son verilir ve 10dk pisirmeye devam edilir. Tereyağ eritilerek çorbaya eklenir. Nane de eklendiktan sonra corbamiz yemege hazir. Afiyet olsun.

Tesekkur ederım bixim dr ısrarla yaptırın dedı neden yaptırmamanızın sebebı ne acaba
Menenjit asisi sadece 1yil korur; eger bir salgin olsa sadece bebegim degil yetiskinin de asi olmasi gerekir. Oyle bir durumda asi yapmak daha dogru dediler canim. Ben de yaptirmayi dusunmuyorum o nedenle. Kizamik zaten mecburi, saglik bakanliginin asi listesinde.

Tesekkur ederım bu arada ek gıda paylaşımlarınız çok faydalı oluyor banada.muhallebı tarıflerınızı beklıyorum

Tesekkur ederım bu arada ek gıda paylaşımlarınız çok faydalı oluyor banada.muhallebı tarıflerınızı beklıyorum
Rica ederim cnm. Bebimki cok muhallebi yemiyr, gecenlerde yazmistim.buraya. bir daha ekleyeyim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…