2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Gece Muhallebimiz (8+): 6.ayindan beri bebegime muhallebiyi neredeyse hic yediremiyorum. Uzun bir aradan sonra bu kez de malzemeleri cesitlendirerek yaptim.
Malzemeler
●1cay kasigi tam bugday unu
●1cay kasigi pirinc unu
●1cay kasigi yulaf unu
●1cay kasigi irmik
●15cc(ml) anne sütü
Yapılışı: Pirinç unu ve irmik az miktar ılık suda yumuşaması icin 10dk bekletilir. Icersine yulaf ve bugday unu da eklendikten sonra yogun kivamli sekilde pisirilir. Ilıdığı zaman anne sütü eklenerek kivami ayarlanir.

Mercımek buğday bıze gaz yapıyo daha nohut ve kuru fasulyeyı denemedım gaz için ne yapabılırım bu yemekler için

Incirli muhallebi (7+):
Malzemeler
●1tane incir
●1cay kasigi irmik
●1cay kasigi pirinc unu
●su

Yapilisi: Incir kucuk kucuk dogranir ve su ile iyice haslanir. Sicakken ezilir ve suzulur (bebegim bazen puturlu yemiyor, o nedenle muhallebi de suyunu kullandim). Icersine pirinc unu ve irmik eklenerek kisik ateste pisirilir. Afiyet olsun

Bunu 7.ayda yapmustim. Simdi direk incirde eklense yerler :KK66:

Gece Muhallebimiz (8+): 6.ayindan beri bebegime muhallebiyi neredeyse hic yediremiyorum. Uzun bir aradan sonra bu kez de malzemeleri cesitlendirerek yaptim.
Malzemeler
●1cay kasigi tam bugday unu
●1cay kasigi pirinc unu
●1cay kasigi yulaf unu
●1cay kasigi irmik
●15cc(ml) anne sütü
Yapılışı: Pirinç unu ve irmik az miktar ılık suda yumuşaması icin 10dk bekletilir. Icersine yulaf ve bugday unu da eklendikten sonra yogun kivamli sekilde pisirilir. Ilıdığı zaman anne sütü eklenerek kivami ayarlanir.
Yulaf unu kullandım acımsı tat oldu bende attım onun yerıne buğday ununu fazladan koymak olur mu anne sütü yerıne mama olur mu

Yulaf unu kullandım acımsı tat oldu bende attım onun yerıne buğday ununu fazladan koymak olur mu anne sütü yerıne mama olur mu
Yulaf unun bozuktur cnm. Ondan tadi acimsidir. Yenisini alabilirsin. Bugday unu da konabilir yerine ama besleyiciligi fazla olsun istedim. Anne sutuyle yapiyrm hep cnm ama sen mamayla da yapabilirsin bence. Akiskanligini ayarlarsin.

Mercimek tariflerini de paylasmistim burda. Gormedin mi?

Kızlar merhaba biz bugun 9. Ayımızı doldurduk dr kızamık ve menenjıt aşsın vurdurun dedi siz yaptırdınız mı ikisinide ateş huzursuzluk oldumu yazarsanız sevınırm
Ben kızamık yaptırdım hiç sorun olmadı çok şükür. Menenjit aşısını da 1 yaştan sonra dedi doktorumuz.yaptiracagim ben 13. Ayda

Menenjit asisi sadece 1yil korur; eger bir salgin olsa sadece bebegim degil yetiskinin de asi olmasi gerekir. Oyle bir durumda asi yapmak daha dogru dediler canim. Ben de yaptirmayi dusunmuyorum o nedenle. Kizamik zaten mecburi, saglik bakanliginin asi listesinde.
Kızamık mecburi değilmiş canım. Yani evet devlet yapıyor ama diğer aşılar gibi mecburi değilmiş. Istersen yaptirmayabilirsin.yaptirmayan çok var.diger aşıları yaptırmadan devlet sana dava aciyormus falan yani. Face de bir arkadas yazmıştı bende öyle ogrendim

Kızamık mecburi değilmiş canım. Yani evet devlet yapıyor ama diğer aşılar gibi mecburi değilmiş. Istersen yaptirmayabilirsin.yaptirmayan çok var.diger aşıları yaptırmadan devlet sana dava aciyormus falan yani. Face de bir arkadas yazmıştı bende öyle ogrendim
Aaaaa..ben mecburi saniyrdum.

kızlar evde nasıl vakit geçiriyorsunuz,siz hikaye kitabı okurkn sizi diniyor mu mesela
bizimki hiçdurmuyor
onun için çok erken değil mi..ben minik eller yayınlarının hayvanlar kitabını aldım sadece resimlerini göstererek isimlerini söylüyorum ve seslerini cikariyorum öyle ilgisini çekiyor ve mutlu oluyor kitap da çok küçük ve kalın karton sayfali kendisi cevirneye falan calisiyor ama hikaye dinlemesi için bence çok erken..

nerde ıvır zivir var onla oynuyor kızım oyuncaklar dan hemen sıkılıyor halkaları boruyaa geçirilen tahtadan renkli bir oyuncak aldık onun halkalarıni dagitmayi çok seviyor..şişe açacağı kulaklık kapı onu tutucu kalın tahta kalemler ayakkabıları favori oyuncaklari:) genel olarak evde bu tür şeylerle oynuyoruz hayvan kitabimizdan hayvanların taklitlerini yapıyoruz koltukların arkalarindan evi turluyoruz. .oodadan çıktığım an ağlıyor uz wc ye gitsem kapının önünde gözyaşlarına boguluyoruz. .eElektrik supurgesinden tirsiyo ruz asla izin vermiyoruz çalışmasına. .cÇamaşır kuruttugumuz demirden çamaşırları cekistirip yerlere atıyoruz..ddamacanaya tırmanıp agzımızı dayiyoruz (nerden biliyorsak ordan şu geldigini) benim cadi kızım in günü böyle geçiyor yaz gelmesini dört gözle bekliyoruz kapı ve telfn her caldiginda çılgına dönüyoruz:):nazar::nazar:

nerde ıvır zivir var onla oynuyor kızım oyuncaklar dan hemen sıkılıyor halkaları boruyaa geçirilen tahtadan renkli bir oyuncak aldık onun halkalarıni dagitmayi çok seviyor..şişe açacağı kulaklık kapı onu tutucu kalın tahta kalemler ayakkabıları favori oyuncaklari:) genel olarak evde bu tür şeylerle oynuyoruz hayvan kitabimizdan hayvanların taklitlerini yapıyoruz koltukların arkalarindan evi turluyoruz. .oodadan çıktığım an ağlıyor uz wc ye gitsem kapının önünde gözyaşlarına boguluyoruz. .eElektrik supurgesinden tirsiyo ruz asla izin vermiyoruz çalışmasına. .cÇamaşır kuruttugumuz demirden çamaşırları cekistirip yerlere atıyoruz..ddamacanaya tırmanıp agzımızı dayiyoruz (nerden biliyorsak ordan şu geldigini) benim cadi kızım in günü böyle geçiyor yaz gelmesini dört gözle bekliyoruz kapı ve telfn her caldiginda çılgına dönüyoruz:):nazar::nazar:
Benimkininde mause ve kumanda favori oyuncaklari. Kumandalari çocuk kilidi yapıyorum fakat nasıl yapıyorsa acıyor ve ayarları bozuyor.defalarca digiturku arayıp kurulum yapmak zorunda kaldım.mezura ve hesap makinesi de vazgeçilmezleri arasında. Oyuncakları neredeyse 1 valiz olur hemde en büyugunden ama çoğunun yüzüne bakmıyor. Elektrik süpürgesi , blender gibi aletleri onunla aynı yerde açabilmek için yanak yanağa sarılıyor olmak lazım yoksa öyle bir çığlık atıyor ki elektrik supurgesinin sesini bile bastırıyor. Son iki gündür üst katıma taşınmaya calisan komsularin matkap sesi yüzünden kucakta yaşıyor. Haftaya bel ve sırt ağrıları yüzünden doktora randevum var halimi siz düşünün artık. Pofff yine çok uzatmisim

onun için çok erken değil mi..ben minik eller yayınlarının hayvanlar kitabını aldım sadece resimlerini göstererek isimlerini söylüyorum ve seslerini cikariyorum öyle ilgisini çekiyor ve mutlu oluyor kitap da çok küçük ve kalın karton sayfali kendisi cevirneye falan calisiyor ama hikaye dinlemesi için bence çok erken..
cnm ben de onu demiştim,kesinlikle ilgisini çekmiyor :KK43:
Ay evet çok zor. Şu şu için kullanılan biberon var onlarimi denesen acaba.biberon değilde suluk gibi ama az su geliyor ucundan. Umarım anlatabilmisimdir.
cnm bir de onu deniyim

Denizzzzz..
Kac kez baktim bugun sana. Dr ne dedi ne yaptiniz merak ettim.

X