2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Merhabalar mayis anneleri. Uzun zaman oldu foruma girmeyeli.elif asya bugün 6 aylık oldu aşıya gidecegiz.ek gıdaya başlayınca kabizlik sorunumuz oldu dün gece aglaya aglaya zorla yaptı yavrum. Birkaç gün anne sütü dışında birsey vermemeye karar verdim biraz dinlensin sindirim sistemi. Demir ilacı da vermeyeceğim o da kabiz yapıyor zaten kan sayımı yapmadan verdiler arada vereceğim bundan sonra. Umarım bir sıkınti yoktur sizlerde bebisler nasıl

Kızının ismi Elif Asya mı bir de Zeynep olsaydı favori 3 ismim olurdu maşallah Rabbim bağışlasın ismiyle büyüsün...

Canım uzulmemek elde değil kilosu gayet iyi bence bıraz rahatsız olduğu için şu kaybetmiş olabilir emzırıyor musun ek gıda veriyor musun veriyorsan ne veriyorsun. Sen gayet iyi bir anessin böyle düşünme lütfen
5. aydan itibaren ek gıdaya başladık çalıştığım için mememi pek tutmuyor geceleri emziriyorum, gün içerisinde sma mama, çorba, yoğurt, meyve püresi yiyor.

Sana da gecmis olsun cnm.
Baktim persentil de %25lerde yusuf eymen. Sonuc da gelisim persintil icinde cnm. Hem senle babasi minyon musunuz? Belki o nedenle gelisimi minyondur. Bir de benim dr.um bir onceki aya gore olan boyuna gore kiyasliyr cnm.
Bir de bir yerde okumustum, kilo degil de boy uzamasini daha cok onemsiyormus dr.lar artik. Gelisimi oradan takip ediyrlarmis.
Benim kuzu da 1 ay hic uzamamisti. Yani 2 kontrol arasinda ayniydi boyu. Ama ben hic de uzulmedim. Bi boy atar bi kilo alir merak etme demisti ebe de dr.da...
Hem ben ne cektiysem hep o en iyi denilen dr.lardan cektim. Sana tavsiyem icine sinmiyrsa baska bir dr.a daha goturmen. Kendini yiyip bitirme cnm.
araştırdığın için çok sağol canım evet %25 çıkıyor sağlık ocağında hep yanlış ölçüldü, salı günü götürdüğümde 69 cm dediler 64 cm çıktı geçen ay dr götürdüğümde yine 64 cm di. boyum 1.63 eşim 1.80 benim ailemde ve eşimin ailesinde öyle bariz kısa kimse yok kayınvalidem haricinde

Kızının ismi Elif Asya mı bir de Zeynep olsaydı favori 3 ismim olurdu maşallah Rabbim bağışlasın ismiyle büyüsün...

5. aydan itibaren ek gıdaya başladık çalıştığım için mememi pek tutmuyor geceleri emziriyorum, gün içerisinde sma mama, çorba, yoğurt, meyve püresi yiyor.

araştırdığın için çok sağol canım evet %25 çıkıyor sağlık ocağında hep yanlış ölçüldü, salı günü götürdüğümde 69 cm dediler 64 cm çıktı geçen ay dr götürdüğümde yine 64 cm di. boyum 1.63 eşim 1.80 benim ailemde ve eşimin ailesinde öyle bariz kısa kimse yok kayınvalidem haricinde
Bu saglik ocagi niye hep yanlis olcuyr anlamiyrm. Dr bakti 73 cm dedi. Saglik ocagi bi 69 olctu bu 71 ayni gun hem de.
Cnm sen de al eline mezurayi, olc evde.

Bu saglik ocagi niye hep yanlis olcuyr anlamiyrm. Dr bakti 73 cm dedi. Saglik ocagi bi 69 olctu bu 71 ayni gun hem de.
Cnm sen de al eline mezurayi, olc evde.
valla bundan sonra öyle yapıcam sağlık ocağı yanlış ölçüyor bizde, geçen ay 67 cm dedi salı günü ilk 66 cm deyince 1 ayda kısalmış mı deyince tekrar ölçtü haa şey 69 cm hihihi diye de gülüyor pişkin

Günaydın herkese;

1 haftadır siteye giremiyordum yıllık iznimi kullandım evi taşımak için ama evdeki hesap çarşıya pek uymadı. Salı günü 6. ay aşımızı olduk ateşimiz 2 gün boyunca düşmedi ilaçlar işe yaramadı en son ılık banyo yaptırdık o şekil düştü bu defa da grip oldu sonra da ishal, cuma günü ishali başladı c.tesi doktora götürdük sorun yok dedi bakso diye bir ilaç var onu verdi kullandık ama bir işe yaramadı ve dün maalesef ishali kanlı gelmeye başladı iştahı zaten yok zar zor muz verdim mama verdim düzeldi gibi oldu ama ishali geçmedi :KK42: dün kayınvalidem kum kavurup altına koyarsak ishali geçer dedi onlara gittik o da işe yaramadı çok kötü pişik oldu kremler hiç bir işe yaramıyor kilosu boyu zaten geride daha beter oldu bugün işe başladım oğlumu hastaneye götürecekler nasıl iyleşicek bilmiyorum:KK42: bir de sol kalça kemiğinde ses geliyor dr kalça çıkığı için kontrole gitmediniz mi dedi 2 kez gittik sıkıntı yok dendi bize diye söyledim kemikleri çok zayıf kalça çıkığı olabilir dedi çok kötüyüm napıcam 3 günde iğne ipliğe döndü çocuğum dua edin nolur:KK42:

Canim cok gecmis olsun,Allah acil sifa versin Yusuf'a..insallahh kemiklerinden yana da sorun cikmaz..
Yusuf'a en cok sen lazimsin,iyi dusun iyi hisset..Dilerim guzel haberlerini alirsin..

Günaydın herkese;

1 haftadır siteye giremiyordum yıllık iznimi kullandım evi taşımak için ama evdeki hesap çarşıya pek uymadı. Salı günü 6. ay aşımızı olduk ateşimiz 2 gün boyunca düşmedi ilaçlar işe yaramadı en son ılık banyo yaptırdık o şekil düştü bu defa da grip oldu sonra da ishal, cuma günü ishali başladı c.tesi doktora götürdük sorun yok dedi bakso diye bir ilaç var onu verdi kullandık ama bir işe yaramadı ve dün maalesef ishali kanlı gelmeye başladı iştahı zaten yok zar zor muz verdim mama verdim düzeldi gibi oldu ama ishali geçmedi :KK42: dün kayınvalidem kum kavurup altına koyarsak ishali geçer dedi onlara gittik o da işe yaramadı çok kötü pişik oldu kremler hiç bir işe yaramıyor kilosu boyu zaten geride daha beter oldu bugün işe başladım oğlumu hastaneye götürecekler nasıl iyleşicek bilmiyorum:KK42: bir de sol kalça kemiğinde ses geliyor dr kalça çıkığı için kontrole gitmediniz mi dedi 2 kez gittik sıkıntı yok dendi bize diye söyledim kemikleri çok zayıf kalça çıkığı olabilir dedi çok kötüyüm napıcam 3 günde iğne ipliğe döndü çocuğum dua edin nolur:KK42:
Hay Allah hepsi ust uste gelmis :KK43: Susuz kaldigi icin kan gelmistir belki canim. Valla ne diyecegimi bilemedim. Rabbim sifa versin. Biran once toparlanir insallah Yusuf pasa. Sen de kendine dikkat et guclu olmalisin. Sana ihtiyaci var annesi. Gelismelerden haberdar et lutfen. Cok gecmis olsun canim.

Günaydın herkese;

Canım çok geçmiş olsun, çok üzüldüm. Allah yavrularimiza sağlık sıhhat versin.
Arladasin da dediği gibi,suan yavrunun sana en cok ihtiyacı olduğu zmn, o yuzden kendini suçlama, kilosu da kötü degil bence, nasil yetişkinler hep ayni kiloda degilse bebekler de ayni. Genetik çoğu sey. İnşallah iyi haberlerini alicaz burdan, haberdar etmeyi unutma

Hay Allah hepsi ust uste gelmis :KK43: Susuz kaldigi icin kan gelmistir belki canim. Valla ne diyecegimi bilemedim. Rabbim sifa versin. Biran once toparlanir insallah Yusuf pasa. Sen de kendine dikkat et guclu olmalisin. Sana ihtiyaci var annesi. Gelismelerden haberdar et lutfen. Cok gecmis olsun canim.
amin inşallah... su içirmeye kalkıştıkça daha çok sinirleniyor saatlerce ağlıyor gözleri şişti 2 gündür ağlamaktan :KK43: ne yapıcaz bizde bilmiyoruz ki çok sinirli inatçı bir bebek
Canım çok geçmiş olsun, çok üzüldüm. Allah yavrularimiza sağlık sıhhat versin.
Arladasin da dediği gibi,suan yavrunun sana en cok ihtiyacı olduğu zmn, o yuzden kendini suçlama, kilosu da kötü degil bence, nasil yetişkinler hep ayni kiloda degilse bebekler de ayni. Genetik çoğu sey. İnşallah iyi haberlerini alicaz burdan, haberdar etmeyi unutma
bende o kadar kafama takmıyodum kilosunu ama ishalle birlikte daha da eridi yavrum :KK43: genetik olma olasılığı yüksek kilosunun kız kardeşimin biri 42 kilo diğeri 44 kilo kardeşimin boyu 1.82 kilosu 63 ama göz altları da çökünce ishalde de kan olunca ister istemez kötü etkilendim :KK42:

Günaydın herkese;

canim hersey ustuste gelmis valla. Arkadasin dedigi dogru makatta yirtilma cok gorulen dogal bisey.seninkide oyke olmustur bence.kilosuda iyi cok takma kafana yipratma kendini duzene girer insallah hersey.bugunki doktor sonucunuda yaz. Gecmis olsu

canim hersey ustuste gelmis valla. Arkadasin dedigi dogru makatta yirtilma cok gorulen dogal bisey.seninkide oyke olmustur bence.kilosuda iyi cok takma kafana yipratma kendini duzene girer insallah hersey.bugunki doktor sonucunuda yaz. Gecmis olsu

Sağol canım benimmm

ishali daha iyiymiş az önce annemle konuştum kalça çıkığı için film çekmişler temiz çıkmış bazı bebeklerde ses gelebiliyormuş :) 3 ay sonra yine ortopediye kontrole gidicez

Sağol canım benimmm

ishali daha iyiymiş az önce annemle konuştum kalça çıkığı için film çekmişler temiz çıkmış bazı bebeklerde ses gelebiliyormuş :) 3 ay sonra yine ortopediye kontrole gidicez

Canım çok geçmiş olsun okudum diğer mesajları da çok üzüldüm minişe çok geçmiş olsun, arkdaşların dediği gibi herşey üst üste gelmiş.. İyi olur inşallah bi an önce, Allah yardımcınız olsun. Buarada bizimkinde de bacaklar filan kıt kıt ediyor arada ve biz de çektirmiştik kalça röntgeni bi sorun yoktu Allaha şükür.

Kızlar bebeğim d vitamini şişesini ağzına dikmiş şişenin 3 te 1 ini içtiğini düşünüyorum ne yapıcam doktora götürmelimiyim endişe içindeyim

En azından doktorunuzu arayıp sorsan canım, birşey olmaz inşallah.

Canım çok geçmiş olsun okudum diğer mesajları da çok üzüldüm minişe çok geçmiş olsun, arkdaşların dediği gibi herşey üst üste gelmiş.. İyi olur inşallah bi an önce, Allah yardımcınız olsun. Buarada bizimkinde de bacaklar filan kıt kıt ediyor arada ve biz de çektirmiştik kalça röntgeni bi sorun yoktu Allaha şükür.

En azından doktorunuzu arayıp sorsan canım, birşey olmaz inşallah.

Çok teşekkür ederim arkadaşım ya sağlık ocağından hemşireyi aradım bişey olmaz dedi elim ayağım titriyordu içim rahatladı aramak aklıma gelmedi ..

Sağol canım benimmm

ishali daha iyemiz çıkmış bazı bebeklerde ses gelebiliyormuş :) 3 ay sonra yine ortopediye kontrole gidicez
Hadi gozun aydin iyi olmasina sevindim.benim hala ayagimdan ses gelir belki oyle bisrydir. Cit cit yapiyor benim ayagim.sanki bilekten c
Sağol canım benimmm

Hadi gosun aydin. Iyi olmasina sevindim. Insallah dahada iyi olucak

dr da zayıf kalmış yemek seçme ne istiyorsa ver dedi sen biraz fazla pimpiriklisin olma dedi haklı gerçekten bebe bisküvisi vermiyodum zararlı diye ver bende çocuklarıma verdim bu kadar titizlenme diye azarladı ki gittiğim dr buranın en iyisi diye biliniyor keşke verseydim kısmasaydım hiç bi şeyinden ortopediye de gidicek inşallah yoktur kemiklerde bir sıkıntımız :KK43: desteğin için sağol canım benim

üzülme bence bişey çıkmayacak görüceksin
kendini suçlama yediğinden içtiğinden olacak bişi değil ki bu
her bebek bir değil beraber doğum yaptıgım bi arkadaın b ebeği 9 kilo bnmkı 7 kılo herşey kilo değil canını sıkma arkadaşım.

bugün aşı yapıldı oğluma
sağlık ocağındaki dr yumurta sarısını 9.aydan sonra veriyroruz artık dedi bide liste verdi onuda paylaşırım bırazdan.
ilerde astım vs neden oldugu tespit edilmiş. ben başlamıştım vermeye
sizle paylaşayım dedim dr nuza danışın isterseniz

Sağol canım benimmm

Cok sukur canim,ishalide duzeletecektir insallahh..Hep iyi haberlerini duyman dilegiyle :)
Kızlar bebeğim d vitamini şişesini ağzına dikmiş şişenin 3 te 1 ini içtiğini düşünüyorum ne yapıcam doktora götürmelimiyim endişe içindeyim

Yaramaza bak sennn :)

Sağol canım benimmm

Ohhhh.ilk guzel haber geldi masallah :KK66:

bugün aşı yapıldı oğluma
sağlık ocağındaki dr yumurta sarısını 9.aydan sonra veriyroruz artık dedi bide liste verdi onuda paylaşırım bırazdan.
ilerde astım vs neden oldugu tespit edilmiş. ben başlamıştım vermeye
sizle paylaşayım dedim dr nuza danışın isterseniz
Saol cnm. Bizim listemizde yok henuz. 8 aylikken yaziyr benim listemde. Onun icin baslamamistim.

Leotie Leotie canim benim kzimda ishal oldugunda pirinc lapasi yaptim yani az suda pirinc hasla plendirdan gecir koyu kivamli olsun bizimkini hemen kesti insallah en kisa zamanda gecer canim

@ Pantenol

Ama bizim dr.muz basllatti 6. Ayimizdayiz anlamadim gitti ya kendi dedi yaaa beyazini verme sarisinida cok cok kaynat.....

X