2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
canim ben verdigim ek gidalari azalttim cok husursuzdu cunku.sende cok fazla cesit vermemeye calis sanirim karin agrisi oluyo.iki gece evvel karnini ovarak uyuttum. Benimki simdi 1 tane elma yada armut rendesi, sade havuc ve patetesli corba ve yogur yiyor

masallah ya kuzina. Uyku problemi bizde en bastan beri var artik kaderim deyip geciyorum valla.taneli seyleri veriyormusun mesela pirinç gibi orbada falan tabi
sagol cnm. dogrusu pirinc bazen veriyorum ama cok az.yedigimiz yemegin suyuna ekmek ici batiriyom oyle yiyo.corba hic icmiyo.aslinda biz kasik kullanmiyorz.elimle ne versem yiyo:)

kizlar ben yavruma cokta pure vermiyorum.cignemeyi ogrensin.tane isi ama cok ufak verdim ilk zmnlar.sonrasinda daha rahat yiyo herseyi.sehriye vermekten korkuyorum demissiniz.cocuga yazik.bizim arkadas cocuguna tane isi vermedi hep pure hep pure.cocuk cignemeyi ogrenmedigi icin 1yasinda ama hala kati yiyemiyor.korkmayin yavas ve az az verin. bizim kuzu et balik tavuk kuru fasilye:) diger yemeklerin hepsini yiyo.sulu yemeklerin suyunu kullaniyoz.kemikli etle pisiriyom yemeklerimi.afiyrtle yiyoz beraber

Bizde de tam hersey oturmusken hasta oldu balım..

Simdi de hep baska birsey veriyormusum gb istemiyor agzina birsey burnuna hele hic yaklastirmiyor oysa gulerek temizlettirirdi burnunu..
Ustune bende hastayimm :KK43:
Gecmis olsun ikinize de cnm.

Doğal pirinç unu yapıyoruz :KK66:

Gecenlerde muhallebi icin pirinc ununu pirinci havanda doverek yaptigimi soylemistim. Annem sagolsun degirmen geldi aklina. Cok da pratik oldu. Hemen paylasayim deidm sizinle :KK66:

2014-11-22 17.28.32.jpg
2014-11-22 17.27.55.jpg
2014-11-22 17.27.11.jpg

Deniz o6 hanim :) evet maşallah benim oglumda toplu bebe ama hareket sorunu hoc yok geri geri emekliyoo done done odayi turkuyo.hatta bugun onede emekledi.demir ilacini sakin ihmal etme o bebeklere asiri guc ve enerji veriyoo

Doğal pirinç unu yapıyoruz :KK66:

Gecenlerde muhallebi icin pirinc ununu pirinci havanda doverek yaptigimi soylemistim. Annem sagolsun degirmen geldi aklina. Cok da pratik oldu. Hemen paylasayim deidm sizinle :KK66:

Eki Görüntüle 1311443 Eki Görüntüle 1311444 Eki Görüntüle 1311445
Muhallebiyi nasil yapiyrm bununla?
Pisirmeden once kaynar suyla islatiyrm 10dk filan. Sonra pisiriyrm. Iliyinca icine de azicik anne sutu ekliyrm. Biraz puturlu oluyr; istenirse minik un eleginden gecirilebilir. Ama ben gecirmiyrm, minik tanecikli yemege alisiyr boylece :KK66:
kivamli pisiriyrm. 1 tatli kasigina azicik su ekliyrm. Anne sutunu de az ekliyrm. Birazcik bekleyince, anne sutunden dolayi kivami baya aciliyr aklinizda olsun. Anne sutu cok olursa cok sulu oluyr.

hazir pirinc unuyla yapinca yemedi benim kuzu. Ama bununla ne zaman pisirsem afiyetle yiyr.

Saol cnm. Deneyeyim dolaba koymayi. Cunku ben yiyemiyrm, migdem hasta dogumdan beri tedavi goruyrm. Patates mahvediyr. Atmakta icimi yakiyr. Bir arkadasimda (patates degil ama) kabak vs onlari dogramis, dondurucuya atmis. Ihtiyaci kadarini atmis hep corbalarina.

Alerji de ne yazikki buyuk dert ben de. Yine dogum sonrasi patladi ve hala ilac iciyrm. Ilaca ragmen gozlerim vucudum sisiyr. Emzirdigim icin disimi sıkıyrm..sonra kesin tedavisi. O nedenle dr yunlu bile giydirmeki, bebeginde alerjikse tetiklemeyelim dedi. Simdi pür dikkatim mecbur ;(
Bir de dr kiyma koy diye ek besin listeme yazdi (albumlerim de var). Saglik ocagi sindirimi zor 8 aydan once verme diyr. Ne yapsam bilemedim.
Kiyma icin bisey diyemiycem canim ama patates hemen pisiyor kiyma pismez hemen. Daha dogrusu piserde cig et ya iyi pisirmek lazimben kemikleri guclu olur diye kemik suyu kuklaniyorum. Birde icine sadece ilik koyuyorum.kiymayi heralde daha gec kullsnirim. Sen kullanirsanda iyi pisirmeye ozen goster neticede bagirsaklarda falan bakteri uretebiliyor et.bu arada gecmis olsun alerji cok zor. Benimki ilac alerjisi.olumden dondum resmen ondan bende cok korkuyorum . Cok dikkat ediyorum .sakaya gelmez en iyi ben bilurim valla

Kiyma icin bisey diyemiycem canim ama patates hemen pisiyor kiyma pismez hemen. Daha dogrusu piserde cig et ya iyi pisirmek lazimben kemikleri guclu olur diye kemik suyu kuklaniyorum. Birde icine sadece ilik koyuyorum.kiymayi heralde daha gec kullsnirim. Sen kullanirsanda iyi pisirmeye ozen goster neticede bagirsaklarda falan bakteri uretebiliyor et.bu arada gecmis olsun alerji cok zor. Benimki ilac alerjisi.olumden dondum resmen ondan bende cok korkuyorum . Cok dikkat ediyorum .sakaya gelmez en iyi ben bilurim valla
Bugun kiymayi ekledim cnm. 45 dk pisirdim. Suzgecten gecirdim. Daha guzel yedi.haslandi yani kiymada.

Deniz o6 hanim :) evet maşallah benim oglumda toplu bebe ama hareket sorunu hoc yok geri geri emekliyoo done done odayi turkuyo.hatta bugun onede emekledi.demir ilacini sakin ihmal etme o bebeklere asiri guc ve enerji veriyoo
Ozamann benimki harbiden tembel.doktorumuzda dedi hantallik olur diye ama yok ya cocuk tembel napalim

Kızlar hepinizin bebişleri hayırlı olsun. Arada okuyorum tecrübelerinzden faydalanmak için. Ben de 2015 Mayıs annesi olcam inş nasipse. Güle güle büyütün miniklerinizi darısı da bize inşallah :)
hayirli olsun seninde bebisin saglikla kucagina al insallah

Epeydir yazamadım çocuklardan hiç vaktim olmuyor burasının havası ayrı. Bizde yürütec bakıyoruz hala alamadık e bebekte çok pahalı buldum. Daha ucuz vardır da çıkıp bakma şansım olmuyor.

Epeydir yazamadım çocuklardan hiç vaktim olmuyor burasının havası ayrı. Bizde yürütec bakıyoruz hala alamadık e bebekte çok pahalı buldum. Daha ucuz vardır da çıkıp bakma şansım olmuyor.
Valla kimse kalmadi zaten 10 kisi falan anca giriyo.biz hala yurutec konusuyoruz dusun artik kapatamadik konuyu cunku cevplar gec geliyo.sen normaldede gorusuyirdun lilacsofie arkadas nasil iyimi en cok o yazardi simdi arada bile girmiyo.dalakay psikologanne falan hic girmiyorlar artik

Ben 49.90 a internetten aldım memnunum
zaten çokta tutmuyorum üzerinde tavsiye ederim

Gecmis olsun ikinize de cnm.

Sagol canim :) Daha iyiyiz cok sukur..Hasta olmasin kuzucuklar olsa da cabuk gecsin hep insallah :) insanin ici icini yiyor..

Kızlar hepinizin bebişleri hayırlı olsun. Arada okuyorum tecrübelerinzden faydalanmak için. Ben de 2015 Mayıs annesi olcam inş nasipse. Güle güle büyütün miniklerinizi darısı da bize inşallah :)

Hayirli olsun,saglikla kavusun insallah :)
Tadini cikar hamileligin simdi cok farkli guzel tabii ama hamileligin tadi da ayri :)

sizinle paylasmak istedigim bi konu var.biz ikinci bebegimiz olsun isttiyoruz.evet cok erken kizim henuz cok kucuk ama birlikte buyuturuz diyoz.tabi hayirlisi olsun ama fikrimiz bu
nasip olursa bizde sizin gibi düşünüyoruz
oğlumun yemek düzeni falan otursun emme durumuna göre ikinciyi düşünmeye başlarız

X