2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
günaydın hatunlar;

dün eve gittim yarım saat sonra sırtına kadar yine kaka yaptı, midesinde sindiremediği ne varsa kustu gribi de geçmedi zaten :KK43: gece altını değiştiriyodum çok kötü pişik olmuş silmemle bastı çığlığı abartısız söylüyorum yarım saat durmadan ağladı, bepanthol kullanıyoduk işe yaramadı sebamed aldım bana mısın demiyor :KK42: kayınvalidem kum kavurup altına koydu o şekil rahatladı ama ishali yine aynı... 6 aylık bebeğin boğazı dolar mı yutkunamıyor çünkü, benimde boğazım ağrıyor ben de yutkunamıyorum. bu sabah kayınvalidemle annem yine doktora götürecekler bir an önce iyleşir inşallah pirinç lapası diyen olmuş bugün onu da Allahın izniyle deniyicem tabi yutabilirse. dua edin nolur çok zayıfladı güçten düştü yavrum :KK42:

1 hafta önce 7300 gr dı şu an daha zayıf

Pisik icin bildigim Sudocrem ve el yapimi pembe kutuda pisik kremi..
Hastaligida ustune gelmis sanirim canim..
Bogazlari icin ilac kullaniyorsaniz onlarda ishal yapiyor,oksurugu balgami varsa cigerlere inmemesi icin dikkat etmeliymisiz,burnunu sık sık cek ki bogazina inmesin..

Annisler selam bi sorum var..ya benm kizin uc dort gundur sag gozunde ama goz bebegine yakinyerde degil. Nasil anlatilir hani gozun bittigi yerin beyaz kisminda kizariklik var gozuyle sola bakinca belli oluyo bugunde ayni gozun goz bebegine yakin yeri kizarmis sulanma capaklanma vs yok sukir..kasirkende gormuyorum niue.kizardiki..boule bise basina gelen varmi..doktora gidicem biiki gune cok endiseleniuorum

Canim Sezen'in olmustu 3-4 gune gecmisti,eliyle vs yapmis olabilir mi? Ayni seyden bahsediyorsak..

Pisik icin bildigim Sudocrem ve el yapimi pembe kutuda pisik kremi..
Hastaligida ustune gelmis sanirim canim..
Bogazlari icin ilac kullaniyorsaniz onlarda ishal yapiyor,oksurugu balgami varsa cigerlere inmemesi icin dikkat etmeliymisiz,burnunu sık sık cek ki bogazina inmesin..

Canim Sezen'in olmustu 3-4 gune gecmisti,eliyle vs yapmis olabilir mi? Ayni seyden bahsediyorsak..
Tonimer'in burun spreyini aldık bir işe yaramıyor,peditus verdi dr kullanıyorum ama içime pek sinmiyor içinde paraben var çünkü

Cevaplaya 4 5 kez basinca gorunuyor sizdede oylemi
aynen canim basmaktan yoruluyorum.

Annisler selam bi sorum var..ya benm kizin uc dort gundur sag gozunde ama goz bebegine yakinyerde degil. Nasil anlatilir hani gozun bittigi yerin beyaz kisminda kizariklik var gozuyle sola bakinca belli oluyo bugunde ayni gozun goz bebegine yakin yeri kizarmis sulanma capaklanma vs yok sukir..kasirkende gormuyorum niue.kizardiki..boule bise basina gelen varmi..doktora gidicem biiki gune cok endiseleniuorum
bizede oldu canim geciyo hemen.bazen eli giriyo yada gogus ucun giriyo emerken.yinede icin rahat degilse gotur istersen doktora.ben gozune sutumden damlatiyorum geciyo hemen.

Merhaba arkadaşlar biz 33 haftalık doğduk bugun 6 ay bıttı çok şükür ek gıdaya başkadık yarım kilo almış bebeğim azmı acaba dr normal dedı acd kullanıyoduk bırak octamar kullan dedi kullanan varmı tarhana corbası ver dedi ama evdeki çorba domatesli tarhana yani kırmızı sakıncası olurmu muhallebiyi nasıl yapıyorsunuz

Merhaba arkadaşlar biz 33 haftalık doğduk bugun 6 ay bıttı çok şükür ek gıdaya başkadık yarım kilo almış bebeğim azmı acaba dr normal dedı acd kullanıyoduk bırak octamar kullan dedi kullanan varmı tarhana corbası ver dedi ama evdeki çorba domatesli tarhana yani kırmızı sakıncası olurmu muhallebiyi nasıl yapıyorsunuz
Yarim kilo iyi bence. Bastaki gibi kilo alsalar tasiyamayiz zaten.
Ek gida icin benim albumlerimde liste var. Oradan bakabilirsin istersen.
Tarhanayi ben ozel bebek tarhanasi yaptim. Ondan verecegim. Dr ur dedi.
Muhallebi icinde birkac gun once yazmistim. Geriye donuk tararsan kolayca bulursun cnm.

Kızının ismi Elif Asya mı bir de Zeynep olsaydı favori 3 ismim olurdu maşallah Rabbim bağışlasın ismiyle büyüsün...

5. aydan itibaren ek gıdaya başladık çalıştığım için mememi pek tutmuyor geceleri emziriyorum, gün içerisinde sma mama, çorba, yoğurt, meyve püresi yiyor.

araştırdığın için çok sağol canım evet %25 çıkıyor sağlık ocağında hep yanlış ölçüldü, salı günü götürdüğümde 69 cm dediler 64 cm çıktı geçen ay dr götürdüğümde yine 64 cm di. boyum 1.63 eşim 1.80 benim ailemde ve eşimin ailesinde öyle bariz kısa kimse yok kayınvalidem haricinde

amin inşallah... su içirmeye kalkıştıkça daha çok sinirleniyor saatlerce ağlıyor gözleri şişti 2 gündür ağlamaktan :KK43: ne yapıcaz bizde bilmiyoruz ki çok sinirli inatçı bir bebek

bende o kadar kafama takmıyodum kilosunu ama ishalle birlikte daha da eridi yavrum :KK43: genetik olma olasılığı yüksek kilosunun kız kardeşimin biri 42 kilo diğeri 44 kilo kardeşimin boyu 1.82 kilosu 63 ama göz altları da çökünce ishalde de kan olunca ister istemez kötü etkilendim :KK42:
Çok teşekkür ederim canım tüm bebisleri huzurlu sağlıklı ömürleri olsun insallah gayet iyi bekliyorsun bence bebisi inşallah bu zor günler de geçecek allah yardımcınız olsun
Kızlar bebeğim d vitamini şişesini ağzına dikmiş şişenin 3 te 1 ini içtiğini düşünüyorum ne yapıcam doktora götürmelimiyim endişe içindeyim
Vay yaramaz vay benimki de birkaç girişimde buludu eli de yakaladım. Dr u ara umarım bir sorun olmaz
kızlar bebeğim diş çıkardı şükür ama çok kötü agrısı belli.şurup verdim akşam artık.siz jel kullanıyormusunuz.önerdiğiniz bişey varmı.bide sutu hep dile getiriyorum.bebekler günlük ne kadar anne sutu içmeli.benim sütüm baya azaldı.kaşık mamalarıda bunun yerine geçiyomu.günde kaç kere emziriyorsunuz.özellikle sağ göğsu pek emmiyo.yengem tek solla emzirmiş.altı aydan sonra kurumuş.pompa kuruturmuş.bi sure sonra.bana sakın pompa kullanma dedi.pek sağmıyorum zaten uzun süre emmemişse eger.oda 30-40 anca.
Canim emzirmek yerine iyi çekmeyen pompa belki kurutur ancak eğer iyi pompa kullanılırsa artar bile süt ben sirfan sağdığım için mastit oldum sonra da sürekli sağmak zorunda kaldım eğer düzenli sagarsan sutun artar.dış jeli ni arada kullanıyorum ben çünkü bazen emmiyor kızım emzirmeden önce sürüyorum öyle emiyor
Kizlar bende mayis annesi olacaktim ama oglum 29 nisanda dogdu hamile iken sizlwri takip ediyordum. Oglum eymen ediz.
Bu topikde erkenciyim bebek çok canım merak etme ismiyle yaşasın oglusun
Büyük ihtimal kasirken olmuştur yine de takip et.
Canim milupa nin sitesinde çok guzrl tarifler var
Kizlar dun arkadasimin yurutecini aldim denemek ucin duramiyor ustunde benimki. one one dusuyor. Yurutecin onundede muzikli bir direksiyon var kafasi direksiyona carpti.saniri bizim icin cok erken :) zaten benimki tembel diye ben tahmin ettim gerek kelmaz diye. Birden yuruyecek benimki
Canim belini desteklesen bir de biraz kendin tutarak belimden bastıran hafif hafif alissa daha iyi olur 1 hafta bile farkediyor bebislerde asya 1 haftadir daha sağlam oturuyör ve basıyor
Birsey danisacagim. Sebze corbasina minicik patates ve havuc koyuyrm. Hergun taze yapiyrm. Ama bebisler kucuk hepsini yemiyr ve çöp oluyr. Siz bir cozum buldunuz mu?

Doğal pirinç unu yapıyoruz :KK66:

Gecenlerde muhallebi icin pirinc ununu pirinci havanda doverek yaptigimi soylemistim. Annem sagolsun degirmen geldi aklina. Cok da pratik oldu. Hemen paylasayim deidm sizinle :KK66:

Eki Görüntüle 1311443 Eki Görüntüle 1311444 Eki Görüntüle 1311445
Canim ben 2 gün veriyorum mecbur zaten anne sütü ile sulandirarak veriyorum o yüzden neredeyse hiç şu koymuyorum zaten pisirmesen bile dolapta beklerken gidiyor sebzelerin vitaminleri en azından pişmiş olarak bekliyor bu arada pirinc değirmeni harika
sizinle paylasmak istedigim bi konu var.biz ikinci bebegimiz olsun isttiyoruz.evet cok erken kizim henuz cok kucuk ama birlikte buyuturuz diyoz.tabi hayirlisi olsun ama fikrimiz bu

Maşallah çok cesursunuz ben en az 4 yıl diyoru

Oruç borçlarımı tutayım dedim ama kızom doymadı galiba bugün zor uyuttum emziği çok kuvvetli çekiyor

Kısa günlerde ben de tutmak istiyorum ama benim de sütüm iyice azaldı :KK43:
Seninki yine emzik alıyormuş, benimki emzik de almıyor malesef. Emzik gerçekten büyük kolaylık çoğu yerde.

Kızlar dün aşıya gittiğimizde hemsire broşür verdi iÇinde işimize yarayacak bilgiler tarifler var umarım görünürler
IMG-20141125-WA0051.jpg
IMG-20141125-WA0049.jpg
IMG-20141125-WA0047.jpg
IMG-20141125-WA0045.jpg
IMG-20141125-WA0043.jpg
IMG-20141125-WA0041.jpg
IMG-20141125-WA0039.jpg
IMG-20141125-WA0037.jpg
IMG-20141125-WA0043.jpg
IMG-20141125-WA0051.jpg IMG-20141125-WA0049.jpg IMG-20141125-WA0047.jpg IMG-20141125-WA0045.jpg IMG-20141125-WA0043.jpg IMG-20141125-WA0041.jpg IMG-20141125-WA0039.jpg IMG-20141125-WA0037.jpg IMG-20141125-WA0043.jpg
IMG-20141125-WA0051.jpg
IMG-20141125-WA0049.jpg
IMG-20141125-WA0047.jpg
IMG-20141125-WA0045.jpg
IMG-20141125-WA0043.jpg
IMG-20141125-WA0041.jpg
IMG-20141125-WA0039.jpg
IMG-20141125-WA0037.jpg
IMG-20141125-WA0043.jpg

mrb arkdşlar bende mayıs annesiyim 15 mayıs dogumum bi kızım oldu 5 hafta erken dogduk benim merak ettiğim ek gıdada misal sebze corbasını bi öğünde nekadar verebilirim ölçü olarak bide bi sorum daha olcak bebeği akşam uyuturken çok aglayan varmı akşam olmasını hiçistemiyorum bu yüzden bide son olarak sizinde bebeğinz 1 buçuk saatmi kalıyo uyanık fazla kalamıyo uyumak istiyo günde 4 uyku uyuyor

mrb arkdşlar bende mayıs annesiyim 15 mayıs dogumum bi kızım oldu 5 hafta erken dogduk benim merak ettiğim ek gıdada misal sebze corbasını bi öğünde nekadar verebilirim ölçü olarak bide bi sorum daha olcak bebeği akşam uyuturken çok aglayan varmı akşam olmasını hiçistemiyorum bu yüzden bide son olarak sizinde bebeğinz 1 buçuk saatmi kalıyo uyanık fazla kalamıyo uyumak istiyo günde 4 uyku uyuyor
Erken doğum bızde 33 haftalığız 25 mayıs doğumlu benım oğlum aynı geceyı bırak aksam kucakta gece 2 yr kadar ayaktayım orurunca ağlıyo ek gıdaya bu gun başlattı drmuz ama bende saşkınım araştırıyrum gunduz uykusuda çok az uyuyo bugun yarım patates yarım havuç yaptım çok bile yapmışım çoğu kaldı bile bırazda sonradan zeytın yağı koydum sende kahvaltı veryosan sölermisin nasıl hazırladığını

Erken doğum bızde 33 haftalığız 25 mayıs doğumlu benım oğlum aynı geceyı bırak aksam kucakta gece 2 yr kadar ayaktayım orurunca ağlıyo ek gıdaya bu gun başlattı drmuz ama bende saşkınım araştırıyrum gunduz uykusuda çok az uyuyo bugun yarım patates yarım havuç yaptım çok bile yapmışım çoğu kaldı bile bırazda sonradan zeytın yağı koydum sende kahvaltı veryosan sölermisin nasıl hazırladığını
valla canım seni duyunca halime şükrettim artık yapıcak bişeyimiz yok sabredicez kahvaltıda doktorumuz yumurtanın sarısının beşte birini ver dedi pekmez tuzsuz peynir verebirisin dedi onlardan veriyorum tadımlık öğlende çorba yapıyorum patates havuç kabakla başladım 3 gun bekleyerek kereviz brokoli ekledim ama dedgn gibi fazla oluyo çorba 1 çay tabagı veriyorum bazende istemiyo zorlamıyorum akşamda mayaladıgım yogurttan veriyorum ama öyle sade yemiyo malesef bende cici bebe katıyorum ama nekadarda yese yine ardından meme istiyo.uykusuna gelicek olursak bzmkide malesef kendi başına koydugumda yarım saat en fazla uyuyor ama uykusunu alamadıgından devamlı mızmızlanıyor akşama kada o uyanıyo sonra ben uyutuyorum baktım olmuyo 2.uykusununda başında beklıyorum o kıpraşırsa mecbur sallıorum beşigini ozmn 2 yada 3 saat uyuyo sonraki uykularına karışmıyorum şekerleme yapıyo sadece

Kısa günlerde ben de tutmak istiyorum ama benim de sütüm iyice azaldı :KK43:
Seninki yine emzik alıyormuş, benimki emzik de almıyor malesef. Emzik gerçekten büyük kolaylık çoğu yerde.

Emziği çok sevmiyo aslında bir iki çekip çıkarıp ağlıyor.. Benimde sütüm azalmıştı zorla yetiyordu şimdi daha da azaldığını hissediyorum ama mecbur oruçlarımı da tutmam gerekiyor.ek gıdaya da dün yeni başladık bakalım ek gıda alırsa belki rahatlatlarım biraz

Leotie Leotie cok gecmis olsun canim. İnsallah tez zamanda iyilesir Yusuf bebis. Bizi durumdan haberdar et merakta birakma. Kendini de uzme sen iyi ol ki o da iyi olsun:KK66:

Kızlar kızım çorba vs yemek istemiyo ama bisküvi maması ve muhallebiye hayr demıyo su içmk istemiyo ben napıcam:mad: szdede varmı böyle bi durum.

ah ah yine başladık kızım uumuyo aglıyo sallayınca uyutmayım diyorum yine yerinde durmuo hep ilgi bekliyo yoruldum şekilden şekile girmeye siz masıl uyutuyorsunuz bana bi akıl verin inanın çok sitrese gryorum şuan bagırıp duruyor

Kızlar kızım çorba vs yemek istemiyo ama bisküvi maması ve muhallebiye hayr demıyo su içmk istemiyo ben napıcam:mad: szdede varmı böyle bi durum.
Benimkide meyve yemiyor canim.yogurtun icinde arada az az veriyorum kanarsa tabi. Corba gibi degilde biraz daha kati yap bi dene pure gibi.benimki cok sulu iciyo mesela kati sevmiyor corbayi. Birde gecen ispanak koydum icnedi.denemek lazim cesit cesit. Yemek isi zor is valla

ah ah yine başladık kızım uumuyo aglıyo sallayınca uyutmayım diyorum yine yerinde durmuo hep ilgi bekliyo yoruldum şekilden şekile girmeye siz masıl uyutuyorsunuz bana bi akıl verin inanın çok sitrese gryorum şuan bagırıp duruyor
bizde ayniyiz valla.benimki 2 de 3 de falan uyuyor.suanda yanimda cin gibi uyku falanhak getire.ben cozum bulamadim insallah sen bulursun

Allah yardımcınız olsun kızlar zor gerçekten uyumayan bebek benim kızımda gündüz 3 kez uyuyor 30 40 dk kadar gece uykumuz çok iyiydi bu ara biz de sapittik tabi sizin gibi değil benim kızım benle uyumaya alıştı yanına yatmami istiyor yine gecemezse uykuya ya sırtustu yatıp üzerime yatiriyorum -Bebekliçinden Jalan alışkanlık- en kötü ihtimal salliyorum saklamaya hiç alistirmadim son çare olarak onu kullanıyorum beni emerken uyuduğu da oluyor eğer uyku zamani geldiyse.ama asıl numara emzikte emzik alıyor mu

Canim bebisler tatlı şeyleri tercih ediyorlar tavsiyem tatlıya çok alıştırma özellikle dışardan bene biskuvisi falan pek verme suyu ne yap ne et için biberonla içiyorsa kaşıkla ver benim kızım da icmiyor du kabiz oldu inan çok zor oluyor sırf bu yüzden 4 gündür ek hicbirsey vermiyorum emzırıyorum sadece biraz kendine gelince devam edeceğim ek gıdaya diyeceğim ama kabiz olduğu dönem soğudu yemekten şimdi teklif edince başını çeviriyor

Ben de muhallebi yediremiyrm. Agzini kilitliyor. Yerine alternatif ariyorum.

Uyku zaten en buyuk derdim. Gece uyumamaktan zombi gibi geziyorum. 8saat yatiyr gece ama 5 kez de kaldiriyor...

Kabiz olmadi cok sukur. Elma yada armut yiyr her sabah cunku. Suyu bazen sulugundan iciyr. Buaralar onunla icmeyince kasikla vermeye basladim sorun kalmadi sukur.

Ben de muhallebi yediremiyrm. Agzini kilitliyor. Yerine alternatif ariyorum.

Uyku zaten en buyuk derdim. Gece uyumamaktan zombi gibi geziyorum. 8saat yatiyr gece ama 5 kez de kaldiriyor...

Kabiz olmadi cok sukur. Elma yada armut yiyr her sabah cunku. Suyu bazen sulugundan iciyr. Buaralar onunla icmeyince kasikla vermeye basladim sorun kalmadi sukur.
kasik mamasini biberonla verebilirsin yatmadan inan uykusu farkediyor.bizim kız da tahilliyi sevmedi pirincli denemistim ilk onu sevmişti. 150 cc ictiginde 5 saat uyanmadan uyuyordu.ama tahilliyi veremiyorum bir türlü

X