2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
@cuteheart gecmis olsun. Yusuf paasanin atesi cikmamistir insallah rahat atlatmissiinizdir geceyi. Hemsirene de sinir oldum. Arizayi cikar bence de. Seni azarlamaya hakki yok. Sanki basima profesör doktor olmuslar, bazilari oyle bir davraniyor ki. Gercekten azari hakediyorlar. Afedersiniz kicimin hemsiresi diyesim geliyor. Yanlis anlamayin meslegine ddgil yorumum kesinlikle gereksiz tavirlara kiziyorum. Bizim hemsiremiz cok tatli dilli sagolsun. O da gerseye hihim guzel deyip kafa salliyor yolluyir. Bi bilgi de vermiyor gerci siz varken baska birilerine ihtiyac duymuyorum bilgi icin :)

Leotie Leotie 16 haftalik olayini anlamadim canim. Anlattigin durum cok istisnai. Hayirlisi olsun :)

@ miraclemiracle son gunlerde yazmadi degil mi kizlar? Ben mi kacirdim caba. Iyidir insallah.
Saol cnmm.daha bu sabah oldu asilari. Bakalim guzel gecer insallah gunumuz ve gecemiz.
Cins kadin yahu. Beni deli ediyr kac seferdir. Sinirden elim titriyr ama susuyrm. Maglum igne yapacak cocuguma diye. Bi bilmislik sorma cnm. Ben de meslegine degil kesinlikle; kisiligine uyuz oluyrm. Bunlara okumus ama adam olamamis denir cnm.

Tahmini eğer olursam 16 haftalıktır şu an... :KK43: bir derdim var da biri yazmıştı her ay regl oluyomuş korunuyomuş ama hamileymiş üstelik hamileliğini 22. haftasında öğrenmiş ilaç kullandığı için erken doğum yapıp bebeğini kaybetmiş :KK43:
eşim dün gebelik testi eczaneler kapalı olduğu için alamadı, bugün bakıcam inşallah değilimdir :KK43:
Yok cnm sanmam yahu. Hamile degilsindir.. yorma bununla kendini.

Saol cnmm.daha bu sabah oldu asilari. Bakalim guzel gecer insallah gunumuz ve gecemiz.
Cins kadin yahu. Beni deli ediyr kac seferdir. Sinirden elim titriyr ama susuyrm. Maglum igne yapacak cocuguma diye. Bi bilmislik sorma cnm. Ben de meslegine degil kesinlikle; kisiligine uyuz oluyrm. Bunlara okumus ama adam olamamis denir cnm.
4 aylık hamile olabilirim canım ama yüksek ihtimal psikolojiktir
Yok cnm sanmam yahu. Hamile degilsindir.. yorma bununla kendini.

bir derdim var köşesinden etkilendim sanırım Allahın izniyle yoktur insallah

4 aylık hamile olabilirim canım ama yüksek ihtimal psikolojiktir

bir derdim var köşesinden etkilendim sanırım Allahın izniyle yoktur insallah
Bence de cnm. Biraz etkilendigin icindir.
Test sonucunu yazarsin bize de dimi. Merakta birakma.

Gunaydin.
biz de demin 6.ay asilarimizi olduk. Baya agladi yavrum. Umarim atessiz sorunsuz atlatiriz.
Hemsireye de uyuz oldum. Ikidir ukala sekilde davraniyr. Baya sinirlerimi bozdu ama velahavle dedim. Ne saniyor acaba kendini cozemedim. Cins cins tavirlar. Sunu yap diyr yapiyrm. Diger ay niye bunu yaptin diyr kiziyr.. e siz dediniz dememe kalmadan lafi agzima tikip azarlama moduna geciyr. Cocugumun canini yakmasin diye susuyrm ama bir gun ciddi anlamda ariza cikaracagim sanirim.
Hadi bakalim insallah sorunsuz gecer .bizimkide pazartesi.saglik ocagini yada ebeni degistir bence.kafan rahat olur

Kizlar bana bi akil verin.
Sabah asi oldu kuzum. Simdi de kaka da kan gordum ilk kez. 2 gundur patatesli sebze corbasi iciyrdu. Acaba o nedenle poposu mu yirtildi yoksa hastalik mi bilemedim. Keyfi yerinde. Atesi vs yok. Yemesin de sorun yok. Dr daha bugun gordu saglikli masallah dedi sabah. Aklim karisti. Ne yapsam.

Sabah asi oldu kuzum. Simdi de kaka da kan gordum ilk kez. 2 gundur patatesli sebze corbasi iciyrdu. Acaba o nedenle poposu mu yirtildi yoksa hastalik mi bilemedim. Keyfi yerinde. Atesi vs yok. Yemesin de sorun yok. Dr daha bugun gordu saglikli masallah dedi sabah. Aklim karisti. Ne yapsam.
bence vakit kaybetmeden doktora götür geçmiş olsun canım benim

canım biraz araştırdım kakasını yapıyo muydu makat çatlaklığı olabilirmiş

canım biraz araştırdım kakasını yapıyo muydu makat çatlaklığı olabilirmiş
Saol cnm..kaka yapma sorunu hic yok. Istahi yerinde. Huysuzlugu yok. Uykusu yerinde. Guzel oynuyor. Ek gidaya gectigimizden beri daha cok ikiniyordu ve bugun kizariyordu. Sanirim poposu catladi cnm.
Buarada kan ilacina da 1 haftadir basladik.

Saol cnm..kaka yapma sorunu hic yok. Istahi yerinde. Huysuzlugu yok. Uykusu yerinde. Guzel oynuyor. Ek gidaya gectigimizden beri daha cok ikiniyordu ve bugun kizariyordu. Sanirim poposu catladi cnm.
Buarada kan ilacina da 1 haftadir basladik.
zorluyosa çatlamıştır bizde vitamin ilacı kullanıyoruz yapana kadar ter içinde kalıyorum oğluşum :KK43:

zorluyosa çatlamıştır bizde vitamin ilacı kullanıyoruz yapana kadar ter içinde kalıyorum oğluşum :KK43:
Oyyy bu iki Yusuf... kiyamam ikisine de...
Saol cnm arastirdim..ek gidaya gecince oluyrmus sirf anne sutu aldigi icin. Hemen bepanten merhem surmustum. Iyi ki surmusum.
asagiya kopyaladim yaziyi.
Bebeklerde ve Çocuklarda Makat Çatlağı Nasıl Tedavi Edilir?

Bazı bebeklerde ve bazı çocuklarda makat çatlağının görülmektedir. Uzmanlar bu kadar küçük yaşta çocukta görülen makat çatlağının (anal fissür) oluşma nedenini kabızlığa bağlıyorlar.

Anne sütü alan bebeklerde ek bozukluk yoksa gözlenmez. Ek gıda almaya başladığı zaman kabızlık nedeniyle çatlaklar oluşabilir.

Eğer bebeğinizde idrar yolları enfeksiyonu da varsa, o da makat çatlağına sebep olabilir.

Peki, bebeğimde makat çatlağı var ne yapmalıyım?

1)Eğer bebeğinizde makat çatlağı varsa, 4-5 gün boyunca anestol krem ve ayrıca bir hafta ile 10 gün bepanten krem kullanarak bebeğinizin makat bölgesindeki çatlaklıkları tedavi edebilirsiniz.

2)Diğer yandan ishal de makat çatlaklarının nedenleri arasında önemli bir yere sahiptir. İshalli kişilerde Anal Fissürler bir türlü iyileşmezler. O nedenle Anal Fissürü önlemek için ishali de iyi etmek gerekecektir.

3)günde 5-6 kez oturma banyosu yaptırmak.küçük bir leğen alıp banyo suyu sıcaklığında suyu koyun ve poposunu suyun içinde 15dk tutun.

4)Fissür varsa kabız önlenmeli. bol bol su içirin, posalı sebze, meyve yedirin, meyvelerin kabuğunu soymayın en fazla posası onda, 2-3 kuru kayısı, probiyotikli yoğurda keten tohumu bir tatlı kaşığı koyarak yedirin. hergün elma yedirin.

5)anne sütü alıyorsa bol bol emzirin...

kızlar bebeklerimiz altı ayı devirdi çok şükür şimdi sorum özellikle erkek bebek annelerine yürüteç yada hoppala kullanmayı düşünüyormusunuz.düşünen varsa ne zaman koymayı planlıyor yazarmısınız bizimki sürekli kucakta hop hop zıplamak istiyor kollarımız koptu ağrıdan taşımaktan.bir çözüm arıyorum.büyük oğlumda kullanmamıştım ama o erkenden emeklemişti böyle bir derdim yoktu.şimdi ne yapsam karar veremedim.

kızlar bebeklerimiz altı ayı devirdi çok şükür şimdi sorum özellikle erkek bebek annelerine yürüteç yada hoppala kullanmayı düşünüyormusunuz.düşünen varsa ne zaman koymayı planlıyor yazarmısınız bizimki sürekli kucakta hop hop zıplamak istiyor kollarımız koptu ağrıdan taşımaktan.bir çözüm arıyorum.büyük oğlumda kullanmamıştım ama o erkenden emeklemişti böyle bir derdim yoktu.şimdi ne yapsam karar veremedim.
Ben kullanmayacagim cnm. Kollarim belim kirildi ama kullanmayacagim. Yumurtaliklarina zarar verebilir belki diye endise ediyrm.

Erkek bebeklere yurutec tarzi seyler sakincali kullanmayin diye bir algi var ama ne derece dogru bilmiyorum.benim arkadadim kullandi ogluna. Benim ogluma cok gerekli deyil gibi ama gerekli olsaydi kullanirdim.iyi tasarlanmus bir urun olmasina dikkat etmek yeterli gibi

Oyyy bu iki Yusuf... kiyamam ikisine de...
Saol cnm arastirdim..ek gidaya gecince oluyrmus sirf anne sutu aldigi icin. Hemen bepanten merhem surmustum. Iyi ki surmusum.
asagiya kopyaladim yaziyi.
Bebeklerde ve Çocuklarda Makat Çatlağı Nasıl Tedavi Edilir?

Bazı bebeklerde ve bazı çocuklarda makat çatlağının görülmektedir. Uzmanlar bu kadar küçük yaşta çocukta görülen makat çatlağının (anal fissür) oluşma nedenini kabızlığa bağlıyorlar.

Anne sütü alan bebeklerde ek bozukluk yoksa gözlenmez. Ek gıda almaya başladığı zaman kabızlık nedeniyle çatlaklar oluşabilir.

Eğer bebeğinizde idrar yolları enfeksiyonu da varsa, o da makat çatlağına sebep olabilir.

Peki, bebeğimde makat çatlağı var ne yapmalıyım?

1)Eğer bebeğinizde makat çatlağı varsa, 4-5 gün boyunca anestol krem ve ayrıca bir hafta ile 10 gün bepanten krem kullanarak bebeğinizin makat bölgesindeki çatlaklıkları tedavi edebilirsiniz.

2)Diğer yandan ishal de makat çatlaklarının nedenleri arasında önemli bir yere sahiptir. İshalli kişilerde Anal Fissürler bir türlü iyileşmezler. O nedenle Anal Fissürü önlemek için ishali de iyi etmek gerekecektir.

3)günde 5-6 kez oturma banyosu yaptırmak.küçük bir leğen alıp banyo suyu sıcaklığında suyu koyun ve poposunu suyun içinde 15dk tutun.

4)Fissür varsa kabız önlenmeli. bol bol su içirin, posalı sebze, meyve yedirin, meyvelerin kabuğunu soymayın en fazla posası onda, 2-3 kuru kayısı, probiyotikli yoğurda keten tohumu bir tatlı kaşığı koyarak yedirin. hergün elma yedirin.

5)anne sütü alıyorsa bol bol emzirin...

Çok sağol canım benimmm iyi oldu bunu bilmem :KK19:

zıp zıp almayı düşünüyodum ama vazgeçtim nolur nolmaz ama şu hani askı tarzı olanlar var çok fazla koymamak şartıyla olur diye düşünüyorum evi gezer bir güzel

Çok sağol canım benimmm iyi oldu bunu bilmem :KK19:

zıp zıp almayı düşünüyodum ama vazgeçtim nolur nolmaz ama şu hani askı tarzı olanlar var çok fazla koymamak şartıyla olur diye düşünüyorum evi gezer bir güzel
Bilemiyrm ki guzelim. Dr.a danismak en guzeli bu konuyu. Ama benim dr.um daha oturtma bile dedi. Eger oturtmama izin vermiyrsa, yurutec ya da zip zipa hic vermez bence. Daha erken dedi oturtman icin. Ama bebek kendi oturmak istiyrsa o baska dedi.

bende kullanmak zorunda kalacağım sanırım ama ne zaman kullamalıki acaba
Arkadadima sordum canim 7 yi bitirmis bakmis emekleme falan yom hep kucakta oda koymus yurutece.
Bilemiyrm ki guzelim. Dr.a danismak en guzeli bu konuyu. Ama benim dr.um daha oturtma bile dedi. Eger oturtmama izin vermiyrsa, yurutec ya da zip zipa hic vermez bence. Daha erken dedi oturtman icin. Ama bebek kendi oturmak istiyrsa o baska dedi.
bizim doktorumuzda kuz cocuklari 6 erkk cocuklari 7. Aydan sonra oturmalu dedi.bizimki bugun 6. Ayi bitirdi denedim oturamiyo. Gerci benim oglan pek tembel sanirim. Herseyi gec yapiyo. Kilosunun masallhi var ondan dolayi biraz hantalmi acaba.bak simdi dert edindim durup dururken yine

Arkadadima sordum canim 7 yi bitirmis bakmis emekleme falan yom hep kucakta oda koymus yurutece.
bizim doktorumuzda kuz cocuklari 6 erkk cocuklari 7. Aydan sonra oturmalu dedi.bizimki bugun 6. Ayi bitirdi denedim oturamiyo. Gerci benim oglan pek tembel sanirim. Herseyi gec yapiyo. Kilosunun masallhi var ondan dolayi biraz hantalmi acaba.bak simdi dert edindim durup dururken yine
Dert edinme cnm.
Benimki 6 ay 1 haftalik. Hala oturamiyr.

X