2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
skyacar skyacar benim kizimda 3 gunde 1 yapiyor ayrica kabiz doymasa cocuk onu belli eder canim huzursuz olur kati gidaya gectigi icin kakalarda degisiyor artik benimki 10 gun yapmamisti fitille yapti yavas yavas sureyi azaltiyor simdilik 3 gunde bir insallah hergune dusurebiliriz birde kan ilaci kabiz yapiyor ama mecbur veriyoruz

Canım benim göğsümde sert olmuyo. Öğünlerini düzenli takip et kaç saatte yediriyorsun rmziriyorsun. Ne yedirdiğine de dikkat et. Bizimkinin beslenmesi artınca kakası da arttı

Kızlar kaka problemi yasayaniniz var mı Kemâl yine 3 günde bir yapmaya başladı. Sutumde azaldı beslenmiyor mu acaba. Gerçi sagip olcmedim ama sanki dolmuyor gogsum genelde yumuşak

Bizim oglan da her gun yapmiyor canim. En son ne zaman yapti hatirlamiyorum suan mesela. Corba verdigim gun rahatliyor. Ben ek gidayi atlaya atlaya verdigim icin anne sutu agirlikli besleniyor. Bu yuzden gec yapiyir diye düşünüyorum. Uc gun cok uzun bir sure degil bence. Masallah Kemal'e :)

hosgeldin canim gozum seni ariyordu insallah tatilin iyi gecmistir benim kizimdada b12 eksik cikti 10 tane igne verdi doktor ama biz vurdurmadik icirdik igneleri 7 tanesini hergun kalanlari gun asiri 2 hafta etti seninkinin degeri kacti haftaya bizimde kan tahlilleri yapilacak bakalim insallah sorun cikmaz
Hosbuldum canm çok şükür iyi geçti kızım gripler geçirdi ama sagsalim atlattık.
Tahlil sonuçlarımız kötü çıktı çok vitaminsiz ve kansız dedıler.
Sonuclar
B12 113
Rbc 4.38
PLT 498
MPV 7.14
NEU 18.7
LYM 8.9
LYM 73
BASO 1.52
bu yazdıklarım büyük ve siyah harfle yazılmıştı yani normal olmayan derecedeymiş malesef.
Bu yazdıklarımın aynıları sizde kaç çıktı?
Verdiklerri kan ilacından 6 taneyi vurduk bacaktan ilk 5 i hergün sonrada haftada 1 düştü ama kalanı vuramadık.
Buradaki doktorda ne oldugu bilmediğim igneyi vuramam dedi.
Burdada kan verdik kızım grip oldugundan sonuclar tam cıkmayabilir diye 1 haftaya kadar tekrar vericez Allah iyi sonuçlar almayı nasıp eder inşallah bizi biraz korkuttular ama kötü bişeyde yok vs dediler emin olmak için 2. Kez kan vericez.

Türkiyede verdikleri ilaçta dodex adı kırmızı rengi.
1 ampül dodex 9ml. Serum fizyolojikile sulandırılıp 1ml.(IM) yapılacak demiş kagıtta.
Sizdede aynımı ?
Agızdan oluyosa bende verebilirim.

Çook kansız et tavuk yumurta hiçmi yemiyon dedi zorlada olsa yiyorum

Hosbuldummm kizlar hepinizi cok özlemisimm dis rekoru bizde belliki kimi 2 kimi hic cikarmamis :)

@cuteheart gecen hafta sadece meyve püresi verdin sanırım nasıl yedimi yada ne kadar verdin.
Elmayla basladim. Ilk gun 2 kasik yedirdim. Denemelik. Cok sevdi. Ertesi gun yarim elma yedi. Ama minik amasya elmasi. Eetesi gun yine yarim elma yedi. 3gun kuralini yaptim cnm.
Sonra havuca gectik. Onu pek sevmedi. Biraz sutumden ekledim. 3 gun zorlamadan yedirdim. Sonra armut. Inanilmaz sekilde yiyr. Yarim armut yiyr. Sabah armut aksam uzeri ya elma ys havuc verdim. Sukur bugun sebze corbasina geciyrm.

Canim bizim b12 98 cikti digerleri normal dedi offf neler cektik bir Allahim bilir Allahim kimsenin evladina dert vermesin bizimde 10 igneydi 7 tanesini hergun 3 gun asiri icirdik dodex kirmizi bizimkide pazartesi tekrar gidecez bakalim insallah duzelmistir insallah kizinda hicbirsey cikmaz turkiyedeki doktoruna danis bence bize hemotoloji uzmani yazdi biz cocuk doktorumuza da sorduk ikiside icirmemiz gerektigini soyledi kalanlari danisarak sende icir cunku doktor bize ilacin hepsi alinmasi gerek demisti

@cuteheart hepsini verdim canim ilk pirinc havuc kabak yapiyordum ben 1 aydir veriyorum corba bize pirinc ve havuc kabizlik yapti simdi bulgur ispanak pirasa kivam vermek icin az patates katiyorum bazen kendimize yaptigimizmercimek verdim gaz yapmadi sevdi kizim korkma az az herseyden alistir

ya hatunlar bir şey sorucam size karnımda böyle kıpırtı gibi bir şey var 3 gündür bebek hareketleri gibi, hamile kalmış olamam değil mi geçen ay regl de oldum yani olmaz öyle bir şey değil mi nolur biri bende de öyle oluyor desin:KK17:

ya hatunlar bir şey sorucam size karnımda böyle kıpırtı gibi bir şey var 3 gündür bebek hareketleri gibi, hamile kalmış olamam değil mi geçen ay regl de oldum yani olmaz öyle bir şey değil mi nolur biri bende de öyle oluyor desin:KK17:
Gecen ay regl.olduysan suan da kipirti varsa bebek olamazki cnm. Sen de biliyrsun en erken 15-16. Haftalarda hissediliyr hareketler.. rahat ol cnm.

Canim bizim b12 98 cikti digerleri normal dedi offf neler cektik bir Allahim bilir Allahim kimsenin evladina dert vermesin bizimde 10 igneydi 7 tanesini hergun 3 gun asiri icirdik dodex kirmizi bizimkide pazartesi tekrar gidecez bakalim insallah duzelmistir insallah kizinda hicbirsey cikmaz turkiyedeki doktoruna danis bence bize hemotoloji uzmani yazdi biz cocuk doktorumuza da sorduk ikiside icirmemiz gerektigini soyledi kalanlari danisarak sende icir cunku doktor bize ilacin hepsi alinmasi gerek demisti
Ne cektiginizi bilmesemde az cok anliyorum Rabbim bizi evladimizla sinamasin onlari korusun insallah.

Ben receteye baktim kas1ktan uygulanir diye yaziyordu.
Doktorlar bilmedigimiz ilaci vurmayiz diyorlar kaynimda doktor aradan 12 gun gecti kalan 4 taneyide kaynima söyliyimde vursunmu gec kalmadikmi kalan icin acaba ?
Turkiyedede degilim doktorada soramamam ki.
Caresiz kaldim yine insallah haftaya kanlarda iyi cikar biraz kansizlik vs görunce yardimda etmiyorlar ki.

hämta.jpg
bizimki bu oluyor canim

Yada annem araciligiyla sordurayim niye aklima gelmediki kaynimin doktor oldugunu annemin turkiyede oldugunu unutucak kadar bunamisim herhangi bir cocuk doktoruna sordurtayim ben

Gunaydin.
biz de demin 6.ay asilarimizi olduk. Baya agladi yavrum. Umarim atessiz sorunsuz atlatiriz.
Hemsireye de uyuz oldum. Ikidir ukala sekilde davraniyr. Baya sinirlerimi bozdu ama velahavle dedim. Ne saniyor acaba kendini cozemedim. Cins cins tavirlar. Sunu yap diyr yapiyrm. Diger ay niye bunu yaptin diyr kiziyr.. e siz dediniz dememe kalmadan lafi agzima tikip azarlama moduna geciyr. Cocugumun canini yakmasin diye susuyrm ama bir gun ciddi anlamda ariza cikaracagim sanirim.

Gunaydin.
biz de demin 6.ay asilarimizi olduk. Baya agladi yavrum. Umarim atessiz sorunsuz atlatiriz.
Hemsireye de uyuz oldum. Ikidir ukala sekilde davraniyr. Baya sinirlerimi bozdu ama velahavle dedim. Ne saniyor acaba kendini cozemedim. Cins cins tavirlar. Sunu yap diyr yapiyrm. Diger ay niye bunu yaptin diyr kiziyr.. e siz dediniz dememe kalmadan lafi agzima tikip azarlama moduna geciyr. Cocugumun canini yakmasin diye susuyrm ama bir gun ciddi anlamda ariza cikaracagim sanirim.
Bizimki erkek uyuz oluyorum bayan hemsirelere..inş ateş olmaz canım bizimki sorunsuz geçti şükür hafif ateş oldu 37 yi geçmedi öylece atlattık. .başka bi huysuzluk var ama onu çözemedim bi ciksaydi şu dislerimz:KK43:

Bizimki erkek uyuz oluyorum bayan hemsirelere..inş ateş olmaz canım bizimki sorunsuz geçti şükür hafif ateş oldu 37 yi geçmedi öylece atlattık. .başka bi huysuzluk var ama onu çözemedim bi ciksaydi şu dislerimz:KK43:
Saol cnm. Ben de atesi yukselmezse bosa surup vermeyecegim. Dr hemen gidince ver dedi ama suan iyi atesi.
Bizimkinde de degisik bir huysuzluk var 2 gundur. Ve artik salyasi bildigin cenesinden damliyr. O kadar cok. Diş cikarma sezonu artik sanirim bizimkilerin.

Gecen ay regl.olduysan suan da kipirti varsa bebek olamazki cnm. Sen de biliyrsun en erken 15-16. Haftalarda hissediliyr hareketler.. rahat ol cnm.
Tahmini eğer olursam 16 haftalıktır şu an... :KK43: bir derdim var da biri yazmıştı her ay regl oluyomuş korunuyomuş ama hamileymiş üstelik hamileliğini 22. haftasında öğrenmiş ilaç kullandığı için erken doğum yapıp bebeğini kaybetmiş :KK43:
eşim dün gebelik testi eczaneler kapalı olduğu için alamadı, bugün bakıcam inşallah değilimdir :KK43:

@cuteheart gecmis olsun. Yusuf paasanin atesi cikmamistir insallah rahat atlatmissiinizdir geceyi. Hemsirene de sinir oldum. Arizayi cikar bence de. Seni azarlamaya hakki yok. Sanki basima profesör doktor olmuslar, bazilari oyle bir davraniyor ki. Gercekten azari hakediyorlar. Afedersiniz kicimin hemsiresi diyesim geliyor. Yanlis anlamayin meslegine ddgil yorumum kesinlikle gereksiz tavirlara kiziyorum. Bizim hemsiremiz cok tatli dilli sagolsun. O da gerseye hihim guzel deyip kafa salliyor yolluyir. Bi bilgi de vermiyor gerci siz varken baska birilerine ihtiyac duymuyorum bilgi icin :)

Leotie Leotie 16 haftalik olayini anlamadim canim. Anlattigin durum cok istisnai. Hayirlisi olsun :)

@ miraclemiracle son gunlerde yazmadi degil mi kizlar? Ben mi kacirdim caba. Iyidir insallah.

X