2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Benim ufaklık pirincli Muzlu muhallebi, anne sütü, mama, meyve (üzüm,elna,armut, muz) sebze (salatalık suyu :),sebzeli karisim püre yiyor.) Su içiyor ( ben su icerken o da istiyor ) pekmez bir cay kaşığı yiyor. Aklima gelenler.25 Mayıs doğumlu

Kizlar. 3.kez mayalamayi da bitirdim. Acinca peynir kokusu yok artik. Tadi neredeyse tam yogurt olmus. Eksi tat filan gitmis.
20141029 olan foto ilk mayaladigim.
20141030 olan sivi biraz daha ikinci, diger 20141030 olan da 3.cu mayaladigim. Tadina inanamadim. Eksilik birden gitmis. Cok guzel tadi ve goruntusu. 6-7 kez sonunda tam yogurt oluyr deniyrdu. Simdi tekrar mayaladim. Sanirim bu kez tam yogurt olacak.

Eklentiler

• IMG-20141029-WA0006.jpg
    44,8 KB · Görüntüleme: 82
  • IMG-20141030-WA0000.jpg
    34,9 KB · Görüntüleme: 79
  • IMG-20141030-WA0003.jpg
    40,1 KB · Görüntüleme: 93
Canim bnce hakli ben patates hawuc hep diger sebzeleri hergun farkli ekliorum mesela ispanakli tel sahriyeli hic bisiyi sewmiyor tarhanayi we tawuk sulu herseyi sewior gibi deniyebiliosun bolece...ayrica xcocukta ayirt edio zamanla...

E="deniz1006, post: 37546537, member: 433846"]Ilk defa duydum devam sutu olarakmi kullanacaksin canim. Aptamil 2 yerine falan gibimi[/QUOTE]
Canim bunu gunde bir kez yatarken vermeyi düşünüyorum 2 numara olani 6. Ay üzerinde. Kullanan var mi forumda acaba? Cok besleyici imis aldik bakalım 3 hafta sonra başlayacağım

yineyeniyeniden2 maşallah nazar değmesin. Gun için de beslenme saatlerini nasıl duzenliyorsun canım.

Merhaba meyveyi bizin meyve yediğimiz zaman veriyorum ama sadece tek çeşit veriyorum günlük. Sabah uyaninca anne sütü içiyor. 1 saat sonra pirinçli muhallebiyi sivi içiyor. Sonra uyuyor. Uyaninca yine anne sütü içiyor. Sonra uyuyor. Uyaninca sebze püresi yiyor. 2 saat sonrada mama ya da süt icip uyuyor. Dongumuz bu sekilde sürüyor akşam muzlu pirinçli muhallebi sini yiyor meyvesini yiyor sut içiyor yatıyor. Gece sut ya da mama içiyor. Aralarda su içiyor. Ilginc bir sey ama kendi istiyor ne yeyip içeceğini. Gösteriyorum o da tepki veriyor :)

Rondoya mi karsi sebzelerin karismasina mi? Ilk aylarda ne verirseniz verdiniz valla. Dokuzuncu aydan sonra damak tatlari gelisiyor ve secmeye basliyirlar. Herseyi karistirmaya ben de karsiyim benim midem almiyor zaten. Ama corba yaparken az az herseydne koyuyoruz. Sonra tavuk da veririz pilav da :) Bidiklar size söylüyor ne istedigini zaten.

Deneyimli anneler ya da arastiran anneler yaziyor burada birkac da site var oyle karisik takiliyoruz :)

Gidaya gecince kakalar biraz macun sekline donuyor. Baska bir sıkıntısı yoksa endiselenmene gerek yok canim. Yine de takip et sen. Kan ilaci da yapıyormuş bu arada.

Slm kızlar bnm çocuklar çoştu buraya pek gelemez oldum şuban bile zor yazıyorum yorgunluk ve başağrısı var. Annemi çağırdım yarın geliyor. Bebek hep kucak istiyor. Abimiz de çok agresif oldu. Lilacsofie naptı sorunları halledebildi mi merak ediyorum. İyi geceler

Gunaydin anneler. Umarim nohuttan yogurt konusuyla sikmadim sizi. 4.cu de tam yogurt oldu. Kokusu ve tadi. Kivami da
6-7kez yapinca olur yazyrdu, 4te tuttu benim. Artik buyuk miktarda yapacagim. Umarim isinize yarar sizin de..

Eklentiler

• IMG-20141031-WA0005.jpg
    39,5 KB · Görüntüleme: 106
  • IMG-20141031-WA0006.jpg
    38,7 KB · Görüntüleme: 89
Anneler. 6 ve 7.aya ait ek besin listesi ekledim. Abimin bebeginin dr.unun verdigi. Albumlerimde. Bebek bakimi album ismi.

Gunaydin anneler. Umarim nohuttan yogurt konusuyla sikmadim sizi. 4.cu de tam yogurt oldu. Kokusu ve tadi. Kivami da
6-7kez yapinca olur yazyrdu, 4te tuttu benim. Artik buyuk miktarda yapacagim. Umarim isinize yarar sizin de..

Yaptığında kaç gün yediriyosun brbeğine dolaptan çıkarıp hemen mi veriyordun yoksa ısıtıyo musun biraz çok soru sordum ama aynı şeyi ek gıdalar için de merak ediyorum

ellerine sağlık süper görünüyor

Sebzelerin karışmasına karşı hergün bir sebze ekleyince karışıyo e karıştırmadan daa yeterince besleyici olamaz daha ben acemiyim başlamadım da kfam karıştı biraZcık

Yaptığında kaç gün yediriyosun brbeğine dolaptan çıkarıp hemen mi veriyordun yoksa ısıtıyo musun biraz çok soru sordum ama aynı şeyi ek gıdalar için de merak ediyorum
Daha ek.gidaya gecmedim cnm.
8 kasimda 6 aylik olacak. Bunlar ön hazirliklarim. Bununla gunluk yapacagim ogluma. Hemsire 2 gunluk de yapabilirsin demisti. Sanirim dolaptan 2saat önce cikaririm isinmasi icin. Simdilik tam fikrim yok benimde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…