2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Ellerine saglik çok güzel görünüyor :)
Normal yoğurt mayasiyla bunun arasındaki fark ne oluyor, sonuçta inek sütü kullanıyoruz ya, ondan sordum
Cnm. Hazir yogurtlardaki maya ile elde ettigimiz maya farkli. Bizim maya organik yani en dogal maya oluyor. Icindeki probiyotik (faydali bakteriler) bakteriler daha yararli. Daha saglikli. Yoksa sut yine inek sutu.
Kutu sutleri gectigi islemlerden dolayi da dr.lar onermiyr. Ya gunluk sut ya da guvendigimiz yerden aldigimiz acik sutler oneriyor cnm.

Cnm.
@mucizemmm inek sütü bulabilirsin , iyi arastirirsan saglam bir yer bulms ihtimalin yuksek bence.Gerçi @cuteheart günlük süt kullanıyor onun fikrinide almak lazım.
Cnm ben guvenilir acik sut bulamadigim icin gunluk sut aldim. O markayi da dr tavsiye etmis arkadasima. O nedenle..yoksa guvenilir acik sut daha bile iyi.

ben kutu sutten yapmayi denedim ama olmadi neden acaba kutu sutten olmazmi

surekli deniyorum ama sutte hicbir degisiklik yok saf inek sutu bulmam gerekiyor sanirim

Kutu sutu denemedim cnm. Zaten onlardan kullanma faydasi olmaz. Guvenilir acik sut super olur. Ama ben bulamadigim icin şişi de gunluk sut aldim. Tek seferde de tuttu cnm cok sukur. Bir de dedigim markanin gunluk sutuyler dene cnm.

canim simdi cok.guzel oyuncaklar var utu masasu vileda seti elektrikli supurge onlardan alablrsn sen utu yaparkn oglunda yannda yapsin sen katlarkn ver ona o da katlasn hem oyun saatinde toparlams olursun hemde oglusuna orbk egtci oyunkar oynmis olursun ben ins dusunuyrm braz buyusunlerde o setlerden alcm oturdugu yerdn tv izleyecegine hem ogrensn hem oynasin

aramzda 8 gun varmis bnde dusunuyrn canim ayaklaenin uzetbe bastrnya basladim koltuk altndan tutunca adnda atyr 1 hafta alistraymda ayakta durnya alcm ins

hala ugrasyrm vermk icin ama kizim cok inatci canim :)

tsk ederm canm zatn 6. Aya 1 ay kaldi braz daha elmzdekikerke idare edelim
Olabilir cnm. Haklisin.
@cuteheart muhteşem anne meleğin için bu kadar uğraşırken birak ortalık dağınık kalsın. Maya tarifi için çok teşekkürler.bende deneyeceğim.
Ay utandim..estagfurullah cnm. Dene bakalim cnm. Insallah tutar senin de tek seferde.

Ellerine saglik çok güzel görünüyor :)
Normal yoğurt mayasiyla bunun arasındaki fark ne oluyor, sonuçta inek sütü kullanıyoruz ya, ondan sordum
Cnm. Arastirdim azicik. Hazir yogurdun kendisi zararli oldugu icin mayasi da zararli. Soyle yazmislar:

Homojenize Yoğurt (Hazır Yoğurt) ZararlarıHazır yoğurtlara kıvam arttırması ve su tutması için jelâtin eklenir. Jelâtin çoğunlukla domuz derisinden elde edilir ve çok ucuzdur.

Gaziantep Tarım İl Müdürlüğünün piyasada satılan yoğurtlarda jelatin katılıp katılmadığına dair yaptırdığı testlerde 10 markanın 8'inde jelatin kullanıldığı tesbit edilmiştir.Hazır yoğurtlara, kıvam artırıcı olarak genetiği oynanmış nişasta eklenir.Bazı firmalar hazır yoğurdun maliyetini azaltmak için sütün içindeki yağı alarak yerine margarin ekliyorlar.Yoğurda, şeker veya kanserojen olduğu bilinen Aspartam, Sakkarin gibi tatlandırıcılar ilave ediliyor.

Hazır yoğurt üreticileri, bakanlığa baskı yaptı. Gıda Kodeksi Komisyonu da karar verdi. Karar, 16 Şubat 2009’da Resmi Gazete’de yayımlandı. Yoğurda yüzde 12 katı madde konulması şartı kaldırıldı!. Ayrıca süt proteini miktarı da yüzde 4’den yüzde 3’e indirildi.

Sadece ekşiyen, kesilen ve kaymak bağlayan süt ve yoğurtları tüketiniz (tabi bulursanız). En iyisi evde kendiniz yoğurt yapınız.

E eylulnisa mama iciyorken hergün yapmaması problem ama sıkıntısı yokmuş çok şükür hergün yapiyormus.Dedigim gibi bizde ayni sıkıntıyı yaşadık ama inan hiçbirşey yapmadim.5 günde bir yaptığı oldu kaka hic katı değildi. Bazen ishalmis gibi daha sıviydi.15 gün olmadı duzene girdi.Doktor ne diyecek bakalım.

Kizlar doktordan geldik sukurki kizimin b12si azda olsa yukselmis ama doktor 15 gunluk igne verdi Allahtan icirecekmisim cani acimiyacak benim b12 de sinirdaymis benden gecmis olabilirmis offf bir suru test yaptirdi birsey cikmadi sukur offf tahlil yaptirmak iyimi kotumu bilmiyorum mesela kizimin demiri ve b12 dusukmus hemen kan ilacini vermeye basladim 1 haftada toparlandi daha once vermiyordum dogal seylerden alsin diye ama vermek en iyisi bence b12 eksikligide norolojik sikintilara yol aciyormus isin garip tarafi hicbir belirtimiz yoktu ama bu tahliller cikip doktor yorumlayana kadar (en az 5 ayri doktora gosterdik hepsi ayni cevabi verdi) ömrumden ömur gitti bilmiyorum hayati akisina birakmak mi boyle kurcalamak mi iyi?

buna kesinlikle katiliyorum evdeki kisi nasil davraniyorsa cocukta kopya ozellikle cocuklar 2 yasina kadar cok guzel egitiliyor bu konuda ogluma ne verdiysem onu biciyorum ve cok memnunun bazen babasina kizsamda iyiki o zamanlar kizmis simdi cok uyumlu ve zararsiz bir cocuk

Geçmiş olsun canım merak ediyordum kızını... Allah çaresiz hastalık vermesin, bir daha da bu korkuları yaşatmasın inşallah.

Kızlar şimdi bebişlerimize ek gıda vericez ya hergün yeni bir sebze ekleyip püre yapıyoruz hani bugün tracy hogg un kitabını okurken dikkatimi çekti. Kimi anneler herşeyi bir arada püre haline getiriyo böyle bebeklerin tat duyuları nasıl gelişebilir, neden hoşlanıp hoşlanmadığını nerden anlayabilirsiniz..kendilerine tavuk pilav sebze yapan ama bebeklerine verirken el robotundan geçiren o kadat aile tanıyorum ki bebeklerin beslenmesinden bahsediyoruz köpeklerinkinden değil... Yazıyo biraz ağır konuşmuş ne kadat haklı tartışılır

Kızlar Merhaba, uzun zamandır giremiyordum foruma:110: umarım Bebisler iyidir. Benim oğlum 23 Mayıs doğumlu. Daha ek gıdaya geçmedi. Ben 6. Ayın dolaşımı bekliyordum. Şimdi burayı okuyunca geç kaldım sanırım Siz ne ile başladınız? Ek gida konusunda faydalandiginiz bir websitesi var mı?

Kızlar Merhaba, uzun zamandır giremiyordum foruma:110: umarım Bebisler iyidir. Benim oğlum 23 Mayıs doğumlu. Daha ek gıdaya geçmedi. Ben 6. Ayın dolaşımı bekliyordum. Şimdi burayı okuyunca geç kaldım sanırım Siz ne ile başladınız? Ek gida konusunda faydalandiginiz bir websitesi var mı?
Benimkide 14 mayis canim bende hala baslamadim haftaya insallah yogurtla basliycam.kendimize mayaliyorum simdilik deneme icin sonra ogluma yapicam.su kucuk kavonozda satilan mamalar varya iste o kavonozlardan 8 tane cikiyo 1 litre sutten olcu gibi yaptim onu bir kerelik vericem oyle.sonrada elmayla devam edip purelere gecmeyi planliyorum.

D deniz1006 hayırlı olsun Paşanın mama sandalyesi , Güle güle kullansın :)
hs050505 hs050505 Merhaba canım benim oğlum da 22 Mayıs doğumlu :) bende tam olarak baslamadim.Sadece tadimlik veriyorum yoğurt sebze çorbası meyve .Kilo alımı iyi ise hiç endiselenme geç kalmadin.zaten 4 ayda ek gıdaya baslayanlarin çoğu tadimlik oluyor .

Benim kızım da 8 Mayıs dogumlu ben de başlamadım henüz..ama hazırlıklara başladım..not ediyorum burda gördüklerimi yapmak için.. biz yerken tattiriyorum ufak ufak meyvelerden falan şimdilik seviyor gibi..

Kizlar slm bise daniscam..ek gidalara basladik sayilor ufaktan elma puredi arada yogurt pirinc unndan muhallebi ama cok az yiyo kizim tatma seklinde ..elma rendesini biraz fazla yiyo ..ikigunden beridirde kakasi macun gibi kati ve yesilimsi normalmi acaba..yada bnm yediklerimdenmi ..sizin bebelerde boylemi..endiselenmelimiyim..onceden siviydi baya noluyoboyle acaba

S sec Bende hergün değil arada tattiriyorum.Asla püre birşey yemiyor. Elma rendeliyorum suyundan verirsem içiyor ama biraz elma parçası ağzına gelince boğazında kalmış gibi oguruyor. Kemal in kakasida eskisinden daha kıvamlı ama renk hala sarı. Sanırım yeşil kakada kan veya sumuksu şeyler olunca sıkıntı oluyor. Böyle durumlarda doktora danışmak gerekiyor.

Benimkide 14 mayis canim bende hala baslamadim haftaya insallah yogurtla basliycam.kendimize mayaliyorum simdilik deneme icin sonra ogluma yapicam.su kucuk kavonozda satilan mamalar varya iste o kavonozlardan 8 tane cikiyo 1 litre sutten olcu gibi yaptim onu bir kerelik vericem oyle.sonrada elmayla devam edip purelere gecmeyi planliyorum.

D deniz1006 hayırlı olsun Paşanın mama sandalyesi , Güle güle kullansın :)
hs050505 hs050505 Merhaba canım benim oğlum da 22 Mayıs doğumlu :) bende tam olarak baslamadim.Sadece tadimlik veriyorum yoğurt sebze çorbası meyve .Kilo alımı iyi ise hiç endiselenme geç kalmadin.zaten 4 ayda ek gıdaya baslayanlarin çoğu tadimlik oluyor .

Benim kızım da 8 Mayıs dogumlu ben de başlamadım henüz..ama hazırlıklara başladım..not ediyorum burda gördüklerimi yapmak için.. biz yerken tattiriyorum ufak ufak meyvelerden falan şimdilik seviyor gibi..

S sec Bende hergün değil arada tattiriyorum.Asla püre birşey yemiyor. Elma rendeliyorum suyundan verirsem içiyor ama biraz elma parçası ağzına gelince boğazında kalmış gibi oguruyor. Kemal in kakasida eskisinden daha kıvamlı ama renk hala sarı. Sanırım yeşil kakada kan veya sumuksu şeyler olunca sıkıntı oluyor. Böyle durumlarda doktora danışmak gerekiyor.
çok teşekkürler kızlar. Bir an endişelendiriyor ben de☺ ben de tarifleri toplayıp bir iki haftaya başlayayım o halde. Demir damlasına başladıktan sonra benim oğlumun kakasina da yeşil gibi oldu. Bence takip et. Ishal gibi sık sık yaparsa doktora götürmek gerek diye biliyorum.

merhaba arkadaşlar...
kızım 10 mayıs doğumlu.ek gıdaya başladık elma suyu sebze çorbası vs. az az.
artık doymuyor muhallebi tarzı birşeylere başlamam lazım yatmadan once vermek çin zira hiç gece uykumuz yok,sürekli emmek istiyor
siz nasıl muhallebi yapıyorsunuz irmikli? vs.
bi tarif verirseniz sevinirim :)

[Q
teşekkür ederim. mesela bana gelen mesajları göremiyorum. tüm sayfaları gezmem gerekiyor :)
Canim sag ustte su sana alinti yapti bu begendi diye bildirimler gelmior mu
="nurakif, post: 37509357, member: 624326"]teşekkür ederim. mesela bana gelen mesajları göremiyorum. tüm sayfaları gezmem gerekiyor :)[/QUOTE]

Cani

X